Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hormonok

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59491

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ez a kutatás nagyon jó amit írsz csak az a baj hogy ezt már ezeréve tudják a kutatók. Ezzel semmi újat nem fektettek le. De valszeg újra megjelentették a cikket mostani dátummal! Mindenki tudja hogy különböző mesterséges hormonok vannak mindenki máshogy reagál mindegyikre. Végülis én hülye vagyok!!! Nálunk nincs ösztrogén injekció nem kapni. A tapaszt már ne is emlitsük azzal nem sokra lehet menni. Különböző ösztrogén gélek nekünk azok nem jók! Ha valaki hajlamos a trombóra akkor nagyon nincs mit tenni pláne ha mutációs szindróma van. Halott ügy nem vállalják az orvosok ez érthetö is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59495

Mercike kicsit vitatkozom veled. Tapasz is jó. Nekem azt irt fel a dokim. Hetente 2 tapasz és semmi más a labor értékeim rendben vannak és nem tarhelem a májam sem. Azt azért hozzá tenném hogy nem magyar honban kapom a gyógyszert...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59496

Az a helyzet hogy csk estrimaxot sikerült vennem.
Tesztosz szintem 10 koruli, így érdemes lenne elkezdenen a szedését szerintetek?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59497

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ez akkor jó hír. Én nem használnék semmi pénzért tapaszt. Kivéve ha nem lenne más módom. Sajnos idehaza nincs ösztrogén injekció én annak a híve vagyok. Feketén beszerezni külföldről nem érdemes nagyon könnyen hamis lehet. Hivatalosan talán lehet behozatni ha nyomós oka van amiért csak abban kaphatja a páciens a pótlást.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59498

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Nina35 beküldte:
Az a helyzet hogy csk estrimaxot sikerült vennem.
Tesztosz szintem 10 koruli, így érdemes lenne elkezdenen a szedését szerintetek?
Teszto elnyomó nélkül sokra nem mész vele a kívánt hatás nem érhető el!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59499

Szomorú vagyok :(
Androcurt annyira nehéz beszerezni, esküszöm kaszt hamaabb menne..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59502

Nina35 beküldte:
Az a helyzet hogy csk estrimaxot sikerült vennem.
Tesztosz szintem 10 koruli, így érdemes lenne elkezdenen a szedését szerintetek?

Szia! Ez 10 mi? Ha ng/dl, akkor bőven női tartományban vagy, és elkezdheted. Ha ez nem ng/dl, akkor nézd meg, hogy ez a férfi tartomány alatt van-e. Érdemes lenne csináltatnod (am legális hormonhoz kötelező is) egy hasi- és lágyéki ultrahangot, hogy megállapítsák, hogy miért ilyen kevés a tesztoszteronod.

Ösztrogént mérettél-e, van-e progeszteron a szervezetedben? Van-e az alacsony tesztoszteronnak más jele is? Pl. kevésbé szőrösödsz, hajad nem hullik, vagy normál nőhöz hasonló méreteid (angol 8-10 es ruha, 38-40 körüli láb, 1,70 körüli magasság, legalább olyan széles csípő, mint váll) vannak?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59503

Szeintem... 10 an nmol/l és ott a női 0.5-2.6 a férfi pedig 8.4 - 28.7 így is alacsony de a normál ffi tartományban van. Persze lehet hogy tévedek...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59504

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
10-30 nmol/l között teljesen jó. 10-5 közt alacsony. 5 alatt már kórosan alacsony. A tesztoszteron szint változhat. Az öszzrogén szintet is tudni kell a tesztoszint mellé. Kb nekem is ilyen értékem volt önmagàban az Estrimax nem sok mindent tud tenni az androgén fog továbbra is a legtöbb sejthez kapcsolódni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59505

10.4 nmol/L a normál érték 6,1-27,1 ig írják.
Ez mondjuk nagyon nem friss, szerintem ahogy érzem magamat már még kevesebb.
Pl: alig van erőm,lassabban nő a szőr , diétázásnál nagyon megszenvedek a zsírral.
Akkor sajnos magas, legalább is ahhoz hogy magában elég legyen :(
Gondolkoztam természetes androgén blokkolóban , működhet?
Nem hullik a hajam, a testalkatom meg a sportolás miatt nem olyan amilyennek lenni kellene. Magasságom 178 ..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59506

Nina35 beküldte:
10.4 nmol/L a normál érték 6,1-27,1 ig írják.
Ez mondjuk nagyon nem friss, szerintem ahogy érzem magamat már még kevesebb.
Pl: alig van erőm,lassabban nő a szőr , diétázásnál nagyon megszenvedek a zsírral.
Akkor sajnos magas, legalább is ahhoz hogy magában elég legyen :(
Gondolkoztam természetes androgén blokkolóban , működhet?
Nem hullik a hajam, a testalkatom meg a sportolás miatt nem olyan amilyennek lenni kellene. Magasságom 178 ..

Szia!

Sajnos nem nyert. Ha ez ng/dl lenne, akkor önmagától jó lene, de sajnos ez normál ffi szint, amit 25 mg Androcurral le kéne vinni. Androcurt Gasztonyival fel tudsz íratni, ha van F64.00-d. Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59507

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Olyan hogy természetes androgén blokkoló nem tudok róla! Csak csökkenteni lehet a szintjét. Különböző ételek csökkentik. Illetve gyógyszerek kenőcsök amiknek csak az egyik mellékhatása a csökkentés. Ezek fájdalom csillapítók stb. Miért nem intézed hivatalosan??? Amennyi energiát belefektettek itt 1 páran sokkal könnyebb a hivatalos út. Aki nem biztos a dolgába az meg bele se kezdjen. NEM FOG SEGÍTENI SEMMI SZINTETIKUS ANYAGGAL LEHET ELNYOMNI A TESZTOT NEM MEGY MÁSKÉPP EZ PEDIG AZ ANDROCUR VAGY INJEKCIÓ!!! A leírtak alapján nem biztos hogy a tesztód csökkent ezer féle oka lehet a gyengeségnek stb. Hormonvizsgálattal lehet alátámasztani hogy most mi is van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 2 hónapja #59508

Köszi az infókat :) igen elég régies, az említett fajtát nem is találtam .
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 1 hónapja #59876

Sziasztok,

Új vagyok a fórumon, de nagyon sokat olvasgattam itt már korábban :)

Szeretnék belefogni a HRT-be így az volna a kérdésem ,hogy ez a jól bevált folyamat ahogy többen leírtátok?

"A szabvány szerint az MtF hormonkezelés
- reggel 1x50 mg (1x1/2 tbl.) Androcurból
- reggel, este (12 óránként) 2x2 mg (2x1 tbl.) Estrimaxból
áll.


- Megszerzed a 2 db F64.00 papírodat
- Csináltatsz hasi -és mell ultrahangot magadról
- Csináltatsz Leiden mutáció mérést
- Csináltatsz endokrin labort (E2, PRL, T, PRG)
- Csináltatsz nagylabort
- Elmész Gasztonyihoz, és ő felírja Neked a hormonokat."

"Kérlek, ne dőlj be a szója, mirificia és a fogamzásgátlók (D35, Dianette) kísértésének!"

Tehát semmilyen fogamzásgátlóval nem szabad kísérletezni? Lindynette 30-at tudtam volna nagyobb mennyiségben venni...0,030 mg etinilösztradiolt tartalmaz...ahogy olvastam itt nem szed senki ilyet illetve alapvetően semmilyen fogamzásgátlót.

A tramsvanilla honalpján olvastam ,hogy az egyfázisú fogamzásgátlók elviekben alkalmasak lehetnek MtF HRT-re

transvanilla.hu/hormonok/hormon-eloadas

Szerintetek?
Köszi előre is a válaszokat és üdv mindenkinek itt az fórumon :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Darkflover,

Hormonok 7 éve 6 napja #60346

Sziasztok,

Még nincs meg a szakvéleményem most intézem.
Ha hülye kérdés vagy volt már akkor bocsánat.
Hol tudnám felírtani/beszerezni Spironolactone + Finasteride?
Sajnos nagyon hullik a hajam és nem tudom :(
A háziorvosomnál voltam de ő elhajtott.
Nem tudom ide való-e a kérdés.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 7 éve 5 napja #60349

  • foxylady0604
  • foxylady0604 profilkép
Szia darkflover:) irtam privátban
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 6 éve 11 hónapja #60383

Sziasztok! Valaki nem árul androcur-t és estrimaxot?
Szeretnèk már hormonozni, viszont mivel 17 éves vagyok, ezért legálisan még nem lehet. (Tudom, tudom várjak még egy évet, stb..) De sajnos már nemtudok, napról napra látom egyre jobban, hogy pasisodom. Ahányszor csak belenézek a tükörbe konkrétan sírni tudnék, a sok szőrt sem bírom..stb)
Aki tud segíteni az kérem írjon! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 6 éve 10 hónapja #60420

Sziasztok,

Örömteli esemény történt a héten :woohoo:

Miután megkaptam a két szakvéleményemet (F64) illetve az összes szükséges vizsgálat eredményét (Trombózis hajlam, mell és hasi UH, hormonszint, májfunkció) megkerestem Dr. Gasztonyi Zoltánt és felírta nekem a tablettákat :) Nagyon kedves volt, szívesen megyek hozzá máskor is.

Androcur napi 50 mg, Estrimax napi 2x 2 mg.

Tehát a hormonkezelésem ezennel elkezdődött :woohoo:

A tablettákat előre megrendeltem a gyógyszertárban, hogy biztosan legyen belőlük. Ezt jól tettem mert általában ezekből nincs készlet.
Mivel természetesen volt receptem így 25% kedvezménnyel(normatív támogatás) kaptam meg őket:

Estrimax 2mg : 2501 Ft / doboz (3x28 db) , két dobozzal kaptam 84 napra elég, 12 óránként 1 db tablettát kell bevenni.
Androcur 100 mg: 13361 Ft/ doboz (60 db), 1 doboz 120 napra elég, 24 óránként fél tabletta az adag...én esténként szedem.

Tehát ez volna a kezdő adagom, kíváncsian várom a hatást, remélem elégedett leszek hosszú távon az eredménnyel.
Következő célom pár hónap múlva a kaszt mivel az Androcurt nem szeretném hosszú távon szedni...meglátjuk :)

Szép hétvégét mindenkinek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 6 éve 10 hónapja #60422

Gratulálok! Sok szerencsét kívánok az Utadhoz!

És sok türelmet. A hormonok körübelül 1 év alatt fogják meghozni a hatásukat. Javaslom, hogy fényképekkel dokumentáld az átalakulásod - magadnak, és nézd vissza, hogy hónapról-hónapra mennyit változol.

Kasztot Főengedélyre csináltass majd Kiskunhalason.
Külön köszönöm, hogy megosztottad a pszichológusod nevét, jó, hogy a Tolnai-Wéber páros mellett megjelennek új nevek is a színtéren.

Köszönöm, hogy megosztottad velünk a receptet. Ez jó hír, mert eddig Gasztonyi nem tudott még normatív TB-t sem adni 2 F64-re, ezek szerint már megvan hozzá a joga. E mellett jó hallani, hogy Gasztonyi hozzáigazította a receptjét a nemzetközi szabványhoz, mert korábban hajlamos volt ennek a dupláját írni (bár már évek óta mondja, hogy a felét, azaz 50 Androcur, 4 Estrimaxot kell szedni.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 6 éve 10 hónapja #60426

FtM (nőből férfi) fiúkhoz szól a kérdésem, olyanokhoz akik régóta használnak tesztoszteront és esetleg műtéteken is túl vannak: Mi a legkisebb adag tesztoszteron amit használni kell? Régóta használom és a lehető legkevesebbet szeretném használni ezért kérdezem! Mennyit muszáj feltétlen használni, hogy legyen bennünk hormon?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.381 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook