Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Erőgyűjtő állomás

Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47186

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Talán minden emberrel megesik, hogy úgy érzi, semmi nem sikerül, amibe belefog, és senkire nem számíthat, azt sem bánná, ha másnap nem ébredne fel.
Ha voltál ilyen helyzetben, mi segített át ezen? Mit ettél, tettél, ittál, olvastál?
Szívesen olvasnék pozitív történeteket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47188

  • Cat83
  • Cat83 profilkép
lehet cikisen hangzik, de a cicám szeretete,ragaszkodása és pozitív energiája tart gyakran életben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47192

  • Pixielot
  • Pixielot profilkép
Szia Cat83,

egyáltalán nem cikis amit mondasz, sőt!
Nekem is van cicám, tudom miről beszélsz. ;)

üdv.,p
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47193

  • Pixielot
  • Pixielot profilkép
Szia Grindylow,

biztos vagyok benne, hogy nagyon nagyon sok ember érzéseit írtad le most, köztük az enyémeket is.
Egyet kivéve, nem szoktam arra gondolni, hogy bár ne ébrednék fel másnap. Mindenek dacára, nagyon ragaszkodom az élethez, szeretek élni, és nagyon rettegek a haláltól.

De elkeseredni tudok én is nagyon, azt átérzem.

És mondanám rá, hogy mi a tuti megoldás, de nem tudok ilyent. Egyre rájöttem viszont, ami nálam nagyon működik. Nem szabad ilyenkor, hogy vigasztalni próbáljanak, attól meg kifejezetten rosszabbul leszek, sőt agresszív is akár, ha jókedvre akar valaki deríteni.
Ha rendesen átélem a bánatomat, de úgy tényleg, (nem önsajnálatra gondolok!), akkor utána sokkal jobban és gyorsabban jövök ki belőle.
És van, hogy csak egy zene hoz vissza (ilyenkor sosem vidám, hanem szép és szomorú), vagy egy film, vagy találkozom valakivel, akivel beszélgetünk, és valahogy úgy alakul, hogy rájövök, ó hát tényleg, mennyi baja, szomorúsága van másoknak is....
És tudom, hogy emiatt konzervatívnak gondolnak sokan, de ott a Bibla, legalábbis nekem. Zsoltárok könyvében tök nyugtató szép gondolatok vannak, én meg még hiszek is bennük ;)

Tudom, hogy nemigazán segítettem Neked érdemben, gondolom nem ilyenféle történeteket vársz, de azrt leírtam, ha nem tartod fontosnak vagy érdemlegesnek, akkor meg úgyis skip ;)

Fel a fejjel, tudod: "...senki sem számít a spanyol inkvizícióra...."

üdv.,p
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47196

grindylow beküldte:
Talán minden emberrel megesik, hogy úgy érzi, semmi nem sikerül, amibe belefog, és senkire nem számíthat, azt sem bánná, ha másnap nem ébredne fel.
Ha voltál ilyen helyzetben, mi segített át ezen? Mit ettél, tettél, ittál, olvastál?
Szívesen olvasnék pozitív történeteket.

Azok a dolgok, amik az emberrel történnek, saját belső világát és lényét tükrözik. A pozitív visszacsatolás elvén működik. Minél több a fény belül, annál több fény vetül rád kintről. Amit tesz és gondol az ember, - ami sokszor nem egyezik a látszat-tettekkel - olyan kvalitású dolgok történnek vele. Minden és mindenki tükör. Ha "minden rossz", az indíttatás az elmélyülés és önvizsgálat felé, ami nem azonos a más vagy önhibáztatással.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mijan, MoonEyes

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47198

  • grindylow
  • grindylow profilkép
@Cat83: köszönöm a választ. Gondolom, nem véletlen a nicknévválasztás sem. ;) Én is érezni vélek pozitív energiát a macskák többségében. Kivéve mikor két hónapja egy falu végén kb. tíz macska vett körül, belőlük csak annyi áradt, hogy "adj kaját!" :whistle:

@Pixielot: neked is köszönöm. Bibliát már rég olvastam. Korábban volt egy olyan szokásom, hogy nagy változások előtt találomra felnyitottam, és ráböktem egy szakaszra, értelmezni próbálva. Emlékszem, az egyetemi felvételi után valami "bölcsek fognak okítani" szskaszra bukkantam. A bánat átéléséről én is azt gondolom, hogy erősít.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47199

  • fool
  • fool profilkép
maximilien beküldte:
grindylow beküldte:
Talán minden emberrel megesik, hogy úgy érzi, semmi nem sikerül, amibe belefog, és senkire nem számíthat, azt sem bánná, ha másnap nem ébredne fel.
Ha voltál ilyen helyzetben, mi segített át ezen? Mit ettél, tettél, ittál, olvastál?
Szívesen olvasnék pozitív történeteket.

Azok a dolgok, amik az emberrel történnek, saját belső világát és lényét tükrözik. A pozitív visszacsatolás elvén működik. Minél több a fény belül, annál több fény vetül rád kintről. Amit tesz és gondol az ember, - ami sokszor nem egyezik a látszat-tettekkel - olyan kvalitású dolgok történnek vele. Minden és mindenki tükör. Ha "minden rossz", az indíttatás az elmélyülés és önvizsgálat felé, ami nem azonos a más vagy önhibáztatással.
Köszönjük a hozzászólást. De ilyen lelkiállapotban lévő emberbe nem illik belerúgni. Amit illene tudnod.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47201

  • Pixielot
  • Pixielot profilkép
Szia Grindylow,

Örülök, hogy hasonlóan gondolkodunk ebben, és érdekes amit a Bibliáról írtál, volt, hogy én is kipróbáltam ezt a módszert, de vagy nem értelmeztem jól az írottakat, vagy nem tudom, de nekem sosem sikerült ilyen egyértelmű jelet kiolvasnom belőle adott nehézségem megoldására. Viszont amúgy meg nagyon sok vigasztalót találok benne :).

Annak, hogy ezt a topikot elindítottad van köze az ünnepek közeledtéhez, és ahhoz amit egy másik topikban felvetettél? Ha túl tolakodónak tartasz akkor ne válaszolj, és elnézést kérek....ˇˇ

üdv.,p
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47213

fool beküldte:
maximilien beküldte:
grindylow beküldte:
Talán minden emberrel megesik, hogy úgy érzi, semmi nem sikerül, amibe belefog, és senkire nem számíthat, azt sem bánná, ha másnap nem ébredne fel.
Ha voltál ilyen helyzetben, mi segített át ezen? Mit ettél, tettél, ittál, olvastál?
Szívesen olvasnék pozitív történeteket.

Azok a dolgok, amik az emberrel történnek, saját belső világát és lényét tükrözik. A pozitív visszacsatolás elvén működik. Minél több a fény belül, annál több fény vetül rád kintről. Amit tesz és gondol az ember, - ami sokszor nem egyezik a látszat-tettekkel - olyan kvalitású dolgok történnek vele. Minden és mindenki tükör. Ha "minden rossz", az indíttatás az elmélyülés és önvizsgálat felé, ami nem azonos a más vagy önhibáztatással.
Köszönjük a hozzászólást. De ilyen lelkiállapotban lévő emberbe nem illik belerúgni. Amit illene tudnod.
Én nem érzem ezt belerúgásnak. A buddhista/nondualista hitvilágban meg pl. a Vonzás Törvénye elmélete szerint az ember életében így működnek a dolgok. Csak egy újabb nézőpont.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: maximilien, mijan

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47216

  • fool
  • fool profilkép
Én viszont határozottan annak érzem. A Vonzás Törvénye elméletről, meg a többi elméletről akkor nyissunk vitát,ha majd működni fog az én életemben. Akkor elhiszem, addig nem. Konkrét eset itt: segítséget kértek, és a fenti választ kapták. A tények alapján, hogy kellene egy ilyet értelmezni? Mert itt nem nézőpontokról vitatkozunk, hanem konkrét emberekről.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47217

fool beküldte:
Én viszont határozottan annak érzem. A Vonzás Törvénye elméletről, meg a többi elméletről akkor nyissunk vitát,ha majd működni fog az én életemben. Akkor elhiszem, addig nem. Konkrét eset itt: segítséget kértek, és a fenti választ kapták. A tények alapján, hogy kellene egy ilyet értelmezni? Mert itt nem nézőpontokról vitatkozunk, hanem konkrét emberekről.


Tévesen érzed, mert segítő szándékkal írtam.
Ahány ember, annyi gondolkodásmód. A tolerancia is egy tanulandó feladat sok ember számára. Írhattam volna, hogy egyen gyulaikolbászt és simogasson aranyhalakat, de nem a felszínt akartam megszólítani, pont a helyzet súlya miatt. A gondolkodás, az ima, a higgadt szemlélődés a legnegatívabb érzéseket is képes jóra fordítani, az ember maga a teremtő és a pusztító is.
Amit említettél a te életedben is működik, más valamit nézni és más látni.
A te életed történéseihez nem kötheted egy másik ember megnyilvánulási szabadságát.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47218

  • fool
  • fool profilkép
Köszönöm a választ! És igen egyesek számára tanulandó lenne a tolerancia.
Ha érzed a helyzet súlyát, akkor először is azt kellett volna írnod: SAJNÁLOM. Visszatérve a helyzetre, ilyenkor az ember mindig logikusan gondolkodik? Isten adott neked szabad akaratot, hogy tehess jót vagy rosszat, észt, hogy tudj gondolkodni. Szívet, hogy szerethess. Ahelyett, hogy írogatsz róla, érezd inkább át. Legyél egy picit empatikusabb,És talán jobban megérted az embereket. Ne spirituális könyveket olvasgass a szenvedésről, hanem éld át, ne olvass az örömről hanem tapasztald meg ....
Mert egészen addig ezek a szavak hiteltelenek a te szádból. Talán akkor rájössz arra, hogy minden ember egy kis világ,- ahogy te is-, és ez a sok kis világ egymásra hatással van. Minden egyes kis világban változnak a dolgok, lehet ami egy éve öröm volt számukra, most bánat. Nincs örök igazság, olyan útmutatás ami minden emberre és minden helyzetre igaz lenne.
De te INTJ vagy, tudod ezt te. Én meg egy INTP aki lerángat a földre.
Egy bajban lévő barátod segítséget kért, erre nyilvánosan gyakorlatilag azt közlöd vele, hogy gyakorlatilag ő az oka mindennek. Nem lelki támaszt nyújtasz neki a bajban, hogy lélekben megerősödjön először. folyt. köv.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47219

  • fool
  • fool profilkép
És utána elmond neki , hogy szerinted mi a baj. Őt teszed felelőssé mindenért, pedig ebben a helyzetben elég sokan sárosak vagyunk. Te, én , ... . Talán a tükörbe kellene néznünk, vállalnia mindenkinek a hibáit és gyengeségeit. Ehelyett beindul a bűnbakkeresés, mert nem tudjuk feldolgozni a kudarcainkat. Max. a tapasztalatokat pedig nem a könyvekből merítjük.
Csak éltem a megnyilvánulási szabadságommal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47221

fool beküldte:
Csak éltem a megnyilvánulási szabadságommal.

Tanulékony.

Meglepő értelmezés. Az a típus, amikor azt látjuk, amit szeretnénk, mert az nyit kaput ahhoz, hogy valahol kiszabadulhassanak az indulatok, Az igazság azonban nem olyan, és akkor szembesülni kell azzal, hogy nem vagyunk tévedhetetlenek, vagy tudatlanul ítélkeztünk mások fölött.

A bejegyzésedet téves információk és valótlan állítások szövik át.
A Tanítás ebből: Lehet-e segíteni egy emberen egy másik ember szándékos félreértésével? Egy embert csak úgy lehet -e fehérnek látni, ha mellé állítunk egy befeketítettet?
Ez a kontraszt a bizonytalan helyzetértékelés és a homályos látás erősítését célozza, de az ellenkező irányba vezet.

Hogy ne legyen OFF, sokat segít, amikor valaki maga alatt van, hogy nem befelé, hanem kifelé tekint úgy, hogy másokkal magáért a tett jóságáért jót tesz, rájuk teljes jelenlétével odafigyel, megért, hálás azért, amit kapott, és azért, amit nem kapott, de kaphatott volna.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47224

  • fool
  • fool profilkép
Ha "tanítani" szeretnél, nyiss neki külön témát.
Ha engem szeretnél kielemezni, tedd nyugodtan a HELYÉN!
Mert ennek itt a helye:
Hogy ne legyen OFF, sokat segít, amikor valaki maga alatt van, hogy nem befelé, hanem kifelé tekint úgy, hogy másokkal magáért a tett jóságáért jót tesz, rájuk teljes jelenlétével odafigyel, megért, hálás azért, amit kapott, és azért, amit nem kapott, de kaphatott volna.
Olvasd vissza , légy szíves és ezt is:
Talán minden emberrel megesik, hogy úgy érzi, semmi nem sikerül, amibe belefog, és senkire nem számíthat, azt sem bánná, ha másnap nem ébredne fel.
Ha voltál ilyen helyzetben, mi segített át ezen? Mit ettél, tettél, ittál, olvastál?
Szívesen olvasnék pozitív történeteket.
Elmagyaráznád hol a logika ebben?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47228

fool beküldte:
Ha "tanítani" szeretnél, nyiss neki külön témát.
Ha engem szeretnél kielemezni, tedd nyugodtan a HELYÉN!
Mert ennek itt a helye:
Hogy ne legyen OFF, sokat segít, amikor valaki maga alatt van, hogy nem befelé, hanem kifelé tekint úgy, hogy másokkal magáért a tett jóságáért jót tesz, rájuk teljes jelenlétével odafigyel, megért, hálás azért, amit kapott, és azért, amit nem kapott, de kaphatott volna.
Olvasd vissza , légy szíves és ezt is:
Talán minden emberrel megesik, hogy úgy érzi, semmi nem sikerül, amibe belefog, és senkire nem számíthat, azt sem bánná, ha másnap nem ébredne fel.
Ha voltál ilyen helyzetben, mi segített át ezen? Mit ettél, tettél, ittál, olvastál?
Szívesen olvasnék pozitív történeteket.
Elmagyaráznád hol a logika ebben?




Igen, persze.
A logika ebben ott van, hogy leírtam azokat a gondolataimat, amik engem a topic indító állapotból segíteni szoktak kijutni.
Ez a pozitív történet.
A szellemi táplálék, amit olvastam pl:

hu.scribd.com/doc/29161324/Osho-Mindennapra

hu.scribd.com/doc/52605079/Anthony-de-Me...d-szava-bolcsessegek

hu.scribd.com/doc/56397969/79-Anthony-de...-Abszurd-Egypercesek
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47232

[Bocs, ismét OFFtopic ^^; ]

"De te INTJ vagy, tudod ezt te. Én meg egy INTP aki lerángat a földre."

Ez most hogy magyaráz bármit? Én is INTP vagyok, de attól még ugyanúgy igazságot érzek a nondualizmusban, Osho nézeteiben, stb.

[OFF vége]
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47235

  • fool
  • fool profilkép
Egyszerre csodállak és sajnállak téged Max. Nagyon nagyot nőttél a szememben, hogy minden segítség nélkül egyedül túl tudod tenni magadon az ilyen állapotokon. És csodálatomat még fokozza az is, hogy ezt mered vállalni is és köszönöm azt is, hogy megosztottad ezt a sikertörténet.
Sajnállak azért, hogy nem álltak melletted a szüleid és a barátaid. Sajnállak azért, mert amikor ez megtörtént nem volt senki aki meghallgasson, segítő kezet nyújtson. Így talán nem ismeretlen számodra a magány, elesettség, a kirekesztettség érzése. Amikor egy nagy senkinek érzed magad, a lelked áhítozik egy jó szóért, egy kézért mely felemel. A lelked kiállt valakiért, aki vigasztal; aki egy csöppnyi enyhülést hoz a fájdalomba. Ezeket fényében átgondolva szerinted helyes a gondolatmeneted?
Mert számomra egyértelmű a válasz:nem. Ha nem találod a hibát, csak kérned kell és már írom is hol van(szerintem).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47236

fool beküldte:
Egyszerre csodállak és sajnállak téged Max. Nagyon nagyot nőttél a szememben, hogy minden segítség nélkül egyedül túl tudod tenni magadon az ilyen állapotokon. És csodálatomat még fokozza az is, hogy ezt mered vállalni is és köszönöm azt is, hogy megosztottad ezt a sikertörténet.
Sajnállak azért, hogy nem álltak melletted a szüleid és a barátaid. Sajnállak azért, mert amikor ez megtörtént nem volt senki aki meghallgasson, segítő kezet nyújtson. Így talán nem ismeretlen számodra a magány, elesettség, a kirekesztettség érzése. Amikor egy nagy senkinek érzed magad, a lelked áhítozik egy jó szóért, egy kézért mely felemel. A lelked kiállt valakiért, aki vigasztal; aki egy csöppnyi enyhülést hoz a fájdalomba. Ezeket fényében átgondolva szerinted helyes a gondolatmeneted?
Mert számomra egyértelmű a válasz:nem. Ha nem találod a hibát, csak kérned kell és már írom is hol van(szerintem).



A Teremtő mindenhol való jelenlétének okán az ember sosincs egyedül. Útmutatást annyiszor kap, ahányszor kéri, a csodálat tárgya valójában nem más, mint természetes. A csodálatos pedig épp ez a természetesség.

A sajnálat soha nem épít, az embert megrekeszti saját tehetetlenségének tudatában, de nemcsak a sajnáltat, a sajnálót is. A sajnálat így dupla béklyó.

Idegenként valakiről jellemzést írni, akivel semmilyen kontaktusban nem álltál, hiteles információd róla nincs, nem vezet valódi megismeréshez. Az előítéletességet táplálja pusztán és egy látni kívánt képet színez egyre jobban, meg végül fekete nem lesz, de valójában nem a kép sötétül el, hanem a látás.

A gondolatmenet helyességéről értelmetlen nyilatkoznom, mert a bármiről való meggyőzés is értelmetlen, ellenkezik az egyén szabad gondolkodásával és véleményalkotásával, saját fejlődés menetének ritmusával.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Erőgyűjtő állomás 11 éve 4 hónapja #47237

  • fool
  • fool profilkép
A válasz rizsa. Konkrét emberekről és helyzetről beszélünk. Szóval kifogytál a konkrét érvekből és mented magad.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.251 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook