Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36078

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36102

  • Aida
  • Aida profilkép
fél évig kell járni hozzá, és utána adja a szakvéleményt? :(
akkor inkább a fizetős
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36112

  • Linda
  • Linda profilkép
Legyen szerencsétek... de én csak egyetlen kifejezést pöttyintek ide, szintén saját (keserű) tapasztalataimból - lásd a Nyírő Gyula Kórházból beharangozott "mindenki jöjjön bátran" esete, amire feleslegesen ráment egy nap szabadságom:

Területi ellátási kötelezettség (illetve annak korlátja).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36113

  • shadow
  • shadow profilkép
Szia Linda!
Nem tart sokból bejelenteni egy ideiglenes lakcímet, ha van, aki aláírja a papirost hozzá. Az meg már elég.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36114

  • Susanne
  • Susanne profilkép
Sziasztok!

Aida írta::
fél évig kell járni hozzá, és utána adja a szakvéleményt? :(
akkor inkább a fizetős

Én 4 évig jártam Dokihoz. B)
Ingyen volt a szakvéleményem. Mind az 5. :laugh:
Én is megtehettem volna hogy fizetőshöz menjek de a lelkem biztosra akart menni! :cheer:

Így tuti nem bánom meg a döntésem. :woohoo:

De szerintem ha valaki fizet(gyakorlatilag megveszi a szakvéleményt.)az könnyen abba a hibába eshet hogy rosszul dönt!!! :(

Üdv: Anna
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36115

Köszi az infót, Ellenier drága, azok nevében, akik profitálhatnak ebből.

Mindenkinek magának kel eldöntenie, mi a prioritás. A sebesség vagy az ingyenesség. Mindenesetre fél év (3-4 találkozással) szerintem belátható, elfogadható távlat.

Én a saját beadott szakvéleményeimet elég gyorsan, kb. két hónapon belül megszereztem. De előtte több, mint fél évig jártam egy pszichológushoz, aki mindenáron "ki akart gyógyítani" a bajomból...
Eredetileg a párom és én is a céllal mentünk hozzá, hogy rendbe hozza a kezdődő transitionom miatti párkapcsolati problémáinkat.
Ahogy haladt előre az idő, egyre erősebben éreztem az ellenkező irányú késztetést, azaz a transition iránti igényt, és egyre inkább zavart a hozzáállása.
A végén olyan szakvéleményt kaptam tőle, amit ha beadtam volna, a következő 100 évben nem lett volna női nevem. És minden alkalomért és a szakvéleményéért elég szép összegeket fizettem.

De akkor már teljesen letisztult bennem minden, úgyhogy kerestem mást. Az azt követő 60 napon belül meg is lett mindkét pszichés véleményem és a pszichológusi ráadásul ingyen.
Viszont összesítve én is háromnegyed évet szórakoztam ebben az ügyben.

Szóval sok tényező lehet, ami befolyásolja hogy melyik utat választjuk, nem szabad a helyzet ismerte nélkül egyiket sem elutasítani.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36127

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Osztom Sophia véleményét.

Én átadtam az információt, jelzem NAGYON SZÍVESEN.

Én örülök a legjobban, hogy többen vagytok olyan helyzetben, hogy választhassatok az olcsó és gyors orvosok között, sajnos én tisztában voltam vele, hogy az elkövetkezendő fél évben bizonyosan nem lesznek súlyos tízezreim utazásra és szakvéleményre, révén, hogy magamat látom el.
Azt is elárulom, hogy azt a fél évet tűkön ülve és szenvedve éltem meg, de sajnos a transzszexualizmus állapot/betegség (vita az érintett topicban...) bizony a szegény embereket is sújtja.

De hogy a témába is vágjon: Kovács Dr. nagyon lelkiismeretes és meggyőződésem, hogy jó orvos.
Tisztában van azzal, milyen kellemetlen ez az állapot, valamint, hogy valóban rendellenesség, nem hóbort.
Egyébként aki járt már Simon Lajos Dr. Úrnál, az tudhatja, hogy fél évet követel meg szintén és alkalmanként leakaszt egy húszast. Távol álljon tőlem, hogy megkérdőjelezzem a szakmai felkészültségét, sőt, jobban benne van a témában, mint Kovács, viszont utóbbi is ki tud állítani egy ugyanolyan megalapozott szakvéleményt, jelentősen olcsóbban.

Nekem csak erre volt lehetőségem, de nem bántam meg.
Már csak azért sem, mert Doktor Úrnak a páciens nem csak addig páciens, amíg a papírját hozzávághatja, hanem a lelkemre kötötte, hogy ha bármi van, menjek bátran időponton kívül, vagy hívjam fel. Sőt, az én telefonszámomat is elkérte és nagyjából félévente fel is keres, hogy hogyan s mint érezem magam. Ezt azért kevés orvos teszi meg a pácienseiért, pláne értünk.

Utóirat: Azt mondta Mézi, ha nem eszi, nézi. :P :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36129

  • andreas
  • andreas profilkép
Ugyanolyan jó az ingyen meg a drágapénzes szakvélemény is. A kérdést csak azt dönti el hogy kinek mire futja. Így is még kevés doki foglakozik ezzel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36136

Ez tényleg egyén függő, helyzet függő, van akinek nincs rá pénze, van akinek az ideje nagyon kevés, pl. már a suliba nagyon nagy szüksége lenne az új "énjéhez" való papírokra mert már nagyobb kellemetlenségi vannak, szval kinek mi a jó és kinek hogy, mindenki úgy oldja meg úgy is ahogy neki a legjobb.
Én pl. pszichológust Karcagon akartam nézni de mikor oda mentem a pszichiátriára hát szval hagy ne mondjam mert én voltam az első esetük de el is küldtek hogy nem tudnak velem mit kezdeni pedig ők lettek volna a kirendeltek helyileg! így hát egy hirdetésben találtam magamnak egyet ami Tiszafüreden volt és 4 alkalomba telt de ez kellett a feltérképezésemhez hogy meg tudja írni a papírt.
Mondjuk előtte Pestre mentem 1x de nem bírtam mivel az út egy 10-es volt plusz egy 6-os a trécselés, ezért mondom hogy mindenki úgy csinálja ahogy neki jó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36140

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Susanne írta::
Sziasztok!

Aida írta::
fél évig kell járni hozzá, és utána adja a szakvéleményt? :(
akkor inkább a fizetős

Én 4 évig jártam Dokihoz. B)
Ingyen volt a szakvéleményem. Mind az 5. :laugh:
Én is megtehettem volna hogy fizetőshöz menjek de a lelkem biztosra akart menni! :cheer:

Így tuti nem bánom meg a döntésem. :woohoo:

De szerintem ha valaki fizet(gyakorlatilag megveszi a szakvéleményt.)az könnyen abba a hibába eshet hogy rosszul dönt!!! :(

Üdv: Anna

Azért ilyen kijelentéseket ne tegyünk, hogy ha valaki fizet a szakvéleményért, az csak úgy megveszi.
Anno sajnos egyetlen megfelelő dokit sem találtam a közelemben, aki egyáltalán tudta volna mi az a transszexualizmus, s mivel lelkileg padlón voltam úgy döntöttem inkább fizetek és utazom. Tanuló voltam, nem volt sok pénzem, de lehetőség sem több. Bp.-n kaptam meg mindkét szakvéleményem, pénzért kaptam, de ez korántsem jelentette azt, hogy csak úgy megvettem. Dr. Simon Lajos zárta le a dolgot végül, de előtte egy kis kezelésre akart fogni, mivel eléggé fiatal voltam. Korrekt módon közölte velem, hogy ez komoly döntés, nem szeretné, ha elrontanám az életem stb. Borzasztóan szerettem volna már elindulni a saját utamon, ezért a 3. alkalom után annak fényében, hogy gyerekkorom óta határozottan biztos vagyok magamban és abban, hogy csak nőként tudok létezni, élni, megírta a szakvéleményt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36141

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ellenier írta::
Osztom Sophia véleményét.

Én átadtam az információt, jelzem NAGYON SZÍVESEN.

Én örülök a legjobban, hogy többen vagytok olyan helyzetben, hogy választhassatok az olcsó és gyors orvosok között, sajnos én tisztában voltam vele, hogy az elkövetkezendő fél évben bizonyosan nem lesznek súlyos tízezreim utazásra és szakvéleményre, révén, hogy magamat látom el.
Azt is elárulom, hogy azt a fél évet tűkön ülve és szenvedve éltem meg, de sajnos a transzszexualizmus állapot/betegség (vita az érintett topicban...) bizony a szegény embereket is sújtja.

De hogy a témába is vágjon: Kovács Dr. nagyon lelkiismeretes és meggyőződésem, hogy jó orvos.
Tisztában van azzal, milyen kellemetlen ez az állapot, valamint, hogy valóban rendellenesség, nem hóbort.
Egyébként aki járt már Simon Lajos Dr. Úrnál, az tudhatja, hogy fél évet követel meg szintén és alkalmanként leakaszt egy húszast. Távol álljon tőlem, hogy megkérdőjelezzem a szakmai felkészültségét, sőt, jobban benne van a témában, mint Kovács, viszont utóbbi is ki tud állítani egy ugyanolyan megalapozott szakvéleményt, jelentősen olcsóbban.

Nekem csak erre volt lehetőségem, de nem bántam meg.
Már csak azért sem, mert Doktor Úrnak a páciens nem csak addig páciens, amíg a papírját hozzávághatja, hanem a lelkemre kötötte, hogy ha bármi van, menjek bátran időponton kívül, vagy hívjam fel. Sőt, az én telefonszámomat is elkérte és nagyjából félévente fel is keres, hogy hogyan s mint érezem magam. Ezt azért kevés orvos teszi meg a pácienseiért, pláne értünk.

Utóirat: Azt mondta Mézi, ha nem eszi, nézi. :P :)

Rég volt, mikor én jártam Dr. Simon Lajosnál, de akkor még összesen 10.000 Ft-ot kért tőlem a szakvéleményért, azóta persze változhatott, akár többször is. :) Előbb írtam, hogy nekem is hosszabb kezelést említett (több hónapon keresztül), s végül a 3. után kaptam meg. Azt nem tudom most hogyan történik nála, de nekem nem kellett fél évet várnom végül. Azt szintén nem tudom, hogy miért döntött úgy, hogy tovább enged az úton hamarabb, talán mert 100% biztos voltam női mivoltomban egész életemben, vagy valami más "győzte meg".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36142

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Simon Lajos tényleg egy 20-as már. Vagy azóta több is lehet akár.
Nagy Getrúd szintén 20 volt.
Tolnai Valéria meg 10+25.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36144

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Nagy Gertrúd anno 8 körül volt, szépen emelkednek az árak. Viszont a legtöbb TS helyzete még mindig rossz, főképp ha még keresete sincs, tanuló vagy csak egyszerűen nem kap munkát, de szeretne előre lépni. Nincs sok esélye sajnos. Bár a mai fizetésekből sem nagyon jut ilyesmire ennyi. Legtöbb esetben a szülők pedig támogatás helyett el sem fogadják a dolgot. Egyrészt szerencsés voltam, mert bár nem fogadják el sosem, hogy nő vagyok, azért a kezdeteknél, miután látták, hogy iszonyatosan boldogtalan voltam és minden spórolt pénzem erre gyűjtöttem, anyagilag támogatták a transitiont, míg össze nem szedtem magam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36153

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Nekem a lakó- és lelki társam, Viki járt Simonhoz úgy 1,5 éve, neki fél év volt, talán 4 alkalom, őt nem akarta kezelgetni, csak gondolom azért adta így az időpontokat a doki, mert messziről jött.
Neki annyiban volt szerencséje, hogy a szülei fizettek a dokinak, hogy ő majd "meggyógyítja" a kisfiukat... végül is félig igaz, csak épp a kislányukat gyógyította meg... azóta is sarlatánozzák szegényt... :D

Jómagam akkor diák voltam, a hitelből éltem, most már az sincs...
A szüleim ugyan támogatnak, de ők is csak annyival tudnak, hogy éppen megéljek.
Úgy néz ki, most lesz egy jobbféle munkahelyem, amiből éldegélhetek és az anyukám támogatását félretehetem SRS-re. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 8 hónapja #36158

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ellenier sok sikert az új munkahelyedhez! Remélem összejön és tudsz majd félretenni!

Mi kb. 1,5 hónap alatt befejeztük a doktor úrral, igaz hogy nagyon hisztis voltam, hogy minél hamarabb legyen meg a szakvélemény...lehet, hogy ezért nem kért belőlem tovább. :side:

Szüleimet is motiválhatta az, hogy talán majd a doki meggyógyít, és nem foglalkozom tovább a saját, női énemmel. :) Azt már tudom, hogy teljesen mindegy, hogy nézek ki, hogyan élek, számukra nem leszek a lányuk, de legalább már nem akarnak lebeszélni, az nagyon idegesített egy idő után.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 7 hónapja #36703

  • Saga
  • Saga profilkép
Sziasztok!
Pécs/Baranya megyei pszichiáter illetve pszichológus érdekelne. Fodorhoz megyek jövő héten de egyszer már elutasított, csoda lesz, ha szóba áll velem...
Nagyon fontos lenne, fizetős akár, a lényeg, hogy meg akarom spórolni az utazási költségeket...

Légyszí, aki tudjon segítsen!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 7 hónapja #36843

  • DarkeYvonne
  • DarkeYvonne profilkép
Sziasztok, nem tudná valaki megadni nekem Nagy Gertrúd doktornő elérhetőségeit? E-mail, telefonszám, és aki esetleg nála csináltatta a szakvéleményét, tudna mondani nekem róla pár szót?

Köszi szépen
Ivonn
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 7 hónapja #36844

Elérhetőségeit a topik elején lévő linken megtalálod.
trans.pinkvanilla.hu/informaciok/hazai-o...ogusok-pszichiaterek

Amíg nem élménykednek a többiek javaslom írd be a fórum keresőjébe a nevet és olvasgasd el nyugodtan mit írtak róla eddig.(95 találat)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 7 hónapja #36858

  • DarkeYvonne
  • DarkeYvonne profilkép
Igen itt már én is megnéztem, de én nem a kórház címére és telefonszámára, hanem konkrétan a doktornő elérhetőségeire E-mail, telefonszám vagyok kíváncsi, ahogy azt írtam is volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 12 éve 7 hónapja #36859

Milyen konkrét elérhetőségre gondolsz? Lakcíme, privát telefonja?

A doktornő magán elérhetőségeivel nem foglakozunk, ez a telefonszám az amin el lehet érni és e-mailezni sem szokott a TS betegeivel, nem azért nincs a nevénél e-mail cím mert mi nem tudjuk, mások meg igen!
Mivel minden kedves sorstársad akinek tőle van szakvéleménye ily módon lépett vele kapcsolatba, talán neked is jó lesz így. Ez nem a kórház központi száma hanem a Nagy Gertrúdé egyébként.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.298 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook