Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Magántanulói státusz.

Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47385

  • MileyCyrusFan
  • MileyCyrusFan profilkép
Sziasztok !
Ezt a témát azért ide nyitottam, mert arra vagyok kíváncsi, hogy ha valaki transzszexuális akkor lehet-e magántanuló? Hisz elég rossz hatással lehet egy tinédzserre, hogy titkolóznia/hazudoznia kell a középiskolában (vagy épp a kollégiumban). Állandóan idegeskedik , stresszes lesz az élete stb. Mert azért középiskolában azért már más az élet mint általános iskolában.
Szóval várom a válaszaitokat, véleményeteket, tapasztalataitokat !
Puszii: Leyla.
;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47387

  • Mel
  • Mel profilkép
Szia Leyla!
Tudomásom szerint hazánkban 18 éves kor alatt még senki nem kapott F64.00 diagnózist, így konkrétan erre hivatkozva nem is lehetne magántanulói státuszt kérni. De ettől függetlenül szerintem pszichiáter adhat olyan szakvéleményt, ami indokolhatja a kérelmet. Más kérdés, hogy ezzel jót tenne-e a gyereknek, mivel valószínűleg teljesen elszigetelődne és csak a virtuális világ jelenthetne kiutat számára. Biztos akadna olyan eset, amikor tényleg indokolt lenne, de a másság nem múlik el és jobb mielőbb szembenézni vele és megtanulni kezelni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47388

  • MileyCyrusFan
  • MileyCyrusFan profilkép
"Tudomásom szerint hazánkban 18 éves kor alatt még senki nem kapott F64.00 diagnózist" Ezt kifejtenéd nekem bővebben? kérlek szépen:)
Mi az a F64.00 diagnózis? stb.. Előre is köszii:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47390

  • Mel
  • Mel profilkép
A betegségeket nemzetközileg osztályozzák, melynek neve BNO
Jelenleg a transzszexualitást mentális betegségként tartják számon, melynek kódja F64.00
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47392

  • MileyCyrusFan
  • MileyCyrusFan profilkép
Tehát 18 alatti transzszexuálisok nem kapják meg a szakvéleményeteket??-.- Az szép..:/ :angry:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47399

Némi helyesbítés. Szakvéleményt kaphat, mint ahogy úgy tudom volt is erre több példa is, a hivatalos nemváltás az, ami kizárt jelenleg. Az mondjuk már más kérdés, h a szakvélemények megszerzése is sok utánajárást igényel, mert készülj fel rá, h sok szakember fog hülyének nézni, és elzavarni a fenébe (lévén ennyire fiatal vagy).
Mennyire vészes a helyzet? Mert valóban, Melnek igaza van abban, h némi edzés jól jön már ebben a korban is, ezt a szakemberek is alapvetően így fogják látni, de ha nagyon tarthatatlan a helyzet, akkor lehet érdemes lépni.
Egy külföldi orvostól hallottam egyszer, h minden eset más, és ezért egyedi módon kell mérlegelni, mindig a kisebbik rosszat választva. Ezzel az elvvel én tökéletesen egyet értek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47404

MileyCyrusFan beküldte:
Tehát 18 alatti transzszexuálisok nem kapják meg a szakvéleményeteket??-.- Az szép..:/ :angry:

Szakvéleményt kaphatsz ugyan, de a névváltoztatáshoz, majd a sebészeti és endokrin beavatkozásokhoz meg kell várnod a 18 éves kort.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47412

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Miley, megértem, miért szeretnéd ezt, én is sokat szenvedtem a suliban, mert "nem voltam fiú" ugyebár, sőt, már az általános felső tagozata is szörnyű volt, de végigcsináltam, persze ennek egyik oka az is volt, hogy konkrétan cselekedni, tehát orvosi véleményeket beszerezni, stb. csak 17 évesen kezdtem, akkor meg már inkább kivártam rendesen a dolgot, nem akartam túlbonyolítani, vagy gyanús lenni, jobb volt érettségi után eltűnni egy kicsit és új életet kezdeni.

Kérdés, hogy ha már 14-15 évesen ott tartok, hogy orvosok-coming out szülőknél-teljesen letisztult gondolkodás ezzel kapcsolatban, akkor megpróbáltam volna-e eleve magánban kezdeni a középsulit, vagy nagyrészét ott végezni... lehet, hogy igen, de tartom, hogy sokat tapasztaltam-tanultam így, és igenis voltak nagyon jó barátaim, akik közül a legjobb 1-2 ismerte/ismeri is a titkom. Egyetértek Mellel és Benivel abban, hogy veszélyes kicsit, ha nem szocializálódsz rendesen, lehet, hogy még inkább egyedül éreznéd magad így, mintha lennének, akik támadnak, de lennének olyanok is, akik mindenben melletted állnak a korosztályodból.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47436

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Kedves Leyla!
Én is hasonló helyzetben voltam mint te, 16 éves korom óta szerettem volna magántanuló lenni, mivel egy barátnőm is azzá vált a transzszexualitása miatt. Ő 14 éves kora óta magántanuló és nem volt szakvéleménye mikor kérvényezte. Annyi a dolgot, hogy az igazgatónak írsz egy kérelmet a szülővel, hogy transzszexuális vagy és pszichésen nagyon nehéz társadalmi életet élned az iskolában és szeretnél magántanuló lenni. Vagy talán még jobb ha a szülőddel bementek és személyesen beszéltek az igazgatóval. Utána már rajta múlik, hogy engedélyezi-e vagy sem. Viszont a szülődé a felelőég, tehát rajta múlik. Nekem úgy alakult, hogy betöltöttem a 18-at és átíratkoztam esti tagozatra, így sokkal jobb. :) Barátnőmnek sem volt semmi gondja, csak a hátulütője, hogy mindent magadtól kell megtanulnod, negyedévente vagy félévente vannak vizsgák.
Sok sikert kívánok neked!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47491

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
A magántanulói státusz megkérésére NEM KELL KONKRÉT INDOK. A magántanulói státuszt indoklás nélkül kérheti a szülő és gyermek együtt. Maximum 18 év alatt kirendelnek családgondozót a családsegítőből, aki időnként elmegy a családhoz "teázgatni".. előre leszögezhetik, hogy mit adhat ki 3ik félnek a családsegítő és a család "gondozó"..

Általános iskolában sokkal nehezebb ha kiderül valakiről a másság.. ha egyszer elkezdik támadni. Az iskolai vezetés is merevebben kezeli a legtöbb általános iskolában és még mindig úgy tartják többnyire (hetero gyermek pszichiáterek is), hogy valamiféle trauma oka és eredménye a másság. TAPASZTALAT.
Mel beküldte:
Biztos akadna olyan eset, amikor tényleg indokolt lenne, de a másság nem múlik el és jobb mielőbb szembenézni vele és megtanulni kezelni.

Ha ez ilyen egyszerű lenne.. én és környezetem is együtt tud vele élni, de a külvilág az ami nem tudja kezelni azt.. Nekik kellene "megtanulni elfogadni és kezelni" szerintem az élni és élni hagyni elvén.. mindenki maga érzi a terhelhetőségét, és mi az a pont aminél már "elég".. tapasztalataim szerint (közvetett tapasztalat alapján is) az iskolákban kevesebb gátlással képesek támadni.. 16 alatt a legjobban, hiszen eddig mentesültek sokféle felelősség alól. Az iskolában kevésbé tudjuk befolyásolni, hogy kikkel kerülünk kapcsolatba. Lényegében nem együtt élni kell megtanulni a negatív hatásokkal, hanem kizárni azokat a közvetlen életterünkből.. ha valóban úgy érzi, hogy az ingerküszöbén felül éri támadás, elsőként a kollégiumi szállást kellene kiváltani más megoldással, hogy valóban tudjon pihenni/töltődni.. szerintem..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47495

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
Érdemes azért olvasgatni, hogy tudd mire számíthatsz..
pl.: www.jogiforum.hu/hirek/24417

A legfrissebb szabályozás szerint féléves vizsgát is tehetsz, gyakorlatban kissé elmaradva elsőnek az éves vizsgát engedélyezik szabálytalanul. Magántanulóként járnak a konzultációs órák is amikről írásban értesíteniük kell min. 2 héttel előre. Az iskolakönyvtárat is használhatod. Vannak iskolák ahol jogszerűtlenül pl. igazgató korlátozni akarja a magántanuló iskolán belüli jogait, amiket csak a házirend alapján tehet meg. Az iskolai étkeztetés igénybevételére is jogosult vagy. Azért is érdemes a családsegítőt bevonni, mert fentiek megsértésénél hivatalból intézik a mulasztások pótlását (felszólítják az iskolát) és nem kell nektek időt és energiát pazarolnotok a szélmalomharcra ha netán gond adódna..

Jogi rendelkezések (oktatás-teljes):
net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200020.EMM&celpara=

Ill. az iskola kér a családsegítőtől egy környezet tanulmányt magántanulói státuszba vételi kérelem esetén, hogy a körülmények megfelelnek e a tanuláshoz. A családsegítőkben vannak "korrepetitorok" is, akikkel érdemes tartani a kapcsolatot heti rendszerességgel.. ők intézik a kommunikációt is az iskolával ha szükséges.

Remélem hasznos segítséget adtam. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47511

  • MileyCyrusFan
  • MileyCyrusFan profilkép
Igen KeshaJAlexa! Segítettetek mind a ketten,te is és L˘nds is, és köszönöm! :-) múlthét vasárnap mondtam el a szüleimnek, ezt az egészet, hát.. majdmeg látjuk, de valószínű hogy magántanuló leszek. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47512

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
MileyCyrusFan beküldte:
Igen KeshaJAlexa! Segítettetek mind a ketten,te is és L˘nds is, és köszönöm! :-) múlthét vasárnap mondtam el a szüleimnek, ezt az egészet, hát.. majdmeg látjuk, de valószínű hogy magántanuló leszek. :)

:blush: :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47547

  • Frosty
  • Frosty profilkép
Én ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy tényleg nem kell pontosan megindokolni miért akarsz magános lenni. Én gimnáziumban utolsó félévkor lettem az "beilleszkedési (vagy inkább elfogadási? :P ) problémák" miatt.
Olyan szempontól nehezebb volt, hogy magamtól kellett megtanulnom az anyagot, de sokkal nyugodtabb környezetben otthon és ez az osztályzó vizsga eredményén is meglátszott.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Magántanulói státusz. 11 éve 3 hónapja #47549

  • xenia
  • xenia profilkép
Re: a beavatkozások, vagy legalább is a diagnózisok.

Nem lenne eszszerubb magkerdezni egy pszichologustol/pszichiatertol, hogy mi a lehetseges?

Ezt csak azert kerdezem, mert ide kint nalunk, a 18 even alulit is diagnozolhatjak diszforiaval (nalatok tenyleg az ICM-re figyelnek ilyesmirol? Itt aligha, inkabb a DSM-IV)... es bizonyos esetekben az androgen-gatlot is felirhatjak, a nemkivant serdulesi valtozasokat megakadalyozni. De itt is csak 18 even felett csinaljak meg a mutetet.

Ha az a helyzet, hogy eddig nem kapott Magyarorszagon 18 even aluli "F64.00" diagnozist... az nem jelenti azt, hogy ez nem fog megvaltozni, es nem jelenti azt sem, hogy nem lehetsz Te az az elso... talalni kell egy pszichiater, aki hajlando megvizsgalni...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magántanulói státusz. 10 éve 10 hónapja #48846

Szia!

Én 13 évesen kezdtem el női hormonokat szedni, és még abban az évben magántanuló is lettem. Már a hormonok előtt is nőies voltam, így rengeteg bántás és zaklatás ért sajnos. Először is találnod kell egy iskolát, beszélned kell az igazgatóval, hogy Neked ez és ez a problémád, emiatt szeretnél magántanuló lenni. Ne keseredj el, engem legalább 4 suliból elzavartak a fenébe, aztán végül a város egyik legszínvonalasabb iskolájába vettek fel magántanulónak. Ha még nem vagy 18, akkor a szüleidnek kell kérvényezni a magántanulói státuszt. Nekem az anyukám írt egy levelet, leírta hogy mi a helyzet és így nem tenne jót senkinek, ha közösségbe járnék. Ha az iskola igazgatója melletted van, akkor már nyert ügyed van! Ami egy kicsit macerás, hogy minden tanév elején újra és újra kérvényezni kell majd a magántanulósságot. De elég, ha elküldöd ugyan azt, amit tavaly. :-) Én így végeztem el az általános iskolát, senkit nem rendeltek ki hozzánk, és magántanáraim se voltak. Két vizsgám volt egy évben, a félévi és az év végi. 4-es 5-össel zártam minden évet, nem nehéz egyáltalán az egész, mivel nem kell minden felesleges szart megtanulnod, csak mindenből a lényeget.
Én 16 éves koromban megszereztem mindkét szakvéleményem, de a névváltoztatást nem engedélyezték, pedig rengeteget küzdöttem érte. Mivel nincs rá szabály, hogy mit kell tenni kiskorúak esetében, így az ott ülő majmok jóindulatára vagy bízva. Azt mondták, szülői beleegyezéssel engedélyezik, ha a hivatal mindkét főosztály vezetője beleegyezik és aláírja a kérelmem. Az egyik aláírta, a másik úgy döntött, hogy nem. Nekem egyébként azt mondták, hogy volt már olyan eset, hogy engedélyezték a nem és névváltoztatást egy 18-évnél fiatalabb személynek is. Azért egy próbát megér, hátha Te jobb kedvükben találod Őket! :-))
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: KeshaJAlexa

Magántanulói státusz. 10 éve 10 hónapja #48852

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
*OFF*

Az eleje nekem is teljesen ismerős.. csak nekem 12évesen és nem volt lehetőségem dönteni.. meg sem kérdeztek.. így tesztoszteront kaptam egy darabig (míg le nem léptem), h "szebb fiú legyek".. :S
5-6 év után kezdett igazán jelentkezni a hatása.. előtte csak soxor voltak alhasi görcseim, miután elkezdték "etetni velem". :(

*END*
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magántanulói státusz. 10 éve 10 hónapja #48853

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
..a smileynál félre nyomtam -> : ) -> : ( 2x is..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magántanulói státusz. 10 éve 10 hónapja #48867

  • KeshaJAlexa
  • KeshaJAlexa profilkép
Kifelejtettem, h időközben szigorodott az ügymenet, és bár még mindig nem kell különösen megindokolni maximum szóban is elég, de az iskola köteles "hivatalból" és ki is küld környezettanulmányra családgondozót a családsegítőből. A környezettanulmány eredményét mellékeli az érintett iskola a kérvényhez és ennyi.. ezt teszik azért, mert bármikor kérhetik az iskolát ennek bemutatására. Ez az eljárásmód 2012-től biztosan él, tapasztalat. Így kaphattunk mi is homo- és transzfób családgondozót, aki idő közben "cserélődött".. ebből eljárást is kezdeményeztem, de még érdemi eredmény nem született, folyamatban van. Persze ez ne rettentsen el senkit, mivel az új cs.gondozó havonta 2x jelenik meg és (eddig) nem avatkozik bele a magánéletünkbe, csak váltunk pár szót és "vizitel", megkérdi, h ki hogy tanul.. bár nálunk nem magántanuló kapcsán merült fel a másság eredetileg..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Magántanulói státusz. 10 éve 9 hónapja #48884

Ez érdekes. Én 2012-ben végig, és ebben a tanévben is végig magántanuló voltam, és ilyenről szó sem esett. Nem kellett se környezettanulmány, se családgondozó. De én nem bánom, ez csak leegyszerűsítette a dolgokat! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: KeshaJAlexa
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.294 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook