Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: TS Coming out (történetek, tanácsok)

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45918

  • Wini
  • Wini profilkép
Húúú de negatív valaki

Nem! Szó sincs ilyesmiről. Én már végigjártam azt az utat, amin te most kezdesz el tipegni. A tapasztalataim alapozzák meg a hozzászólásom.
mert rendesek velem

Az egy dolog! Velem is rendesek akik tudják, nem hozzák fel, nem napi téma. De! A legjobb barátom a következő megjegyzést tette egy alkalommal:
"láttam egy olyat mint te"
Ebből következtess! Lehet hogy szeret, nem vonom kétségbe, de ettől még ő is úgy tekint rám, mint az "olyan", aki átoperáltatta magát!
Nyilván nem megbántani akart ezzel, és nem is bántott meg, de fel kellett ismernem a tényt, hogy azok szemében akik régmúltról ismernek, én csak egy "olyan" vagyok. Ezt jobb ha mindenki elfogadja (ha már elfogadás).
Én nem titkolózom, annyira belefáradtam a bujkálásba, egyszerűen felőrölt.

Én meg ezt úgy fogom fel, mint egy olyan betegséget amiről nem szívesen beszél az ember. Ez az én személyes intim magánügyem, senkinek semmi köze hozzá! Nem vagyok köteles elmondani senkinek, és nem is fogom. Nem leszek kedveltebb ha felvállalom, meg egyébként is, miért kellene felvállalnom? Miért tartoznék én bárkinek elszámolással az életemről!? Ha rajtam múlt volna, akkor az anyámnak sem mondtam volna el, nem hogy egy szimpla barátnak, meg ismerősnek.
Eszemben sincs bujkálni, csak nem beszélek róla, mert semmi értelmét nem látom!
Nem foglalkozok senki véleményével, élem az életem és kész.

Jogos! Én is hasonlóképp gondoltam anno, de elég hamar észhez tértem!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45919

  • Anna89
  • Anna89 profilkép
Aki számára "olyan" vagyok, ez nem érdekel. Régebbről amúgy sincsenek komolyabb barátságaim, férfiként sehogy sem tudtam azonosulni.
Akiket meg imádok már így ismertek meg :)
Én se rakok táblát a nyakamba, de női ruhában megyek mindenhová. Mindenki hallja, hogy anyámék pl. Annának szólítanak. Aztán ebből összeraknak amit akarnak. :P

Nekem nincs időm és energiám azon aggódni, hogy mások mit hisznek, gondolnak, ha "olyannak" gondolnák hát istenem....
Nem tudok alkalmazkodni mindenki butaságához.
Ha ez alapján ítél meg az a saját szegénységi bizonyítványa :)
Nem fogok meghunyászkodni senki kedvéért.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45921

  • via
  • via profilkép
Anna89 beküldte:
Azóta viszont lassan két hete nőként élek :)

hűha... már két hete?
és máris jobban tudod a tutit mint Wini?
Idegenek akik megtudják is tök jól reagálnak, voltam két kozmetikusnál is.
Mindketten rendesek voltak a végtelenségig, az egyikkel ipl után majd egy órát beszélgettünk és nagyon cuki volt :cheer:
Kérdezgetett és látszott, hogy nem cirkuszi attrakciónak tekint, hanem érdekes EMBERNEK. Még soha nem találkozott sorstárssal és nagyon fellelkesült, hogy beszélhet velem :cheer:

A legmeglepőbb eset az volt, hogy a húgom egy régi barátnője megkérdezte megnézheti-e az új ruháimat :lol:
Tök lelkesen megcsodálta mindent, körömlakkokat ajánlott,

biztosíthatlak róla hogy aki tudja ezt rólad SOSEM FOG NŐNEK TEKINTENI.
cuki volt... igen... mert úgy tekintenek rád mint egy majomra aki aranyosan utánozza az embert... jaj de aranyos kis travifiú tisztára úgy tesz mint egy lány...

a napokban társaságban voltam ahol természetesen rólam nem tudják a dolgot... és véletlenül megjelent egy teljesen nőies TS akiről tudták hogy az... és a mellettem ülők így kommentálták: "ez egy travi akinek levágták a f.szát... hallod lehet hogy már nem lennél buzi ha megdugnád azt a travit mert már nincs f.sza..." és nagyokat röhögtek a háta mögött.

néha nézz bele valami bulvárlapba ahol cikket írnak mondjuk egy szépségkirálynőről akiről kiderült hogy ts... na ő aztán tényleg abszolút nőies és gyönyörű... és a cikkben ilyeneket írnak: "a nő... vagy férfi?", meg: "kiderült hogy IGAZÁBÓL férfi" stb...

hát ennyire tekintenek nőnek azok akik tudják rólad...
túl lehetsz az srs-en... lehetsz szépségkirálynő... nem számít...
ha tudják rólad akkor travifiú meg férfi leszel nekik örökre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45922

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
hát ennyire tekintenek nőnek azok akik tudják rólad...
túl lehetsz az srs-en... lehetsz szépségkirálynő... nem számít...
ha tudják rólad akkor travifiú meg férfi leszel nekik örökre.

Vagy egy rossz kis buzi...

Wini és via hozzászólásaival ismét egyet kell értenem. :)

Renegeteg esetben fogadnék arra, hogy még a legjobb barát sem tart igazi nőnek, még ha a szemedbe azt is mondja, és kedvel/szeret. Azért nem kell minden mézes-mázos szövegnek bedőlni, mindegy, hogy kitől halljuk. Persze ettől függetlenül léteznek kivételek, jó és intelligens emberek. Nekem is van pár olyan barátnőm (ultra kevés), aki tudja rólam, nem nőként ismert meg, régi életemből van, megjegyezte, hogy rég sejtette...és őszintén nőnek lát, nem travinak, nem buzinak. Az ilyesmit szerintem lehet érezni a másik megnyilvánulásaiból. Ők például sosem jöttek nekem smink, öltözködésbeli tanácsokkal, nem beszélnek másképp velem, mint bármelyik más barátnővel, és nem is úgy kezelnek, mint egy férfi ismerőst. Viszont mikor régi lakhelyemen megvolt a 3 napos csoda, láttam épp elég tekintetet még rokonok között is, ami azt sugallta, hogy semmiképp nem tekintenének nőnek. Sajnos a legtöbb ember így viszonyul ehhez, hiába ábrándoznánk...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45923

  • Anna89
  • Anna89 profilkép
Lehet sokan travifiúnak vagy akármi másnak gondolnak de nekem ettől most rosszabb? Nem. :side:
A barátaim nagy része vagy TS vagy elfogadja ezt, a többi 7 milliárd ember meg gondolhat férfinek meg aminek akar....
És ez egyáltalán nem igaz, hogy aki tudja soha nem fog nőnek tekinteni. Sokan nem fognak, de ezért vannak értelmes emberek akik ezt felfogják.

Nem tudom jobban senkinél, csak a saját tapasztalataimat írtam le...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45924

  • Trini
  • Trini profilkép
Én is azt mondom sajnos senkibe nem lehet meg bízni nálam is volt hogy előttem beszéltek ki más embert azt előtte meg csak a nyalás volt és sajnos én is tapasztaltam ezt hogy mást mondtak előttem mint amit hallottam hogy mit mondogatnak rólam és ez még csak nem TS -téma volt ... ilyenek az emberek ...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45926

  • Trini
  • Trini profilkép
Eddig rólam 4 ember tudja anyámék és 2 barátom. Anyámék ilyen törödjek bele hogy férfi testem van hozzá állasuk van.A barátokkal nem feszegetem a kérdés nagyon de ő róluk eltudom képzelni hogy meg is értik milyen ez nekem és nem egy ilyen Szecsődi "Kari"Karcsi vagyok aki sztárolja magát és nagyon szép képet fest majd a TS-ek ről hogy még se hogy nem nézki arca is férfias azt 5kg festékkel és műhaj és most már mű mellekkel rohangászik majd az utcán hogy ő most már nő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45945

  • Wini
  • Wini profilkép
Lehet sokan travifiúnak vagy akármi másnak gondolnak de nekem ettől most rosszabb?

Majd ha a gondolataikat tettekre cserélik akkor is így mosolyogjál bevert képpel!
A barátaim nagy része vagy TS vagy elfogadja ezt

A ts barátságok nagy százaléka arról szól, hogy kinek a lova nagyobb. Előbb utóbb vége szakad, ezeknek a barátságoknak. Illetve nem gondolom, hogy csak azért mert valaki ugyanazon betegséggel bír, már barátkozni kell vele. A rákosak sem csak a rákossakkal haverkodnak... Aki pedig elfogadja ezt.... te csak azt hiszed hogy elfogadja ezt. Szerintem csak elférsz mellette, és nem sok vizet zavarsz. Ettől még "olyan" leszel a szemében!
És ez egyáltalán nem igaz, hogy aki tudja soha nem fog nőnek tekinteni.

Erősen rácáfolok! Két hét női ruhás puccoskodás után, ezt egyértelműen nem állíthatod! Sokunknak itt több éves tapasztalat van a háta mögött, és ez alapján egyértelműen állítom, hogy aki rólad tudja, annak a szemében te soha nem leszel teljes értékű nő! Nem úgy fog rólad beszélni mögötted, hogy "az a csaj", hanem "az aki átműttette magát".
Sokan nem fognak, de ezért vannak értelmes emberek akik ezt felfogják.

Igen! Felfogják! Hogy te egy átvariált férfi vagy. Együtt tudnak élni ezzel a gondolattal, mert vannak értelmes emberek akik képesek felfogni tényeket, de ez nem egyenlő azzal, hogy el is fogadják a jelenséget, vagy simán nőként gondolnak rád!
Nem tudom jobban senkinél, csak a saját tapasztalataimat írtam le...

Két év múlva is írd le a tapasztalataid, nagyon kíváncsi leszek mennyire egyezik majd a mostani véleményeddel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45951

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Wini:
Erősen rácáfolok! Két hét női ruhás puccoskodás után, ezt egyértelműen nem állíthatod! Sokunknak itt több éves tapasztalat van a háta mögött, és ez alapján egyértelműen állítom, hogy aki rólad tudja, annak a szemében te soha nem leszel teljes értékű nő! Nem úgy fog rólad beszélni mögötted, hogy "az a csaj", hanem "az aki átműttette magát".

Több éves, nem éppen puccoskodás, csak "normálisnak" mondható női lét után egyértelműen állíthatom, van olyan ember az életemben, aki büszkén mesél rólam, mint lány! rokonáról. Még jobban cáfolva, van olyan barátnőm, aki minden további nélkül a hátam mögött is úgy beszél rólam, mint bármelyik másik született! nőről!. Olyan is van, aki felnéz rám azért, amiért nőként! küzdöttem azért, hogy testileg is az legyek. Továbbá a párom a legszebb és legcsodálatosabb nőnek! lát, gondol és úgy is beszél rólam mindenkinek. Jó, igaz, hogy Ő elfogult, ezért a jelzők nem is takarják a valóságot :laugh: , de biztosan nem átműtött izének gondol. A lényeg: RITKA! De mindig vannak kivételek, ezt azért ne feledjük...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45960

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Nálam kissé beállt az agyérgörcs eme hozzászólások olvasása közben.

Elmondom, hogy én mit raktam össze a hozzászólásokból:
Anna vállalja magát és xar a h*lyék véleményére, mert elege van a bujkálásból stb. Sikerélményként leírta a történéseket, amire jöttek a reakciók, hogy jó h*lye vagy stb. Lényegében ezzel nincs is gond, mert azt próbálták a "negatív emberek" Anna tudtára adni, hogy bölcsebb lenne hallgatni, mert se így, se úgy nem fognak teljes értékű nőként kezelni. Erre jöttek különböző érvek, hogy több éves tapasztalat meg társai (értelmetlen lenne felsorolnom újra - olvass vissza).

Megjegyzésem:
Attól hogy ez meg az történt X meg Y emberrel, még nincs sehol sem megírva, hogy mindenkivel ennek kell történnie - élő példa én.
A tapasztalatra csak annyit: ha én meg vagyok győződve valamiről, és az a valami tökre jól működik (mert bevált), jöhet hozzám 100 nagyika is a 80 éves tapasztalatával, akkor sem győz meg, mert amit én tudok, az is helytálló. Hogy is mondta ezt egyszer itt vki?! Lehet, hogy egy embernek van igaza, a többi viszont téved. :) Ilyen példa pl a technika is. Nyugodtan szelje a nagyika késsel a kenyeret, én kenyérvágót használok (azt' döntsd el kié e jobb - ugyanez van most itt is).
Remélem a mélyebb értelem érthető és világos. ^-^

A lényeg:
Ha Anna nyíltan akar TS-kedni, akkor Ámen.
Fáj ez nekünk?! Nem!
Akinek ez nem tetszik, ellene tenni nem tud. :P
Fel lett világosítva Anna, hogy miért nem kéne nyíltan vállalnia a dolgot, azt' annyi. Nem kell 20x beidézni u.azt, és elmondani u.azt 20x más és más formában (persze mindenkinek lehet véleménye, amit publikálhat is - itt nem is ezzel van a probléma).
A másik dolog: nem tudhatjuk, hogy Anna milyen szinten vállalja nyíltan a dolgot, de olvasva a hozzászólásokat, jó hogy nem öltétek meg, mert joga van úgy elkúrni az életét, ahogy csak akarja. Az Ő élete, az ő döntése. Nyugodtan ki lehet javítani!!! ^-^

Katt a Spoiler feliratra! :)
Figyelem: Spoiler! [ Klikk a kinyitáshoz ]
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45976

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Lara, ha akarod olvasod, ha akarod nem. :)

Ezzel az egésszel csak az a gond, hogy a mai világ még mindig az itt felszólalni vágyó "negatív emberek" véleményét/tapasztalatait tükrözi inkább. SAJNOS!

Egészen egyszerűen esélyesebb (esetleg félig nőként/félig férfiként mászkálva, illetve felvállalva TS mivoltod) egy jól célzott balegyenes (lelki sérülésre és fizikaira is gondolok ezzel egyaránt...), mint az, hogy majd megsimogatják a fejed.

Személyesebb rész következik, mert az agyérgörcs nálam is megvolt:

(Azt pedig még mindig nem értem, hogy miért kell szinte minden megjegyzésbe hasonló mondatokat beleírni: "Remélem a mélyebb értelem érthető és világos." Mintha itt körünkben mindenki agyhalott volna, s Te leszálltál volna közénk felsőbbrendű lényként.
Az lehet, hogy saját meggyőződésed szerint "mély" értelmet képvisel, amit írtál, viszont létezhet olyan ember, akinek meggyőződése, hogy kb. semmi értelme nincs.)
Az Ő élete, az ő döntése.

Kapott néhány tanácsot, az Ő döntése megfogadni vagy figyelmen kívül hagyni. Gyilkossági ügyről pedig szó sem volt. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45977

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Gyilkossági ügyről pedig szó sem volt.

Sőt, gyanúja sem merült fel! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45979

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Már mondtam egyszer: Te jobbra, én balra (ha a memóriám nem csal, akkor Te ebbe bele is egyeztél) - tartsuk be a megbeszélteket.
Az üzenet nem neked szólt (és még most sem).
Köszi a kommentet, de beszámolóval nem neked tartozom, hogy miért ez, miért az. Ha én úgy akarom, úgy írom.
Nem tetszik?! Ne olvasd!! Pápáááá
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45982

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
... :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45986

  • Wini
  • Wini profilkép
Több éves, nem éppen puccoskodás, csak "normálisnak" mondható női lét után egyértelműen állíthatom, van olyan ember az életemben, aki büszkén mesél rólam, mint lány! rokonáról

Épp ezaz! Ha volna olyan ember, akkor büszkén mesélne rólad! Nem büszkén mesélne rólad, mint lány! rokonáról!
Még jobban cáfolva, van olyan barátnőm, aki minden további nélkül a hátam mögött is úgy beszél rólam, mint bármelyik másik született! nőről!.

Csak nyugtával a napot....! A barátnők veszélyesek!
Olyan is van, aki felnéz rám azért, amiért nőként! küzdöttem azért, hogy testileg is az legyek.

Még a végén templomot is építenek neked, ahol heti kétszer (Tuesday, Saturday), GG nőket áldoznak fel a tiszteletedre. Majd ne felejtsd el a winizmust igéjét is hirdetni!
Továbbá a párom a legszebb és legcsodálatosabb nőnek! lát, gondol és úgy is beszél rólam mindenkinek.

De majd ha összevesztek (és tudja rólad) a fejedhez vágja, hogy pöcsöscsöcsös voltál, és világok omlanak benned össze!
A lényeg: RITKA! De mindig vannak kivételek, ezt azért ne feledjük...

Sajnos nem győztél meg, nincsenek kivételek! Örülnék ha lennének,de nincsenek!
Attól hogy ez meg az történt X meg Y emberrel, még nincs sehol sem megírva, hogy mindenkivel ennek kell történnie - élő példa én.

Lehet, hogy nem történik meg veled akármi, de ha olvasol róla, hogy mi történhet meg veled, akkor felkészülhetsz rá, vagy elkerülheted.
Nagyon sok esetben bejön a nagyika ajánlása, és persze van úgy hogy a kor fejlődésével az ő módszere elavulttá válik. Ettől még talán senki nem hal bele, ha 20 mondatot elolvas! Nem mellesleg ebben a témában két hét és sok sok év tapasztalatának összehasonlítása nem figyelmen kívül hagyandó!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #45988

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Épp ezaz! Ha volna olyan ember, akkor büszkén mesélne rólad! Nem büszkén mesélne rólad, mint lány! rokonáról!

Ezt csak számodra emeltem ki. Nyilván ő nem emeli ki, ha rólam beszél, hogy lány vagyok és azt sem teszi hozzá, hogy átműtött izé vagy travi.
Csak nyugtával a napot....! A barátnők veszélyesek!

Minden ember és minden emberi kapcsolat változhat, ez tény. Változhat...de nem biztos, hogy változik is.

Még a végén templomot is építenek neked, ahol heti kétszer (Tuesday, Saturday), GG nőket áldoznak fel a tiszteletedre. Majd ne felejtsd el a winizmust igéjét is hirdetni!

Lökött. :lol:
Szó sincs róla, és nem is szeretném! De akadnak, akik nem lenézik, gyűlölik, megvetik, hanem inkább tisztelik azokat, akik ezt végigcsinálják, illetve megpróbálják.
De majd ha összevesztek (és tudja rólad) a fejedhez vágja, hogy pöcsöscsöcsös voltál, és világok omlanak benned össze!

Bennem világok gyerekkoromban omlottak össze először, mikor nem tudtam magammal mit kezdeni, jobban mondva a számomra idegennek tűnő testemmel. Azóta több "katasztrófa" ért már, ami mellett eltörpül, ha valaki "lepöcsöscsöcsöz". Túlélem. Ha ezt megtenné, én vele nem vesztettem semmit, fordítva pedig majd eldöntheti ő, csak az engem már nem érdekel. :) Azonban megvan annak is az esélye, hogy ezt nem teszi meg.
Sajnos nem győztél meg, nincsenek kivételek! Örülnék ha lennének,de nincsenek!

Sebaj, egy újabb dolog, amiben nem fogunk egyetérteni, de ez nálunk nem probléma. :)
Lehet, hogy nem történik meg veled akármi, de ha olvasol róla, hogy mi történhet meg veled, akkor felkészülhetsz rá, vagy elkerülheted.
Nagyon sok esetben bejön a nagyika ajánlása, és persze van úgy hogy a kor fejlődésével az ő módszere elavulttá válik. Ettől még talán senki nem hal bele, ha 20 mondatot elolvas! Nem mellesleg ebben a témában két hét és sok sok év tapasztalatának összehasonlítása nem figyelmen kívül hagyandó!

Ebben viszont egyetértünk! :kiss: :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #46002

  • Wini
  • Wini profilkép
akadnak, akik nem lenézik, gyűlölik, megvetik, hanem inkább tisztelik azokat, akik ezt végigcsinálják, illetve megpróbálják.

Ezek az emberek nem mások, mint az indiánok. Ők isteneknek tekintik a transzszexuálisokat. Uff Uff, és ipiapacs Neked!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #46004

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Sírok!!! :side:
:side: :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 7 hónapja #46006

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Wini beküldte:
akadnak, akik nem lenézik, gyűlölik, megvetik, hanem inkább tisztelik azokat, akik ezt végigcsinálják, illetve megpróbálják.

Ezek az emberek nem mások, mint az indiánok. Ők isteneknek tekintik a transzszexuálisokat. Uff Uff, és ipiapacs Neked!

:lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: TS Coming out (történetek, tanácsok) 11 éve 6 hónapja #46123

  • Tamira
  • Tamira profilkép
Tegnap egy újabb lépést sikerült megtennem az önmegvalósítás felé, kereszt szüleimet avattam be, milyen változások előtt álok, mi is van velem. Számomra a legnehezebb, az, hogy elmondjam a családomnak, szeretteimnek, hogy mi is van velem. Mint az eddigi többihez, ehhez is nehezen gyűjtöttem össze az erőt. Hétfőn háromnegyed órát járkáltam az udvaron, át merjek-e menni. Végül nem mertem. Egy nagyon kedves barátnőm unszolására végül szerdán elhatároztam magam és átmentem. A keresztanyukám volt csak otthon, de kis tépelődés után belevágtam a történetembe. Mivel nagyjából 8 hónapja szedem a hormonokat először azt kérdeztem, hogy vett-e rajtam észre valami változást az elmúlt évben. A válasz nem volt. Viszont ez nekem elég volt arra, hogy nagy nehezen, köntörfalazás nélkül kibökjem végre az igazat. Elmondtam neki mindent, amit én erről gondolok és tudok és hogy miket tervezek. Persze picit meglepődött, de a reakcióra később térnék ki, mert közben megérkezett a keresztapám is. Ekkor kimentem egy picit megnyugodni, majd visszatértem. Kerianyum átment a nagyszüleimhez, így kettesben maradtunk. Egy újabb tépelődés után végül is neki is elkezdtem ecsetelni történetem. Nem voltam benne biztos, hogy neki is el akarom most mondani, de tudtam, hogy kerinek is kell valaki akivel beszélhet róla.

Végeredményben több mint 2 órát beszélgettünk az este, meglepően jól vették az akadályt, megérték és egészen jól tájékozódtak voltak alapból. Tiszába voltak vele, hogy ez nem pszichés, hanem genetikai probléma és valahogy képesek voltak megérteni a lelki terheket is. Ők ugyan úgy fognak szeretni mindig, mint ezelőtt.

Akik ismerik a családom sokszor mondták már, hogy szerencsés vagyok. Ritka az ilyen összetartó és szeretetben élő család. Persze tudom lehetnek még problémák, de megteszek mindent a részemről amit csak lehet, hogy mindenki picit megértse a helyzetem. Az idősebbektől picit félek, bár ez mindenkire igaz volt elmondás előtt. Idáig mindenki, akinek elmondtam elfogadta és különösebben nem zavarja a dolog, de szokatlan számukra azért (kopkopkop). Időt kell hagyni mindenkinek, nekünk is el tartott egy darabig amíg megemésztettük.

Az hogy ki hogy reagál, az hamarosan ki fog derülni. Októberben minden rokonomnak el kell mondanom, mivel Novemberben szeretnék váltani. Tudom picit hirtelen váltást tervezek, szinte egyik napról a másikra, de számomra ez a köztes állapot máshogy nem járható út. Ameddig csak tehettem éltem az álcám mögött, de elérkezett az idő, hogy megtegyem ezt a nagy lépést is. Persze addig még sok minden vár rám ezen kívül is, nem fogok unatkozni. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.277 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook