Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Kasztrálás

Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29487

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29488

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Én is készülök amióta itt megtudtam a Tizedes doktor lehetőségét.
Hány nap munkakiesésre számíthatok?
Hány nap a kórházi tartózkodás?

Előre is köszike csajok!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29490

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Szia Endee!

Ha nincs semmiféle komplikáció, márpedig miért lenne, akkor a műtét utáni napon már haza is engednek :)
Fájni nem fáj komolyan, szerintem a munkában sem akadályozna.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29491

  • DivaBarbara
  • DivaBarbara profilkép
Én most voltam Pénteken kasztráláson Tizedesnél. Nem fáj egyáltalán. Nagyon kicsi vágás lesz csak a herezacskon. Szombaton már jöhettem is haza. Vasárnap már mindent megtudtam csinálni és semmi bajom nincs. Lehet simmán dolgozni utána. Csak 2napig kell kórházban lenni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29492

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Köszike a gyors válaszért nektek!
Ez nagyon bíztató. :lol:

Jobbulást Barbara!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29499

  • sztella
  • sztella profilkép
DivaBarbara írta::
Én most voltam Pénteken kasztráláson Tizedesnél. Nem fáj egyáltalán. Nagyon kicsi vágás lesz csak a herezacskon. Szombaton már jöhettem is haza. Vasárnap már mindent megtudtam csinálni és semmi bajom nincs. Lehet simmán dolgozni utána. Csak 2napig kell kórházban lenni.

Nagyon gyors léptekkel haladsz! Gratulálok! Mennyi idő telt el nálad a döntés és a papírok megszerzése, valamint a kasztráció között?

Ha valaki majd készül SRS-re annak is érdemes kasztrációra menni? Ha igen a HRT melyik szakaszában célszerű ezt megtenni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29503

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Több iskola van: az egyik szerint minél előbb, hiszen a tesztoszteron nem kell a szervezetednek, az Androcurtól meg depressziós leszel (és esetleg szuicid gondolataid is lesznek), meg egyébként is: szűk szoknyánál útban van, a hasüregbe felnyomni meg fájdalmas, meg nem is mindig sikerül tartósra. A másik iskola szerint a herezacskó a heregolyók nélkül összehúzódik, kevésbé marad alkalmas az srs-re. Főleg, ha sok hónap, esetleg év múlva kerül sor a nemátalakító műtétre: ekkor külön nyújtás is szükséges lehet. Meg pl. a Diane 35 hatóanyagaitól a heregolyó összehúzódik, zsugorodik, tehát egy idő után komoly problémát nem fog okozni. És ha hozzávesszük, hogy mint minden műtétnek, így ennek is lehetnek komplikációi, jogos az ellentábor döntése is.
Konklúzió: szóval igazából a fene tudja. Ahogy te jónak látod, ahogy te gondolod. - gondos mérlegelés után. :)
És hogy melyik szakaszban: a szakvélemények megszerzése után tudod csak elkezdeni, és érdemes úgy csinálni, hogy az altatások között legalább fél év legyen. - azaz legalább ennyivel a tervezett srs előtt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29523

  • sztella
  • sztella profilkép
Szia!

Te a fenti szempontok mérlegelése alapján, hogy döntöttél? Én azt látom -bár biztos nem repreznetatív a minta - hogy aki srs-t tervez az inkább nem csinálja mint igen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29524

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Én pl. mérlegeltem hogy mi a haszna és a hátránya és amellett döntöttem, hogy mielőtt félév-évvel meglehet a vaginoplastym, akkor meglépem. És úgy lenne jó ha dr. Tizdes csinálná azt is, mert aszerint járna el kasztációnál, hogyan vágjon a későbbi műtétre tekintettel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29552

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Lehet túl korai a kérdésem, tapasztaltok olyat hogy jobban hat a hormon? A nőiesedésben okoz változást nálatok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29590

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Te a fenti szempontok mérlegelése alapján, hogy döntöttél?"
Tegnap Tizedes adjunktus úr megejtette a műtétet. Én így döntöttem. :-)
Egyelőre olyan érzés, mintha jóóól tökön rúgtak volna. De majd elmúlik, állítólag.
Hazajövetel: kérdeztem azt a doktornőt, aki engem altatott, hogy ez hogy működik, és azt mondta, hogy "a szakma szabályai szerint az ébresztést követően hat órát orvosi felügyelet alatt kell tölteni". A zárójelentést pedig akár el is postázzák, ha nagyon menni kell onnan. :)
Szóval ha reggel veled nyit a műtő, este akár már utazhatsz is haza. Az autóvezetést nem ajánlom, azért az húzós lehet, akárhová is kell menni. És érdemes, ha van az emberrel egy kísérő, akibe mondjuk kapaszkodhat, ha megszédül, aki viszi a cuccát, vagy csak elugrik a boltba innivalóért.
Ezúton köszönném meg Tizedes doktor úr teljes stábjának a munkáját: a nővérekét, akik nagyon jó arcok, az aneszteziológusét, aki szintén, Zsoltnak, a sofőrömnek és mindenki másnak is, aki bármit segített vagy csak elszenvedő alanya volt a félreértésből kialakult felfordulásnak. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29591

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Lehet túl korai a kérdésem, tapasztaltok olyat hogy jobban hat a hormon? A nőiesedésben okoz változást nálatok?"
Ez egy lassú folyamat, ahogy a pubertás sem egy nap alatt zajlik le. Ahogy a többieken látom, a fordítottjához is kb. annyi idő szükséges. Akit eddig én kérdeztem, az azonnali, szignifikáns változást nem vett észre. Persze hosszú távon más a helyzet. (Úgy tűnik, hogy ez a betegség a türelemmesterek asztala...)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29599

  • androgyn
  • androgyn profilkép
Sziasztok!

Gratulálok nektek a sikeres műtéthez!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29612

  • sztella
  • sztella profilkép
Szia! nagy-nagy gratula! B)

SRS-t is tervezel?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29620

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"SRS-t is tervezel?"
Mármint én? :)
Igen, de majd később.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29621

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Pinkusz!
Ennyire ritkán beszélnénk? :ohmy:

Naaaaaagy gratula!
Ha sikerül pénzt csórnom valahonnan, meghívlak valami nagyon olcsó dologra. :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29626

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Igen, ennyire ritkán. :(
Amikor nem itthon lábadozok, akkor vagy a tanulmányi kötelezettségeimnek teszek eleget, vagy pénzt keresek, úgyhogy ritkán tudunk beszélni. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 8 hónapja #29627

  • Pinky
  • Pinky profilkép
A meghívást köszönöm, majd megejtjük! ;-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 7 hónapja #30183

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Újabb kérdésem lányok. ;)
Nektek altatásban volt?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Kasztrálás 13 éve 7 hónapja #30203

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Persze. :)
Egy emberről tudok, akinek helyi érzéstelenítésben volt, de saját bevallása szerint az nagyon durva dolog... :S Tudtommal mindenki mást altattak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.261 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook