Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pajor műtét

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27392

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Endee721 írta::
Szióka Musszancs! :byehap:

Te hogyan vagy, a felépüléssel hogy állsz?
Mennyire vagy elégedett?

Szia!
Meglehetősen jól, bár én még a kórházban bekaptam egy kis komplikációt (gyulladást a szeméremdombon), ami miatt egy héttel tovább voltam, mint Piszkocska. Meg én kaptam sajnos vérhígítót is, ami tovább lassított.
Ennek ellenére úgy tűnik gyógyulgatok, ma voltam kontrollon, és azt mondta a prof, hogy bár még nem gyógyult meg a seb, semmi különösebb reakció/probléma nincsen.
Az elégedettséggel sincs baj, tágulgatok is, meg meg is maradt egészben a csiklóm, és jó érzékeny is:D
Küllemre még nem az igazi, de majd ezt kérdezd meg egy hónap múlva. És még valamicske kisajkam is van:D. Nem az igazi, de van:D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27396

  • liawwmamflag
  • liawwmamflag profilkép
meséld el musszancs szóról szóra milyen volt a prof. a kontrollon......(bevallom gyűjtöm a beszámolókat róla meg a kórház többi dokijáról vagy ápolójáról...) az eddigiek is, aki megemlíti őt vagy bárkit tőlünk, olyan aranyosak, kedvesek vagy éppen viccesek..... egyszer meglepjük a Prof.-ot egy-kis felolvasással ( ami plusszban jó, hogy az interneten is elolvasható!!!) szóval bárkinek van jó sztorija rólunk vagy a kórházi időszakról, vicces vagy valamiért emlékezetes......bárkiről az írja le légyszi. Köszi.
és továbbra is ha van kérdésetek szivesen segítek, ha tudok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27400

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
musszancs írta:
Szia!
Meglehetősen jól, bár én még a kórházban bekaptam egy kis komplikációt (gyulladást a szeméremdombon), ami miatt egy héttel tovább voltam, mint Piszkocska. Meg én kaptam sajnos vérhígítót is, ami tovább lassított.
Ennek ellenére úgy tűnik gyógyulgatok, ma voltam kontrollon, és azt mondta a prof, hogy bár még nem gyógyult meg a seb, semmi különösebb reakció/probléma nincsen.
Az elégedettséggel sincs baj, tágulgatok is, meg meg is maradt egészben a csiklóm, és jó érzékeny is:D
Küllemre még nem az igazi, de majd ezt kérdezd meg egy hónap múlva. És még valamicske kisajkam is van:D. Nem az igazi, de van:D
Sziaaaaaaaaaa....Mi tartottuk egymásban a leket ugye bajátosnöm? Igaz hogy csak ott ismerkedtünk meg de örültem neked.:lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27432

  • musszancs
  • musszancs profilkép
piszkocska írta::
Sziaaaaaaaaaa....Mi tartottuk egymásban a leket ugye bajátosnöm? Igaz hogy csak ott ismerkedtünk meg de örültem neked. :lol:

Bizony! Meg jókat pizzáztunk:D. A végén sztem már kezdték megszokni a kijárást a pizzafutárok:D.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27433

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Ez király! A kórházba lehet piizát berendelni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27434

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
Harcos írta::
Ez király! A kórházba lehet piizát berendelni?

Na ja, minden este pizzát rendeltünk vacsi után, kaptunk hozzá palacsintát is, azt mindig oda adtuk ott egy olyan betegnek aki semmit nem evett meg. Kivéve a palacsintát, azt szerette.;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27435

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
musszancs írta::
piszkocska írta::
Sziaaaaaaaaaa....Mi tartottuk egymásban a leket ugye bajátosnöm? Igaz hogy csak ott ismerkedtünk meg de örültem neked. :lol:

Bizony! Meg jókat pizzáztunk:D. A végén sztem már kezdték megszokni a kijárást a pizzafutárok:D.

Tudod mi az érdekes? Hogy most már inkább csak a jó dolgok jutnak az eszünkbe,pedig nem régen még ajajjjjjjjj. :)
A sok dumálgatás a növérkékkel, volt akivel már szinte baráti szinten a kapcsolatukrol a miénkröl, stb. A medikus barátnönk akinek sokat köszönhetünk,végül is nem is volt olyan vészes ez a egész,nevetek mikor uszogumival kisértelek le cigizni, te zölddel én rozsaszinnel mint akik strandra készülnek.:laugh:
Nem mondom hogy visszasirom, de nem gondolok kellemetlen élményként rá, söt...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27436

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Tudod mi az érdekes? Hogy most már inkább csak a jó dolgok jutnak az eszünkbe,pedig nem régen még ajajjjjjjjj. :)
A sok dumálgatás a növérkékkel, volt akivel már szinte baráti szinten a kapcsolatukrol a miénkröl, stb. A medikus barátnönk akinek sokat köszönhetünk,végül is nem is volt olyan vészes ez a egész,nevetek mikor uszogumival kisértelek le cigizni, te zölddel én rozsaszinnel mint akik strandra készülnek.:laugh:
Nem mondom hogy visszasirom, de nem gondolok kellemetlen élményként rá, söt...

Jah, az idő megszépíti a dolgokat:lol: . Pedig iszonyúan vacak érzés ezt végigcsinálni. Ezért most szólok mindenkinek, hogy gondolja meg, tényleg életem egyik legpocsékabb időszaka volt. Azt hittem, a barátnőim csak túloznak, de nem lehet sírás nélkül végigcsinálni, komolyan mondom. De igen, azért voltak felhőtlenebb pillanatok is, amikre lehet emlékezni. És már csak azért is szép időszak, mert végre olyan lehetek, amilyen akartam lenni:D. Legalábbis nagyjából.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27458

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
Musszancs-Sirás nálam is volt, de nálam a honvágy miatt, a fájdalom miatt sosem. Talán az én fájdalomküszöböm magasabb jóval az átlagénál.De ezt te tudod, hogy mikor szokott eltörni nálam a mécses.
Mikor valakit láttam, hogy csomagol és megy haza. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27477

  • musszancs
  • musszancs profilkép
piszkocska írta::
Musszancs-Sirás nálam is volt, de nálam a honvágy miatt, a fájdalom miatt sosem. Talán az én fájdalomküszöböm magasabb jóval az átlagénál.De ezt te tudod, hogy mikor szokott eltörni nálam a mécses.
Mikor valakit láttam, hogy csomagol és megy haza. :laugh:
Az

Igazad van, nem a fájdalom miatt van a sírás, az elviselhető. Hanem maga a kórház miatt, illetve a rettenetes tehetetlenség érzése miatt. Az alatt a durván egy hét alatt, amíg feküdni kell, tényleg teljesen tehetetlen vagy, szinte semmit nem tudsz egyedül megcsinálni. A másik az aggódás, a reménykedés hogy semmi sem sül el balul. Mert ugye ez azért elég kényes műtét, adódhatnak komplikációk. Amikor nekem bejött ez a gyulladás, nagyon nagyon megijedtem, sírtam is elég rendesen, Marcsika ölelgetett meg egy kicsikét. Aztán meg nekem rá kellett sajnos húznom egy hetet, és az is megviselt lelkileg.
De aztán elmúlt :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27480

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
Igazad van, nem a fájdalom miatt van a sírás, az elviselhető. Hanem maga a kórház miatt, illetve a rettenetes tehetetlenség érzése miatt. Az alatt a durván egy hét alatt, amíg feküdni kell, tényleg teljesen tehetetlen vagy, szinte semmit nem tudsz egyedül megcsinálni. A másik az aggódás, a reménykedés hogy semmi sem sül el balul. Mert ugye ez azért elég kényes műtét, adódhatnak komplikációk. Amikor nekem bejött ez a gyulladás, nagyon nagyon megijedtem, sírtam is elég rendesen, Marcsika ölelgetett meg egy kicsikét. Aztán meg nekem rá kellett sajnos húznom egy hetet, és az is megviselt lelkileg.
De aztán elmúlt :cheer:

Az már elmúlt, még ez a tágitásos dolog és aztán lesz óóó hepi dej...:laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27507

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Hűűűű, most egy közérdekű figyelmeztetés következik.
Beszélgettünk egy barátnőmmel, hogy bizony Szegeden néha előfordul elfertőződés. Ennek a legvalószínűbb oka, ahogy én látom az az, hogy miután kicsit jobban vagy, azaz 5-7 nap után áttesznek a "kisintenzívről" a nagy nyolcágyas szobába. És mit szépítsük, ott rendszeresen előfordul, hogy a vécében a kilincstől a falig mindenhol kakipöttyök vannak.
Erről igazából nem a kórház tehet, egyszerűen közkórházról van szó. És hát nem mindenki ismeri a higiéniát, akit behoznak. És persze ez a műtét elég nagy sebes felületet hoz létre, ugye éppen ott, ahol elég könnyen be tudnak menni a bacik. Éppen ezért javaslom, hogy aki Szegedre megy:

1.) vigyen magával egy szatyornyi fertőtlenítőszert (ultrasol, domestosos törlőkendő, fertőtlenítőspray, kézfertőtlenítő szappan vagy sima kézfertőtlenítőszer, intim fertőtlenítőkendők, sok vécépapír hogy letakard az ülőkét, vagy ülőkére való papírizé)

2.) használja is ezeket (kézfertőtlenítés előtte/utána, minden használat előtt vécétakarítás, spray az ülőke alá is, a zuhanyt is kicsit fertőtlenítse le)

Sajnos ezek a fertőtlenítőszerek elég sokba kerülnek, és elég sokat is kell használni belőlük, de szerintem jobban jártok, ha így jártok el.

Maga a műtét alatt, és a "kisintenzíven" ezekre nem lesz szükség, de amint áttolnak benneteket másik szobába, kezdjétek alkalmazni az itt leírtakat, akkor nem lesz gáz.
Mielőtt bekaptam a gyulladást, azelőtt csak kicsit fertőtlenítettem, de utána már a leírtak szerint, és le is ment a gyulladásom. Ti csináljátok a biztonság kedvéért egyből így.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27508

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Köszi az infókat!
Milyen gyakori a fertőzés?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27509

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Endee721 írta::
Köszi az infókat!
Milyen gyakori a fertőzés?

Sajnos kevésbé súlyos (lásd én), vagy súlyosabb formában is viszonylag gyakori, 10-ből egynél biztosan előfordul, van aki azt mondja 10-ből 3, de sztem azt talán már túlzás, bár biztos nem vagyok benne. Mindenesetre az életedet meghatározó beavatkozásnál nem érdemes kockáztatni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27510

  • Patty
  • Patty profilkép
Én végig a 8 ágyas szobában voltam, sőt a második műtétnél is. Nálam semmi ilyesmi nem történt, kivéve a már említett zuhanyban elkapott körömgombát.
Személy szerint két fertőzéses esetről tudok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27511

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Patty írta::
Én végig a 8 ágyas szobában voltam, sőt a második műtétnél is. Nálam semmi ilyesmi nem történt, kivéve a már említett zuhanyban elkapott körömgombát.
Személy szerint két fertőzéses esetről tudok.

Azért volt egypár néni, akik kicsit zavartak voltak, és teljesen komolyan mondom, hogy a falon is, a kilincsen is kaki volt. Merthogy például felállt a néni kakilás közben, meg ilyesmik. Piszkocska alá tudja támasztani amit mondtam, merthogy ő is látta ezeket. A végén már domesztoszos törlőkendővel nyúltam csak a kilincshez:D. Tényleg nagyon kell azért vigyázni, és én a saját kínlódásomtól szeretnék mindenkit megkímélni, meg a plusz hetektől, amit benn kellene tölteniük. Azt most nem mesélem el, hogy miket csináltak velem, nem volt kellemes.
Szóval, úgy gondolom ne kockáztassatok, inkább fertőtlenítés gőzerővel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27512

  • NKyRA
  • NKyRA profilkép
Felnézek rátok, hogy ti már túlvagytok ezen. :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27515

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
Minden ugy van ahogy Musszancs irja.
Este szóltam a növérkének egyik alkalommal hogy keressen egy takaritonöt mert nem tudok bemnni a wc-be. Végig volt fosva még a wc támlája is. A másik esteben amit emlitett Musszancs, a kilnicstöl a faltol kezdve az ajtoig minden egy szar volt. Fertötlenitettünk pedig ott minden alkalommal mindketten mégis kevés volt.Elhihetitek hogy elég gyakran mentünk pedig pisilni, ugyhogy az a wc többet volt fertötlenitve azon a héten mint egész évben.
Gyulladás. Musszancs is élö tanú rá, hogy én minden pisilés után is kifertötlenitettem magam betadin szappannal.Mégis vannak fertözések, ugyhogy kétlem hogy csak 2eset lett volna eddig.
Ugyhogy aki közkorházba készül az mindenképpen szerelkezzen fel tisztitoszerekkel. Musszancs anyukája volt olyan édes és egy csomo mindent hozott be ami a segitségünkre volt. Ezuton köszönöm neki.:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27516

  • Patty
  • Patty profilkép
Amíg váladékozás van, sőt utána még jó darabig minden WC használat után betadinos szappannal fertőtleníteni kell az intim testrészeket! Erre Marcsi néni külön fel szokta hívni a figyelmet, ezért is ad betadinos szappant minden műtéten átesett egyénnek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 13 éve 11 hónapja #27517

  • musszancs
  • musszancs profilkép
Patty írta::
Amíg váladékozás van, sőt utána még jó darabig minden WC használat után betadinos szappannal fertőtleníteni kell az intim testrészeket! Erre Marcsi néni külön fel szokta hívni a figyelmet, ezért is ad betadinos szappant minden műtéten átesett egyénnek.

Bizony ez így van! Én még mindig használom, pedig most már elég szépen gyógyulgat. De ezen felül sem árt a fertőtlenítés, legalábbis a kórházban. Otthon gondolom mindenki tisztán tartja a vécéjét.:D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.269 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook