A londoni Meleg Futball Világbajnokságon taroltak a hazai csapatok

Figyelem! Új ablakban nyisd meg. E-mail

Hírek - Sport

Meleg Futball VBNegyven férfi és női csapat küzdött hat napon át három csoportban. A trófeát tegnap a londoni Matchroom Stadionban egy angol csapat a Stonewall Lions FC nyerte.

Az argentín SAFgay FC volt az ellenfelük a döntőben, akiket 5-0 arányban győztek le. A Stonewall korábban már kétszer, 2002-ben és 2006-ban is világbajnok tudott lenni ráadásul idén a Meleg Futball Európabajnokságot is megnyerték. Tavaly második helyen végeztek egy másik argentín csapat után. A SAFGay akkor a hatodik helyet szerezte meg a Divízió A-ban.

Leicester Wildecats FC
A Leicester Wildecats FC az eredményhirdetés után

A Divízió 2 (ami szintén férfi kategória) idei bajnoka a Leicester Wildecats büntetőkkel tudott diadalmaskodni a döntőben.

A női bajnokságot pedig a szintén londoni Hackney WFC nyerte az erős dél-afrikai és amerikai csapatokat is lekörözve.

Végülis teljes volt az angol uralom idén hiszen minden kategóriában ők nyertek. Jövőre Washington látja majd vendégül a világ legjobb meleg és leszbikus csapatokban játszó focistáit.