Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Segitseg

Segitseg 8 éve 6 hónapja #53473

Sziasztok! Segitséget szeretnek tőletek kerni.Itthon nem nagyon birom mar, es meg kiskoru vagyok de el akarok menni itthonrol vegleg mert kikeszitenek. Szeretnek tanacsot kerni hogy mit tegyek. Meg akarom varni az erettsegit ami csak 2 ev mulva lesz de nemtudom mit tegyel . Biztos hulyen hangzik de nem merem felvallalni magam azt is minden nap megkapom hogy fiusan oltozom meg, hogy rovid a hajam es hogy nem vagyok fiu hogy igy oltozzek meg stb. Tehat betelt a pohar. Szeretnek elkerulmi innen de sajnos nincs penzem igy nem tudnek sehol lakni se. Koszonom elore .
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 6 hónapja #53677

  • Erik01
  • Erik01 profilkép
Szia! Hát sajnos itt is hasonló a helyzet. A szüleim minden nap azzal piszkálnak, hogy nem változtathatom meg a nemem, és biztosan csak "divatból" öltözöm meg viselkedem fiúsan. Mondjuk én még jóval kisebb vagyok nálad, szóval nálam szóba sem kerülhet, hogy elköltözzek. Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha egy barátodhoz költöznél.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 5 hónapja #53711

Szia köszönöm ,hogy irtál. És igen az lenne a legjobb megoldas.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54507

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Sziasztok! Nekem több kérdésem is lenne, ezekre sehol nem találtam választ, remélem tudtok segíteni.
1. Mivel léteznek szervátültető műtétek, lehetséges lenne, hogy esetleg megkapjam egy TS lány heréit, ő pedig az én női szerveim?
2. Aki elvégezteti a műtétet, örökre kapnia kell hormonkezelést?
3. Mennyi a felépülési idő?
4. Úgy hallottam, ha kiveszik a belső nemi szerveket, utána még ugyan úgy ciklusosan fáj az ember hasa. Igaz ez?
Egyelőre ennyi jutott szembe.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54508

Szia!
Én benne lennék, ha megoldható..., de gondolom ez annyira azért nem könnyen kivitelezhető..., a hormon pótlás problémát ez valószínűleg jelentősen lecsökkentené...
Ha tudsz rá megoldást, akkor jelentkezz.. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54517

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Grenma beküldte:
Sziasztok! Nekem több kérdésem is lenne, ezekre sehol nem találtam választ, remélem tudtok segíteni.
1. Mivel léteznek szervátültető műtétek, lehetséges lenne, hogy esetleg megkapjam egy TS lány heréit, ő pedig az én női szerveim?
2. Aki elvégezteti a műtétet, örökre kapnia kell hormonkezelést?
3. Mennyi a felépülési idő?
4. Úgy hallottam, ha kiveszik a belső nemi szerveket, utána még ugyan úgy ciklusosan fáj az ember hasa. Igaz ez?
Egyelőre ennyi jutott szembe.
Most így hirtelen az első kettő kérdésre a válasz nagy NEM!!! Ez buta kérdés szerinted ha lehetne csereberélni akkor kellene hormonkezelés? A választ megadtad a kérdéseddel igen életed végéig tesztoznod kell! Nem lehet herét átültetni ha annak elvágják a vezetékét akkor vége egy életre nem lehet össze varrni! Olyan mint a szem vagy a gerincvelő nem lehet összekötni mert nem működik. Mondjuk a szemnél rájöttek hogy azért nem lehet a látóideget összekötni mert a szem kódolja a képet az agy pedig dekódolja! Ha rájönnek a kódolásra akkor lehet majd szemet átültetni de ez nagyon messze van még. A 3 kérdésre pedig a fiúk biztosan fognak válaszolni. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54519

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Helyesbitek első kérdés nagy NEM. Harmadik negyedik kérdésre fiúk tudják a választ biztosan. Bocs de fáradt vagyok és gondok vannak olykor a szöveg értelmezéssel. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54536

Szia Grenma,
1: Nem.
2: Igen.
3: Melyik műtétnél? Mellkas? Kipakolás? Az SRS-nek is több fajtája van FTM nél.
4: Minden ciklikus dolog megszünik a tesztoszteron hatására pár hónapon belül, a hasfájás is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54544

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Grenma beküldte:
1. Mivel léteznek szervátültető műtétek, lehetséges lenne, hogy esetleg megkapjam egy TS lány heréit, ő pedig az én női szerveim?

Ez a kérdés bennem is megfogalmazódott úgy 3 évvel ezelőtt. Utána is néztem a dolgoknak. Merci jól mondja, ha egyszer kiveszik a heréket, azt már nem tudják visszatenni, átültetni meg végképp. A herék mellé a prosztatát is ki kellene venni, hogy a dolgok működjenek. Amennyiben ez megtörténne, úgy a donornak többé nem lenne orgazmusa. Tételezzük fel - de csak a vita kedvéért -, hogy sikerül szövettani egyezést találni a kicsinyke TS társadalomban, kicserélni a szerveket és valahogy rávenni a transzplantált cuccokat, hogy azok rendeltetésszerűen működjenek. Még ha ennyi minden sikerülne is, a születendő gyermek biológiailag akkor sem lenne a tiéd, mert nem a te fél DNS-edet kapná. MtF esetében pedig a gyerekkihordás teljességgel lehetetlen a genetikai fejletlenség miatt. Még ha pl. lombikkal be is lenne ültetve a zigóta (megtermékenyített petesejt) az FtM-ből belém ültetett méhbe, és az be is ágyazódna, nem maradna életben.

Grenma beküldte:
2. Aki elvégezteti a műtétet, örökre kapnia kell hormonkezelést?
Igen. Ez mindkét TS kategóriában így van. Ha már témánál vagyunk... Régi motoros FtM-ektől szeretnék kérdezni. Nektek hogyan lesz újra ösztrogénetek? A kipakolás után megszűnik az ösztrogéntermelődés, nem?

A többi kérdésben nem vagyok kompetens. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54546

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Azért kérdeztem, mert hiába keresgéltem ebben a témában, semmi ilyesmit nem találtam. Szóval ha valamit nem ismerek és érdeklődök utána, az eleve nem lehet hülye kérdés. Amúgy meg szemátültetésre már évek óta képesek az orvosok...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54547

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Szia! A harmadik kérdésnél az összesre gondoltam. Utána olvastam és nagyon sok féle megoldást találtam, van ahol külön végzik a műtéteket, van ahol az egészet egyben megoldják. Melyik a helyes mód egyáltalán?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54548

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Igen, az sejtettem, hogy ha lehetséges lenne a műtét, akkor saját gyerekvállalásról szó se lehetne. Nem is ezért hoztam fel a témát, csak reméltem, hátha meg lehet oldani természetes úton a hormontermelést. De azért köszi! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54549

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Ja és köszönöm a válaszokat! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54551

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Eszembe jutott még két kérdés.
Az előző válaszok alapján szerintem erre a kérdésre is nemmel válaszoltok majd, de mivel konkrét indokot nem találtam sehol, így megkérdezem. Szóval, ha műtét után 1-2 évvel valaki abbahagyja a hormonkezelést, annak egészségügyi károsodásai is lehetnek, vagy csak annyiban befolyásol, hogy pl az én esetemben eltűnnének a férfias vonások? Tudom, hogy a mellékvese is termel hormont, és azon gondolkoztam, vajon ez elegendő lenne-e önmagában a szervezet ellátására?
A másik kérdés, ha mindenképp elengedhetetlen az örökös hormonkezelés, akkor a 2 hetente adható szurit ki lehet-e váltani 3 hónapossal. Ezt azért kérdezem, mert aki nemátalakító műtétben vesz részt, 2 hetente adagolható szurit kap. Viszont olvastam egy olyan tesztoszteron injekcióról, amit 3 havonta kell adagolni, de csak hormonszegény férfiak esetében láttam példákat. Ez a fajta oltás TS-eknél is alkalmazható, vagy ez az idő már túl ritka lenne a szervezet számára?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54552

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Persze, a Nebidót háromhavonta kell beadni, folyamatosan szívódik fel, ez nem gond.

Ha abbahagyod, és nem vagy kipakolva, megmaradnak a férfias vonásaid, de idővel visszajön a ciklusod, és ha nőként elvagy az ágyban egy férfival, benne lehetsz a bíbíszí híradóban, mint "terhes férfi".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54557

Nekem meg az jutott eszembe most, hogy a hormonozás, mivel vannak hátulütői, az a várható kort hogy befolyásolja?..ugyanúgy?, biztos jól megterheli a szervezetet egy idő után, vagy full azonosul?..jó tudom egy csomó mindenbe meg lehet dögleni jobban, de érdekel. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54560

  • Grenma
  • Grenma profilkép
Remek! Köszi a választ! :)

Erre már én is gondoltam. Mondjuk engem nem zavar, ha előbb halok meg, csak úgy érdekesség képp.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54562

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Hogy egy tabletta hasson, azt előbb a májnak le kell bontania. A történetem talán segíthet. Nyáron voltunk természetgyógyásznál. (Rendszeresen járok.) Van egy gépe, ami felméri a különböző szervek leterheltségét/állapotát. Aki egészségesen táplálkozik, mozog stb., annak a gép 1-10 skálán egyes értéket mutatott. Akik nem foglalkoznak az egészséges dolgokkal, hanem élik a mindennapos életüket, nekik 2-3 egységet mutatott. Aztán jöttem én, aki hormont szed; nálam 6-os érték jött ki. Egyből kérdezte a dokiból lett természetgyógyász, hogy szedek-e valamilyen gyógyszert. Mondom igen. A lényeg: 2x többet dolgozik a májam, mint azoknak, akik nem szednek hormont. (Megj.: az antiandrogén gyógyszerek az epét és a veséket is plusz feladatokkal látják el.) Nemsokára megyek hozzá megint. Szerintem most már valamivel jobb lesz az eredmény. Kevesebb nem egészséges kaját fogyasztok, abbahagytam a cigit és mozgok is. Minden dolgot egy ideig eltűr a szervezet, de aztán beadja a kulcsot. Így, hogy 24 évesen elkezdtem hormonozni, és max. 26 évesen túlesek az utolsó TS műtéten is, valszeg (abszolút szerint) nem érem meg a nyugdíjat. Hogy egész őszinte legyek, mindig is tudtam, hogy nem leszek hosszú életű. Egy kompetens személy 43 évet mondott nekem (repülőgép-szerencsétlenségben kampec), és most vagyok 25. :D Én amondó vagyok, inkább +20 évet boldogan és teljesen, mint +40 év depi és szenvedés. :)

Tanács: A Máriatövis nevezetű gyógynövény magjait vagy az abból készült cuccokat (táplálékkiegészítők, teák stb.) érdemes fogyasztani, mivel ezek osztódásra buzdítják a májsejteket. Úgy próbálom megoldani a dolgot, hogy ha már ennyire terhelem a májam, akkor ugyanennyit tegyek is érte poz. irányban. Mondjuk úgy, kompenzálok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54563

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
A témaindító Martinnak és Eriknek én azt tanácsolom (elnézést, csak most vettem észre), hogy mielőbb kezdjék el a folyamatot - akárhogyan is -, mivel a serdülőkor lényege, hogy a fiúból férfi, a lányból nő váljék. Ha visszamehetnék az időben, nem huszonévesen kezdeném el intézni a papírokat, hanem tettem volna azért, hogy a szervezetem ne férfit, hanem nőt csináljon belőlem 22 éves koromra. Vannak dolgok, amik ha egyszer elérik végleges formájukat, nem tudsz rajtuk változtatni. + Ha így tettem volna, akkor az érettségimen is az új nevem lenne, és nem kísértene a múlt. :-/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54566

De akkor az örökkébe nem szoktak egy kis szünetet tartani a hormonba, ha már minden beállt évek múlva, a hosszabb boldogság reményébe?


Hát most már úgy beérdeklődtem, hogy na. hát de nekem is megfordult már a fejembe ez az. :P
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.260 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook