Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Kasztrálás

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47020

  • Mel
  • Mel profilkép
dorys beküldte:
Szegeden szerdán este a kórházban nem volt semmi kedvem visszamenni és más pedig nem fogadott be éjjel alvás céljából, azért spórolás miatt szomorúan a csütörtökre virradó éjszakát inkább a hideg szabad ég alatt töltöttem el a napfény városában. Éjfélkor a Rókusnál lévő bevásárlóközpont szép tavának partján, két bájos hattyú társaságában vacsoráztam meg. Utána már nem étkeztem. Éjjel kettőkor is volt aki hívott és aggódott értem. :) Másnap, miután álmosan visszakaptam a papírjaimat, a fél 9-es busszal utaztam át Pécsre cirka 3 órát. Pénteken az egyik késő délutáni vonattal utaztam vissza Budapestre. Elintéztem egyedül. Örülök, hogy túl vagyok rajta. Utána már nyugodtabb lettem, hogy megszabadult a testem két felesleges mirigytől. A seb szépen gyógyul. :)
dorys beküldte:
Így van, Tizedes doktor úr már ismer. Jártam nála még tavasz végén. Egy ismerősömet kísértem el hozzá.

Gyerekek! Nem érdemes Szegeddel vesződni, ha máshol csodákra képesek!
Ez lehetne Pécsett az új reklámszöveg:

Gyors és problémamentes kiherélést szeretne?
A Da Vici magánklinika csak önre vár!
Hívjon még ma és már holnap délután sorra kerül!
Elég délben érkeznie, mert konzultációra sincs szükség.*
Amint leadta a papírjait már tolják is a műtőbe.
Másnap már otthon lábadozhat.

*feltéve, hogy kísérte már hozzánk egy ismerősét
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47021

Mel beküldte:
dorys beküldte:
Szegeden szerdán este a kórházban nem volt semmi kedvem visszamenni és más pedig nem fogadott be éjjel alvás céljából, azért spórolás miatt szomorúan a csütörtökre virradó éjszakát inkább a hideg szabad ég alatt töltöttem el a napfény városában. Éjfélkor a Rókusnál lévő bevásárlóközpont szép tavának partján, két bájos hattyú társaságában vacsoráztam meg. Utána már nem étkeztem. Éjjel kettőkor is volt aki hívott és aggódott értem. :) Másnap, miután álmosan visszakaptam a papírjaimat, a fél 9-es busszal utaztam át Pécsre cirka 3 órát. Pénteken az egyik késő délutáni vonattal utaztam vissza Budapestre. Elintéztem egyedül. Örülök, hogy túl vagyok rajta. Utána már nyugodtabb lettem, hogy megszabadult a testem két felesleges mirigytől. A seb szépen gyógyul. :)
dorys beküldte:
Így van, Tizedes doktor úr már ismer. Jártam nála még tavasz végén. Egy ismerősömet kísértem el hozzá.

Gyerekek! Nem érdemes Szegeddel vesződni, ha máshol csodákra képesek!
Ez lehetne Pécsett az új reklámszöveg:

Gyors és problémamentes kiherélést szeretne?
A Da Vici magánklinika csak önre vár!
Hívjon még ma és már holnap délután sorra kerül!
Elég délben érkeznie, mert konzultációra sincs szükség.*
Amint leadta a papírjait már tolják is a műtőbe.
Másnap már otthon lábadozhat.

*feltéve, hogy kísérte már hozzánk egy ismerősét

Felőlem kárörvendhetsz, ahogy szeretnéd. Attól még bőven megérte a Da Vinci-vel lezárnom a kalandos utamat. :P
A konzultációba sem kellene a szatirikus reklámversikével belekötnöd, ugyanis az elkísérés során személyesen beszéltem a Doktor úrral és a korábbi asszisztens kollégájával is. Ergo nem a klinikán láttak előszór.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47026

  • Cicely
  • Cicely profilkép
"Gyerekek! Nem érdemes Szegeddel vesződni, ha máshol csodákra képesek!
Ez lehetne Pécsett az új reklámszöveg:
Gyors és problémamentes kiherélést szeretne?
A Da Vici magánklinika csak önre vár!
Hívjon még ma és már holnap délután sorra kerül!
Elég délben érkeznie, mert konzultációra sincs szükség.*
Amint leadta a papírjait már tolják is a műtőbe.
Másnap már otthon lábadozhat.
*feltéve, hogy kísérte már hozzánk egy ismerősét"

Hagyjuk a hülyeségeket, ne keltsd rossz hírét a Da Vincinek, remek hely, és mellesleg merész dolog azt állítani, hogy az ország egyik legjobb plasztikai sebésze pontatlanul, körültekintés nélkül végzi a dolgát... hidd el, nem műt meg minden jött-mentet puszta kérésre (van, sorstársunk, akinek pont ebből adódott problémája... :P) Szegeden nem voltam, nem tudom milyen, de Pécsről csak a legjobbakat tudom elmondani, én még a közkórházas érában is gyógyultam ott, már akkor is teljesen elégedett voltam.

A hisztis transzi-témához meg annyit, hogy írta fentebb valaki, hogy mekkora gáz a primitív, hisztérikus ts-ek viselkedése és utána a fórumokon, vagy akár élőben való mocskolódása, cinikus megjegyzései, ezzel csak egyetérteni tudok, a közösségünk viszonylag magas százaléka csak arra jó jelenleg, hogy az utána jövőknek nehezítse meg a dolgát, lévén, hogy megutáltatja az orvosokkal és az egészségügyi személyzettel saját magát és a ts-társadalmat úgy általában... mert hát ugye nem szép dolog az általánosítás, de még én is megértem, ha pár ilyen transzpáciens után kinyílik a dokik-nővérek zsebében a bicska...

Nehéz, rögös, hosszú út ez, de legalább azokat meg kéne becsülni, akik jót akarnak, és tesznek az ügy érdekében, lehetőség van műtétekre az országban, sőt, még választék is akad, nem kéne vélt vagy valós apró-cseprő sérelmeken nyávogni és azt hinni, hogy előbbre valók vagyunk, mint egyéb problémákkal küzdő páciensek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47029

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Kiegészítés: Mel, amennyiben kizárólag Dorys kommentjeire reagáltál, és nem tartod valósnak a versed által tükrözött pécsi helyzetet, akkor elnézést, félreértettelek! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47034

  • sw4586
  • sw4586 profilkép
Mercike!
Ne legyél ilyen buta. Nem szaglászok utánad. Csak érdekesnek találom, hogy össze - vissza hazudozol itt ezen a fórumon is, és még te vagy felháborodva. Közvetett módon megtetted, hogy rágalmaztál. Amúgy, ha közösségi, nyilvános oldalon, nyilvánosságra hozol valamit, azt bárki felhasználhatja. De megadom a lehetőséget mindenkinek, hogy elnézést vagy éppen gratulációt fejezhessenek ki neked. Pl. a Facebookon.  Amit viszont érdemes megjegyezni, hogy mióta a párom nemet akar váltani, elég sok helyen tájékozódom, ebből kifolyólag sok posztot, cikket, véleményt elolvasok. Te pár helyen arról írogatsz, hogy milyen modell típusú, zseniális, szinte már - már tökéletes vagy. Máshol, meg szegény beteg ts.

Kedves Judit!
Semmi probléma. Részemről szent a béke. Nem vagyok hajlandó semmilyen információt kiadni magamról, mert semmi kedvem hozzá, hogy elárasszanak kérésekkel, követelésekkel. Volt rá precedens. Én többet senki miatt nem tartom a hátam. Pont mostanság futottam futottam össze Kútvölgyi Beával a SOTE-n, amikor kedvenc professzorommal konzultáltam. Na, az ilyentől mentsen meg a jó Isten.

Kedves Cicely!

Én írtam azt a hozzászólást és nagyon szépen köszönöm az elismerésed. A posztodban nagy igazságok vannak. Tudnék erről mesélni… Volt olyan, hogy bejött kedvenc főorvosomhoz pár ts emberke, elmesélte, hogy mit szeretne. A főorvos adott nekik időpontot 3 hétre és mondta, hogy megközelítőleg 5-6 alkalomra lesz szükség az ügy érdekében. A válasz, az volt, hogy most azonnal és amúgy is hülye, dilettáns. Ezek után, a főorvos kijelentette, hogy még egy ts és visszaadja a praxisát. Sőt, kigyűjtette a hatályos jogszabályok, kórházi belsőszabályzat, stb. idevonatkozó rendelkezéseit is, hogy legyen mire hivatkoznia, az orvosi ellátás megtagadásának indoklásában. Tudom, olvastam. A páromat is csak rám való tekintettel vállalta el. Mellesleg a kért dolog, magánpraxisban megközelítőleg összesen 120.000. forintba került volna. Ha az Admin hozzájárulását adja, név szerint is megmondom, kikről van szó. Sajnos ezek nem egyedi precedensek. Párom is FtM és gyakorlatilag 1 nap alatt a tünetek észlelésétől megvolt az EKG, szívultrahang, recept. Mert tachikardiás rohamai voltak. Szóval nem mindig az egészségügy a hibás. :D

Szegedről annyit tudnék neked mondani, hogy ugyanolyan, mint bármelyik közkórház. Kevés a költségvetés, nem elegendő a személyzet, túlterhelt mindenki. A sebészek reggel héttől, este nyolcig műtenek. Az egész osztályra nappal jut 3 nővér, 1 kötözős nővér. Az éjszakai műszakba redukálódik két nővérre. Az osztály áll 15 kórteremből, ez a háromágyastól a 15 ágyasig terjed ki. Maga az épület elég jó, tiszta, komfortos. Kb., mint az Uzsoki, Péterffy, stb. Az étel kevés, de jó ízű, elfogadható. Ezek a jellemzők szinte minden közkórházra érvényesek. Mondjuk a Honvédban más a helyzet, a jellege miatt. Mert ide, ugye a köztisztviselők, fegyveres testületek tagjai, stb. járnak. De mindenki előtt fenn áll az a lehetőség, hogy felárért exkluzív elhelyezést kapjon, sőt ezt elég sok biztosítás tartalmazza. Ebben az esetben egy - kétágyas a szoba, tv, minden reggel friss gyümölcstál, stb. jár. A gyógyszer ellátás se az igazi a kórházakban, így a nem szokásos gyógyszereket a paciensnek kell biztosítania a bent fekvés alatt, ilyen a jelen témát érintő Extrimax, Pausogest, Diane 35, Cypromix, Nebido. A kórházi ellátás alatt ezek nem írhatók fel, mert hivatalosan az ellátó intézménynek kellene biztosítania. A várólisták szintén a személyzet alacsony létszáma miatt alakult ki. Mivel az ambuláns betegek mellett van ugye a napi kétszeri vizit és egyéb osztályos kötelezettségek, osztály átvétel - átadás, stb. Mentálhigiéniás osztályokon csoportos és egyedi terápiák. Ezek mellé társul a sürgősségi esetek.
Ezeket csak azért jegyeztem meg nagyvonalakban, mert az általam elismert ember, megemlítette, hogy mostanság nem igazán látják el a ts embereket. Véleményem szerint, ha a fentebb leírtakat tiszteletben tartják és kulturáltabban viselkednek (nincs hiszti, orvos kioktatása, követelőzés), akkor ez a jelenlegi tendencia visszafordítható.
Ezért is tartom undorítónak Dorys cselekedetét, mert olyan embertől vette el feleslegesen a műtő kapacitást, akinek esetleg nagy szüksége lett volna a beavatkozásra.
A legfontosabb, hogy se a kasztráció, se a hüvelyképzés, se a péniszképzés, se a külső nemi jellegek megváltoztatása, művi elkészítése, szervileg egészséges embernél nem kötelező egyetlen orvos részére sem. A műtét az adott orvos egyedi elbírálása alapján történik. Ami az adott orvos, akár szubjektivitásán is alapulhat. A transzszexualizmus mentális betegség és nem jár szervi elváltozással.
A magánklinikákon ellenben, szinte minden orvosi etika lényegtelen, hiszen egyedül a profit a cél.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47035

Egyébként a szegedi műtőfoglalásom a pénteki előjegyzéssel szerda délutántól csütörtök kora reggelig tartott.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47036

  • sw4586
  • sw4586 profilkép
Ez sem felel meg a valóságnak. Ugyanis az a műtéti protokoll, altatásos műtéti beavatkozásnál, hogy a befekvés napján, a betegfelvételnél mellékelni kell a 2 hétnél nem régebbi labor (nagy rutin), EKG, MRTG, hasi UH, ill. a műtéti beavatkozásnak megfelelő vizsgálati leleteket. Valamint a folyamatosan szedett gyógyszerek és a folyamatban levő kezelések dokumentációját. Amennyiben ezekre a paciensnek valamilyen okból kifolyólag nincs lehetősége, akkor a műtétet elvégző intézményben lehetséges, de ezt minden esetben a kezelő, jelen esetben az operatőr orvosnak előre kell jelezni. Pl. ha hiányzik az EKG, akkor az anesztesnek kötelessége megtagadni a műtétet és még a műtőből is visszatolnak a kórterembe. Tehát kizárt, hogy téged pénteken vettek volna előjegyzésbe, tekintettel a műtő túlzsúfoltságára és Pajor prof. belső utasításaira. Valamint a befekvés napján, az anesztes köteles felkeresni és a szokásos kérdőívet kitöltenie és aláíratni a beleegyező nyilatkozatokat. Tapasztalataim alapján minimum két - három hét telik el a konzultációtól (Amin a műtéti időpont egyeztetés történik) a műtét napjáig. Nemcsak Szegeden, hanem az ország összes közkórházában. Természetesen akadnak sürgősségi kivételek, de a tied nem tartozik bele, mivel szervileg egészséges vagy.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47037

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Wini beküldte:
dorys beküldte:
Szívem

Habos babos csillogó villogó gyönyörűséges DRÁGÁM! :)))
hanem helyette a 12 ágyas kórteremmel és a nem kifejezetten transzbarát környezettel, ahol F64 címkével célszerű inkább nem híresztelni, hogy miért fekszik be az ember lánya vagy fia egy ilyen intim jellegű műtétre.

Milyen ostobák az állami kórházak, de leginkább a szegediek, hogy nem tartanak fent a transzneműek részére külön lakosztályt panoráma kilátással, és erkéllyel! Kell ezügyben mindenképp intézkedéseket tenni! Én még ilyen pofátlanságról nem hallottam. Hogy képzelik, hogy be mernek tenni egy 12 ágyas kórterembe, ahol nem kötelező a többi beteggel beszélgetned! Elképedtem! :O

Tájékoztatáskép közlöm, hogy Szegeden adott hét péntekjére tolódott el a keddre beígért időpontom, ahol hétfői befekvésem után másnap még a kevéske ebéden is bizonytalan volt, mert elfelejtették regisztrálni a hétfői felvételt.


Na ez meg már egyenesen felháborító! Felfoghatatlan, hogy hogy képzelik, hogy a halálos betegeket előre veszik, és megmentik az életüket esetleg, mielőtt egy transzneműt kimiskárolnak???!!!
Meg milyen alapon nem adnak 3 fogásos ebédet ezüst tálcán?? Botrányos! Azt hiszem a szegediek nincsenek tisztában a pucckirálynő fogalmával, és mindenképpen írni kellene nekik egy levelet, aláírásokkal az alján, hogy a transz betegeket olyan bánásmódban részesítsék, ami nekik alanyi jogon jár!

Ha bekerülsz 11 ember közé, akik tegyük fel mind utálják és fertőzőnek tartják a TS betegeket, az eléggé kiábrándító műtét előtt. Hidd el, nem is lenne rossz ötlet egy panorámás külön terem az amúgy is elfogadásért, illetve beilleszkedésért küzdő TS-ek részére, főleg akik lelkileg is padlón vannak. Viszont beilleszkedni nem tudsz egy kórteremben, ha utálnak és kb. mindent tudnak rólad.

Kb. fogalmad sincs arról, hogy ki került be előtte műtétre, halálos, vagy nem halálos, vagy épp akinek kisebb gondja volt, csak "VIP bejárót" használ...
Állami kórházi étkezés pedig valóban lehetne kielégítőbb felépülés szempontjából is, nem az általános állateledelnek is rossz kaja, amit betegen inkább félreraksz, még ha nem is vagy válogatós egyébként.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47039

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
"A transzszexualizmus mentális betegség és nem jár szervi elváltozással."

Nyilván így már ráér minden TS élni egy számára teljesen idegen testben bármeddig, hiszen az abszolút egyszerű dolog, és nem jár semmilyen fájdalommal, még ha az nem is szervi elváltozás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47040

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Hm, mindig van valami kicsinyes balhé, ami elveszi a kedvem, hogy részt vegyek egy találkozón.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47044

  • Mel
  • Mel profilkép
grindylow beküldte:
Hm, mindig van valami kicsinyes balhé, ami elveszi a kedvem, hogy részt vegyek egy találkozón.

Nem hinném, hogy kicsinyes, amikor valaki hülyére vesz egy orvost. Már májusban is keményen győzködnöm kellett a Király dokit, hogy vállaljon el, mert nem egy rossz tapasztalata volt TS-ekkel. Szerintem jogosan gondolom, hogy Dorys meggondolatlan (le)lépése csak tovább erősíti ezt a meglátását.
Ami a találkozókat illeti, az utóbbi időben teljesen balhémentesek, sőt kifejezetten pozitív hangulatúak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47045

Mel beküldte:
grindylow beküldte:
Hm, mindig van valami kicsinyes balhé, ami elveszi a kedvem, hogy részt vegyek egy találkozón.

Nem hinném, hogy kicsinyes, amikor valaki hülyére vesz egy orvost. Már májusban is keményen győzködnöm kellett a Király dokit, hogy vállaljon el, mert nem egy rossz tapasztalata volt TS-ekkel. Szerintem jogosan gondolom, hogy Dorys meggondolatlan (le)lépése csak tovább erősíti ezt a meglátását.
Ami a találkozókat illeti, az utóbbi időben teljesen balhémentesek, sőt kifejezetten pozitív hangulatúak.

Mint ahogy írtam, Király doktor úr munkájával elégedett vagyok és tisztelem Őt.
Nem vele kapcsolatosan merültek fel problémák. A "lelépés" pedig megfontolt és tudatos volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47046

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Mel, elsősorban a Mercike8 körüli (egyébként az érintettek magánlevelezésébe tartozó) vitával volt problémám. A te szempontod is tökéletesen érthető, bár azt sajnálattal hallom, hogy a dokit győzködni kell, mert rossz tapasztalatai voltak, és ettől nehezen tekint el.
Doryst is megértem, arról ugyanis mindenki maga dönt, hogy egy műtétnek hol veti alá magát és megfelelnek-e neki az adott körülmények, elvégre a saját testéről van szó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47047

Szegeden a hotel szolgáltatást sajnos csak ma este tudtam meg egy ismerősömtől. Az egy ideális lehetőség a transznemű pácienseknek. :) Állítólag nem drága.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47068

  • sw4586
  • sw4586 profilkép
Kedves Afterlifex!

Igen ez így van, ha objektíven egészségügyi szemszögből nézed a dolgot. Gyakorlatilag az egész életedet leélheted funkcionalitását tekintve a genetikai alapállapotodban. Ezt talán a SOTE Urológiai klinikának a volt professzora Dr. Romics Imre (Nem régen ment nyugdíjba.) fogalmazta meg - nem szószerinti idézettel - miszerint etikailag, orvos szakmailag (urológia) az intézményünkben tilos szervi elváltozás nélkül castratiot és egyéb sebészeti beavatkozást végezni, ez szembe megy a klinika elveivel, szemléletével.

Tehát, csak azt próbáltam körvonalazni, hogy jelen szabályozások értelmében Magyarországon praktizáló orvos nem kötelezhető az említett műtétek elvégzésére. Mint ahogy Mel is megemlítette, egyre rosszabbak az orvosok közt és az egészségügyi ellátórendszerben a ts-ek megítélése, pár emberke véget. Ezt is és az elmúlt napok hozzászólásait is kizárólag azért írtam, mert nagyon hálás vagyok egy bizonyos embernek, azért, amit a páromért tett, tesz és megemlítette, hogy "szívfájdalma", hogy nem kapnak a ts-ek megfelelő orvosi, szakorvosi ellátást.


Kedves Grindylow!

Azért személyeskedtem, mert Mercike8 hibásan, hiányosan írta meg a kommentjét és elfelejtette közölni a tényeket, ezáltal megvezetve mindenkit. Nem feltétlen csak Szegedre értem. Továbbá a már részletezet okok miatt. A biztit az verte ki, hogy a páromat is érintik közvetetten, valamilyen szinten a butaságai. Ezeket leszámítva, megítélésem szerint kulturáltan és tárgyilagosan fogalmaztam. Ha mégse így lenne, akkor elnézést, nem állt szándékomban. Se nekem, se a páromnak. Amit említettél találkozót, arról nem tudok, tudunk nyilatkozni.


Kedves Dorys!

A közkórházak szolgáltatásai és az áraik, valamint a menete a következők nagy átlagban. Megjegyzem, nem minden közkórház biztosítja ezt a prémium szolgáltatást, ezért érdemes telefonon érdeklődni. Ilyen lehet pl. a TV, internet, hűtő, stb. ezek biztosítása kórházanként változik. Az Uzsokiban konkrétan ezek mindegyikét tartalmazza a szolgáltatás.

Egy darab, kettő vagy három ágyas kórterem TV és internet hozzáférési lehetőséggel. Hűtőszekrénnyel, mikroval és széffel. A prémium eszközökkel felszerelt szoba ára naponta bruttó 12,500. Ft betegtárs nélkül. Betegtárssal a költségek a szoba betegei között megoszlanak. Ezen szolgáltatást a műtéti időpont meghatározásánál, előre igényelni kell és a befekvés napján a gazdasági irodában kell készpénzben befizetni, az előre tervezett napok szerinti összeget. Melyről befizetési pénztárbizonylat és ÁFA-s számlát kapsz, ezt a betegfelvételi irodában kell bemutatni, ahol másolatot készítenek és iktatják a kartotékodban. Amennyiben az előre tervezett napok száma bővül, akkor a továbbiakat az elbocsátás napján kell, a fentebb említett módon rendezni. Amennyiben ez utóbbi nem történik meg, úgy a zárójelentés kiadása megtagadható és további eljárás kezdeményezhető a kórház részéről.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47069

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Kedves Afterlifex!

Igen ez így van, ha objektíven egészségügyi szemszögből nézed a dolgot. Gyakorlatilag az egész életedet leélheted funkcionalitását tekintve a genetikai alapállapotodban. Ezt talán a SOTE Urológiai klinikának a volt professzora Dr. Romics Imre (Nem régen ment nyugdíjba.) fogalmazta meg - nem szószerinti idézettel - miszerint etikailag, orvos szakmailag (urológia) az intézményünkben tilos szervi elváltozás nélkül castratiot és egyéb sebészeti beavatkozást végezni, ez szembe megy a klinika elveivel, szemléletével.

Tehát, csak azt próbáltam körvonalazni, hogy jelen szabályozások értelmében Magyarországon praktizáló orvos nem kötelezhető az említett műtétek elvégzésére. Mint ahogy Mel is megemlítette, egyre rosszabbak az orvosok közt és az egészségügyi ellátórendszerben a ts-ek megítélése, pár emberke véget. Ezt is és az elmúlt napok hozzászólásait is kizárólag azért írtam, mert nagyon hálás vagyok egy bizonyos embernek, azért, amit a páromért tett, tesz és megemlítette, hogy "szívfájdalma", hogy nem kapnak a ts-ek megfelelő orvosi, szakorvosi ellátást.

Kedves sw4586!

Ezt ebben a formában értem, bár nem értek vele egyet. Felőlem bárki megfogalmazhat bármit ezzel kapcsolatban, de aki így születik, annak bizony iszonyatosan nehéz volna alapállapotban leélni így az életét, vagy esetleg nem is sikerülne. Nem véletlenül van pár öngyilkos TS is...

Azok dobálóznak elég könnyen azzal, hogy egy TS simán leélheti az életét, ahogy született (mivel "szervi elváltozás nincs"), akik nem éreznek totál ellentétet a testük és lelkük között. Kíváncsi lennék, ha tapasztalnák, akkor is ilyen véleménnyel bírnának-e...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47081

  • sw4586
  • sw4586 profilkép
Kedves Afterlifex!

Igen, tisztában vagyok azzal, amit írtál, ezért is élek minden befolyásommal a párom boldogulása érdekében. Látom, szinte minden nap, hogy min megy keresztül mentálisan. Bár, mostanában ez nagyon sokat változott, mert gyakorlatilag 3-4 hónap alatt sikerült levezényelni az egészet. Csak a nemátalakító műtét lesz később, mivel várni kell a hormon jótékony hatására.

A szuiciditást, pszichodinamikai (Freud) elmélettel, kognitív és integratív, vagy a Ringel-féle preszuicidális szindróma modelljével lehet magyarázni, ehhez nem kell ts-nek lenni, csak simán súlyos pszichés betegnek. Igaz, hogy mindegyik F-es, de jól elkülöníthető diagnózis, ami társulhat is egymással.

Pontosan leírtad, a kompromisszum alapját. Az egészségügyi rendszerben dolgozókkal, ha tisztelettel és megértéssel viseltetsz, akkor ezt viszonozni is fogják. Nem mindegy milyen BNO kóddal (diagnózis WHO jelölése), milyen anamnézissel szerepelsz a rendszerben. Ez csak az orvos jó szándékán múlik, ami az érdeked. Nagyon sokat lehet spórolni.

Mindenkinek megvan a maga eszmeisége, véleménye, nézete. Csak te kimondhatod, míg engem eddig három fegyelmivel is megjutalmaztak értük. Volt közvetlen kolleganőmet le is csukták. Ugyanúgy megvannak ezek benned is és mindenkiben, még az előítélet és a kirekesztés is. Valószínűleg, nem fogsz te se és erről a fórumról más se, velem, velünk Kárpátia koncertre jönni, Árpádsávos zászlóval a hátadon és énekelni az Egy az Isten, egy a Nemzet-et. Nagy dilemma volt ez nekem a páromat illetően is.

Erre nem tudok érdemben válaszolni, mert nem ismerek, és nem is hallottam ts egészségügyisről. Egyéb szexuális orientáltságú elég sok van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47238

Belátom, sok hülyeséget elkövettem, mire a szakvéleménytől eljutottam a műtőasztalig. (Nevettem is tegnap magamon.) Azért lehetne velem szemben mindenki kicsit toleránsabb. Senkit sem egyoldalú kihasználásból vagy önzésből kerestem meg és nem célom senkit sem lejáratni. Mindenkit tisztelek, szeretek és becsülök. Nem esik jól, ha bántanak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47240

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Szió Dorys!

Hogy vagy? Teljesen felépültél? Elégedett vagy?

pusz
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47248

Endee721 beküldte:
Szió Dorys!

Hogy vagy? Teljesen felépültél? Elégedett vagy?

pusz

Köszönöm szépen a kérdésedet.

Még nem egészen épültem fel, de azért jól alakul. A műtét óta alapvetően türelmesebb és nyugodtabb vagyok, de nehezebben alszom. Sokat forgolódom és hajnalban hülyeségeket vagy szép dolgokat álmodom. :)
Azért így mindenképpen könnyebb, amikor már csak egy hormon dolgozik. Előtte feszültebb és frusztráltabb volt a hangulatom.
A heg az első két hétben szépen begyógyult. Már nem fáj. A csúnya gennyes trutyi egyre lassuló ütemben, de még folyik belőle. Többnyire nagyobb megerőltetés után. A múlt héten mentem vele a kerületi sebészetre, ahol bekenték Betadin-nal és tettek rá gézt is. Ha tisztán tartom és keveset mozgok, akkor szerintem el előbb-utóbb el fog múlni.
A hormon azóta természetesen erősebben fejti ki a hatását. Fáj a cicim és bármit végzek, hamarabb elfáradok. Az ösztrogén gyengíti a test erejét, viszont szteroidként befolyásolja az anyagcserét. (Nem ajánlott túlzásba vinni.) A bőrömön is látszik, ami vékonyodott, szebb, puhább és hamvasabb lett. Gyengült a szőrzet is. Vékonyabb szálú lett a hajam is és csökkent annak zsírosodása. A sok vitaminnak és gyümölcsnek köszönhetően az immunrendszer kezd helyreállni.
A seb állapotát leszámítva eddig összességében elégedett lettem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.297 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook