Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Magántanulói státusz.

Magántanulói státusz. 10 éve 10 hónapja #48887

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
Akkor valóban egyszerűbben megúsztad..

Ezek szerint ez nagyban függ attól is, h melyik országrészben vagy.
Bár igaz, h nem csak hasonló esetben kértek magántanulói státuszt az ismerősi körömben is, de őket is ugyan úgy "tájékoztatták" mint minket, hogy ez az ügymenet és, hogy az iskolától is bármikor bekérhetik. Nem csak mi nehezményeztük, hogy mi köze a magántanulói státuszhoz a családsegítőnek és miért szükséges az efféle "felügyelet".. "errefelé" (délalföld) is félévkor és év végén kellett nagy vizsgát tenni, de itt adtak (igaz soxor hibásan megjelölve) konzultációs időpontokat is (szintén köteles az iskola biztosítani jogi előírás ahogyan a könyvtár használata a magántanulóknak, stb.) havonta egy-egy tantárgyra, illetve havonta volt szintfelmérő (dolgozat)..

A könyvtárat azért írtam be, mert volt ismerős akinél konkrétan a magántanulói státusz megadása után, első körben csak év végi vizsgalehetőséget akartak adni, majd megadták a félévkorit is (kissé lemaradva egy korábbi jogszabályt vett figyelembe az iskola), de lényegében onnét kezdve még az egyszeri étkezés igénybevételét sem akarták lehetővé tenni, továbbá a szükséges mértékű könyvtár használatot sem.. lényegében a könyvtári tagságát egyoldalúan törölték a tanulónak..

Nálunk először kérte volna az ig.nő az indoklást a kérelembe, de miután közöltem, h mit fogok ebben az esetben beírni, hamar eltekintett tőle.. (iskolára hátrányosan hatott volna)..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magántanulói státusz. 10 éve 10 hónapja #48900

Mi nem kérdeztünk semmit a jogszabályokról, meg ezekről. Csak belovagoltunk az iskolába az igazgatóhoz, hogy magántanulóként szeretnék hozzájuk menni. Kaptunk néhány nemet, de aztán egy igent is, szerencsére :) Akkor lehet, hogy csak az igazgató volt rosszul tájékoztatva, és emiatt úsztuk meg :-) Nekem csak félévkor, és évvégén volt vizsga, valamint azt mondták, hogy ha bármi segítség kell, akkor órák után bemehetek a tanárokhoz, akik elmagyarázzák a dolgokat. Ezt mondjuk egyszer sem vettem igénybe.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.148 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook