Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Anime

Anime 14 éve 4 hónapja #12753

  • Tamira
  • Tamira profilkép
Nem volt itt ilyen topik, és nekem hiányzott. Bár nem vagyok megszállott rajongó, de szeretem a jó animéket.

Az első anime amit szeretnék javasolni mindenkinek az Grave of the Fireflies (Szentjánosbogarak sírja).
Azért is kezdeném ezzel a filmem, hogy ne csak a Dragonball, Sailor Moon és társaikból induljatok ki.

Mindenkinek ajánlom, de készüljetek fel rá, hogy végig lehet bőgni az egészet. A történet Japánban játszódik a II. Világháború végén. Egy családról szól főleg a két gyerekről, akiknek anyja egy bombázás miatt összeégett testtel, kómában fekszik a kórházban, majd meghal. Apjukról nem sok minden derül ki, csak hogy katonaként szolgál. Lényegében a két árváról életéről, a háború szörnyűségeiről, az éhezésről, a betegségről és a halálról szól a film. Én most is könnyezem, mikor ezeket a sorokat írom, pedig jó pár éve láttam az anime-t.

"Az egészet filmet végigkíséri egy gyümölcsöscukorka doboz és a szentjánosbogarak, melyek oly rövid ideig élnek, de amíg ez tart, bevilágítják fényükkel az éjszakát.

Szerintem nagyon megható és tragikus. Gondolom, szerettek volna egy olyan animét is készíteni, ami bemutatja a háború borzalmait. Hogy őszinte legyek, sikerült. Nem mondom, hogy nézzétek meg, azt se, hogy nem. Ki hogy látja jónak. Én úgy érzem, egyszer kötelességem volt végignézni.
"
AnimeAddict, Muki-chan

Ismertető: http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.61

Videót nem tennék be, mert úgy érzem az egészet meg kell nézni, ha valaki rászánja magát! Zsepit készítsetek be...sokat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Anime 14 éve 4 hónapja #12754

  • hooligan
  • hooligan profilkép
A Vándorló palota nektek is tetszik?

A vándorló palota magyar Trailer

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Anime 14 éve 4 hónapja #12764

  • littlebaby
  • littlebaby profilkép
Ezt én ismerem, láttam a TV-ben. Aranyos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Anime 14 éve 3 hónapja #13067

  • hooligan
  • hooligan profilkép
Aktuális kedvenc Death Note.

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Anime 14 éve 3 hónapja #13069

  • kis piszok
  • kis piszok profilkép
Leszedtem egy klasszikus anime packot. :woohoo:

Ghost in the shell-Pancélba zárt szellem
Szentjánosbogarak sírja
A vándorló palota
Pom Poko-A tanukik birodalma
A Yamada család
Porco Rosso-A mesterpilóta
Nauszika-A szél harcosai
Kiki-A boszorkányfutár
A vadon hercegnõje
A könyvek hercege
Yesterday-Vissza a gyerekkorba
Chihiro szellemországban
Laputa-Az égi palota
Totoro-A varazserdõ titka
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Oldal elkészítésének ideje: 0.153 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook