Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Pszichológusok, pszichiáterek 9 éve 1 napja #52955

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
köszönöm szépen B)
igen, ezt láttam, köszi, és akivel most beszélni fogok, szerepel ezen a bizonyos listán. szóval ez stimmel.
a lakhelyem pszichológiájáról adták meg ennek a hölgynek a nevét. ugyanis ők helyileg annyit tesznek itt, hogy meghallgatnak és megmondják, hova menjek. nincsen rendelés... :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 10 hónapja #53108

Sziasztok

Nem nagyon tudom, hogy jó-e ahogy én ezt az egészet csinálni szeretném, sokat olvasgattam ezt az oldalt és végül is arra jutottam, hogy ha Wéber Katalintól és Dr. Tolnai Valériától megszerzem a szakvéleményt utána azt csak oda viszem egy endokrinológus (azt még nem választottam) és rövid időn belül már szedegethetem is a hormonjaimat ? Azt olvastam, hogy a fent említett pszichologus és pszichiáter gyorsan megadja a szakvéleményt és ha ez így van akkor talán már most nyáron eltudnám kezdeni szedni a hormonokat.

Eddig csak tervezgettem meg lézeres szőrtelenítést kezdtem el az arcomon de most már muszáj meglépjem az első lépést hormonok terén is csak nem vagyok benne biztos, hogy ez ilyen egyszerűen működik-e mint ahogy én ezt kitaláltam.

Ezért szeretném ha ebben páran megerősítenének vagy kijavítanátok illetve endokrinológust ajánlanátok.
Pécsi vagyok de eddig úgy néz ki mindenért Pestre kell majd menjek és főképp fizetős és gyors lehetőségek érdekelnek de szívesen meghallgatok minden tanácsot illetve nem bánnám ha endokrinológust találnák Pécsen de ha Pesten van tapasztaltabb vagy olyan aki megértő és kedves akkor inkább azt választom.

Köszi válaszaitokat előre is, itt vagy akár privát üzenetben is.

Puszi

Krisztina
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 10 hónapja #53116

Szia!

A szakvéleményekkel kapcsolatban jól látod a dolgokat, azokat gyorsan meg tudod szerezni így.

Viszont a helyzet az, hogy csak olyan doki fog neked hormonokat felírni, aki eltekint a szabályoktól, mert hivatalosan nem írhatnának férfi névre női gyógyszert fel. Ha a leggyorsabb módot keresed, az Gasztonyi, ő fix, hogy felírja a dolgokat. Viszont mivel az egészségedre nem figyel, mondván nem vérvételeket kell elemezgetni, ezt magánúton 1-2 havonta szerintem jó lenne megtenni. Az Androcur miatt a májfunkciókra kell figyelni. Ha ezekre magadnak odafigyelsz, szinte mindegy, hogy ki írja fel a gyógyszereidet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 10 hónapja #53118

Kedves Femmiecristine!

Tudtommal a pécsi endokrinológusok közül Nagy Zsuzsanna foglalkozik velünk, de azt hiszem ő is csak névváltás után.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 10 hónapja #53121

  • Elmo
  • Elmo profilkép
Így van Pécsett Nagy Zsuzsa, és csak is nem-névváltás után, különben a rendszer kilöki és nem tud adni receptet. Kb fél éves várólista van hozzá ha a II. Belgyógyászaton keresed fel, magánban (Da Vinci klinika) gondolom hamarabb fogad, csak az ha jól tudom 10ezer.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 9 hónapja #53226

  • hrvthcrmn
  • hrvthcrmn profilkép
Sziasztok! Nem tudjátok esetleg, hogy Tolnai és Wéber ad szakvéleményt 18 alatt? Elrőe is köszönöm a segítséget.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 9 hónapja #53228

tudtommal nem, és más se nagyon. 2-3 éve még ha jól tudom úgy volt, hogy hiába kapsz 18 év alatt szakvéleményt azt nem fogják elfogadni. Nem mondom, hogy egyáltalán nem, de 18 éves kor alatt 99,9%, hogy nem.

Azt nem tudom, hogy ha mondjuk 17,5 évesen találsz valakit aki kiadja a szakvéleményt, azt 18. életéved betöltése után fel használhatod-e.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 9 hónapja #53231

  • renato94
  • renato94 profilkép
sziasztok!tud valaki nekem ajánlani pécsi orvosokat?és ha igen mennyiért dolgoznak?köszönöm
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53289

Sziasztok! Ha megvan a 2 szakvélemény, akkor azt a bizonyos kérvényt amit magunknak kell írni, azt hogyan fogalmazzam meg? Ti hogy csináltátok meg? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53290

Kedves Snezi1996!

Alulírott ... (ide a mostani neved jön)kérem a születési utónevem és nemem megváltoztatását az alábbiak szerint:
Új név:
Új nem:
Személyi adataim: (szül. idő, hely, anyja neve stb.)

Nyilatkozom, hogy családi állapotom nőtlen, gyermekem nincs.

A kérelem indoklása:
A mellékelt orvosi szakvélemények igazolják, hogy transzszexuális vagyok. Életemet nőként szeretném folytatni és ehhez elengedhetetlen a személyi adataim megváltoztatása.
Kérelmem pozitív elbírálása esetén kérem, hogy az orvosi beavatkozásokhoz szükséges műtéti engedélyt is a részemre küldjék meg.

Mellékletek:
ide mindent fel kell sorolnod, amit elküldesz nekik (pl. szakvélemények, anyakönyvi kivonat stb.) :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ,

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53291

Nagyon köszönöm Arisztid!!! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53292

Snezi, az a 2 szakvélemény nem 3 véletlenül? Nehogy gond legyen ám :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53293

Egy sorstárs ide feltöltött egy standard névváltási kérelmet és családi állapot nyilatkozatot: drive.google.com/folderview?id=0B2burA4d...5YVlodEk&usp=sharing
Figyelem, ez transz nőkre van megírva, szóval a srácoknak át kell írni benne pár szót és a személyi szám elejét :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53294

  • aladino15
  • aladino15 profilkép
szia

3 szakvélemény kell? azt hittem kettő. :O
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53295

transvanilla.hu/nemvaltoztatas/nemvaltoztatas :
  • Pszichiáter
  • Klinikai szakpszichológus
  • Urológus transz nőknek / nőgyógyász transz srácoknak
De olvasd el a többi infót is a linken, mert pl. a klinikai szakpszichológusnak szerepelnie kell az EEKH nyilvántartásban és az urológiai/nőgyógyász szakvéleménybe bele kell íratni egy konkrét mondatot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: aladino15

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53307

  • hrvthcrmn
  • hrvthcrmn profilkép
Sziasztok! Foglalkoznak 18 alatti transz nőkkel is a pszichológusok? Tehát állítanak ki szakvéleményt ami jó lesz a későbbi műtéthez?
Magyarországon kiállított szakvélemény külföldi orvoshoz is megfelel?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53308

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
hrvthcrmn beküldte:
Sziasztok! Foglalkoznak 18 alatti transz nőkkel is a pszichológusok? Tehát állítanak ki szakvéleményt ami jó lesz a későbbi műtéthez?
Magyarországon kiállított szakvélemény külföldi orvoshoz is megfelel?
18 év alatt nem lehet nemet váltani Magyarországon! Ez már le lett itt írva. A Magyar engedéllyel külföldön is lehet műtétre menni. Magyarországon hivatalosan csak egyszer válthatsz nemet.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53311

"Magyarországon hivatalosan csak egyszer válthatsz nevet"

Ez egy picit elgondolkoztatott. Elméletileg a nem- és névváltoztatási eljárásnak úgy kéne működnie, hogy a későbbiekben ne lehessen visszakövetni az egyén korábbi személyazonosságát. Akkor ez a hivatalokban mégis megmarad?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53313

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Naná miért mit hittél hogy a minisztériumba nem teszik el az írattárba a papírokat? A minisztériumba mindig is meg lesz a nemváltásunk papírjai. Más hivatalokban nincs jelen pl. Kormányablakok, rendőrség stb. Országosan átírnak nyoma pedig nem lesz kivéve a minisztériumot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 8 hónapja #53357

Hello hello! Pszichos Szakvéleményekre elég a BNO(F6400) nem és nevvaltoztatas javaslása, vagy tobb mindent kell ráíratni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.358 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook