Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Vajon ki vagyok?

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51882

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
Ma délután felkerestem egy rég nem látott ismerősömet, és meghívtam hozzánk társasjátékozni, ha már erre jár. Mondta oké, de hozhat e a partnert?
- Hozhatod, eddig nem is mondtad, hogy van párod! Szuper!
- Igen, Laci.
- Szuper, akkor 4-en leszünk. Már csak azt tisztázzuk, hogy amit végig sejtettem, és most bujtatottan ki is mondtál, Laci a barátod?
- igen, és szeret társasozni.
- Szuper! Sosem mertem megkérdezni, sejtésem helyes-e.
- Én meg sosem tudtam, hogy randizni hívsz-e.
- Én meg sosem tudtam randinak hiszed-e, vagy sem.
- Nos, szerettem volna annak hínni.
- Igen, sejtettem. Mondtad, hogy tetszik az orrom (ronda nagy), miközben végig a szemembe néztél.
- Meg tetszett, ahogy levadásztál.
- Olyat is tudok? Hogyan?
- Odajöttél az utcán, és elkérted a számomat, miközben vártam a pirosra.
- Igen, szoktam ilyet csinálni, jóvágású vadidegen férfiak számát elkérni, valami tudatalatti dolog lehet.

Igen, jött a coming out, biszex vagyok, vagy mifene. (Queer? kell-e nekem még egy cimke?). Az első, a legelső, olyannak, aki ismer.
Majd órákon keresztül cseteltünk, hogy ez mit is jelent, mit kezdek vele.

Mit jelent ez, 13 év együttélés után? Azt jelenti, 13 évig elmerültem a feleségemben, oly mértékig, hogy ezzel az oldalammal nem foglalkoztam. Most itt van, néz velem szembe a tükörből, mosolyog, integet, mint egy kíváncsi tinédzser, s mellette virít a fiam fényképe.
Mihez kezdek most, min változtat mindez? Rajtam semmit, azt érzem. Ugyanaz vagyok, aki mindig is voltam, csak a fátyol hullott le, hogy magamat lássam. Itt vagyok, hát tessék. A világon változtat, ahogy arra nézek. És a világ hogy néz rám, ha a fátylat előtte is ledobom?
A feleségem hogy néz rám, ha a fátylat ledobom?

“Kezdjetek szeretni, hogy legyen min nevetni,
Hogy milyen bolond voltam, hogy neked udvaroltam
Neked udvaroltam, az öledbe borultam
Többé onnan el sem tudtam menni, kezdjetek szeretni!”

Mi a fasz van ilyenkor?
Ott akarok lenni még mindig, ott, az öledben!
Hagyod-e, hogy ott maradjak,
ha ledobom a fátylat,
engem látsz-e, vagy
csak egy árnyat?

hagyod-e, hogy szeresselek,
mint mindig, mint most is?
Elfogadsz-e úgy, ahogy vagyok?
Vajon ki vagyok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51883

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
Omniszexuális. Y kromoszómás omniszexuális. Y kromoszómás, szakállas, szőröslábú omniszexuális. Y kromoszómás, szakállas, szőröslábú monogám omniszexuális.

Mi a francot jelent mindez? MIT jelent ez? Jelent ez valamit?

OLAJZÖLD vagyok! Y kromoszómás olajzöld. Y kromoszómás, szakállas, szőröslábú, olajzöld. Y kromoszómás, szakállas, szőröslábú monogám olajzöld.

Mi a francot jelent mindez? MIT jelent ez? Jelent ez valamit?

Monogám olajzöld vagyok. 13 éve szerelmes monogám olajzöld. 13 éve szerelmes monogám olajzöld apa. Ez jelent valamit. csak ez jelent valamit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51884

  • micro
  • micro profilkép
B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51893

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
Kérlek mondjatok valamit, amit írtam, az valami olyan lehet, amit omniszexuálisnak hívnak?

Én fél éve foglalkozom egyáltalán ezzel. 1 hete jutottam oda, hogy nem, a biszex kifejezés nem illik rám.

Milyen jelek azok, amik alapján azt mondhatnám, ezek rám illenek?

9 évig a feleségemmel szinte 24 órában együtt voltunk, úgy egymásba merültünk. Ezt az életmódot fel kellett adnom, több ok miatt, egyik a gyerekvállalás, a másik a külvilágtól való elzárkózás.

Feleségem előtti időkben azt hittem, hogy meleg, majd hogy biszex vagyok.

Sokat dolgozott bennem az évek folyamán ez az egész, az identitás, az orientáció, valahogy mégis munkálkodott.

Karinthy egymondata:
"Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába."
(tekintsünk el a szexizmusától!)Ez mozdított ki tizenévesen abból, hogy csak férfi, és csak nő létezik. enkivel nem beszéltem erről majd húsz évig.

Ezt nagyon magaménak éreztem. Azt éreztem, ember vagyok. De nemsokkal később elkezdtem azt érezni, hogy kevés nekem ez, csúszkálok én nők nélkül is, egymagamban, és bizony nem csak a férfi skála felé, megyek bele a nőibe is.

Eldobtam tehát, mert nem éreztem elég kifejezőnek, és meg sem jelent benne az az ingadozás, hogy én mindeközben nők, és férfiak felé is vonzódom. Akkor mihez nyúlhatok?

A színskálát vettem alapul, ahol a közepén ott a fehér, és én meg a nemi identitásommal megyek a zöld felé, a nemi jellegeim visznek a kék felé, majd a szexuális orientációm pedig olajzöldé formál.

Ez volt 6 éve. Talán azéért pont akkor, mert akkor döntöttem úgy, hogy párom feleségül veszem.

Sosem kerestem efféle fórumokat, de valahogy idejutottam, érdekelt, van-e még valaki más olajzöld, és van-e ott a színskálán mellettem valaki, netán egy olivazöld?

Ért itt egyáltalán valaki? Eddig ezt senki sehol nem értette.
Ti mit gondoltok erről?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51895

Szia,

Azt az olajzöldes hasonlatod korábban nem értettem, de így most már asszem igen :) Az talán segít ha megpróbálod fejben a nemi identitást (tehát, hogy milyen neműnek érzed magad) és a mások felé való vonzalmat különválasztani, mert ezek mindenféle kombinációban előfordulhatnak. Attól valaki mondjuk nem kevésbé férfi, hogy férfiakhoz vonzódik, a nemi identitás és az orientáció két különböző spektrum, nem egy. Vannak emberek, akiknek a nemi identitása mozog a férfi és női végpontok között, meg van olyan is, aki egyáltalán nem illik ebbe a kettős rendszerbe. Ettől még persze bármilyen nemű emberekhez vonzódhat az illető.

Csak kíváncsiságból kérdezem, a biszexuális címkét miért érzed, hogy nem illik rád? Az nem feltétlen jelent egyforma mértékű vonzódást a különféle nemek felé. Ami még hasonló címkék vannak az a pánszexuális, és amit te is írtál, az omniszexuális. A pánszexuálisok vonzalma független az illető nemétől, a személyiségéhez vonzódnak, az omniszexuális is elég hasonló címke, mindenféle nemű emberhez való vonzalmat jelöl.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Normabonto

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51896

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
Igen, ezt a mindenféle kombinációt éreztem, ezért is színskála, mert van ott hely rengeteg féle fajta embernek. Rengeteg szín van.

Azért is színskála, mert nem ismertem semmiféle nyelvezetét ennek a kultúrának. egy hónapja még homo, hetero, bi háromasban tudtam csak gondolkozni, vagyis ezeket ismertem, mint kifejezések. De ezeket is valahogy olyan határolónak éreztem.

Tudom, lehetne külön skálázni, de nekem úgy tetszik ez az olajzöld, hogy ezeket egybemosom, és látom, ahogy a színem folyton változik, mert ezek színek, amiből összegyúrtak, nem állandóak.

Miért ne érzem magaménak a biszexuális címkét?
- Mert ebben a hat hónapban rájöttem, hogy nem tudnék érzelmek nélkül szexelni. Még sosem voltam mással a feleségemen kívül.
- Mert nem lesz erekcióm egy számomra vonzó nő/férfi látványától. (Akkor sem, ha csupasz.)Hat rám, mint mágnes, de csak húz maga felé, s rögtön feltámad bennem a vágy, hogy megismerjem. És később indul be ez a reakció.

(Eddig azthittem, a pán=omniszexuális. Csak keresve csomó Pán Péteres viccet olvastam, és nem tetszik.)

Az utóbbi fél évben rakom életem mozaikkockáit újra össsze.
A gimis legjobb barátomba szerelmes voltam, mostmár tudom, szerelmes. És vonzó volt számomra szexuálisan. Hetero fiú volt. (akkor azt hittem homo vagyok)
Majd egy lányba szerettem bele, rendkívül, de hamar vége lett. (megnyugodtam, bi. Társadalmi elvárások...)
Évek teltek el, és megismertem a párom az egyetemen. 13 éve. Első 9-et napi 24 órában éltük. Nem tudom, ennek van-e jelentősége, nekem most van.
A pszichológusommal beszéltem pár hónapja, hogy próbálkoztam ezirányú (bi)felfedezésemmel, hogy egyáltalán mit jelent nekem ténylegesen egy erektált férfi látványa. És tetszett, de nem hozott erektált állapotba.
Gátat éreztem, úgy értelmeztem. Most átértelmeződött bennem. Kevés volt, nem volt meg a szellemi kapocs, az érzelmi, így semmi reakció nem lett részemről. (pán? Omni? az nem, mert nő, és férfi vonalon van vonzódásom, ha jól értem, akkor nem)

Elkezdtem vágyni férfira. De nem csak mint egy farokra. (Pán?)


Lehetek én is kíváncsi?
Te hogyan különítetted el? Mitől vált el a bi-től?
És hogy éled meg? Van párod? Ő tudja? Ő hogy éli meg?

Ps: Köszönöm, hogy válaszoltál!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51897

  • micro
  • micro profilkép
Érdemes elválasztani a szexuális és az érzelmi alapú vonzódást. Az úgy még nem zárja ki a bit, de nem egyszerű ez. A fontos az, hogy te minek érzed magad. B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51898

Normabonto beküldte:
Azért is színskála, mert nem ismertem semmiféle nyelvezetét ennek a kultúrának. egy hónapja még homo, hetero, bi háromasban tudtam csak gondolkozni, vagyis ezeket ismertem, mint kifejezések. De ezeket is valahogy olyan határolónak éreztem.

Ha tudsz angolul, úgy elég sok anyag van az interneten a rengetegféle identitásról, orientációról, ha gondolod keresek linket.

Normabonto beküldte:
Miért ne érzem magaménak a biszexuális címkét?
- Mert ebben a hat hónapban rájöttem, hogy nem tudnék érzelmek nélkül szexelni. Még sosem voltam mással a feleségemen kívül.
- Mert nem lesz erekcióm egy számomra vonzó nő/férfi látványától. (Akkor sem, ha csupasz.)Hat rám, mint mágnes, de csak húz maga felé, s rögtön feltámad bennem a vágy, hogy megismerjem. És később indul be ez a reakció.

Így a leírásod alapján nekem a demiszexuális címke jut eszembe mint legpasszolóbb. Bár az nem egy orientációt jelöl, csak azt, hogy alapból nem érez az ember szexuális vonzalmat mások felé, csak akkor alakul ki a szexuális vonzalom, ha erős érzelmi kötelék van már közöttük. (Ez az aszexuális spektrum egyik alváltozata egyébként.)

Ahogy micro mondja, egyébként sokaknál külön lehet választani a szexuális és romantikus vonzódást, mert külön is előfordulhatnak, sőt vannak akiknek a szexuális és romantikus orientációja eltér egymástól.

Normabonto beküldte:
(Eddig azthittem, a pán=omniszexuális. Csak keresve csomó Pán Péteres viccet olvastam, és nem tetszik.)

Nagyjából ugyanazok, csak árnyalatokban különbözik. A lényege mindkettőnek az, hogy nem "válogatnak" nem szerint.

Normabonto beküldte:
Most átértelmeződött bennem. Kevés volt, nem volt meg a szellemi kapocs, az érzelmi, így semmi reakció nem lett részemről.

Ebből is a demi jut eszembe.

Normabonto beküldte:
(pán? Omni? az nem, mert nő, és férfi vonalon van vonzódásom, ha jól értem, akkor nem)

Ezt nem igazán értem.

Normabonto beküldte:
Lehetek én is kíváncsi?
Te hogyan különítetted el? Mitől vált el a bi-től?
És hogy éled meg? Van párod? Ő tudja? Ő hogy éli meg?

Én azért használom a pán-t, mert a biszexuális címke felé erős személyes ellenérzéseim vannak :) (Röviden annyi, hogy a bi szótag nekem csak a két "bevett" nemet sugallja, miközben vannak, a kettő közül egyikbe sem tartoznak, pl. én sem. A legtöbb biszexuális ember a két nemen kívüli emberekhez is vonzódik, de attól engem még zavar a szó maga.)

Pán alatt magamnál azt értem, hogy személyiségekhez vonzódok, nem ahhoz hogy épp mivel címkézi fel magát az illető.

Hogy élem meg?

Öö nemtom, sehogy? :) Nemtom hogy lehet ilyesmit megélni. Csak annyi, hogy az utcán nemtől függetlenül bejönnek emberek.

Van párom és ő a biszexuális címkét használja magára, de elmondása szerint csak azért, mert a pánszexuálist kevesen ismerik, és nincs kedve mindig magyarázni, hogy az mit jelent. És persze tudja, hogy én is pán vagyok és nincs gondunk vele :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Normabonto

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51899

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
"Érdemes elválasztani a szexuális és az érzelmi alapú vonzódást. Az úgy még nem zárja ki a bit, de nem egyszerű ez. A fontos az, hogy te minek érzed magad. B)"

Olajzöldnek. ;) (ehhez már oly régóta ragaszkodom)
Sosem beszéltem erről senkinek, és így nehéz, hogy ne abból induljak ki, mindenki így működik, mint én. Ha jól értem, a legtöbb embernek, (legyen az hetero, homo, bi, stb), menne a szex egy alig ismert emberrel, ha elég erős vágyat éreznek iránta? Ezeket az egyéjszakás kalandokat nem értettem soha. (nem itélkeztem, inkább magam éreztem mindig furának)

Meg a fiúkat sem értettem, amikor fényképeket nézegettek Playboy/CKM/stb magazinokban, nekem semmit nem jelentett, nem jelent most sem. Ettől is úgy éreztem akkor, hogy valami nem stimmel velem. De meztelen pasik látványára sem indulok be, szóval akkoriban eléggé kiborított ez.

Jól értelmezem, hogy mások valóban beindulnak, ha nagyon vonzó embert látnak? Nem mertem senkinek erről beszélni, mert rögtön megbélyegez impotenciával.

(sajnos katolikus fiúgimibe jártam, hát akkoriban nem akadt senki, akivel ilyenekről beszélhettem volna, azután pedig jött a viszonzott szerelem, és elhalkultak a kérdések)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51900

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
- Csak németül, majd németül utánaolvasok, köszönöm!

- Amit írsz, nagyon passzol rám. Az aszexuális kifejezés viszont valahogy meghökkent. A libidóm az egekben. (sejtem, ez megint valami más skála..) ;)
Micronak írtam, jól értem, hogy a legtöbb ember tényleg képes lefeküdni valakivel, ha nagyon erős a testi vonzalom? Másoknál tényleg beindul a testi reakció? Nekem olyan, mintha impotens lennék. Pedig nem, a feleségemmel például állandóan csak hancúroznék.
Ezen valahogy teljesen ki vagyok, valahogy mindig úgy éreztem, ez valamiféle férfias elvárás, hogy azonnal rögtön egy kívánatos nőre beinduljak. Vagy férfira. (Elég furán éreztem ez miatt mindig magam.
Ez másoknál megy, ők beindulnak?)

Akkor én egy biszexuális demiszexuális lennék?

Köszönöm, hogy megosztottad velem!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51901

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
Köszönöm!

Ezt találtam, de gondolom ismeritek.

szivarvanyon.blogspot.co.at/p/fogalmak-kifejezesek.html

(az a színskálám tényleg jól működik... Mennyi féle ember van, bámulatos!)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51903

Normabonto beküldte:
- Amit írsz, nagyon passzol rám. Az aszexuális kifejezés viszont valahogy meghökkent. A libidóm az egekben. (sejtem, ez megint valami más skála..) ;)

Igen az aszexualitás is egy spektrum, a demiszexuálisok csak annyiból tartoznak oda, hogy kell az erős lelki kötelék ahhoz, hogy egyáltalán elkezdjenek szexuális vágyat érezni a másik iránt. A libidó ettől független, vannak akik teljesen aszexuálisok (tehát soha semmilyen emberhez nem vonzódnak szexuálisan) és mégis magas a libidójuk, az inkább testi dolog, mint lelki.

Normabonto beküldte:
Micronak írtam, jól értem, hogy a legtöbb ember tényleg képes lefeküdni valakivel, ha nagyon erős a testi vonzalom? Másoknál tényleg beindul a testi reakció? Nekem olyan, mintha impotens lennék. Pedig nem, a feleségemmel például állandóan csak hancúroznék.
Ezen valahogy teljesen ki vagyok, valahogy mindig úgy éreztem, ez valamiféle férfias elvárás, hogy azonnal rögtön egy kívánatos nőre beinduljak. Vagy férfira. (Elég furán éreztem ez miatt mindig magam.
Ez másoknál megy, ők beindulnak?)

Hmm igen, az alloszexuális (=nem az aszexuális spektrumon lévő) embereknél akár ránézésre is beindul a reakció, mindenféle ismeretség nélkül. Bár persze ez nem azt jelenti, hogy minden alloszexuális szexelne bármilyen idegennel aki bejön neki ránézésre, sokaknak kell az ismeretség, bizalom, intimitás ahhoz, hogy ténylegesen bevállalják a szexet valakivel. Mások meg mondjuk az elveik vagy vallásuk miatt csak párkapcsolatban akarnak szexuális életet élni. Vagy aggódnak a nemi betegségek, nem kívánt terhesség veszélye miatt, szal sok oka lehet annak, hogy valaki nem mászik rá mindenkire akihez vonzódik. Itt az a lényeges különbség a demiszexuális emberekhez képzet, hogy az alloszexuálisok éreznek szexuális vonzalmat idegenek iránt, csak max úgy döntenek, hogy nem tesznek vele semmit.

Normabonto beküldte:
Akkor én egy biszexuális demiszexuális lennék?

Igen, annak hangzol, bár a demi-t szokták előre írni, de ez csak ízlés kérdése :)

Normabonto beküldte:
Ezt találtam, de gondolom ismeritek.

szivarvanyon.blogspot.co.at/p/fogalmak-kifejezesek.html

(az a színskálám tényleg jól működik... Mennyi féle ember van, bámulatos!)

Haha ezt a blogot én csinálom, csak nem nagyon akartam reklámozni magam :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Normabonto

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51905

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
Köszönöm!

A fogalmakat is, a blogodat, meg mindent!

Patakokban folyt a könnyem, mikor a blogodról ide találtam:
2-es pont:
szivarvanyon.blogspot.co.at/2014/04/negy...l-es-ferfiakrol.html

és mikor erre a blogra, és erre a bejegyzésre:
transzblog.blogspot.hu/2014/04/nemi-identitas.html

Igazából sosem értettem ezt a WC dolgot gyerekkoromban, máshol kifetettem, hogy akkor vagy csinálunk csak egyet, vagy pedig számtalant. Ennyit, mint ami ezen az ábrán van!

Megdöbbentem, hogy más is látja ezt az olajzöldet, mint én.

Köszönet a blogodért, meg az itteni válaszaidért!
(a tumbrl-ön már követlek tegnap óta...)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51937

  • Normabonto
  • Normabonto profilkép
"Hmm igen, az alloszexuális (=nem az aszexuális spektrumon lévő) embereknél akár ránézésre is beindul a reakció, mindenféle ismeretség nélkül. Bár persze ez nem azt jelenti, hogy minden alloszexuális szexelne bármilyen idegennel aki bejön neki ránézésre, sokaknak kell az ismeretség, bizalom, intimitás ahhoz, hogy ténylegesen bevállalják a szexet valakivel. Mások meg mondjuk az elveik vagy vallásuk miatt csak párkapcsolatban akarnak szexuális életet élni. Vagy aggódnak a nemi betegségek, nem kívánt terhesség veszélye miatt, szal sok oka lehet annak, hogy valaki nem mászik rá mindenkire akihez vonzódik. Itt az a lényeges különbség a demiszexuális emberekhez képzet, hogy az alloszexuálisok éreznek szexuális vonzalmat idegenek iránt, csak max úgy döntenek, hogy nem tesznek vele semmit."

:-)
Igen, ezt en is igy ertettem, hogy masoknal (alloszexualisok = tarsadalomban kabe az összes ferfire ezt hiszik/ varjak el, demiszexualisok = tarsadalomban pedig majdhogynem minden nötöl ezt varjak) elöjön a vagy, aztan vagy kezdenek vele valamit, vagy nem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vajon ki vagyok? 9 éve 9 hónapja #51938

Normabonto beküldte:
Igen, ezt en is igy ertettem, hogy masoknal (alloszexualisok = tarsadalomban kabe az összes ferfire ezt hiszik/ varjak el, demiszexualisok = tarsadalomban pedig majdhogynem minden nötöl ezt varjak) elöjön a vagy, aztan vagy kezdenek vele valamit, vagy nem.

Igazad van, ezek az elvárások tényleg így vannak, eddig ilyen megfogalmazással nem is tudatosult bennem :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Oldal elkészítésének ideje: 0.228 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook