Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: műtét utáni problémák

műtét utáni problémák 13 éve 3 hónapja #33238

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Hazafelé a vonaton borzasztóan (!) vágta a tépőzáras szorító a hónaljam és lejjebb csúszott útközben kicsit. Belegyűrtem kicsi gézt a tetejére, hogy ne vágjon a széle. A műtét 19 én volt, ma 23 van és reggelre a kötés fölül kibuggyanó bőr a hónom alatt elől lilás színű kezd lenni a hónom aljától hátulra pedig egy diónyi erős sötét folt lett. Mit tegyek? Masszírozzam, mozgassam, kenjem be, tegyek rá hideget vagy tekerjek rá fáslit a hónalj hajlatig? Vagy lesz csúnyább is és hagyjam így, ez elmúlik?
Van róla fotó is átküldhetek. De, ha szabad (?) akkor linkelhetek ide is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 3 hónapja #33239

  • danken
  • danken profilkép
Szia! Semmiképpen sem ajánlanám, hogy masszírozzad! Az nem tenne jót neki.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 3 hónapja #33246

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Szia!
Oké nem masszírozom.
Kiderül változik-e még valamennyit a napokban..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 3 hónapja #33265

  • Atosz
  • Atosz profilkép
Szia!

Szerintem se jelent a színpompázás bajt, mert én is játszottam szép színekben. Szerintem tegyél rá sebferdő párnát, ha nagyon zavar. Én is azt teszek a szorító alá, és Tizedes doktor úr is ezt tette, hogy ne nyomja el. Gyógyszertárban kapható nekem a 10*20-as van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 3 hónapja #33290

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Szia!
Ha bajt nem okoz, akkor megnyugodtam. Nekem azóta a csípőm oldala is teljesen lila lett a kötés és a nadrágom gumija közti részen.
Akkor sebfedő párna a neve ami a szorítókötés alatt van, nagyon kösz, hogy szóba ejtetted! Beszerzek belőle. Kötözéskor szóltak, hogy egy hét múlva zuhanyozzak le elöl, hogy víz érje a mellkasom, filóztam, hogy mit tegyek rá.
Vajon akkor is lezuhanyozhatom, ha még nedvezik a varrat? És nem kell rá valamilyen fertőtlenítőszer utána? Csak rá a sebfedő párna és vissza a szorítókötés.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33442

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Mennyire normális az, hogy a műtéti hegnél a bőr megvastagodott, megnövekedett és szinte folyamatos égető érzést okoz? Nem gyulladt, nincs bepirosodva. Volt valakinél ilyen?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33444

Csabi írta::
Mennyire normális az, hogy a műtéti hegnél a bőr megvastagodott, megnövekedett és szinte folyamatos égető érzést okoz? Nem gyulladt, nincs bepirosodva. Volt valakinél ilyen?

Nagyobb hegeknél ez bizony előfordul. Ajánlom a Conractubex gélt, direkt erre a célra van. Nem olcsó, de jó. Más meg nem is igazán van erre...
Minél hamarabb elkezded a kezelést, annál gyorsabb és hatékonyabb lesz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33460

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Szia!
Egyelőre még csak 13 napos vagyok, szerintem nem kenegethetem a kötés alatt lévő varratot.. De köszi a javasolt gélt!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33463

Ha már összezárult a seb, nem vérzik, akkor finoman már be lehet kenni a heget a géllel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33466

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Összezárult, nem váladékozik, a zárásnál még alvadt vér van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33467

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Ha így kenhető, akkor elkezdem. Csak le nem hurrogjon Tizedes :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33472

  • shadow
  • shadow profilkép
Az egyik unokatesómat nemrég műtötték, és adott egy tippet: szerinte, ha az ember bekeni néha a sebet körömvirág kenőccsel, akkor jobban elhalványodik később, mint egyébként. Persze ezt csak akkor szabad, ha már szépen gyógyul, nem a friss sebre!!

Nem tudom, hogy tényleg hat-e, de egy próbát talán megér... :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33485

A körömvirág jó sebgyógyító- és regeneráló tulajdonságú gyógynövény, így a belőle készült kencék is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hónapja #33491

Tényleg jó a körömvirág, és a contractubex is. Csak van egy kis gond... Ha hajlamos vagy a keloidos hegesedésre, akkor kenegetheted, amivel akarod, nem fog segíteni (tapasztalatból beszélek...:( ). Ettől függetlenül érdemes próbálkozni, ha normálisan zajlik maga a sebgyógyulás, akkor segítenek a krémek, de csodát egyiktől sem szabad várni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 1 hónapja #34130

  • Csabi
  • Csabi profilkép
Köszi, hogy ajánlottátok a Contractubex-t!
Az első tubusnál nem történt változás, de nem hagytam abba, hanem vettem még egyet és múlt héten lehúzódott a nagy vastag heg. ;)
Érdemes vele próbálkozni!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 1 hónapja #34134

Örülök, hogy jó lett az eredmény a Contractubex-szel!
Én meg a kasztráció után a zacsit kenegettem vele. Elég érzékeny vagyok ugyanis az esztétikai dolgokra. :blush:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 2 hete #34674

  • shadow
  • shadow profilkép
Helló!

Most vagyok egy hetes, és kicsit fura érzés van a kötés alatt. Olyan melegség. Nem kellemetlen, de nem értem. Ez most gyulladás, vagy a gyógyulás jele? A háziorvos mondta, hogy menjek el a sebészeti ambulanciára a záróval, és nézessem meg majd, ha úgy gondolom. Najó, de most én vagyok az orvos, hogy úgy gondoljam?? :laugh:
Elvileg három hét múlva kell mennem varratot szedetni, de addig nem is kell átkötni, vagy el kell járni rendszeresen nézetni/köttetni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 1 hete #34723

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Menj el az sztk-ba. Nekem műtét után egy héttel minden átmenet nélkül képződött egy hatalmas vérömlenyem, felkelni sem bírtam egy napig, nyilván nem utaztam Pécsre. Tizedes doki egyik kollégája Pesten volt akkor, de az ő felhatalmazása nélkül nem akart érdemben intézkedni, a pécsi sebészet szintúgy, maga Tizedes doki pedig nyilván nem vette fel a telefont. Sebészeten el tudnak látni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 1 hete #34737

  • Berzerker
  • Berzerker profilkép
nekem dagadt volt meg feszült, de ha nem mocorogtam egyfolytában, akkor kicsit se fájt. a végén meg vérzett is a hosszú seb kb egy centis szakaszon (varratszedés után volt már). szintén helyi sebészetre mentem. kinyomkodták a nyíláson fölös vért pár nap alatt, összesen vagy 3 decit, most meg szép lapos és sokkal könnyebben mozgok. kedden kontroll. szóval érdemes megnézetni.
zárójelentéseidet ne felejtsd vinni!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: műtét utáni problémák 13 éve 1 hete #34742

  • Barno
  • Barno profilkép
Van most ez a balhé az ingyenesség megszűnése miatt, úgy hallottam, nem is érdemes Tizedest keresni egy darabig.
5 hete műtöttek. Most akkor varratszedésre menjek az SZTK-ba?

És nektek az alsó műtéttel kapcsolatban mondott olyat az orvos, hogy 6 hét múlva menjetek vissza vizsgálatra? Mi történhet, ha nem megyek?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.248 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook