Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Ts és munkahely

Ts és munkahely 10 éve 10 hónapja #48761

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Üzemorvosi (munkaalkalmassági) vizsgálatról van tapasztalatotok? Semmi kedvem magyarázkodni, de le kell vetkőzni, a lányokkal a melltartót is levetették. Nem akarok pletykát az új helyen, viszont kihagyni meg nem lehet a vizsgálatot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 10 éve 2 hónapja #50865

  • beeblove
  • beeblove profilkép
Van-e valami munka a transzneműeknek ahol betudnak illeszkedni és nyugodtan dolgozni?????? Mert nekem szükségem van a pénzre...mert a család nem támogat! :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 10 éve 2 hónapja #50868

  • Zita1989
  • Zita1989 profilkép
Szia.

Sajnos én is így vagyok vele..
Már elég rég óta keresek munkát, de sehol semmi, ami kezd egyre kiborítóbb lenni, de az eddigi igyekezetek hiába sajnos.
Család engem sem támogat, sőt....
De kell próbálkozni, barátok, ismerősök által lehet csak munkát találni
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 10 éve 2 hónapja #50874

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Sajnos transz-specifikus és/vagy kifejezetten transzbarát munkáról, munkahelyről még nem hallottam.
Az biztos, hogy Magyarországon az esélyegyenlőségi törvényben a 19 ún. védett tulajdonságon belül ott van a 'szexuális irányultság', a 'nem' és a 'nemi identitás' is. (transvanilla.hu/jogok/egyenlo-banasmod)

Esetleg az jó lehet még, ha valami olyan állást sikerül kifogni, ahol 'nem néznek rád', nem tartanak folyton szemmel. (Ez csak egy tipp/gondolat: talán a betanított, csomagolós és hasonló munkák ilyenek... esetleg callcenter, ahol nem látjátok egymást az ügyféllel. De passz. Próbálj meg mindent, én is azt csinálom, hogy mindenhová jelentkezem, ahová csak bírok...)
A legjobb persze, ha jófej barátok, közeli ismerősök segítenek bejutni valahova... (Eh, ahol engem maradéktalanul elfogadnak és szeretnek, az meg önkéntes és nagyonnagyon alkalmi meló... Hmpf.)

Kitartást és sok sikert mindenkinek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 10 éve 2 hónapja #50892

  • Mmsatone
  • Mmsatone profilkép
Én közmunkán vagyok , de jó lenne valami normális munka, persze ott titokban tartom, de látják hogy valami nem stimmel, de piszkálni hála nem piszkálnak. Egy kétszer érdeklődtem a hosszú hajam miatt, a körmömet meg annyira nem látják, az asszonyokkal viszont elvagyok :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 9 éve 10 hónapja #51675

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Kis ízelítő, hogy elvileg értelmiségi személyek hogy állnak a transzszexualitás témájához.

Irodában dolgozom, a héten új emberek között. Ma a munkatársaim a transzszexualitásról beszélgettek, mivel tőlem eltérően túltengett a szabadidejük. Valami bulvárhírben olvasták a szót netezés közben, és rákerestek. Percekig vihogott az egyik srác azon, hogy "mi az, hogy rossz testben érzi magát? Akkor ha én úgy érzem, hogy egész nap feküdnék, akkor én egy ágy vagyok?"
Másik kolléga: - Szóval akiről írnak, transzszexuális férfi.
Harmadik kolléga: - Annak van fasza?
- Nem, az fordítva van, ennek nincs, ez nő és férfinak érzi magát.
- De a faszt kívánja, akkor az nem leszbikus?

Aztán rákerestek, hogy mi is a transznemű, a transzszexuális, a transzvesztita. Még némi okfejtés és röhögcsélés, aztán zárult a téma, mert nemi szervek nézegetésébe merültek el, mindenféle rasszú nők vagináját összehasonlítva.

Részemről nem szóltam hozzá, csak nyugtáztam magamban, hogy szerencsére már csak három napig leszek a társaságukban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 9 éve 10 hónapja #51676

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Óvódás színvonal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 9 éve 10 hónapja #51682

  • hipp
  • hipp profilkép
OMG :ohmy:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54561

  • JKnoxville
  • JKnoxville profilkép
Kedves Mindenki!

Megosztanék veletek egy pozitív történetet!

Megtörtént a nem és névváltásom, ahogy ilyenkor szokás át kell íratni mindent az új nevünkre. Viszont amit az évek alatt megszereztünk munkaviszonyt, - a régi nevünkkel - hogyan is tudnánk igazolni a hivatalok illetve az új munkáltató felé..?

A transvanillához intézett levelemben azt a választ kaptam;

"Sajnos valahol kénytelen leszel előállni a nemváltással. A korábbi munkahelyen érdemesebb.
Először válts ki egy ilyen hatósági igazolványt:
transvanilla.hu/nemvaltoztatas/korabbi-n...-nemvaltas-igazolasa
És ezzel próbálj a korábbi munkáltatótól a nevedre szóló igazolást kikérni.
Ha így sem hajlandóak, akkor jelezd nekünk és akkor már a jogászunkkal küldünk neki levelet"

De, ahogy a legtöbben én sem szeretek "villogni" ezzel az egész dologgal.. Lényeg a lényeg, megoldottam a kérdést. Besétáltam az OEP-hez és kértem tőlük, hogy állítsanak ki egy igazolást az eddigi jogviszonyokról. Nem kell hozzá semmi, csak a(z új) személyi, lakcím, taj kártya, és nem kerül semmibe! Pár nap alatt ki is küldték még az ünnepek miatt sem húzódott.
Ezt mindenkinek el kell fogadni és szerintem ennél hivatalosabb igazolás nincs! Persze, ha vállalod a régi munkáltatódnál a nemváltást, az legalább ennyire hivatalos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54580

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
ahogy most visszaolvastam a témát, legtöbbször munkahelykeresésről, váltásról, interjúkról beszéltetek. azzal kapcsolatban mi a tapasztalatotok, hogy az aktuális melóhelyen (ahol maradni szeretnétek) miként érdemes beadagolni a dolgokat? előző állásaimban idővel megtudták rólam a kollégák, mi velem a helyzet, mert nem titkolom egy percig sem. csak éppen a jelenlegi munkahelyemen senkivel nem töltök túl sok időt, főleg egyedül dolgozom, így nem alakultak ki egyáltalán közelebbi viszonyok, még csak mélyebb beszélgetések sem. nem sokat látjuk egymást, na. mindezzel nem volna gondom, csak ebben a felületességben alkalom sem volt rá, hogy valahogyan a tudomásukra hozzam. direkte meg nem szeretem csinálni. viszont, ha megkapom az új papírjaimat (remélem, nemsokára), akkor ugye jöhet az ügyintézés a munkáltatómmal is az adatváltozások miatt. vajon már azzal álljak oda, hogy mostantól xy vagyok, vagy esetleg még előtte közöljem, hogy ez várható?
megmondom az őszintét, én arra nem akarnék külön hangsúlyt fektetni, hogy ez egy "nemváltás". megváltoztak a személyes adataim és ennyi. nem akarom ezt másképp kezelni, hiszen számomra ennyiről van szó. ugyanaz leszek, mint eddig, csak végre már hivatalosan is és alakul majd a külsőm, igen. szívesen felelek majd persze a kérdéseikre, ha akadnak és az se gond, hogy összeüljek a vezetőkkel, hogy ezt a többi munkatárs felé hogyan jelezzem, de kezdeményezni ilyeneket nem kezdeményeznék. ugye értitek, hogy értem? mert aztán lehet, hogy ők se csinálnak ebből nagy felhajtást
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54582

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Szerintem a főnököddel, főnökeiddel mindenképp beszélj még a váltás előtt. Persze hivatalosan nem rúghatnak ki ezért de jobb leülni és tisztázni velük hogy ez és ez a terved, okoz-e bármilyen "fennakadást" vagy problémát. Ezt szerintem nem nagyon lehet megkerülni, vagyis biztos lehet de egy nagyjából normális munkahelyen nem érdemes.
A munkatársaknak coming outnál nekem kb ugyanezek voltak az aggodalmaim, bár kicsit más okból - egyrészt voltak olyan kollégák kb négyen-öten akik két hete kerültek oda, és voltak olyanok akikkel évek óta együtt dolgoztunk, az egyik meg is próbált felszedni egy mozgalmasabb csapatépítőn, szóval legtöbb elé nem sok kedvem volt odaállni hogy szia transz vagyok. :silly:
Azt csináltam hogy odaadtam a nem-és névváltási engedélyből az értesítőt - nem az EMMI-től kapott szerelmes levelet, hanem csak amiben a "fogalmazó" hölgy tájékoztat - meg az adatváltozásról a hatósági igazolást amit az anyakönyvvezetőtől lehet kérni. Kezükbe nyomtam, mondtam olvassa el, és hogy történt egy ilyen változás, legyen kedves ezentúl ezen a néven hívni, bármi kérdés van, szívesen válaszolok. Srácokat megkértem hogy ha nem derogál, köszönéskor kezet fognék velük. Aztán hagytam hogy mindenki a maga tempójában feldolgozza, megkérdezze amit akar. Ja hozzáteszem pénteki napra időzítettem hogy mindenkinek legyen ideje feldolgozni a sokkot. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54583

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
köszi a gondolatokat, ulfhedinn! a kérdésem kicsit off, de ha már itt tartunk: milyen értesítéseket kaptál a kérelmed beadása után? több iratot is küldenek tehát?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54585

Sziasztok!

Van itt olyan, aki nemváltás után igényelt erkölcsi bizonyítványt? Ugye nem írják bele a születési nevet? Egyszerű külföldi egyetemi jelentkezéshez kell az erkölcsi, semmi extra hely/körülmény nincs, úgyhogy a logika nekem azt diktálná, hogy nem kellene a rendszernek kidobnia ezeket a régi adatokat, de azért gondoltam rákérdezek, hátha van vkinek személyes tapasztalata.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54630

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Én nem maradnék az aktuális melóhelyen. Vannak emberek, akik ezt a békát nem fogják lenyelni, ugyanakkor olyanok is lesznek, akikben tök jót fogsz csalódni, de ehhez az kell, hogy ismerjenek meg. Minden az első találkozáson múlik. Ha TS-ként mutatkozol be... hááát... egyből mínusszal indítasz. Új melóhelyen pl. írhatsz a kompetens személlyel (HR, tulaj, admin stb.) egy papírt, miszerint nem mondhatja el, hogy TS vagy, amit az érettségidből/diplomádból tudott meg. Ha pedig jó fejnek és megértőnek tűnik az illető, akkor nem kell papírokkal fenyegetőzni, hanem egész egyszerűen megkéred, hogy legyen szíves ne tönkretenni az életed, mert azzal, ha elmondja, ezt fogja előidézni.

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
the Charming Freak beküldte:
milyen értesítéseket kaptál a kérelmed beadása után? több iratot is küldenek tehát?

Én is 2 papírt kaptam (néhány hét különbséggel):
1.) Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségpolitikai Főosztály (ez tartalmazza azt, hogy tényleg TS vagyok, módosulhatnak az adataim az anyakönyvben és mehetek műtétekre is. Ezen levelet kapja a Főosztályvezető Úr, aki küldi a kövi levelet.)
2.)Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Hatósági Osztály - Anyakönyvi Osztály (Ebben tájékoztatnak arról, hogy jóváhagytak mindent, valamint a kért adatmódosítást elküldték a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Honosítási és Hazai Anyakönyvi Osztályának (1903 Budapest, Pf. 314/24., tel.: 463-9118), akiknél kikérhető az új anyakönyv.)

Én írtam nekik egy levelet, miszerint küldjék el postán. Alulírott Kiss Piroska (volt Kiss Pista). Kérem szíveskedjenek részemre a nemem és utónevem megváltozott utáni adattartalmú születési anyakönyvi kivonatot megküldeni. Születési hely és idő, okiratszám (mindkét levélen u.az). Levelemhez csatolom a szükséges 2000 Ft értékű illetékbélyeget.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54651

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Beni beküldte:
Van itt olyan, aki nemváltás után igényelt erkölcsi bizonyítványt? Ugye nem írják bele a születési nevet?

Szia! Elvileg a mi nemváltásos hóbelebancunk olyan, mint a tanúvédelem, vagyis a korábbi adataink kormánytitokként vannak nyilvántartva. Ha pl. egy külföldi rendőrség kérne rólad adatokat, nem küldené el MO (elvileg) a TS dolgokat - pontosabban nem küldhetné. Fogalmam sincs, hogy a gyakorlatban ez hogyan működik. Légyszi, tájékoztass majd a fejleményekről. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54666

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
Lara_Croft, akkor az első levéllel már mehettél is az okmányirodába kérni a személyi adataid megváltoztatását a különböző igazolványaidban, irataidban? vagy ahhoz már a másik levél kellett?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 8 éve 3 hónapja #54668

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Nem tartózkodtam MO-n, mikor megkaptam a levelet. Úgy voltam vele, nemsokára úgy is megyek haza, majd akkor elintézem. Közben megjött a 2. levél (amit nem is vártam), amiben megírták, hogy részükről lezárult az ügy, és már a BP-i BÁH az illetékes. Szóval én a BP-i BÁH-nak címeztem a levelem (cím fentebb), akik 8 nap alatt elküldték az új anyakönyvet. Az új szül. any. kivonattal kérhetsz új okmányokat. Nagyon jó fej volt az okmányos csajszi. A pasi (régi) lakcímkártyámat elvette, azonnal adott helyette másikat (nőit), a régi személyim jobb felső sarkát kilyukasztotta és érvénytelenítette, majd visszaadta azzal az indokkal, hogy ha életem során valahol igazolnom kell a régi személyazonosságomat fényképes okmánnyal, akkor zökkenőmentesen intézhessem a dolgot + adott egy ideiglenes (női) személyit meg erről egy papírt. Asszem 2 hét múlva telefonáltak, hogy mehetek az új (női) személyimért. A többség úgy csinálta, hogy megfogta a papírt, és bement az anyakönyvvezetőjéhez, ahol kikérte az új anyakönyvét. Hogy melyik papírt, azt nem tudom. (Szerintem az elsőt.) Én el akartam kerülni az akkori tapasztalatlanságból adódó, "nincs hozzáférésem", "engem erről nem tájékoztattak", "nincs a rendszerben" és társai fennakadásokat (mára bizonyára jobb a helyzet), ezért mentem a forrásig. Ha az xy minisztérium a BP-i BÁH-nak küldte el a cuccokat, akkor kérem tőlük, így garantált a siker.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 7 éve 7 hónapja #58270

Na jól elfelejtettem megírni a fejleményeket az erkölcsivel kapcsolatban...:D
Szóval a lényeg, nem írják bele a régi nevet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 7 éve 5 hónapja #59145

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e már valaki hasonló helyzetben, de kissé gondba kerültem. Eddig ilyen problémám nem volt, de ecsetelem is rögtön, miről lenne szó:
felvettek egy céghez irodába, és fogalmam sincs, hogy öltözzek fel elegánsan, és a választott nememnek nagyjából megfelelően is. MTF vagyok, jelenleg csak a papírjaim vannak meg, tehát se hormon, se semmi még nem indult el, szóval kívülről alapjában véve egy nőt látnak mások. Nem akarok tramplin kinézni, de nőiesen sem szeretnék öltözni. Van valakinek esetleg tippje, hogy hidaljam át ezt a problémát?

Alap öltözetem sötét farmer + póló + ing (télen sötét szövetkabát). Szóval nem áll tőlem távol az elegáns öltözet amúgy sem, bár ezt egy kissé lazának érzem irodába. :S Eddig olyan melóim voltak, ahol az öltözék másodrangú volt, mert kaptam munkaruhát.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts és munkahely 7 éve 5 hónapja #59159

Hali Hanzo!

Nem tudom mit értesz trampli alatt, de nagyon szívesen megosztom veled amit saját káromon tanultam meg férfi ruhák és a FTM testfelépítés viszonyáról.

1) Fazonok

Ami előnyös és irodai környzetben ált. elfogadott:

- hosszú ujjú ing (ha meleged van inkább tűrd fel, a rövidujjúknak sokszor túl bő az ujja)

- lazább szabályok esetében galléros póló (na nem a zsákszerű, sporthoz kitalált, bő ujjakkal. slim fit verziót keress, esetleg legombolható galérral; karra simuló szegéssel, mert a túl bő ujj hangsúlyozza, ha vékony a karod.
példa: wardrobelooks.com/wp-content/uploads/201...-Shirt-For-Men-7.jpg)

- meleg felsőruhának - inkább pulóver, esetleg kardigán; kapucnis felsőt felejtsd el

- alap ötzsebes nadrág, nem farmer anyagból. A fazon ugyanolyan mint egy klasszikus farmer, de az anyag inkább pamut.
H&M-ben hatezerért utánad dobják, leárazáskor olcsóbban; van vagy nyolcféle színben. ez csúnya szegény, de a zsebek szabását figyeld; ugyanilyet gyártanak szövetből is, fut ötzsebes nadrág és jeans néven is: topbestviral.com/wp-content/uploads/2016/03/B005F28HIK.jpg

- a ftm jolly joker cipő, ami hivatalos környezetben is teljesen OK: chelsea boot.
most csajoknál is nagyon menő férfi cipőt hordani, így kis lábú FTM-eknek sem jelent gondot a beszerzése, gyakorlatilag bármelyik cipőzületben fellelhető 35-45 méretben, férfi és női részlegen is. pénztárcádhoz mérten bőrt, vagy műbőrt keress, a hasított bőr meg a velúr kényes és nem bírja a nedvességet. a chelsea bootot nem szokás kívül hordani, hanem ráhúzod a nadrág szárát. akkor is ha kanye west meg bármelyik trendi celeb szerint menő kívül hordani. példa: www.cheaney.co.uk/images/cheaney-threadn...r-p39-1295_image.jpg


Ami csak pénzkidobás:

- chino nadrág - ha nincsenek pálcika combjaid, sanszos, hogy a zsebe miatt még nőiesebb csípőt csinál. leírhatatlanul előnytelen, közelébe nem menj ha nincsen full férfias alkatod deréktől lefelé. példa: ws2-media4.tchibo-content.de/newmedia/ar...86a83/chino-blau.jpg

- raglan ujjú BÁRMI. elég népszerű szabás amúgy korrekt kötött pulcsik esetében is, de nekünk nagyon szarul áll mert hangsúlyozza hogy olyan a vállunk mint a sörösüveg nyaka (vizuálisn keskenyít)
itt megnézheted, hogy néz ki: www.menclothingblog.com/wp-content/uploa...Raglan-Sleeves-1.jpg

- sálgalléros pulóverek - a gallérja alapvetően lágy forma, ami hangsúlyozza hogy amúgy is lágy az arcod. példa: i.s-jcrew.com/is/image/jcrew/32976_GY7134_m?$pdp_fs418$

- kenguruzsebes bármi - oké ez mondjuk még a smart casualnél sem megengedett, de hogy tudd, ezek is kiváló vizuális pluszkilókat tudnak rád tenni

- ha teheted a pamut pólókat is hagyd a boltban mellkas műtét előtt. a hurkolással készült anyagok tapadnak, tehát hangsúlyozni fogják a mellkas-tájéki problémákat is. az ingek ezzel szemben szövött anyagból vannak, így azok merevebbek, nem tapadnak annyira az alakodhoz.

- skinny jeans - hát mit mondjak, mindent kihangsúlyoz, combot, csípőt, meg is elég feltűnő ha nem domborodik a lábad között a csomag. akkor se vedd fel ha fizetnek érte. (na jó talán akkor :P) irodai környezetbe egyébként se való.

2) Színek, kontrasztok, minták

Főként az számít hogy az arcod közelében mit hordasz, nem vicc. Egy jól megválasztott színű felső a különbség a "de jól nézel ki ma" és a "beteg vagy?, olyan sápadtnak tűnsz" között. Nem akarok színtani elemzést tartani, így maradjunk az alapoknál.

Ha színtömbökbe öltözöl (pl.fehér ing, fekete nadrág) az vizuálisan tagol, alacsonyabbnak fogsz látaszni. Ha teheted, kerüld el hogy nagy kontraszt legyen a felső- és az alsótested közt.

Apropó kontraszt...

a) Mekkora a kontraszt az arcodon?

így néz ki akinek magas kontrasztértékű arca van: s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/4b/2a/...8da283899309dab5.jpg

Így, akinek alacsony: s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/6...fb41ed8dce17d8b0.jpg

A feladat? ha Inkább Jon Snow vagy, akkor nyugodtan válaszd a sötét színeket, a fekete-fehér kombinációt; ha inkább Aragorn akkor meg világoskék, szürke, szürkéskék. Bam! Nem lesz izgis a ruhatárad de legalább nem leszel slampos és ronda.

b) Hideg vagy meleg színek?

Mo.-n az emberek döntő többségének hideg színek állnak jól (errefelé nem túl gyakori se a határozott kelta vérvonal se az igazi aranyszőke beütés bronzos bőrtónussal), ezért kezdtem az alap hideg színekkel.

Ha természetes vörös vagy, vagy teljesen egyértelműen aranyszőke, aranybarna hajad van (csupa meleg fény, semmi hamvasság) akkor elég esélyes, hogy szürkében katasztrofálisan fogsz kinézni, a fekete öregíteni fog, a fehér meg sápasztani. Ebben az esetben érdemes a világosabb földszínekkel, lombzöldekkel próbálkozni, ezek most úgyis divatban vannak, könnyű őket felpróbálni, beszerezni.

Azért is érdemes megfontolni a színeket is, mert sokkal egyszerűbb és olcsóbb egy épkézláb ruhatárat összeállítani, esetleg nem csak munkába alkalmas darbokból, ha nagyjából tudod mi az ami kell és mi az amit tutira a boltban fogsz hagyni. Ha csak megveszel minden szart ami megtetszik és fizikailag épp felrakható a testedre, akkor jön a "nincs egy normális ruhám, mindenben csajnak néznek, fuck my life" ...

3) Méret

Ingek -lusta vagyok leírni. Nézd meg ezt a képet: www.realmenrealstyle.com/wp-content/uplo...raphic-RMRS-8001.jpg

Más felsőruha: ugyanúgy vonatkozik rá, hogy a válla a vállvonalnál legyen. Ne lógjon rajtad, mert az hangsúlyozza, hogy nincs vállad.

Nadrág - ha egy kicsi anyagot a hátsódon össze tudsz fogni, az még OK. Ha egy egész maréknyi anyagod van feleslegben, az sok.
Ha leülsz és kilátszik a hátsód, az mérethibás.
Ha olyan helyen vásárolsz ahol an nadrágnak megadják a lábhosszát is, akkor azt is figyeld. Ne verje a bokádat, és ne taposs a sarkaddal a nadrág szárán. A kettő közt elég nagy a játéktér, próbával lehet az arany középutat belőni.
Ha öv nélkül leesik rólad, az túl nagy. (Jellemzően nekünk FTM-eknek ez nem probléma, de nem tudhatom milyen keszeg hátsód van.)
Próba közben úgyis kitapasztalod hogy pasinak tűnsz-e benne vagy a helyi jócsajnak inkább.

4) Anyag

Irodai környezetben nem feltétlen jó ötlet: lenvászon, flanel, farmer

4) Egyéb

Az ing alá vett póló alsónemű, elsősorban az a funkciója hogy megkímélje a szép és feltehetően drága ingedet az izzadtságtól és dezodorfoltoktól. Bár most divatos, elegánsabb körökben nem szokás kilógatni. Vegyél V-nyakú pólót az inged alá, az nem látszik ki akkor se, ha kigombolod kicsit.

Fehér ing alá testszínű vagy szürke pólót érdemes venni, az nem üt át annyira. Minden egyéb alá az inggel nagyjából egyező szín, vagy fehér megfelel. Itt okos ötlet simulós, vékony pamut női pólót beszerezni, azok hajlamosak olyan vékonyak lenni, hogy a szegélyük se üt át az ingen. ;)

A zakó utolsó gombját sose gombolod be.

A cipő meg az öv harmonizáljon. Fényes övhöz nem húzol hasított bőr cipőt, barna cipőhöz nem veszel fekete övet etc etc.

Üzletembercipőhöz nem párosítunk rottyos fila táskát stb.

A kockás ing rossz ötlet, hiába divatos. Ha fiús mellé a stílusod, tutira leszbikusnak fognak nézni, és nem is túl elegáns.



Remélem valamit tudtam segíteni. Ha ezek közül bármelyikről úgy érzed hogy full hülyeség, vagy bekorlátoz, hagyd figyelmen kívül; nem akarlak az önkifejezésben gátolni, csak ezek a megfigyeléseim lettek több év próbálkozés és néhányszor pénzkidobás után. :\ Ha legalább 1-2 rossz vásártól megkíméllek akkor már örültem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.336 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook