Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Segitseg

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54567

Grenma beküldte:
Remek! Köszi a választ! :)

Erre már én is gondoltam. Mondjuk engem nem zavar, ha előbb halok meg, csak úgy érdekesség képp.

Én azt bírtam, így bevállaltad ezeket a kérdéseket, hidd el ezek a többség fejébe megfordult már, meg még olyanabbak. :P :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54571

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ha nagyon öszinte akarok lenni magamhoz is. Akkor sajna el kell fogadjam hogy én sem leszek hosszú életű. Már mondták sokszor nekem illetékes emberkék ez van. Mivel igen hiperaktiv vagyok elég durván 50 éves koromig élek azt mondta a doki. Addigra az idegrendszerem teljesen szétlesz trancsírozva. Mert folyamatos feszültség alatt vannak. De nem érdekel csak sokszor szar amikor már érzem hogy kinlódik az idegrendszerem na az nagyon gáz. Azt nem tudom hogy mennyire igaz a hormonozás is elvesz 10 évet mert ha így van akkor igencsak szarban vagyok akkor már tíz évem sincs hátra.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54572

Szerintem azért biztos lehet javítani a mérlegen, pihenések, jó ezt sokszor mondtam, de nem hülyeség amugy , meg én az idegekre magnéziumot szedek, nekem ez segít..mondjuk a magne B6 izmokra is jó, mindenféle vitaminnal turbozom magam, imádom full erőbe lenni, meg tornádóba szelni az utcán, jönni menni így, az kedvenc
...hát régebben nekem is lefárasztott sok hülye ember érdeklődése, de el tudtam érni, meg se mernek közelíteni úgy átlagba, de ezt lekopogom, így maradjon.hihi :P :)

Előbb kérdeztem jó beállás után, szoktak-e azünetet tartani hormonba mint pihenés, úgy lehet sporolni leterheltség, vagy nem? :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54573

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
A hormont nem lehet szüneteltetni az kell a szervezetnek nem véletlenül próbálják a szintet belőni azt pedig tartani kell a hormonokkal. A hormon ingadozás nagy bajt okoz! Tapasztaltam sajnos nekem az agyam és a szivem elis kezdte birizgálni. Sok vitamint szedtem de nem igazán jutottam vele előrébb. Nyugtató, antipszihotikum, antidepresszáns ezek jók. Csak sokat alszok tőlük. Az antidepresszánstól olyan vagyok mint a zombi. De jó mert egyuttal ki is kapcsolja az agyam akkor olyan jó mert nincsnek gondolataim sokkal tisztább az agyam úgy. Az a baj hogy nem tudok rendet tenni agyban mert állandó gondolatok jönnek amiket nem tudok kikapcsolni mint ahogy a normál emberek. Ez nagyban csökkenti a koncentrációt a figyelmet. Magyarán állandóan fut a háttérbe valami vagy egyszerre több dolog az agyamban. Amit nem kikapcsolni normál emberek ki tudják ezt kapcsolni az agyukban. Valahogy így magyarázt anno a doki.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54574

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Példaként vegyünk egy hütőt annak az egyik megszokott polcán van mindig mondjuk a tej. Kinyitom az ajtót megtalálom de ha már egy másik polcra teszed nem találom meg hiába van a szemem előtt. Akkor szoktam kérdezni hogy holvan vagy már elfogyott. Sokan kiakadnak ettől de nem tehetek róla. Vagy a ruhás szekrény ugyanez vagy bármi ami a megszokott helyről máshova van rakva. Hiába böki ki a szemem nem találom meg. Meg kell mutatni vagy mondani holvan.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54575

Azt pedig valahogy ki kell tudni kapcsolni, ezen elég durva lehet :( , én ezt teljesen megbírom valósítani, sőt olyan jól sikerül, hogy utána vissza is kell jönni. :S hihi

Ettől függetlenül nekem is nagyon pörög az agyam, de lebírom állítani.

De az érzéseket se tudod kikapcsolni? :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54576

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Az érzelmeket a gondolatok kikapcsolják illetve sokszor elnyomjàk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54577

Akkor lehet mégiscsak jobb ezek a gondolatok, mert akkor meg az érzés is pöröghet az ösztroval tuti nálad, pihenni pedig kell. De a legjobb kapcsolgatni. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54578

Na sikerül valami, van telepátia? :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54579

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
lovestorysecret beküldte:
De akkor az örökkébe nem szoktak egy kis szünetet tartani a hormonba, ha már minden beállt évek múlva, a hosszabb boldogság reményébe?

A végleges formánkat az állandó jelleggel szedett, mesterséges hormonokkal érjük el. Ahhoz, hogy azt megőrizhessük, szinten kell tartani az állandósult állapotot. A nemi hormonok a megjelenésen és a szaporodáson kívül más feladatokban is szerepet vállalnak. Legismertebb dolog talán a csontritkulás megelőzése. Azon nőknek, akiknek elmúlik a menstruációja, idővel csontritkulást állapít meg a doki, mivel az ösztrogénszint a tizedére csökkent a szokásosnak. Ez általában van így: van akinek lesz, van akinek nem. A csontritkulásra hallgató betegség valódi okára még nem jöttek rá a tudósok, csupán azt tudjuk, milyen a betegség lefolyása, és azon tényt, hogy 30 éves korunk után több csontot bont le a szervezetünk, mint amennyit épít, vagyis minden ember csontozata - kivétel nélkül - az idő előrehaladtával veszít sűrűségéből. Most hogy ezt tudjuk, levonhatjuk a következtetést, hogy az FtM-ek esetében nem elegendő a mellékvese által termelt tesztoszteron - kell külsős segítség. Erről tudnék talán többet is mondani, ha valamelyik srácnak lenne kedve válaszolni a korábban feltett, honnan lesz megint ösztrogénetek kérdésemre. Az MtF-ek esetében a kasztrálás után megszűnik az ösztrogéngyártás is, tehát mindenképp kell ösztrót szednünk, különben úgy végezzük, mint a klimaxos nők. (Ha agyoncsapnak sem tudom a választ, hogy miért szükséges mindkét nemi hormon megléte a szervezetben.) Egy idő után kiürül az utolsó csepp női hormon is a testből, és marad az a kevés tesztó a m.vesétől, tehát visszapasisodunk, s mivel X évig a testünk pasiként üzemelt, talán nálunk nagyobb lenne a pasis kontraszt, mint a klimaxos nőknél. Meg amit írtam fentebb. Tulajdonképpen szoktunk kötelező jelleggel szünetet tartani. Minden műtétet megelőző és azt követő 2 hétben tilos hormont szedni. A műtéteknél használt kábszer "sűrűsíti" a vért, mint ahogy a hormonok is, ami vérröghöz vezet. A komolyabb műtétek után vérhígítót szoktak adni az orvosok (meg néha előtte is, de ezek már abszolút egyénfüggő dolgok).

lovestorysecret beküldte:
Hát most már úgy beérdeklődtem, hogy na. hát de nekem is megfordult már a fejembe ez az. :P
Hajrá B)

Merci! Mi a rákon tudsz ennyit idegeskedni? Próbáld meg elengedni és leszarni, nos kész. Nálam a munkahely addig tart, amíg ki nem lépek az épületből. Utána felőlem fel is robbanhat az épület, nem mennék vissza oltani.

Tanács: a citromfű jó az idegekre (amennyiben nincs magas vérnyomásproblémád). Egy kávéskanálnyit forrázz le 3 dcl vízzel, hagyd 15 percet lefedve állni, majd szűrd le. A kapott löttyöt a nap folyamán 2x-re idd meg pl. reggel-este. Én annó a migrénjeimre szoktam inni - bevált. Ha alacsony a vérnyomásod, kombináld rozmaringlevéllel. 20g citromfüvet + 100g rozmaringlevelet (kb. egy evéskanálnyi lesz összesen a kettő) forrázd le 2,5 dcl vízzel. Hagyd 15 percet állni, majd szűrd le és idd meg. Szükség szerint fogyaszd. A citromfűnél a macskagyökér sokkal erősebb, egyáltalán nincs kábító hatása, viszont iszonyat büdös, és az ízét is "szokni kell". Kb. olyan szaga van, mint amikor a hús megromlik/megrohad - szerintem. Nagynénim egyszer csinált ilyen teát. Fél órával később mentem hozzá, és megkérdeztem, hogy mi ez a bűz. Ha van cicád, jól zárd le és el előle a csomagot, mivel a macskák imádják a szagát/illatát. Mentalevéllel ízesíthető pluszba, ha annyira durva lenne. (Én a szag miatt meg se próbáltam belenyalni.) Adagolás: kávéskanál macskagyökér, negyed kávéskanál mentalevél. Az orbáncfű is jó az idegekre (főleg a depire), de mivel hormonozunk, így én ezt nem szedném a "ki tudja, mi lesz belőle" dolog miatt. (Az orbáncfű a hormonális problémákra is jó, de ki tudja, hogy egy TS testében hivatalosan mi minősül hormonzavarnak.) Megj.: a ciproteron-acetát vegyület ellensége az orbáncfű, vagyis mindenki, aki MtF és tesztó blokkolót szed, maradjon távol az orbáncfűtől.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54581

Szerintem idegeskedni mindenen lehet, embereken, meg a pénzem, általába ezek, mert az se jó, ha valaki nem keres eleget, vagy ha túl jól keres ( az meg a kiégés, az nem valami üdítő lerohadni fiatalon).


Ezenkívül a szabadidőbe kell valami hobbi, a lelazulásba, mint cél, nekem van egy csomó hobbim, mert, aki pörög, az a szabadidőbe is aktívabb, én most a szabadidőmbe rákaptam puszta szórakozásból, hogy kérdőívet töltök ki :S , teljesen kikapcsol, meg leköt, belőttem egy kávé ennyi ebből max :) ,( aztán több lett ilyen full) de ez olyan jó, mert egy csomó új infó előbb ér el, és mikor megemlítem ismijeimnek, hogy képes vagyok 1-2 dollárba szabadidőbe, az full döbbenet, mikor nem vagyok rászorulva, de nem ezért megy, és nem is érdekel engem ki mit mond. B) :P :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54584

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Sajnos nem így van az hogy neidegeskedjek. Sokszor ok nélkül is idegbajos leszek. Ez az idegrendszer és az agy hibája minda kettő sérült így születtem azért nem lehet semmit csinálni az idegekkel. Ideg gyógyszert szoktam szedni tiapridált ha nagyon kikészülnek az idegek az segít csak lassan egy hétmúlva szokott hatni. Ilyen a gyógyszer nem azonnal hat. De jól szokott segíteni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54586

Hát akkor le kell vezetni a stresszt mielőtt ellazulnál, na nem azt mondom húzz be egy nagyot az első szembejövőnek, nekem is vannak mindenféle gondolataim. ( lehet az se lenne rossz
, de nem jó B) ), de most arra jutottam, hogy be kellene szerezned egy box zsákot itthonra, nem tudom ezzel hogy állsz, tetszene-e. :P :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54601

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Jó lenne a boxzsák olyan helyen lakom ahol ez szóba se jöhet! :( Kellene az a térdműtét és vissza a küzdősport edzésekre az lenne a legjobb. Jelenleg ez a helyzet ez van. A műtét hamar meglenne csak a rehabilitáció lenne hosszadalmas ez az én bajom. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 8 éve 3 hónapja #54602

Miért nem fér be? hát az erkély se jó :P ?, mondjuk azért én se tenném be a szobámba, az nem lenne jó. :) :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Segitseg 7 éve 6 hónapja #58883

  • Zoe33
  • Zoe33 profilkép
Sziasztok Martin és Erik. Úgy látom a kérdésetekre nem nagyon kaptatok választ. Az csak megnehezíti a dolgot hogy a szülők nem fogadják el amit szeretnétek, pedig gondolom a teljes igazságot nem is tudják még. Én úgy gondolom, ha egy lány fiúsan öltözködik és úgy viselkedik az még vagány is lenne a lányoknál ez talán egyszerűbb. Egy fiú kezd el lányosan öltözködni esetleg még szoknyát is hordani körömlakkal és sminkkel az már sokkal feltűnőbb. Kíváncsi lennék az iskolában és más veletek egy idős fiatal mit szól hozzátok, nekik feltűnik hogy valami eltér az átlagtól? Az még bonyolítja a helyzetet hogy nem vagytok felnőttek, illetve most már talán ez nem lehet probléma az eltelt idő miatt. Viszont nem árt legalább egy szakmával rendelkezned ha el akarod tartani magad. Nem egyszerű egyedül fizetni minden kiadást. Talán az lenne a járható út, ha hasonló transz fiatallal együtt keresnétek egy nagyobb városban albérletet és munkát. A munka is egy jó kérdés, mert így ezt sem egyszerű találni. Ahhoz a papíroknak is rendben kellene lenni. A papírokhoz pedig különböző engedélyeket, vizsgálati eredményeket be kell szerezni. Ez nem kevés pénzbe kerül. Egyenlőre még türelemmel kell várnotok addig még egy kis pénzt tudtok félre tenni és legalább a papírokat megtudjátok csinálni. Diák munkát próbáljatok keresni és egy kis pénzt tudtok félretenni, így még van kifogás miért nem kell addig is otthon lenni. Hasznos lehet ezen és hasonló oldalakon ismerkedni beszélgetni transz emberekkel. Az is nagyon jó ha valakivel tudsz ilyen témában beszélgetni és nem kell mindent magadba fojtani.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.234 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook