Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pajor műtét

Pajor műtét 15 éve 1 hete #5001

  • Kcicu
  • Kcicu profilkép
"Pajor féle SRS-n túlvagyok, elégedett vagyok vele, kisebb esztétikai hibája van csak."

Lehet esetleg tudni, hogy milyen féle hiba ez? A kisajkak? Mert úgy tudom, ez sok embernél hibázik.
Én most készülök hozzá SrS-re ezért kérdezem, ha nem vagyok nagyon tolakodó. Előre is köszike.

Patty! Igen azzal van gond csak.Működésben semmi probléma,azon kívül egy szavam sem lehet rá. :talk:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 15 éve 1 hete #5004

  • NKyRA
  • NKyRA profilkép
2006

Az újraműtött beteg

Szegeden januárban újra megműtötték azt a transzszexuális beteget, akit korábban Cipruson férfiból nővé operáltak át, ám az akkori műtét nem sikerült.

Költséges műtétet végeztek el V. Vivienen néhány hónappal ezelőtt Cipruson - ingyen. A beteg utólag arra gyanakodott, hogy azért nem kellett fizetnie, mert eltávolított szerveit másokba ültették be. Az esetről a Népszabadság riportban számolt be. Pajor László urológusprofesszor, a szegedi önkormányzat kórházának főigazgatója először kollégánktól hallott a történtekről. Szakmai kérdésekre kellett volna válaszolnia, a professzor azonban látni szerette volna a beteget. Erre néhány hét múlva került sor.

V. Vivient január 9-én megműtötték, 18-án pedig távozhatott a szegedi kórházból. V. Vivien tudósítónknak úgy nyilatkozott: a műtét mind esztétikai, mind funkcionális szempontból jól sikerült - megszűntek az előző műtét után jelentkezett vizelési panaszai. Úgy fogalmazott:

- Az orvosok és az ápolók nagyszerűen bántak velem, százszázalékosan elégedetten térek vissza debreceni otthonomba.

Megkérdeztem Pajor professzortól: kontár munkát végeztek-e a ciprusi kórházban? Azt felelte, a sebzés nyomaiból, a szövetek állapotából következtetni lehet az operáló orvos szakmai műveltségére. Nem volt annyira kontár munka, bár ő a műtéti elemek 70 százalékát, szemben a ciprusival, másként végezte volna. Példaként említette: a beteg műtét utáni legsúlyosabb panasza az volt, hogy nem tudott vizelni. Ez történt Viviennel a ciprusi műtét után, mert nem megfelelően alakították ki az új húgycsövét, s az elzáródott. Az elzáródott szakaszt Szegeden eltávolították, új nyílást alakítottak ki, aminek eredményeként a panaszok megszűntek.

Szegeden az ilyen átalakító műtétek során arra is törekednek, hogy a legteljesebb mértékben megtartsák a szexuális örömszerzésben szerepet játszó idegpályákat. Pajor professzor hangsúlyozta: ők a saját gyakorlatukban nagyon ügyelnek arra, hogy ezek a képességek az átoperált beteg új életében is megmaradjanak. Vivien ciprusi műtétjekor viszont erre nem figyeltek oda, nem alakítottak ki például klitoriszt.

Ha így volt, mégiscsak megszegték Cipruson a szakmai előírásokat - vetettem fel. Pajor professzor azonban láthatóan nem akart erőteljesebb kritikát megfogalmazni külföldi kollégájával szemben. Az válaszolta: az orvostudományban abszolút szabályok csak ott alakultak ki, ahol olyan magas az esetszám, hogy ezt lehetővé teszi. A transzszexuális betegek műtéti kezelése azonban nem túl gyakori. A legtapasztaltabb sebészek gyakorlatában is legfeljebb néhány tucat, legfeljebb száz eset fordul elő. Ezen a területen jellemzőbbek a teóriák, mint a tudományosan elfogadott bizonyítékok.

Az a tény, hogy a saját "férfi" nemi szerveit (amelyekben az örömszerző idegpályák futnak) nem használták fel Vivien átalakító műtétjénél, nem erősíti-e a beteg gyanúját, hogy szerveit esetleg más betegbe ültették? - kérdeztem. Pajor László nem tartja ezt valószínűnek. Kidolgozott technikák vannak arra, milyen beidegzett bőrlebenynyel, protézissel lehet pótolni pl. a hímvesszőt. A professzor nem hallott a pénisz vagy a herék transzplantációjáról. Az átültetés után a betegnek élete végéig gyógyszereket kellene szednie a kilökődés elkerülésére - ennél az általa említett technikák jobb életminőséget nyújtanak.

Arról beszéltünk ezután, hogy ha itthon is van hasonló lehetőség, ráadásul lelkiismeretesebben végeznek el bizonyos beavatkozásokat, akkor miért nem ismerik a betegek a hazai lehetőségeket, vagy ha ismerik, miért nem bíznak bennük. Pajor László - miként elmondta - maga is tapasztalja, hogy van a betegeknek egy bizonyos rétege, amely rendszeresen Bécsben, Münchenben, sőt New Yorkban gyógykezelteti magát. Üzletté vált a műtéti turizmus szervezése, a professzor hallott olyan esetről, amikor valaki 12 millió forintnak megfelelő összeget fizetett ki New Yorkban egy prosztataműtétért. A beteg úgy nyilatkozott, azért megy New Yorkba, mert ott a műtét során megkímélik az idegpályákat. Pajor László megjegyezte: itthon is megkímélik.

Hogy miért bíznak jobban a külföldi beavatkozásban, mint a hazaiban? Részben, mert a hosszú ideig tartó elzártság a nyugati világ idealizálásához vezetett, s ez az idősebbek körében ma is érzékelhető. A hazai egészségügyből csak a botrányos esetek kerülnek nyilvánosságra, ami torzítja a megítélést - ugyanakkor a külföldi kórházakban történt hasonló esetekről ritkán értesül a közvélemény. Végül vannak tényleges problémák a magyar egészségügyben - de ezek zömmel pénzügyi természetűek, amelyek csökkenthetők volnának, ha egyes tehetős rétegek a hazai egészségügynek fizetnék ki azt a pénzt, amit külföldi gyógykezelésre költenek. Nálunk azonban az a jellemző, hogy akinek van 12 milliója egy New York-i műtétre, az igyekszik jövedelméből minél kevesebbet fizetni egészségügyi járulékra.

Igenis lehet tájékozódni a hazai egészségügyben, ha valaki érdeklődik, felhasználja a nyilvános információkat, továbbá családtagjai, ismerősei tapasztalatait - állítja Pajor professzor. Ha valaki például New Yorkba megy, az első kapun kell bemennie, ahová a közvetítő irányítja - itthon választhat a lehetőségek között. A legtöbb beteg nem tud idegen nyelven kommunikálni - itthon ilyen gond nincs. A közelében lehetnek a családtagjai. Számos műtét után az élet végéig szóló utógondozásra, ellenőrzésre van szükség - ez is könnyebben megoldható itthon. Talán csökkenne a magukat presztízsből vagy a saját érdeküket fel nem ismerő szűklátókörűségből külföldön kezeltetők száma, ha világossá válna, hogy külföldön is tévedhetnek, lehetnek lelkiismeretlenek orvosok, mint ahogyan itthon is megbízhatóak. V. Vivien történetének nemcsak a botrányos kezdete tarthat számot közérdeklődésre, hanem a megnyugtató befejezése is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 15 éve 1 hete #5018

  • Patty
  • Patty profilkép
Kcicu írta::
"Pajor féle SRS-n túlvagyok, elégedett vagyok vele, kisebb esztétikai hibája van csak."

Lehet esetleg tudni, hogy milyen féle hiba ez? A kisajkak? Mert úgy tudom, ez sok embernél hibázik.
Én most készülök hozzá SrS-re ezért kérdezem, ha nem vagyok nagyon tolakodó. Előre is köszike.

Patty! Igen azzal van gond csak.Működésben semmi probléma,azon kívül egy szavam sem lehet rá. :talk:


Köszönöm szépen. Nem is tudom, hogy ez most megnyugtatólag hasson e rám. Soha nem volt még kisajkam, nem tudom milyen lesz, ha nem lesz. De azért megnyugodtam, igaz gondolom nincs két egyforma eset, minden operált egyén más és más. De reménykedni azért csak lehet... :nemtom:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 15 éve 2 napja #5290

  • Harcos
  • Harcos profilkép
2009-es hír Kútvölgyi Beáról. Őt is Pajor prof műtötte 2001-ben.

Tönkretették női szerveit a férfiból lett Beának

– Oda a nőiességem, oda az egészségem! – panaszolja Kútvölgyi Bea, aki nyolc évvel ezelőtt még Gyula volt. Magyarországon elsők között végeztek rajta olyan műtétet, amely megváltoztatja a nemét, de – állítja – elszúrták.

Csiklója elhalt, vaginája öszszeszűkült, férfiként már nem képes a szexre, de most már nőként sem. Ennek ellenére párkapcsolatban él, de párjáról immár nem beszél.



– A műtét után büszke voltam a nőiességemre. Sokaknak tetszett a bátorságom, de sokan bántottak – emlékszik Bea.
– Lecseréltem a telefonom, nem akartam több nyilvánosságot. Most azonban, hogy a bíróság elutasította kártérítési követelésemet, szeretném, ha mindenki tudná, hogy nem én vagyok az egyetlen, akit tönkretettek. Bea legnagyobb sérelme, hogy inkontinenciában is szenved, ezért sok tevékenységben akadályoztatva van. Öröme viszont két gyermeke: huszonhárom éves fia és tizenkilenc éves lánya, akik női mivoltában is szeretik és becsülik apjukat.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 15 éve 2 napja #5291

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Állítólag Bea is tehet a dologról, nem tágította anno a nemi szervet rendesen, hiába mondták neki, meg ilyen dolgok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 15 éve 2 napja #5292

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Igen, ezt akartam is említeni lányok, hogy nem ijesztgetésnek vagy elrettentő példának szántam. Ez sokak számára egyértelmű, hogy Bea szavahihetősége megkérdőjelezhető. És a tágítás nem kellemes tevékenység, de végig kell csinálni. Zsákutcába jutott az élete vagy lehet mindig egy nagy csőd volt és azóta is megpróbál pénzt szerezni bármi áron. A médiához van gyomra, de arra nehezen fog ember találni aki Pajor prof ellen fog szakvéleményt adni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5484

  • Kcicu
  • Kcicu profilkép
Patty írta::
Kcicu írta::
"Pajor féle SRS-n túlvagyok, elégedett vagyok vele, kisebb esztétikai hibája van csak."

Lehet esetleg tudni, hogy milyen féle hiba ez? A kisajkak? Mert úgy tudom, ez sok embernél hibázik.
Én most készülök hozzá SrS-re ezért kérdezem, ha nem vagyok nagyon tolakodó. Előre is köszike.

Patty! Igen azzal van gond csak.Működésben semmi probléma,azon kívül egy szavam sem lehet rá. :talk:


Köszönöm szépen. Nem is tudom, hogy ez most megnyugtatólag hasson e rám. Soha nem volt még kisajkam, nem tudom milyen lesz, ha nem lesz. De azért megnyugodtam, igaz gondolom nincs két egyforma eset, minden operált egyén más és más. De reménykedni azért csak lehet... :nemtom:
Olvastam,hogy gyűlik a pénz,mikorra tervezed?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5486

  • Patty
  • Patty profilkép
Ahogy megvan a pénz, már hívom is Szegedet.
Nincs terv. Azaz max 1-2 hónapon belül. De remélhetőleg hamarabb bekövetkezik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5519

  • NKyRA
  • NKyRA profilkép
Sok sikert hozzá Patty! :up:
Én is Pajor mellett voksolok,mert a tízszer drágább nem tízszer jobb,meg nemis lenne rá keretem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5528

  • Kcicu
  • Kcicu profilkép
Óriási különbség nincs.Azontúl nekem olyan barinőm is van aki úgy gondolja SRS nélkül is tud boldog nőként élni.:ohmy: Saját választás,mit és ha igen kivel.Na meg a zsé.:dry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5530

  • Patty
  • Patty profilkép
Köszönöm szépen.
Hát azért ha lenne pénzem, tájföldre mennék. Ott nagyon rá vannak állva erre. Futószalagon csinálnak ilyet. Meg van egy ismim, aki ott csináltatta, és hát mesélt dolgokat.
De jó nekem Szeged is, ennek is nagyon fogok örülni. Biztos furcsa lesz az elején. A sok eddigi rutin dolog feleslegessé válik majd. Nagyon várom már és a párom is.
Srs nélkül? Ez nekem furi, elfogadom, ha valaki így gondolja, csak nem értem. Mindenki döntsön szíve joga szerint. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5534

  • Kcicu
  • Kcicu profilkép
Thaiföldnél inkább az utazgatás és a járulékos költségek miatt drága.Csak a műtét nem lenne annyira húzós.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #5536

  • Patty
  • Patty profilkép
Kcicu írta::
Thaiföldnél inkább az utazgatás és a járulékos költségek miatt drága.Csak a műtét nem lenne annyira húzós.

Hát azért szebb a "grafika" (szebben kidolgoznak dolgokat, meg hát mesélték, hogy nedvesedik is)
na ez azért nem mindegy
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #6005

  • NKyRA
  • NKyRA profilkép
Patty van már időpontod? :up:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #6013

  • Tamira
  • Tamira profilkép
Hát azért szebb a "grafika" (szebben kidolgoznak dolgokat, meg hát mesélték, hogy nedvesedik is)
na ez azért nem mindegy

Ez igaz???? Bár nekem még kicsit odébb van ez, de akkor érdemes elgondolkodni rajta, ha az ember lánya ki tudja fizetni? Mondjuk a legjobb az lenne, ha addigra itthon is így lenne :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #6465

  • Patty
  • Patty profilkép
NKyRA írta::
Patty van már időpontod? :up:

Hááát...
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, a héten meglesz a pénz és akkor :tel: szegedi klinika.

:woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #6468

  • NKyRA
  • NKyRA profilkép
Patty szorítok neked,hogy még a héten megteljen a malacpersely.;) Sok sikert hozzá. :barat:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 11 hónapja #6492

  • Patty
  • Patty profilkép
NKyRA írta::
Patty szorítok neked,hogy még a héten megteljen a malacpersely.;) Sok sikert hozzá. :barat:

Köszke. De nem perselybe gyűlik, hanem a párom eladja valamijét és abból lesz fedezve a "korrekciós" műtét.
:laugh:
Aztán másfél hónap betegállomány, itthon a gép mellett... De várom már...:side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 10 hónapja #6694

  • Patty
  • Patty profilkép
Pajor műtétesek!

Lenne egy kérdésem.
A katéterezést az altatás elött végzik vagy utána? :aah:

Köszike
Puszi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pajor műtét 14 éve 10 hónapja #6753

  • Kcicu
  • Kcicu profilkép
Nem elékszem olyanra,hogy az előkészitésnél megkatétereztek volna.:unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.246 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook