Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Kasztrálás

Válasz: Kasztrálás 11 éve 6 hónapja #46214

  • Anna89
  • Anna89 profilkép
Köszike :)
Amúgy nagyon féltem, de a Doktor Úr elmagyarázott mindent és teljesen megnyugodtam.
Amint meglesz a szükséges összeg belevágok, vagyis az orvos fog belém vágni ;)

Jövő hónapban vagy az után.
Azt nem is tudom írtam-e, de mivel ilyen rövidek műtét, azt mondták ha telefonálok, hogy menni szeretnék (vagyis megvan a pénz esetemben), akkor arra a hétre, legkésőbb következő hétre adnak is időpontot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 6 hónapja #46215

  • Wini
  • Wini profilkép
Urológus lévén feltételezem ért hozzá
ne félj! Ki lehet bírni valóban. Nekem kb. 2-3 napig voltak fájdalmaim, addig szedtem 1-2 fájdalomcsillapítót, utána már nem.


Azért egy kasztrálás nem olyan nagy szám, mint pl az SRS. Disznókat 2 perc alatt kiherélnek, és nem állatorvosok, hanem mezei gazdák.
Ezzel nem arra akartam célozni, hogy nem szükséges hozzáértés (és nem is Király doktor hozzáértését kérdőjelezem meg), hanem, hogy nem egy nagy beavatkozás. Valaki magának csinálta, mint azt olvashattuk (senki ne próbálja ki), és túlélte!
Ha nekem kasztrációra lett volna vagy lenne szükségem, akkor, semmiképp sem kértem volna hozzá altatást.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 6 hónapja #46216

  • Anna89
  • Anna89 profilkép
Nálunk, embereknél is csak 10 perc :) nem az a 10 perc aggasztott, hanem hogy a későbbi SRS eredményességét befolyásolja-e, de nem lesz gond a Doktor Úr szerint :)

Na igen valaki magának csináltam...ép eszű ember nem operálja meg magát otthon....brrr, belegondolni is rossz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 6 hónapja #46218

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ki mennyire bírja az ilyesmit. Én pl. egyáltalán nem. Más műtétemnél is egyértelműen altatást kértem. Egyszer piszkáltak érzéstelenítéssel, mit mondjak...NEM akarom még egyszer az életben! :silly:

Fájdalmat (egy darabig) közben nem éreztem, de azt határozottan, hogy ott csinálnak valamit. A látvány pedig, hogy előttem hadonásznak orvosi eszközökkel, s azokkal hozzám is nyúlnak... Aki ezt bírja, áldásom rá, de engem inkább üssenek ki...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46676

  • Saoirse
  • Saoirse profilkép
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem, ha valaki tudja a válaszokat kérem segítsen.
Ha bemegyek a kórházba milyen orvost keressek? Kell-e a műtéthez bármilyen engedély? Mennyibe kerül a műtét?
Vagy csak bemegyek, megmondom nekik hogy csapják le, és annyi?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46678

Szia! Először is hol tartasz a folyamatban? Első körben szakvélemények kellenek, szám szerint 2, plusz egy urológusi lelet. Utána kell minisztériumi engedély a hivatalos nemváltásra, és a műtéti beavatkozásokra. Abszolút nem úgy működik, h csak úgy besétálsz, és kijelented, h csapják le...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46681

  • Saoirse
  • Saoirse profilkép
Köszi a választ! Még az elején járok, de már tudok mindent a nemváltásról.

Annyi a különbség hogy nem ftm-ként akarom megműttetni, hanem férfiként.
Egy férfinak is lehet oka kasztrálásra pl ha nem akar gyereket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46682

Saoirse beküldte:
Köszi a választ! Még az elején járok, de már tudok mindent a nemváltásról.

Annyi a különbség hogy nem ftm-ként akarom megműttetni, hanem férfiként.
Egy férfinak is lehet oka kasztrálásra pl ha nem akar gyereket.
Ha jól értem te mtf transz vagy, azaz male to female. Csak hogy jól használjuk a rövidítéseket :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46686

  • filemon
  • filemon profilkép
Saoirse beküldte:
Annyi a különbség hogy nem ftm-ként akarom megműttetni, hanem férfiként. Egy férfinak is lehet oka kasztrálásra pl ha nem akar gyereket.
:huh:
Na, ez pl. éppen nem!
Arra több megoldás is létezik, de ésszerűen egyik sem a kasztrálás. :ohmy: Ha mindenképpen műtétit szeretne valaki, akkor ott a vasectomia (ondózsinór lekötés).
Nyilván tudod, hogy a here nemcsak hímivarsejteket termel, hanem hormont is....tesztoszteront. Ez fontosabb, mint gondolnád! Eltávolításával értelemszerűen mindkét funkció megszűnik. Márpedig hormon nélkül nem éppen "egészséges", így nem is tanácsos élni. Mivel a tesztoszteron pl. nemcsak a különböző férfi jegyek és jellegek kialakításáért felelős, hanem fontos feladatokat lát még el a bőrben, a vesében, a májban, a csontvelőben, a központi idegrendszerben....Hatással van az anyagcserére, a szív- és érrendszerre. Egy egészséges, ésszerűen gondolkodó férfi mi a fenéért akarna tehát teljes mértékben megválni a heréitől? Sántít a "nem akarok gyereket" indok. :pinch:
Szóval a fenti logikád alapján felelősségteljes orvos nem szabadít meg tőle. És nem is éri meg a kiskapukat keresni ilyen jelentős dologban.
Biztosan jót akarsz magadnak, ezért érdemes elfogadnod és betartanod az írott és íratlan "szabályokat" és átgondoltan, MtF-ként, szakértő felügyelet mellett csinálnod végig. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46689

  • Mel
  • Mel profilkép
Saoirse beküldte:
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem, ha valaki tudja a válaszokat kérem segítsen.
Ha bemegyek a kórházba milyen orvost keressek? Kell-e a műtéthez bármilyen engedély? Mennyibe kerül a műtét?
Vagy csak bemegyek, megmondom nekik hogy csapják le, és annyi?

Mindenek előtt lassíts! Nem bántásként mondom, de közel sem tudsz mindent a nemváltásról! Ha így lenne, akkor ezek a kérdések meg sem fordultak volna a fejedben. Van egy mondhatni hivatalos út, amit mindenkinek végig kell járni, de azért akadnak kivételek is :) Ha érdekelnek részletek írj privátba, ne itt borzoljuk a kedélyeket!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46690

  • Wini
  • Wini profilkép
Nem bántásként mondom, de közel sem tudsz mindent a nemváltásról! Ha így lenne, akkor ezek a kérdések meg sem fordultak volna a fejedben.

Valószínűleg ezért kérdez!
Van egy mondhatni hivatalos út, amit mindenkinek végig kell járni, de azért akadnak kivételek is

A kivételek a futóbolondok!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46691

Saoirse beküldte:
Köszi a választ! Még az elején járok, de már tudok mindent a nemváltásról.

Annyi a különbség hogy nem ftm-ként akarom megműttetni, hanem férfiként.
Egy férfinak is lehet oka kasztrálásra pl ha nem akar gyereket.

Szerintem mindenek előtt tájékozódj itt: transvanilla.hu/mutetek/male-to-female-m...chiectomy-kasztralas
(Inkább utána kérdezz a fórumon.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46692

  • Mel
  • Mel profilkép
Wini beküldte:
A kivételek a futóbolondok!

Én nem azokra gondoltam, akik orvosi felügyelet nélkül feketén gyógyszereznek és ész nélkül vagdaltatják magukat.
Arra céloztam, hogy lehet nemváltás nélkül is hivatalosan, TB támogatással elkezdeni a HRT-t és kasztrációt végeztetni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46699

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Mel beküldte:
Wini beküldte:
A kivételek a futóbolondok!

Én nem azokra gondoltam, akik orvosi felügyelet nélkül feketén gyógyszereznek és ész nélkül vagdaltatják magukat.
Arra céloztam, hogy lehet nemváltás nélkül is hivatalosan, TB támogatással elkezdeni a HRT-t és kasztrációt végeztetni.

Ez tök szuper, ha arra a minimális 10%-os támogatásra gondolsz, amit pl. én kaptam a kasztrációmat illetően. Vagy ha arra, amit nem kapok az SRS-re való felkészítésre, mivel TS-ként nem férek bele a költségvetési keretbe, meg különben is egy TS-sel foglalkozzanak?... Ugyan már...

Többet értem volna azzal, ha nem fizetek TB-t életemben soha.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46700

  • Saoirse
  • Saoirse profilkép
Köszi a válaszokat és a linket! Azt már sikerült kideríteni hogy urológus csinálja a műtétet és kb. 100ezer forintba kerül. Azt hogy milyen feltételei vannak még mindig nem tudom, de majd felkeresek egy orvost és megkérdezem tőle.
De nem vagyok futóbolond, csak a hrt miatt akarok minél előbb túl lenni rajta. Azt is tudom mire vállakozok, egy hónapja volt egy komolyabb műtétem, akkor is altattak és utána 1 hétig voltam bennt.
Ezalatt az egy hét alatt szerintem többet szenvedtem mint előtte egész életemben :) Szóval egy kasztrálást is túlélnék valahogy.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46702

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Nem árt olyan dokival csináltatni, aki már látott TS-t...főleg ha akarsz később SRS-t.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46703

  • Saoirse
  • Saoirse profilkép
Afterlifex beküldte:
Nem árt olyan dokival csináltatni, aki már látott TS-t...főleg ha akarsz később SRS-t.

Nem feltétlenül! Még nem döntöttem el hogy akarok-e srs-t, mivel leszbikus vagyok, így túl sok értelme nincs. Ha meg is csinálatom, csak azért hogy teljes legyen az összkép.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46704

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ahogy érzed... Bár szerintem ez nem "leszbikusság függő" dolog. Személy szerint nagy valószínűséggel leszbikusként sem tudnék elviselni számomra "idegen" nemi szervet magamon életem végéig.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46933

A héten hétfőtől péntekig sok kalandban volt részem. Többek között megjártam a szegedi Megyei kórházat és Pécsett a Da Vinci magánklinikát is. Király és Tizedes doktor urak munkájával egyaránt elégedett lettem. Szegeden a rémisztő körülmények elriasztottak. Nagyon egyedül éreztem magam és sajnos az itthoni családi helyzetbe kellett visszautaznom és jelenleg lábadoznom... Köszönöm szépen azok segítségét és igyekezetét, akik kitartottak mellettem. Szegedről három órás utazást követően a Da Vinci kényelmébe érkezve a műtétem (kasztráció) végül csütörtök délután megtörtént.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Kasztrálás 11 éve 5 hónapja #46938

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
dorys pihengess és arra gondolj, hogy egy lépéssel közelebb a cél felé! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.264 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook