Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Mellkas műtét

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47703

  • kynkus
  • kynkus profilkép
Hello mindenkinek!

Biztosan ismet megkoveztek majd, de ugy gondolom nem kotelezo Tizedes dokihoz ragaszkodni.
Igen, o sokunknak segitett es vannak nagyon szep eredmenyei. Alairom.
De mindenesetben vag.

En rengeteg dokinal jartam mar. Nem sajnaltam ra sem a penzt, sem az idot.
Ami pozitivum, hogy sok helyen ingyenes a konzultacio, vagyis az volt mikor mentem. Maganklinikakrol beszelek.
En e-mail bombazasokkal kezdtem, kevesen valaszoltak, de akkor is megerte.
Ugy gondolom, hogy nem eleg megallapodni annal, hogy ott van Tizedes doki, aki habar remek ember, es jol dolgozik, megis...
Nem csak egy hal uszik abban a bizonyos tengerben sem...

Szoval en csak ajanlani tudom mindenkinek aki az orvosat keresi, hogy legyen kitarto, es keresgeljen.

En mikor megtalaltam a csapatot, akikre biztam volna, akkor sem nyugodtam, mert vagassal akartak volna megcsinalni a mutetet.
Igy csak kutattam tovabb, es lam meglett az eredmenye.

Szoval kitartast mindenkinek!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47705

  • filemon
  • filemon profilkép
Szoval en csak ajanlani tudom mindenkinek aki az orvosat keresi, hogy legyen kitarto, es keresgeljen.
Én pedig csak ajánlani tudom, ha van rá mód, hallgassatok Kynkusra. Szerintem is megér minden pénzt és időt megkeresni a számunkra legjobb megoldást.
Egy ilyen típusú mellkasműtét elsősorban esztétikai műtét és nem terápiás jellegű, vagyis nem az adott szerv egészségének megóvását szolgáló műtét, ezért az elsődleges szempont nem az, hogy a beavatkozás mennyire hatékony, hanem az, hogy mennyire tetszetős.
Készültem egy műtétre, amiről megtudtam, hogy többféle protokollal is elvégezhető. És azt is, hogy az eredményessége nem a protokolltól függ. Vagyis mindegyik módszer egyformán hatékony, mindegyik eléri a célját és a végkifejlet ugyanaz. Csakhogy az egyiknél itt vágnak, a másiknál meg ott. Az egyik vágás feltűnőbb lesz a másiknál. Pontosan úgy, mint egy mellkasműtét esetén. Még én is egyértelműen azt választottam, ami diszkrétebb nyomot hagyott maga után. Pedig nem is egy esztétikai műtét volt, hanem terápiás.
Szóval fiúk, férfiak......engedelmetekkel, megosztom veletek, amit a mellkasműtétről gondolok.
Úgy vélem, esztétikai műtétnél a legfontosabb és elsődleges módszert, protokollt választani. Majd azt követően az ebben járatos dokik közül a számunkra legmegfelelőbbet, akivel megbeszélhetjük, hogy a szervi adottságaink (mell mérete, "állaga") egyáltalán alkalmasak-e az elképzeléseink, vagyis a kiszemelt eljárás kivitelezéséhez. És a kapott válaszoktól függően lépni tovább.
Igen, mindez idő és pénz. Kétségtelen, hogy ezeknek nem vagyunk mindig a birtokában. Viszont egy műtét nyomai mindig velünk maradnak. De, hogy mi fontosabb, azt mindenki maga dönti el! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47727

  • Neul
  • Neul profilkép
sziasztok.
végigolvastam a transvanilla ismertetőit a mellkasműtétekről, így annyi tiszta lett hogy a dupla metszés számomra kiesik, mert ahoz messze nem elég nagyok.
vannak esetleg tapasztalataitok, tanácsaitok a másik két eljárással kapcsolatban? kicsi, A (vagy 7cm különbséggel már AA?) kosaras feszes mellek esetében vajon melyik a legmegfelelőbb?
jól értelmeztem, hogy mellbimbót és bimbóudvart is kisebbé tenni csak a "Szubkután masztektómia" módszerével lehet?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47728

Szia! Az az igazság, h nem te fogod eldönteni, h melyik technikával műtenek, ezt minden esetben a műtétet végző orvos fogja eldönteni. Annyi biztos, h ilyen kicsi méretnél valószínűleg (remélhetőleg) a kulcslyukas módszert fogják ajánlani. Ennek nagy előnye, h hegmentes műtét. Bimbó kicsinyítést utólag is lehet csináltatni, de lehet már az első műtétnél is megkísérlik, ezt orvosa válogatja. Menj el minél több dokihoz konzultálni, kérdezz sokat, és ha már lesz némi rálátásod, akkor könnyebb lesz dönteni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47729

  • Neul
  • Neul profilkép
értem, ennek azért örülök, remélem igazad lesz és ezt ajánlják majd. körbenézek majd orvoséknál.
ha hegmentes, akkor vajon a felépülés is gyorsabb utána?
egyébként azt olvastam itt a fórumon, csak az régi infó, hogy az egyik doki csinálja a mellkasműtétet tb-re, ingyenesen, ez még mindig így van?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47731

  • andreas
  • andreas profilkép
Neul beküldte:
értem, ennek azért örülök, remélem igazad lesz és ezt ajánlják majd. körbenézek majd orvoséknál.
ha hegmentes, akkor vajon a felépülés is gyorsabb utána?
egyébként azt olvastam itt a fórumon, csak az régi infó, hogy az egyik doki csinálja a mellkasműtétet tb-re, ingyenesen, ez még mindig így van?
Nem, sajnos már nincs az ingyenes lehetőség.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47733

de valahogyan biztos ellehetne intézni tb-re...most akkor az aki mondjuk nem tud a családjára támaszkodni pénzileg, sem még önmagára, mert nincsenek félre tett 100 ezrei, és még nem tud melózni sem mert még nincsen meg az a kinézete ami hitelessé teszi..akkor mi van???????? szenvedjünk azért mert az állam szarba van?????? hát nem!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47754

Neul beküldte:
értem, ennek azért örülök, remélem igazad lesz és ezt ajánlják majd. körbenézek majd orvoséknál.
ha hegmentes, akkor vajon a felépülés is gyorsabb utána?
egyébként azt olvastam itt a fórumon, csak az régi infó, hogy az egyik doki csinálja a mellkasműtétet tb-re, ingyenesen, ez még mindig így van?
Ahogy különböző forrásokban láttam, a különböző technikák gyógyulási ideje között nem említenek különbséget.

www.ftmguide.org/chest.html :
"In general, if you have a desk job, you'll probably need at least a couple of weeks off from work to allow for the body to heal. If your job requires moderate or heavy lifting, or frequent raising of the arms above the head, you'll probably need at least a month or two away from those heavy-lifting tasks."

Tehát irodai munka néhány hét (más helyen 3-4 hetet láttam), bármilyen nehézs dolgok emelését vagy kéz fej fölé emelését igénylő munka egy-két hónap.

transhealth.vch.ca/resources/library/tcp...umer/surgery-FTM.pdf :
"You can go back to your usual routine when you feel well enough to doso (i.e., normal movements don’t cause pain). This is typically 1–2 weeks but can take longer in some cases. You should avoid any activity that is vigorous enough to raise your heart rate for 3–4 weeks, and should not do anything that involves lifting, pulling, or pushing for at least 6 weeks to help the scars heal."
Szóval átlagos napi rutin mozgás visszatérése 1-2 hét, bármilyen pulzusemelő dolog 3-4 hét, nehéz dolgok emelése, tolása, húzása legalább 6 hét.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rajmondo9

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47793

  • Kolos
  • Kolos profilkép
Rajmondo9 beküldte:
de valahogyan biztos ellehetne intézni tb-re...most akkor az aki mondjuk nem tud a családjára támaszkodni pénzileg, sem még önmagára, mert nincsenek félre tett 100 ezrei, és még nem tud melózni sem mert még nincsen meg az a kinézete ami hitelessé teszi..akkor mi van???????? szenvedjünk azért mert az állam szarba van?????? hát nem!!!

Azok számára akik tudnak olvasni adott a lehetőség méltányossági kérelem benyújtására: transvanilla.hu/info/informaciok/item/15...yi-szolgaltatasokrol
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47964

  • andreas
  • andreas profilkép
:woohoo: Végre! :woohoo:
Hosszas gyűjtögetés és az ősök segítségével összejött a lóvé, nemsokára én is megszabadulhatok ettől az utálattól és büszke mellkastulaj lehetek. :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 2 hónapja #47971

  • donnie
  • donnie profilkép
gratulalok!

nyar elejen en is tulesek rajta :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 1 hónapja #48061

  • shadow
  • shadow profilkép
Gratula Andreas! Biztos vagyok benne, hogy megérte várni!

Ami engem érdekelne: tudnátok-e mondani pár nevet, akikhez el lehetne menni korrekcióra Pesten, és hogy milyenek az árak mostanában ilyen téren? Lassan két éve volt a műtétem Tizedes dokinál (itt-ott maradt egy kis felesleg), de nem akarok hozzá visszamenni. Nagyon elfoglalt, nekem meg sajnos nincs időm utána szaladgálni-utazgatni.
Előre is köszi!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 1 hónapja #48079

  • shadow
  • shadow profilkép
Sziasztok, kicsit korbekerdeztem, eddig ez a valasz jott Molnar doktortol:

Tisztelt ...

Az elküldött kép alapján Önnek mindkét oldalon a korábbi műtét kiegészítéseként az egész emlő területén zsírleszívásra van szüksége, valamint bal oldalon a vízszintes sebvonal minkét végén, jobb oldalon pedig a külső felén kell a bőrtöbbletet eltávolítani. Ezt általában altatásos érzéstelenítésben végezzük, ami egy napos kórházi tartózkodással jár. Ezt követően kompressziós ruhát kell hordani általában 6-8 hétig. A költségek az altatással együtt 450ezer forintba kerülnek. Ezen felül a kompressziós ruha 20ezer forintba, az egy napos ápolás 15ezer forintba kerül.
Hétfő és pénteki napokon csak rendelés és konzultáció van délelőtt és délután is. A műtétes napok kedden és csütörtökön vannak. Igy nem jöhet szóba, hogy a beavatkozás közvetlenül a konzultáció napján legyen. Egyébként is műtétet csak megelőző vizsgálat és előjegyzés után végzünk, az altatásos beavatkozások esetén pedig egyéb vizsgálatra is szükség van - labor, rtg, EKG.
Az előjegyzési/várakozási idő általában 3-4 hét.



Üdvözlettel,

Dr. Molnár Csaba
plasztikai sebész


Naja, nem valami rozsas a helyzet, de ez a doki legalabb adott egy kiindulasi pontot...
Masoktol is varok valaszt, majd azt is felrakom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 1 hónapja #48139

  • shadow
  • shadow profilkép
Sziasztok,

Balajthy doktornak van egy modernebb módszere nagy mellek esetén. Ezt írta vele kapcsolatban:

"A korszerűbb módszer abban az esetben, ha a mellek nagyok, esetleg lógóak is, a kétszakaszos műtét, amikor az első műtét során hónalji és bimbóudvar széli kb. negyed köríves) metszésekből megtörténik a mirigyállomány TELJES eltávolítása, egyidejű környező vibrációs zsírszívással a minél nagyobb mértékű bőrletapadás elősegítésére és az egyenetlenségek kiküszöbölésére, a bimbóudvarok magasságának a pontos rögzítése, kompressziós mellény viselése, majd 5-6 hónappal később a nem kellően zsugorodott maradék bőrfeleslegek eltávolítása, szükség esetén a bimbóudvarok átmérőjének csökkentése, csak körkörös hegekkel, ha lehet, függőleges, de mindenképpen mell alatti hegek nélkül."

Akit érdekel, az keresse fel nyugodtan konzultáción, én lelkiismeretesnek és felelősségteljesnek ismertem meg egy pár mail alapján. Persze ez egyáltalán nem garancia arra, hogy jól is dolgozik, de akit érdekel, konzultációra fel!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 1 hónapja #48142

  • shadow
  • shadow profilkép
Még egy apróság: Malajthy doktornak kell a pszichiáter szakvéleménye a mútéthez. Legalább az, azt nem tudom, hogy csak névváltás után műt-e.

Mondott még egy érdekes dolgot a műtétemmel kapcsolatban (dupla metszés):

"Az Ön esetében végzett megoldás nagy kockázata a sok hegen kívül az, hogy a bimbóudvar túlélését csak úgy lehetett biztosítania az operáló kollégának, hogy a közvetlenül alatta lévő mirigyállomány részt bent kellett hagynia, mely komoly kockázatot jelenthet daganatos elfajulásra férfihormonok szedése során."

Ti mit gondoltok erről? Most akkor el kellene járogatni rákszűrésre? Majd megkérdezem az endómat, de csak négy hónap múlva megyek...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 3 hete #48239

  • Crystal
  • Crystal profilkép
Sziasztok!
Olyanról szeretnék érdeklődni, hogy ha valaki tudná esetleg...Balajthy Tibor kb. milyen áron műt? És láttatok már alkotásból? Azt olvastam, hogy valami új módszerrel csinálja a műtéteket. Mit gondoltok erről?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Mellkas műtét 11 éve 3 hete #48240

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Egy nagy kamugép és rohadt drága. Olvastam egy másik oldalon, hogy már sok éve oltogatja a TS-eket, hogy ő mekkora király és mindenkitől jobb.
Referenciát nem mutat, 10000-ért konzultál és 1 milla körül műtene.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mellkas műtét 10 éve 10 hónapja #48784

  • donnie
  • donnie profilkép
sziasztok

en kedden estem tul a mell eltavolito mutetemen :) szerencsere megusztam vagas nelkul az egeszet. Oszinten megvallom nagyobb fajdalomra szamitottam utana, inkabb az altatas kevert meg, attol voltam rossz kozerzetu es emelygos a mutet masnapjan, miutan kivettek a draineket inkabb arra kell figyelnem h reflexbol ne csinaljak olyan mozdulatot amit utana megbannek :laugh: a leszoritot hordani k.rva kellemetlen de hat na a szepsegert meg kell szenvedni :whistle:

hajra mindenkinek aki meg elotte van,ha tulvagytok az elso 1-2 nehez napon, hihetetlen felszabadito erzes ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mellkas műtét 10 éve 10 hónapja #48798

  • Crystal
  • Crystal profilkép
Sziasztok!
Ki mit tud arról, hogy Dr. Tizedes..újabban a tanulóinak adja át az utat? Lehet, hogy csak szimpla női mellnagyobbításnál..de ki tudja pontosan.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Mellkas műtét 10 éve 10 hónapja #48906

  • Szigmund
  • Szigmund profilkép
Összeszedtem minden bátorságom és rászántam magam felutazzak dr. Gill Endréhez konzira. Adtam magamnak 2 hét haladékot, hogy lépjek végre. :blush:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.372 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook