Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Férfiből nőt - nőből férfit / Prof. Dr. Pajor László előadása

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46313

grindylow beküldte:
via beküldte:
hát pedig iszonyúan rászorulna itt a legtöbb szerencsétlen hogy felnőjön... közötök nincsen a valósághoz meg az igazi élethez... tisztelet a kivételnek...

felnőtt emberek olyan hülyék tudnak lenni mint a seggem és nem képesek magukról dönteni, ez a helyzet! meg kell védeni őket a saját döntésük hatásától! ez a reális valóság!

Ez a megvédés a pszichológus szakemberek feladata (volna). Nem futószalagon szakvéleményt gyártani, és eltenni a pénzt - Tolnai véletlenül egy citromos süteményrecept hátoldalára nyomtatta ki a szakvéleményemet, ezt különösebben nem figyelte, de a zsét elrakta (tessék, anekdota is van) - , hanem szűrni, és egyéb fennálló problémák mélyére menni. Ne legyen ünnep, hogy ki hogy ejtette át a dokit, mit hazudott be a pacateszten. Utána pedig sokan lefagynak, hogy a műtét nem oldotta meg a problémákat, hanem az amúgy is labilis alapokra helyeződött az egész átalakulás, ami annak ellenére, hogy felszabadítóként hat, igenis stresszhelyzetek forrása is.

A beteg ilyenforma megvédése tehát nem sebészi munkakör. Az a sebész, akinek a pénz az első, pedig nyilvánvalóan nem fog bunkón elhajtani senkit, akitől pénzt remél. Az srs ilyen értelemben számukra ugyanolyan futószalag, mint a szakvéleménygyártás egyes pszichológusok szemében.



Valóban nem szerencsés a pszichológiai csőlátás, és az F64.00 mellett felmerülő más problémákat is szűrni, kezelni kellene, optimális esetben együttműködő pácienssel, segítve ezzel, hogy a labilisabbja is végig tudja csinálni az útját, vagy a későbbiekben is támogatást kapjon.

A sebésznek viszont a pszichológus/pszichiáter mellett szintén orvosi kötelessége ( mint "Ne árts"-ra felesküdött) megvédeni a pácienst, hiszen munkát ad ki a kezéből, ami a beteg későbbi életét meghatározza, a felelőssége a betege későbbi életére nézve óriási. Sarkítva: nem mindegy, hogy "Hamupipőkére", vagy "Terminátorra" kreál női nemi szervet, mert vajon melyik lesz közröhej tárgya ( főleg ha médiázik is) , melyiket várja be a kopasz a kihalt utcán?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: , , dorys

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46316

  • Enii
  • Enii profilkép
Lehet hogy ti átoperált férfiak vagytok, de én nő vagyok, aki sajnos egy születési rendellenességgel jött a világra. Mivel a transzszexualizmus egy veleszületett fejlődési rendellenesség, csak helytelenül még mindig a mentális betegségek kategóriájába sorolják. És most hagyjuk a genetikát, kb magasról letojom, hogy milyenek a kromoszómáim, mielőtt megint ezzel jönnétek, (de lehet hogy XXY, soha nem volt megvizsgálva és ha így van akkor genetikailag se vagyok hímnemű) mert összességében nem az határozza meg, hogy én milyen nemű vagyok. Ha a ti álláspontotokat nézzük, akkor nem hogy semmi értelme a nemváltásnak, hanem az orvostudomány mai állása szerint fizikailag lehetetlen lenne. Mert a genetikát nem tudják átírni. De ha ti a genetika meg a nemiszerv alapján akarjátok eldönteni, hogy ki milyen nemű, akkor tudnám minek csináltátok végig ezt az egészet? Nem lett volna jobb hím genetikával és pénisszel férfiként élni és akkor nem kéne szörnyülködni az állapoton meg a csinált női nemiszervre hasonlító valamin hogy ez így mennyire nem normális?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46322

  •  profilkép
csak helytelenül még mindig a mentális betegségek kategóriájába sorolják

Nem a péniszed kezd el hozzád beszélni, hogy ő nem akar ott lenni, hanem a valód sugallja hogy rossz testben vagy. Tehát mentális betegség.
Mert a genetikát nem tudják átírni.

Pontosan! Tehát miután kaptál egy neovaginát, meg megnőtt a melled, és csodálatos nő lettél, akkor sem vagy teljes értékű nő biológiailag!
minek csináltátok végig ezt az egészet? Nem lett volna jobb hím genetikával és pénisszel férfiként élni és akkor nem kéne szörnyülködni az állapoton meg a csinált női nemiszervre hasonlító valamin hogy ez így mennyire nem normális?

Én azért csináltam végig, mert pontosan úgy ahogy most ti gondolkodtok, gondolkodtam én is. Engedély, hrt, srs, jajj de jó hamarosan nő leszek, és minden csodálatos lesz és enyém a világ! De elárulom neked, hogy ez nem erről szól. Mert a kisbetűs rész sosincs feltüntetve! Senki nem mondta, hogy hányszor fogok majd megalázó szituációba keveredni, senki nem említette, hogy mennyit fogok idegeskedni, hogy mennyire fájdalmas lesz az srs, hogy az egy év alatt amíg tágítok napi 3x hányszor fogok sírni, szenvedni. Miután megtörtént az srs, tudod mit gondoltam? Hogy minden más lesz ezentúl! Hogy minden rendben lesz, hiszen nő vagyok, van vaginám, hüvelyem, már nincs több akadály előttem! Csak hogy nem történt semmi! Vaginával a lábam között is ugyanolyan volt minden nap, ugyanolyan gondokkal küzködtem utána, mint előtte. Annyi különbséggel, hogy mivel a gyengébbik nemhez tartozom, ennek hátrányait is előszeretettel élvezhettem, élvezhetem.
Ha még tudnák is rólam az emberek, abba beleőrülnék. Képtelen lennék elviselni, hogy nap mint nap a képembe tolják, hogy egy átoperált férfi vagyok. Mert az emberek nem látják ezt át, nem tudják mi van mögöttem, nem voltak ott a kínszenvedésem alatt, és ez nem is érdekli őket. Ezért kell óvakodni a médiától, ezért nem kell feltűnősködni, és ezért nem kell elárulni mindenkinek, hogy mit figyeljen, miről lehet leolvasni minket. Mert vannak akik nem aggatják magukra a ts jelzőt, és nem villognak vele, hanem csak simán élnek hétköznapi emberként a választott nemük szerint!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46325

  • Kalóz
  • Kalóz profilkép
1. Én Pajorral kapcsolatban, ezt a videót megnézve, nagyon úgy gondolom, hogy ez az ember csak azért foglalkozik a műtétekkel, mert nagy szakmai kihívást lát benne. Kb. olyan, mint egy genetikával foglalkozó tudós, aki érdeklődve lesi, hogy a virágok kereszteződéséből milyen szín jön létre. Teljesen érzéketlenül, az empátia hiányával lát neki a dolgoknak. Tudom, hogy sajnos az esetek 90%-ban megvalósíthatatlan, de aki tudja, messzire kerülje el a magyar orvosokat és inkább külföldön csináltassa meg a műtéteket, mert másnak nem nagyon látom értelmét. Egy ilyen Pajorféle kezébe kéne helyeznünk az életünket? Te jó ég, teljes kiszolgáltatottság és kilátástalanság.
2. Már megint ugyanaz a nóta. A V-W páros azért veri annyira magát erre a videóra, mert elhangzik benne a nagy bölcsesség: "az okos TS elbújik, elköltözik, távol tartja magát a médiától." Mindenkinek szíve joga, hogy így döntsön. És mindenkinek szíve joga, hogy másként döntsön. A fent említett két hölggyel nem az a probléma, hogy ezt az útvonalat képviseli, hanem az, hogy minősíthetetlen módon beszélnek azokkal, akik ezt másként gondolják. Különösen Via hozzászólása volt bicskanyitogató.
Számomra megdöbbentő, hogy egy ilyen közösségben sem kapnak az emberek mást, mint hogy "identitászavaros élőlények". Szégyelljétek magatokat!!! Hát hol várhatna az ember megértést és együttérzést, ha nem itt?
Via, most hozzáláthatsz, hogy minden egyes mondatomat kimásold és idézgesd, látom, hogy semmi más nem okoz örömet neked az életben, mint ez, úgyhogy hajrá. Nagy ronda, fekete varjú vagy, aki csak károgni tud. :evil:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46326

  • Kalóz
  • Kalóz profilkép
Még Pajorhoz annyit tennék hozzá, hogy a viselkedése tulajdonképpen nem is furcsa, más szakterületen dolgozó orvosok, más betegekkel foglalkozó szakemberek is így állnak a dolgokhoz. Ez a magyar egészségügy egyik rákfenéje, a beteg kiszolgáltatott, az orvos bunkó, mert aki mind szakmailag, mind emberileg kiváló, az már valahol külföldön dolgozik. A kivétel meg éhen hal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46328

  •  profilkép
Kalóz beküldte:
1. Én Pajorral kapcsolatban, ezt a videót megnézve, nagyon úgy gondolom, hogy ez az ember csak azért foglalkozik a műtétekkel, mert nagy szakmai kihívást lát benne.

biztos hogy azt is látja benne...
Kalóz beküldte:
Teljesen érzéketlenül, az empátia hiányával lát neki a dolgoknak.

empatikus, de racionális is. ez pont egy olyan probléma ahol nem szabad hogy elragadják az embert az érzelmek... mert nagy baj lehet belőle.
Kalóz beküldte:
Mindenkinek szíve joga, hogy így döntsön. És mindenkinek szíve joga, hogy másként döntsön.

elvileg mindenkinek a szíve joga hogy egy rövid átmeneti életszakaszban egy tök egyszerű tévedés miatt lenullázza a hátralévő életét... de valami miatt mi ezt nem szeretnénk... biztosan azért mert gonoszak vagyunk mint a pajor...
Kalóz beküldte:
A fent említett két hölggyel nem az a probléma, hogy ezt az útvonalat képviseli, hanem az, hogy minősíthetetlen módon beszélnek azokkal, akik ezt másként gondolják.

sokszor úgy érzem hogy muszáj így fogalmazni... mert tipikusan ebben a transition életszakaszban sokan nem akarják hallani-látni a nyilvánvaló dolgokat...
Kalóz beküldte:
Via, most hozzáláthatsz, hogy minden egyes mondatomat kimásold és idézgesd

köszi hogy megengeded...
Kalóz beküldte:
Nagy ronda, fekete varjú vagy

WOW!
raktam föl profilképet...
Kalóz beküldte:
tök olyan, mintha ugyanarról az emberről lenne szó.

zseniálisan rátapintottál a lényegre...
tessék egy fotó rólam és Winiről:

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46333

  • Enii
  • Enii profilkép
"Korlátoltan akkor gondolkodnánk, ha nem vennénk figyelembe a száraz tényeket, úgy mint pl ti!"

Pont hogy ti nem vesztek figyelembe minden tényt, ezért gondolkodtok korlátoltan. Olvassatok többet, gondolkozzatok kicsit jobban el a dolgokon.

"Szerintem felesleges a politikát is belekeverni. De elmondom, hogy egy jobbikos a farkadnál fogva lógatna fel, majd szétverné a fejed, és kinyírna! Mi viszont épp arról beszélünk, hogy nem kell a titkainkat híresztelni, mert a fentebb említettek bekövetkezhetnek!"

Elmondom neked, hogy ismerek olyan TS-t aki egy jobbikos náci idióta és tudják róla hogy mi a helyzet vele, mégsem lógatták fel a farkánál fogva, nem verték szét a fejét és valószínűleg nem is nyírták ki, mert még él. Csak ilyen körökben mozog szinte és a legjobb haverjai is mind ilyen skinhead meg hungarista állatok. És nem egyel volt már szexuális kapcsolata. De attól még ugyanolyan korlátoltan gondolkodik mint a többi marha. Azt pedig egy szóval sem említettem, hogy minden embernek el kell mondani hogy TS vagy, főleg akkor nem ha jót akarsz magadnak.

"Pontosan! Tehát miután kaptál egy neovaginát, meg megnőtt a melled, és csodálatos nő lettél, akkor sem vagy teljes értékű nő biológiailag!"

Ki mondta hogy az vagyok? De attól még nő vagyok, nem pedig egy átoperált férfi. Vannak olyan nők akiknek szintén születési rendellenesség miatt nem fejlődött ki a hüvelyük vagy/és a méhe petefészke és mesterséges hüvelyt alakítanak ki nekik mint nekünk, csak nekik nem a péniszt használják fel hanem a hashártyát. De attól még ők is nők és mi is azok vagyunk.

Te pedig ha nő vagy nem attól lettél nő, hogy csináltak egy sunát neked, hanem mindig is az voltál. Nekem ahoz hogy megalázó szituációba kerüljek meg idegeskedjek nem kellett belevágnom az átalakulási folyamatba. Sőt mióta belevágtam azóta nincsenek ilyen problémáim idegeskedni sem idegeskedek feleannyit sem. Én nagyon jól tudom és tisztában vagyok vele, hogy nem fogja minden problémámat megoldani az SRS és nem lesz utána sem rózsaszín a világ.
De megoldja a nemi életemet, ami nem volt soha mert ezzel nem tudok nemi életet élni, megoldja hogy nem bukok le sehol ha le kell húznom a nadrágomat, megoldja hogy nem kell plusz még egy gyógyszerrel tömnöm magam és megoldja hogy az ösztrogén jobban kifejtse a hatását. Szóval azért pár problémát megold aminek én nagyon örülnék, mert rohadtul megkeserítik az életemet. De ha te megbántad hogy megműtetted magad én nagyon sajnálom...
Azt pedig tudhatnád rólam, ha olvastad a korábbi hozzászólásaimat, hogy a feltűnősködést, médiaszereplést én is ellenzem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46339

  •  profilkép
Kalóz beküldte:
Nagy ronda, fekete varjú vagy, aki csak károgni tud

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46340

  •  profilkép
via #46339

KÁR
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46341

  •  profilkép
Wini beküldte:
via #46339

KÁR

lol! :D :D :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46342

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
De azért te minden bizonnyal Isten vagy, hogy az esetleg tévedő emberek felett ítélkezel. És ha téved? Úgy háborogsz itt, mintha a világ legnagyobb bűnét követte volna el ellened!

Egyáltalán nem magamra gondoltam (persze te biztos jobban ismered a gondolataim), hanem magára a szűrésre, amiben ugyanúgy tévedhet, mint mikor épp valakinél helyesen teszi.
Nem az a kérdés hogy mi leszel? Mert ha ez lenne a kérdés, akkor egyértelmű, a nyers igazság, hogy mesterséges nő. Annak a kérdésnek kellene foglalkoztatnia sokakat hogy minek látszik?!?!

Te csak tartsd magad nyugodtan annak...
Minden bizonnyal többet tud mint te, és csak azért mert nem miskárolt ki mint egy macskát, nem kellene ennyire kifiguráznod! Ismerek olyat akit elküldött (időt adva neki) majd később megműtött.

Minden bizonnyal többet tud a TS érzésről, dolgokról, mint az, aki gyerekkorától benne él... Ezért mondott olyan "okosságokat", hogy minden TS a saját neméhez vonzódik.
...
Attól még hogy befásult vagy, nem kell mindenkinek ilyennek lenni! Ezért vagytok depressziósak, meg öngyilkosjelöltek. Mert a mimóza lelketek képtelen a vicc felfogására... Érdekes hogy csomószor ökörködöm én is itt, és sokszor Te magad is jót nevettél rajta, illetve más is... de ha Pajor poénkodik, akkor az ég szakadjon rá, mert ő nem kasztrál meg műt át mindenkit!

Igen, viccelődtem, mert talán mégsem vagyok oly befásult, mint gondolod. De attól még magát a TS állapotot igenis komoly dolognak vélem. Via nálam azzal csapta ki a biztosítékot, hogy szerinte ez holmi jelentéktelen dolog, szavaiból ez derült ki.
Kétlem, hogy akár te is ezzel egyetértenél, aki nem egyszer azt emlegette itt a fórumon, hogy mennyi fáradtság, kellemetlen pillanat kíséri, és mennyit kell rá áldozni. Épp ezért csak annak ajánlottad az utat, aki felkészült rá. Szóval nem lenne komoly dolog? Via szerint nem. Akkor megkérném őt és ha egyetértettél vele, akkor téged is, ha mégis létezik több élet, a következőben vállaljátok be valamelyik szerencsétlen helyett a TS állapotot, hiszen ez számotokra csak holmi hóbort...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46343

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Én azért csináltam végig, mert pontosan úgy ahogy most ti gondolkodtok, gondolkodtam én is. Engedély, hrt, srs, jajj de jó hamarosan nő leszek, és minden csodálatos lesz és enyém a világ! De elárulom neked, hogy ez nem erről szól. Mert a kisbetűs rész sosincs feltüntetve! Senki nem mondta, hogy hányszor fogok majd megalázó szituációba keveredni, senki nem említette, hogy mennyit fogok idegeskedni, hogy mennyire fájdalmas lesz az srs, hogy az egy év alatt amíg tágítok napi 3x hányszor fogok sírni, szenvedni. Miután megtörtént az srs, tudod mit gondoltam? Hogy minden más lesz ezentúl! Hogy minden rendben lesz, hiszen nő vagyok, van vaginám, hüvelyem, már nincs több akadály előttem! Csak hogy nem történt semmi! Vaginával a lábam között is ugyanolyan volt minden nap, ugyanolyan gondokkal küzködtem utána, mint előtte. Annyi különbséggel, hogy mivel a gyengébbik nemhez tartozom, ennek hátrányait is előszeretettel élvezhettem, élvezhetem.

Nem vagyunk egyformák. Pl. tudtam, hogy ha elérem, hogy nőként éljek és meglesz SRS, minden, akkor is lehetnek problémák. Ugyanúgy csalódhatok egy pasiban, ugyanúgy lehet más betegségem, ugyanúgy lehetnek egyéb gondjaim. Azt meg már egyértelműen gyerekként is tudtam, hogy megalázó és kellemetlen szitukba fogok keveredni, hiszen elsősorban a családommal kellett közölnöm, amire fel kellett készülnöm.

Ha még tudnák is rólam az emberek, abba beleőrülnék. Képtelen lennék elviselni, hogy nap mint nap a képembe tolják, hogy egy átoperált férfi vagyok. Mert az emberek nem látják ezt át, nem tudják mi van mögöttem, nem voltak ott a kínszenvedésem alatt, és ez nem is érdekli őket. Ezért kell óvakodni a médiától, ezért nem kell feltűnősködni, és ezért nem kell elárulni mindenkinek, hogy mit figyeljen, miről lehet leolvasni minket. Mert vannak akik nem aggatják magukra a ts jelzőt, és nem villognak vele, hanem csak simán élnek hétköznapi emberként a választott nemük szerint!

Ezzel eddig is egyetértettem. Olyan elfogadás, amiről álmodoznak sokan, kétlem, hogy életünkben előfordul.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46345

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
elvileg mindenkinek a szíve joga hogy egy rövid átmeneti életszakaszban egy tök egyszerű tévedés miatt lenullázza a hátralévő életét... de valami miatt mi ezt nem szeretnénk... biztosan azért mert gonoszak vagyunk mint a pajor...

Mint a teljesen empatikus, racionális Pajor, aki szerint egy széles vállú nő a büdös életben nem lesz nő. Kár, hogy vannak ilyen született nők is TS személyeken kívül. S így dönt arról, hogy kit műt meg, és ki menjen a fenébe.
sokszor úgy érzem hogy muszáj így fogalmazni... mert tipikusan ebben a transition életszakaszban sokan nem akarják hallani-látni a nyilvánvaló dolgokat...

Illetve lehet, hogy egyesek látják, csak azt nem akarják látni, hogy egy elvileg szintén identitászavaros beszól nekik, hogy identitászavaros idióták mind, akik itt fórumoznak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: SRS - Vaginoplasty 11 éve 6 hónapja #46349

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Szerintem hasznos, ha egy ilyen témájú fórumon vannak olyanok is, akik nyíltan rávilágítanak olyan kényes dolgokra, amelyeket sokan figyelmen kívül hagynak. A hangneme mindenkinek különböző - ezt normális dolognak tartom -, és aki nem bírja, amit olvas, az távozik, ír másutt - ez is normális.

Látható számomra, hogy Wini és Via feltehetően nem voltak ilyen jól informáltak az útjuk elején, mint amennyire most lehetőség van erre az internet révén a mostani kezdőknek. Ez kivált belőlük egyrészt dacot, hogy így is sikerrel jártak, másrészt kissé élesen és nem közkedvelt módon ütközik ki a segítőkészségük. Mint egy olyan anyánál, aki úgy tanítja pl. biciklizni a gyerekét, hogy azt mondja: Csezmeg, ne így, mert elesel, hogy lehetsz ilyen béna, csezmeg! Van olyan gyerek, akire ez pozitívan hat, hogy csakazértis megmutatja, van, akit elbátortalanít, és egész életében haragudni fog ezért a stílusért az anyjára.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: SRS - Vaginoplasty 11 éve 6 hónapja #46350

  •  profilkép
hanem magára a szűrésre, amiben ugyanúgy tévedhet, mint mikor épp valakinél helyesen teszi.

Teljesen világos, és akkor mi van ha hibázik? Attól még hogy orvos, ember, és tévedhet! Én azt gondolom, hogy még mindig jobb ha téved, és nem szabdal fel minden embert, mintha mindenkit felvágna, megoperálna, és ezzel gyártana sok boldogtalan embert aki a műtét után jön rá, hogy mennyire nem kellett neki ez...
Minden bizonnyal többet tud a TS érzésről, dolgokról, mint az, aki gyerekkorától benne él... Ezért mondott olyan "okosságokat", hogy minden TS a saját neméhez vonzódik.

Én is voltam gyerek....és ha hiszed ha nem már általános iskolában a pasikat néztem, és tartottam vonzónak... és nem azt mondta, hogy minden TS, hanem azt hogy az "igazi" Ts. De ezzel nem utalt arra, hogy aki a választott neméhez/ vagy ahhoz is vonzódik, az "játéki" ts, vagy nem valós ts, hanem (mivel talán elkerülte a figyelmed hogy a videó egy előadásról szólt) hogy a tudomány ezen embereket tartja "igazi" tsnek. Nem minden az ő véleménye, nem mindent ő talált ki amit elmondott, amiről beszélt, ezt azért figyelembe kellene venni!
Így akár maradhattál volna férfi kívül-belül.

Engem valamiért nem küldött el....
Szóval nem lenne komoly dolog?

De komoly dolog, épp ezért nem kellene azt az embert nyilvánosan szapulni, aki sok sok emberen segített. Egy anekdotáért lehurrogtátok... azért ne legyünk már ennyire merevek, csomó ts vicc van, meg meleg, stb...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: SRS - Vaginoplasty 11 éve 6 hónapja #46353

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ha nem tűnt volna fel, nem tudom már ki, belinkelte a videót, és mint a veszett kutyák órák alatt szedtétek ízekre ok és realitás nélkül! Erre reagált Via, és én is!

Mert oltári baromságokat ejtett ki a száján.
Teljesen világos, és akkor mi van ha hibázik? Attól még hogy orvos, ember, és tévedhet! Én azt gondolom, hogy még mindig jobb ha téved, és nem szabdal fel minden embert, mintha mindenkit felvágna, megoperálna, és ezzel gyártana sok boldogtalan embert aki a műtét után jön rá, hogy mennyire nem kellett neki ez...

Egyik sem jobb. Mert ha téved és úgy valakit elzavar, akinek sem anyagi, sem semmilyen lehetősége, hogy mással végeztessen pl. SRS-t, az kétségbeesik, s a boldogabb élete helyett egy szerencsétlen, életképtelen ember lehet belőle.
Én is voltam gyerek....és ha hiszed ha nem már általános iskolában a pasikat néztem, és tartottam vonzónak... és nem azt mondta, hogy minden TS, hanem azt hogy az "igazi" Ts. De ezzel nem utalt arra, hogy aki a választott neméhez/ vagy ahhoz is vonzódik, az "játéki" ts, vagy nem valós ts, hanem (mivel talán elkerülte a figyelmed hogy a videó egy előadásról szólt) hogy a tudomány ezen embereket tartja "igazi" tsnek. Nem minden az ő véleménye, nem mindent ő talált ki amit elmondott, amiről beszélt, ezt azért figyelembe kellene venni!

Hetero és leszbikus, bisex stb. változatban is rossz testben született nőnek érezném magam. Igazi "TS"...jajj...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Férfiből nőt - nőből férfit 11 éve 6 hónapja #46360

Afterlifex beküldte:
dorys beküldte:
Mel beküldte:
Pajor doktor úr nézetei az előbbi kritikák szerint is alái, de neeszélnb privátban javasolnám megbtámasztva mára már szerencsére némileg elavulttá váltak, de tisztelem a munkásságát és az igyekezetét.
Köszi szépen a videót! Végignéztem. Meg kell hagyni, elég érdekes. :)

Inkább szánalmas, mint érdekes...

Nem szeretnék lenézni egyetlen egészségügyben tevékenykedő szakembert, még az itt felsoroltak közül sem.
Legfeljebb választhatok, hogy kire érdemes rábíznom a testemet, valamint az egészségemet. Ami azért nem mindegy.
(A személyes nézeteltéréseket pedig inkább privátban lenne célszerűbb megvitatni. Azonban ebbe nem kívánok nagyon beleszólni.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.241 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook