Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Kasztrálás

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46946

  • Mel
  • Mel profilkép
dorys beküldte:
A héten hétfőtől péntekig sok kalandban volt részem. Többek között megjártam a szegedi Megyei kórházat és Pécsett a Da Vinci magánklinikát is. Király és Tizedes doktor urak munkájával egyaránt elégedett lettem. Szegeden a rémisztő körülmények elriasztottak. Nagyon egyedül éreztem magam és sajnos az itthoni családi helyzetbe kellett visszautaznom és jelenleg lábadoznom... Köszönöm szépen azok segítségét és igyekezetét, akik kitartottak mellettem. Szegedről három órás utazást követően a Da Vinci kényelmébe érkezve a műtétem (kasztráció) végül csütörtök délután megtörtént.

Dorys egy zseni, tanulhattok tőle! Hétfőn befeküdt Szegeden és kedden műtötték volna, de ez tolódott. Miután szerdán meggondolta magát és lelépett a kórházból, este 10-kor még Szeged utcáin bolyongott. Három óra alatt max. autóval lehet eljutni Pécsre ha stoppolt, tömegközlekedéssel ez minimum 4 és fél óra. De akkor leghamarabb csütörtök 5:20-kor indulhatott útnak és 11 körül érhetett a Da Vinci-be. Ha ott tényleg fogadták egy szerdai telefonbeszélgetés alapján, akkor szinte azonnal tolták is a műtőbe. Nyilván Szegeden, ahol "rémisztő körülmények" uralkodnak, még direkt szekálják a betegeket azzal, hogy műtét előtt 16 órával nem lehet enni és éjféltől már inni se, de Pécsett ezek szerint ilyen sincs. Csak odaszólsz, hogy mit szeretnél, másnap elmész, megcsinálják, aztán irány haza.

Ha ez tényleg megtörtént, akkor erősen elgondolkodtató Pécsre menni. Ami viszont Szegedet illeti, a történtek után a Király doki tuti ezerszer is meggondolja, hogy elvállaljon-e egy TS-t.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46948

  • filemon
  • filemon profilkép
Mel beküldte:
dorys beküldte:
A héten hétfőtől péntekig sok kalandban volt részem. Többek között megjártam a szegedi Megyei kórházat és Pécsett a Da Vinci magánklinikát is. Király és Tizedes doktor urak munkájával egyaránt elégedett lettem. Szegeden a rémisztő körülmények elriasztottak. Nagyon egyedül éreztem magam és sajnos az itthoni családi helyzetbe kellett visszautaznom és jelenleg lábadoznom... Köszönöm szépen azok segítségét és igyekezetét, akik kitartottak mellettem. Szegedről három órás utazást követően a Da Vinci kényelmébe érkezve a műtétem (kasztráció) végül csütörtök délután megtörtént.

Dorys egy zseni, tanulhattok tőle! Hétfőn befeküdt Szegeden és kedden műtötték volna, de ez tolódott. Miután szerdán meggondolta magát és lelépett a kórházból, este 10-kor még Szeged utcáin bolyongott. Három óra alatt max. autóval lehet eljutni Pécsre ha stoppolt, tömegközlekedéssel ez minimum 4 és fél óra. De akkor leghamarabb csütörtök 5:20-kor indulhatott útnak és 11 körül érhetett a Da Vinci-be. Ha ott tényleg fogadták egy szerdai telefonbeszélgetés alapján, akkor szinte azonnal tolták is a műtőbe. Nyilván Szegeden, ahol "rémisztő körülmények" uralkodnak, még direkt szekálják a betegeket azzal, hogy műtét előtt 16 órával nem lehet enni és éjféltől már inni se, de Pécsett ezek szerint ilyen sincs. Csak odaszólsz, hogy mit szeretnél, másnap elmész, megcsinálják, aztán irány haza.
Mintha csak egy szemölcs lenne az eltávolítandó felesleg, nem igaz? :ohmy:
Igazad van Mel, egy kicsit sántít ez a dolog. Hogy úgy ment minden, mint az olajozott villám, miközben mások heteket várnak egy-egy konzultációs időpontra és olykor hónapokat egy-egy műtéti beavatkozásra. :huh: Ráadásul látszólag felrúgva a műtéti előkészítés protokollját. :dry:
De mindezek ellenére mégis őszintén remélem, hogy tényleg fedi a valóságot a történet, és kívánhatunk mielőbbi felépülést Dorysnak, mert nagyon nem lenne szép dolog megvezetni másokat. Különösen a sorstársakat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46951

  • Wini
  • Wini profilkép
Szegeden a rémisztő körülmények elriasztottak.

Rémisztő körülmények? Pókhálós volt a fal? Vagy mire gondolsz? Én nem most jártam Szegeden, sok évvel ezelőtt, de cseppet sem voltak rémisztőek a körülmények. De valóban nem egy luxus szálloda. Viszont nem gondolom, hogy rémisztő lenne!
Dorys egy zseni, tanulhattok tőle! Hétfőn befeküdt Szegeden és kedden műtötték volna, de ez tolódott. Miután szerdán meggondolta magát és lelépett a kórházból, este 10-kor még Szeged utcáin bolyongott. Három óra alatt max. autóval lehet eljutni Pécsre ha stoppolt, tömegközlekedéssel ez minimum 4 és fél óra. De akkor leghamarabb csütörtök 5:20-kor indulhatott útnak és 11 körül érhetett a Da Vinci-be. Ha ott tényleg fogadták egy szerdai telefonbeszélgetés alapján, akkor szinte azonnal tolták is a műtőbe. Nyilván Szegeden, ahol "rémisztő körülmények" uralkodnak, még direkt szekálják a betegeket azzal, hogy műtét előtt 16 órával nem lehet enni és éjféltől már inni se, de Pécsett ezek szerint ilyen sincs. Csak odaszólsz, hogy mit szeretnél, másnap elmész, megcsinálják, aztán irány haza.

Teleportált! A TS-ek sokmindenre képesek! Különleges erőkkel vannak megáldva.
Ha ez tényleg megtörtént, akkor erősen elgondolkodtató Pécsre menni. Ami viszont Szegedet illeti, a történtek után a Király doki tuti ezerszer is meggondolja, hogy elvállaljon-e egy TS-t.

Igen, igen! Abszolut indokolt lenne ha elhajtaná a TSeket. Nyilávn senki sem szereti ha hülyének nézik. Lesz ebből még sírás rívás, meg szegedi rémhír!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46980

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Ugyan nem ismerem egyik érintettet sem, de számomra nem tükröz emberséget egy néhány napja műtött ember nyilvános kigúnyolása.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46984

  • Mel
  • Mel profilkép
grindylow beküldte:
Ugyan nem ismerem egyik érintettet sem, de számomra nem tükröz emberséget egy néhány napja műtött ember nyilvános kigúnyolása.
Gondold végig, szerinted hihető a sztori? Ha mégis megműtötték, akkor az a magyar egészségügy szégyene. Bár szakvéleményt is adnak bárkinek, akkor miért ne lehetne beugrani egy kis kasztrációra is?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46985

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Nem tudom, látták-e már előtte Pécsen, vagy csak "beugrás" volt. Altatásra ilyenkor szükség van amúgy?
"szakvéleményt bárkinek adnak" - ezzel egyetértek, azonban ennek az embernek gondolom a célja az első, tehát a rendszer visszásságaiért nem felel
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46989

Én nem akarok bárki lenni, ha szakvéleményt kapok. Ettől is félek kicsit amellett, hogy nem kapom meg, hanem hogy megkapom, mert "bárki megkapja". Én normális vizsgálatot akarok, meg hogy hogy látja a pszicho, nem csak hogy "na még egy TS, éljen boldogan a szakvéleménnyel"... :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46990

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
A történetre nincs sok időm, nem is érdekel mi igaz, mi nem belőle...
Ezzel kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá, hogy egy magánklinikán saját költségre, bármiféle támogatás nélkül én sem szívesen várnék hónapokig. Konzultáció után viszonylag hamar időpontot kaptam Da Vincibe, igaz nem 1 nap alatt. Bár nekem rendelni kellett 1-2 cuccot, azért is tartott tovább. Állami vonalon erre még várhattam volna több hónapig, amihez már nem volt türelmem.
Nyilván Szegeden, ahol "rémisztő körülmények" uralkodnak, még direkt szekálják a betegeket azzal, hogy műtét előtt 16 órával nem lehet enni és éjféltől már inni se, de Pécsett ezek szerint ilyen sincs.

De van! Nekem kifejezetten kikötötték az éhezést és egyéb vidám dolgokat többször is... :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46995

Mel beküldte:
dorys beküldte:
A héten hétfőtől péntekig sok kalandban volt részem. Többek között megjártam a szegedi Megyei kórházat és Pécsett a Da Vinci magánklinikát is. Király és Tizedes doktor urak munkájával egyaránt elégedett lettem. Szegeden a rémisztő körülmények elriasztottak. Nagyon egyedül éreztem magam és sajnos az itthoni családi helyzetbe kellett visszautaznom és jelenleg lábadoznom... Köszönöm szépen azok segítségét és igyekezetét, akik kitartottak mellettem. Szegedről három órás utazást követően a Da Vinci kényelmébe érkezve a műtétem (kasztráció) végül csütörtök délután megtörtént.

Dorys egy zseni, tanulhattok tőle! Hétfőn befeküdt Szegeden és kedden műtötték volna, de ez tolódott. Miután szerdán meggondolta magát és lelépett a kórházból, este 10-kor még Szeged utcáin bolyongott. Három óra alatt max. autóval lehet eljutni Pécsre ha stoppolt, tömegközlekedéssel ez minimum 4 és fél óra. De akkor leghamarabb csütörtök 5:20-kor indulhatott útnak és 11 körül érhetett a Da Vinci-be. Ha ott tényleg fogadták egy szerdai telefonbeszélgetés alapján, akkor szinte azonnal tolták is a műtőbe. Nyilván Szegeden, ahol "rémisztő körülmények" uralkodnak, még direkt szekálják a betegeket azzal, hogy műtét előtt 16 órával nem lehet enni és éjféltől már inni se, de Pécsett ezek szerint ilyen sincs. Csak odaszólsz, hogy mit szeretnél, másnap elmész, megcsinálják, aztán irány haza.

Ha ez tényleg megtörtént, akkor erősen elgondolkodtató Pécsre menni. Ami viszont Szegedet illeti, a történtek után a Király doki tuti ezerszer is meggondolja, hogy elvállaljon-e egy TS-t.

Szívem, csütörtökön délután volt a műtétem, amit a pénteken déltájt kiadott hivatalos Da Vinci-s zárójelentéssel tudok igazolni! (Tisztában vagyok vele, hogy az a műtétet végző orvoshoz köt a távoli jövőre tervezett, egyelőre számomra nagy falatnak tűnő SRS-nél. Nem elsősorban az ára miatt, hanem az erős fájdalom és a kockázati tényezők, szövődmények tartanak vissza. Azok ellenére attól még vágyom rá.)

Igen, még mindig értek a szóból, fölég ha az szép és kedves.
Nem, nem örültem vagy tébolyultam meg...

Tehát amennyiben Szegeden fenn hagytak volna a kényelmes, három ágyas kórteremben és nem zavarnak le a 12 ágyas kissé áporodott szagú huzatosba, akkor maradtam volna minden további nélkül péntekig.
Gyönyörűen félre értesz. Király dokival semmi problémám nincs, hanem helyette a 12 ágyas kórteremmel és a nem kifejezetten transzbarát környezettel, ahol F64 címkével célszerű inkább nem híresztelni, hogy miért fekszik be az ember lánya vagy fia egy ilyen intim jellegű műtétre. Nem szeretnék senkivel sem személyeskedni, sem túlzottan kényesnek tűnni. Egyszerűen vannak alapvető igényeim, ha egy komolyabb egészségügyi beavatkozáson kell átesnem.

Szegeden szerdán este a kórházban nem volt semmi kedvem visszamenni és más pedig nem fogadott be éjjel alvás céljából, azért spórolás miatt szomorúan a csütörtökre virradó éjszakát inkább a hideg szabad ég alatt töltöttem el a napfény városában. Éjfélkor a Rókusnál lévő bevásárlóközpont szép tavának partján, két bájos hattyú társaságában vacsoráztam meg. Utána már nem étkeztem. Éjjel kettőkor is volt aki hívott és aggódott értem. :) Másnap, miután álmosan visszakaptam a papírjaimat, a fél 9-es busszal utaztam át Pécsre cirka 3 órát. Pénteken az egyik késő délutáni vonattal utaztam vissza Budapestre. Elintéztem egyedül. Örülök, hogy túl vagyok rajta. Utána már nyugodtabb lettem, hogy megszabadult a testem két felesleges mirigytől. A seb szépen gyógyul. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #46999

filemon beküldte:
Mel beküldte:
dorys beküldte:
A héten hétfőtől péntekig sok kalandban volt részem. Többek között megjártam a szegedi Megyei kórházat és Pécsett a Da Vinci magánklinikát is. Király és Tizedes doktor urak munkájával egyaránt elégedett lettem. Szegeden a rémisztő körülmények elriasztottak. Nagyon egyedül éreztem magam és sajnos az itthoni családi helyzetbe kellett visszautaznom és jelenleg lábadoznom... Köszönöm szépen azok segítségét és igyekezetét, akik kitartottak mellettem. Szegedről három órás utazást követően a Da Vinci kényelmébe érkezve a műtétem (kasztráció) végül csütörtök délután megtörtént.

Dorys egy zseni, tanulhattok tőle! Hétfőn befeküdt Szegeden és kedden műtötték volna, de ez tolódott. Miután szerdán meggondolta magát és lelépett a kórházból, este 10-kor még Szeged utcáin bolyongott. Három óra alatt max. autóval lehet eljutni Pécsre ha stoppolt, tömegközlekedéssel ez minimum 4 és fél óra. De akkor leghamarabb csütörtök 5:20-kor indulhatott útnak és 11 körül érhetett a Da Vinci-be. Ha ott tényleg fogadták egy szerdai telefonbeszélgetés alapján, akkor szinte azonnal tolták is a műtőbe. Nyilván Szegeden, ahol "rémisztő körülmények" uralkodnak, még direkt szekálják a betegeket azzal, hogy műtét előtt 16 órával nem lehet enni és éjféltől már inni se, de Pécsett ezek szerint ilyen sincs. Csak odaszólsz, hogy mit szeretnél, másnap elmész, megcsinálják, aztán irány haza.
Mintha csak egy szemölcs lenne az eltávolítandó felesleg, nem igaz? :ohmy:
Igazad van Mel, egy kicsit sántít ez a dolog. Hogy úgy ment minden, mint az olajozott villám, miközben mások heteket várnak egy-egy konzultációs időpontra és olykor hónapokat egy-egy műtéti beavatkozásra. :huh: Ráadásul látszólag felrúgva a műtéti előkészítés protokollját. :dry:
De mindezek ellenére mégis őszintén remélem, hogy tényleg fedi a valóságot a történet, és kívánhatunk mielőbbi felépülést Dorysnak, mert nagyon nem lenne szép dolog megvezetni másokat. Különösen a sorstársakat!

Köszönöm a túláradó empátiádat és kedvességedet...
Senkit nem vezetek meg! Mindig is őszinte, egyenes embernek ismertek meg.
Nem baj, megvédem magam a támadásoktól. Kár, hogy pont itt kapom meg. :(
Így van, Tizedes doktor úr már ismer. Jártam nála még tavasz végén. Egy ismerősömet kísértem el hozzá.
Tájékoztatáskép közlöm, hogy Szegeden adott hét péntekjére tolódott el a keddre beígért időpontom, ahol hétfői befekvésem után másnap még a kevéske ebéden is bizonytalan volt, mert elfelejtették regisztrálni a hétfői felvételt. (Az egyik ebéden osztott tejbegríz, másik reggelikor a tejeskávé az viszont nagyon fincsi volt. Akad, ami nem változik. :blush: )
A Da Vinci-n rendesen altattak, amire a zárójelentésemben ki is tértek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47003

  • Wini
  • Wini profilkép
dorys beküldte:
Szívem

Habos babos csillogó villogó gyönyörűséges DRÁGÁM! :)))
hanem helyette a 12 ágyas kórteremmel és a nem kifejezetten transzbarát környezettel, ahol F64 címkével célszerű inkább nem híresztelni, hogy miért fekszik be az ember lánya vagy fia egy ilyen intim jellegű műtétre.

Milyen ostobák az állami kórházak, de leginkább a szegediek, hogy nem tartanak fent a transzneműek részére külön lakosztályt panoráma kilátással, és erkéllyel! Kell ezügyben mindenképp intézkedéseket tenni! Én még ilyen pofátlanságról nem hallottam. Hogy képzelik, hogy be mernek tenni egy 12 ágyas kórterembe, ahol nem kötelező a többi beteggel beszélgetned! Elképedtem! :O

Tájékoztatáskép közlöm, hogy Szegeden adott hét péntekjére tolódott el a keddre beígért időpontom, ahol hétfői befekvésem után másnap még a kevéske ebéden is bizonytalan volt, mert elfelejtették regisztrálni a hétfői felvételt.


Na ez meg már egyenesen felháborító! Felfoghatatlan, hogy hogy képzelik, hogy a halálos betegeket előre veszik, és megmentik az életüket esetleg, mielőtt egy transzneműt kimiskárolnak???!!!
Meg milyen alapon nem adnak 3 fogásos ebédet ezüst tálcán?? Botrányos! Azt hiszem a szegediek nincsenek tisztában a pucckirálynő fogalmával, és mindenképpen írni kellene nekik egy levelet, aláírásokkal az alján, hogy a transz betegeket olyan bánásmódban részesítsék, ami nekik alanyi jogon jár!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47005

Wini beküldte:
dorys beküldte:
Szívem

Habos babos csillogó villogó gyönyörűséges DRÁGÁM! :)))
hanem helyette a 12 ágyas kórteremmel és a nem kifejezetten transzbarát környezettel, ahol F64 címkével célszerű inkább nem híresztelni, hogy miért fekszik be az ember lánya vagy fia egy ilyen intim jellegű műtétre.

Milyen ostobák az állami kórházak, de leginkább a szegediek, hogy nem tartanak fent a transzneműek részére külön lakosztályt panoráma kilátással, és erkéllyel! Kell ezügyben mindenképp intézkedéseket tenni! Én még ilyen pofátlanságról nem hallottam. Hogy képzelik, hogy be mernek tenni egy 12 ágyas kórterembe, ahol nem kötelező a többi beteggel beszélgetned! Elképedtem! :O

Tájékoztatáskép közlöm, hogy Szegeden adott hét péntekjére tolódott el a keddre beígért időpontom, ahol hétfői befekvésem után másnap még a kevéske ebéden is bizonytalan volt, mert elfelejtették regisztrálni a hétfői felvételt.


Na ez meg már egyenesen felháborító! Felfoghatatlan, hogy hogy képzelik, hogy a halálos betegeket előre veszik, és megmentik az életüket esetleg, mielőtt egy transzneműt kimiskárolnak???!!!
Meg milyen alapon nem adnak 3 fogásos ebédet ezüst tálcán?? Botrányos! Azt hiszem a szegediek nincsenek tisztában a pucckirálynő fogalmával, és mindenképpen írni kellene nekik egy levelet, aláírásokkal az alján, hogy a transz betegeket olyan bánásmódban részesítsék, ami nekik alanyi jogon jár!

Másképpen csinálom a tranziciót mint Te. Nem lehet mindig kizárólag egy fősodorvonalat követni és megkövezni, kiközösíteni azt, aki kicsikét is eltér tőle. Próbáld meg elfogadni.
Sok mindent eltúlzol vagy másképp látsz, azon meg nincs kedvem felesleges vitákba bocsátkozni.

Mielőtt teljesen felrobbannál a dühtől, megnyugtatlak:
Ugyan egész nap gyapjútakaró és a lovacskás pokróc melegében fekszem, közben azért a műtét helye előszór hatalmasra duzzadt heves fájdalmak kíséretében. Kenegettem speciális kenőccsel és borogattam is hideg vizes ruhával. Fájdalomcsillapítót is szedek rá.
Mostanra pedig valószínűleg ödémás lett, véres, gennyes trutyi folyik belőle és enyhe láz is gyötör. Mindezek ellenére lassan, de azért gyógyul. Remélem a varratok behegesedését követően megszűnik ez is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47006

  • szerelmed
  • szerelmed profilkép
Sziasztok!
Nem vagyok trans nem vagyok lesbi és a nemi hova tartozásom csak rám tartozik...Fura hogy ez itt probléma...Áápolónőként dolgozok -20 éve...ha hozzánk beérkezik a beteg azonnal jelenteni kell a--Felvételi iroda
--Élelmezési osztály.

Tehát ha Én reggel --7-8-9-órakkor felvettem egy beteget ,,,vagy 10-11-12-órakkor
ÉS IGY TOVÁBB !!!!mindig jelentenem kellet...!!!

Hogy kapjon élelmet és megfelelő ellátást!

Miért nem ez történik mindenhol??


Sok sikert MINDENKINEK ebben a SZÉP ÉLETBEN!!

sziasztok
Judit
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47007

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ugyan régóta nem írtam ide de annyit had füzzek hozzá a Szegedi kálváriához. Úgy látszik nem vagytok tisztába a dolgokkal. Mert hogy a Szegedi klinikán az Urológia épületben úgy van hogy, az emeleten a sebészet van, lent ahol Dorys volt az az urológia osztály. Csak sokan ezt nem tudják. Dorys drága téged rossz helyre tettek mert mivel hogy csak kasztra mentél ezáltal az urológia osztályra tartoztál. Valószínüleg azért tettek le az urológiára mert az urológiához tartozol. Mivel nem srs-ről volt szó, ha srs-re mentél volna akkor maradhattál volna fent a 3 ágyas kórterembe ami már mégegyszer írom sebészeti osztály. Neked kasztod volt az az urológiához tartozik mert a fütyülőd megmaradt. Az srs műtét pedig sebészet illetve plasztiki sebészet ennyire egyszerű. Az más dolog hogy a Pajor történetesen urológus létére ezzel foglalkozik és kitanulta. De egyébként meg sebészekkel végez srs-eket. Egy magán klinikán meg persze a pénzedért nyilván igénynek megfelelő kórtermet kapsz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47008

  • sw4586
  • sw4586 profilkép
Kedves Judit!
Mindenhol így működik, kivéve az akut és a mentő által beszállított betegeknél. Szegeden, az urológián, reggel nyolc és 10 óra között van betegfelvétel az első emeleten levő hármas ambulancián. És azonnal jelentik is, sőt lista is van az előre tervezett műtétekről, sőt pontos műtőbeosztás is. Így akit tervezetten műtenek, azokat "már várják" a befekvés napján.

Nálunk is így van. ;)

Ezek a lejárató dumák. Kíváncsi vagyok rá, hogy majd ha elolvassák az érintettek, akkor mennyi, ilyen jellegű pacienst és műtétet vállalnak el. ;) Eddig is ment ezen a vita. Majd nemsokára beposztolom azt is.



Mercike, szépséges királynő!

Szegeden, az első emeleten vannak az akut és a frissen műtött vagy műtétre váró betegek. A második emeleten, konkrétan a 23 - 28 kórtermekben a felügyeletet nem igénylő paciensek. A második emelet, másik fele "csak" a sebészet. Ezt a rendszert azért alakította a Prof. így ki, mert a nővérállás az első emeleten van és az esetleges segítséget hamarabb tudják kivitelezni és precízebben az ott tárolt eszközök miatt. Így Doryst is le kellett költöztetni, mivel beletartozott volna a frissen operált körbe.

Inkább mesélnéd el a tavaszi műsorod, amit ott bemutattál. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47010

  • szerelmed
  • szerelmed profilkép
sw4586...válsz NeKED!!!

Hol van az a ---Nálunk?Nálunk is így van. ----ezt irtad

Mi a külömbség az akut és a mentő által beszállitott betegnél??

Szerintem semmi ..mert a mentő csak akut esetbem visz el 1 beteget bárhonnan -bárhová...De ezzzel is tudnék ..a vitatkozás itt hülye szó de ez sem igaz igy:(


A szerelmem aki TS...végső elkeseredésében kasztrációt végzett önmagán---hivtam a mentőt---Megrugdosta hogy kelljen fel ...mert a vér veszteségtől ájultan feküdt már a szobában---és atr mondta hogy ha ellátásra van szüksége akkor álljon fel és menjen le a mentőhöz mert ők ilyen buzikkal nem foglalkoznak. KI AZ AKUT ÉS KI AKIT A MENTŐ SZÁLLIT??kÖSZI....Szép napot Mindenkinek... :)

Sajnos Ő NEM BUZI----DE EZZEL TISZTÁBA AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZERVEZET? --
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47011

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Tényleg tavaszi műsor akkor biztos jól szórakoztatok? Ugyan annyit azért már csak elmondhattam hogy 14 ezer forintokat nem szeretnék elutazgatni,a nagy semmire! Ugyanis ez 2 lett eljátszva, de hát ezt neked is tudnod kell akkor ha ennyire informált vagy mert ott dolgozol. Na ez a szégyen amit te csinálsz 1 fórumon egy transz neműt ki teregetsz ez a nem semmi.Ez nem elfogadott dolog ezzel minősíted az egészségügyet és elsősorban magadat gratulálok. Ezért utálják sokan az egészségügyet az hogy szar az ellátás mert nincs elégpénz az eltörpül az emberek mellett. De az ahogy néhányotok viselkedik na ez a nem semmi. Tisztelet a kivételeknek, egy egészségügyben dolgozónak nincs joga, ismétlem NINCS JOGA bármit is mondani vagy írni közösségi oldalakon egy náluk kezelt betegről. SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47012

  • sw4586
  • sw4586 profilkép
Judit!

Látom, a kötözködés az erősséged, hát hasonló stílusban válaszolok én is. Nyugodtan kiforgathatod ezt a hozzászólásomat is. Legalább kellemes napot szereztem neked. :D

Ez legyen az én dolgom.

Az én olvasatomban az, hogy az akut, azaz súlyos, gyors lefolyású, krónikus, stb. betegséggel, traumával rendelkező emberek. Természetesen őket is különböző típusú mentő hozza vagy mentőhelikopter. De a mentő, azaz az OMSZ (Mielőtt beszólnál, nem az Országos Meteorológiai Szolgálatra reflektáltam.) keretein belül üzemeltetett, alkalmazásában álló személyekkel, szokott behozni, olyan embereket, akik "csak" összetettebb kivizsgálásra, kontrollra jöttek és mozgásukban korlátozottak. Vannak olyan esetek, hogy egy - két, stb. napot is bent töltenek, mint ahogy ez egy fekvő osztályon lehetséges. Nem mindenütt vannak erre a célra betegszállítással foglalkozó cégek, stb. így értettem. Azt már meg sem merem részletesen említeni, hogy az öregasszonyok, hogyan és milyen ürügyekkel hozatják be magukat mentővel. Igaz, kiforgathatóan írtam le. De tarthatunk konzíliumot a mentőkről, hogy milyen esethez, milyen típusú mentőt küldenek, milyen személyzettel. :D Nem ezen volt a hangsúly.

Valószínűleg az elfogultságod, érintettséged miatt túlzol. Ha nem így lenne, nyilván megtetted volna a szükséges lépéseket. Ha már csak abból indulunk ki, hogy az ellátott, emberi méltóságát minden körülmény között szem előtt kell tartani. Az én párom is ts és mégse érte sehol, semmilyen atrocitás. Sőt, akármelyik egészségügyi intézményben megfordultunk, mindenhol kedvesen, segítőkészen fogadták. Pedig elég sok vizsgálaton esett át az utóbbi időben a szakvélemények, a hormonszint beállítás, a leendő műtéti beavatkozások miatt is. Igaz, nem is akar magának péniszt varrni és a melleit sem vagdossa le önkezűleg. :DDD
Az utolsó kérdésed, légyszi fogalmazd meg értelmesen. Köszike.

Mercike!
Valóban tudok egy - két dolgot, de semmi közöm a Szentgyörgyi Albert Urológiai Klinikához! Sosem dolgoztam ott és nem is áll szándékomban. Így azt mondok, írok, amit csak akarok. Ezzel nem követek el semmi etikátlan és jogszabályba ütköző cselekedetet. Ezt is benézted. Ellenben köszike a felvilágosítást. Valamint nem teregettem ki semmit, csak kérdeztem. Bár még ez is megeshet. Azért azt még említsük meg, hogy ez állami közkórház, nem magánklinika. Itt vannak kvóták és elsőbbségi sorrend kialakítás, továbbá műtő és személyzeti kapacitás is. Lehetne még sorolni. (Wini már megtette a hozzászólásában, nagyon helyesen.) Ellenben felvetődik bennem az a dilemma, hogy a betegnek van-e joga az orvost, a személyzetet kiteregetnie, főleg az alaptalan, eltúlzott "vádakat" illetően? És inkorrekt jelzőkkel illetni? (Természetesen nyilvános fórumon és rálátás nélkül, nem csak Szegedre értve.)
Pont erről cseréltem eszmét egy igen sokrétű ismeretekkel rendelkező emberrel, hogy azért a ts-ek sem ártatlanok. Sok (Tisztelet a kivételnek.) bejön, elmondja a saját maga kitalált diagnózist, anamnézist, és ha nem úgy történik, ahogy kitalálta, akkor megy a hiszti és a nyilvános lejáratás. Gondolok itt, az ész nélküli hormonszedésre és társaira. Utána az orvos, szakorvos, stb. megtalálja a módját (Pl. igényjogosultság.), hogy ne kelljen vele foglalkozni, akkor még nagyobb ellenszenvnek örvend. :D Szerintem meg ez a nem semmi. (XY, Amennyiben sért, hogy megemlítettem a diszkurzusunkat, úgy a rád sértő mondataimat nyugodtan moderáld.)

Ha már itt tartunk, akkor mindenki elvárja a toleranciát, de saját maga sem tolerálja az esetlegesen más véleményt. Akkor hogy is van ez? Kettős mérce?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47014

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Tök mindegy hogy nem ott melózol akkor sincs jogod utánnam szaglászni! Mert ez az ne velem foglalkozz. Neked ahoz semmi közöd hogy mit és hogyan intézek Szegeden. Ezt úgy hívják magán ügy amihez neked semmi közöd az égatta egy világon! Meséljem el a tavaszi müsorom ezzel te sértettél meg egy határt . Gondolkodj el ezen mielõtt valakinek a magán ügyêbe mászol bele lehet kövezni ha nincs igazam. Ebbe nagyon is igazam van gondolom neked setetszene ha én tenném ezt veled.semelyik közösségi oldalon senkinek nincs joga más magáIn életét feszegetni. Egy bocsánat kérés el is férne a topikban minimum.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 4 hónapja #47015

  • szerelmed
  • szerelmed profilkép
sw4586!!köszi a választ..nem akarok kötözködni...bocsánat ha ez neked igy tünt..vissza olvasntam amit irtam és nekem is ez volt az első gondolatom..te hol dolgozol?? mármint szegeden vagy??
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.320 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook