Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Hangképzés

Hangképzés 11 éve 2 hónapja #47934

  • Tigrincskee
  • Tigrincskee profilkép
M2F - eknek milyen hangképzési tanácsokat tudtok adni, hogy nőisebb legyen a hang? mik alehetőségek, mi a legjobb? hogyan csináljátok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 3 hete #48221

Tigrincskee beküldte:
M2F - eknek milyen hangképzési tanácsokat tudtok adni, hogy nőisebb legyen a hang? mik alehetőségek, mi a legjobb? hogyan csináljátok?

A hormonkezelés során az ösztrogén növekedésével és a tesztoszteron szint csökkenésével enyhén magasodik a hangszín. Korántsem olyan mértékű a változás, mint FtM-ek esetében a hang mélyülése a tesztoszterontól. Akinek nagyon mély, érdemes foniátert felkeresnie. Annyit tudok, hogy kevésen foglalkoznak ilyesmivel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 3 hete #48232

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
A beszédhanggal az ún. foniáterek foglalkoznak. Például ők:
transvanilla.hu/info/hazai-orvosok/item/143-foniaterek

A hang nőiesítéséről olvashatsz még itt:
transvanilla.hu/info/mtfpraktika/item/153-hangterapia

A WPATH Standards of Care kiadványa (ajánlása) szerint a hang- és kommunikációs terápiában rajtuk kívül segíthetnek még énektanárok, hangfejlesztők és színházi szakemberek (gesztusok és mimika, mozgás terén mozgástrénerek). Tehát őket kell keresned.
Szerintem csak úgy egyedül ne vágj bele, mert nem tesz túl jót, ha megerőlteted a hangszálaidat. Próbálok még infót keresni. (Emlékszem, valahol... valahol volt egy oldal, ami - angolul - elég egyszerűen és érthetően leírta az anatómiai dolgokat. Remélem, megtalálom.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 3 hete #48242

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Megvaaan! ;)
Christie Block (speech-language pathologist), Transgender Voice Training
www.transgendervoice.net
Bocs, hogy többnyire nem-magyar írásokkal jövök. Evvan. Ha valakinek van kedve, szóljon és lefordíthatnánk a honlapot (és még egyéb tanulmányokat a témában).

Huszár Ágnes: Női nyelv? Férfi nyelv? - Gendernyelvészet Magyarországon (Magyar Tudomány - A Magyar Tudományos Akadémia folyóirata)
www.matud.iif.hu/2009/09mar/03.htm

Huszár Ágnes: Bevezetés a gendernyelvészetbe

(Tinta Könyvkiadó, 2009)
3.3 Transzneműek, transzszexuálisok
"A transzszexuálisoknál alkalmazott hormonkezelés csak a nőből férfivá válni kívánó személyeknél hoz az alaphangra vonatkoztatva eredményt, mivel a tesztoszteronkezelés következtében mélyül a hang. (Kiegészítő hangterápiára azért szükség van.)
[...]
Egy magyar orvoscsoport Mészáros Krisztina doktornő vezetésével kidolgozott egy terápiás eljárást. Egy 9 hónapon keresztül, heti 1 alkalommal végzett hangterápia sikeresnek bizonyult, ennek következtében a 20 éves férfi-> nő transzszexuális kliens alaphangmagassága 185 Hz-re, azaz a női tartományba emelkedett.
Ezek az eredmények azt mutatják, hogy az alaphangmagasság tudatos képzéssel még felnőttkorban is módosítható kellemetlen hangmagasság-ingadozásos tünetek kialakulása nélkül."


Még valami!
Az alaphangmagasság 100 - 200 Hz férfiaknál, 150 - 300 Hz nőknél. Tehát 150 - 200 Hz tartományban helyezkednek el a magasabb hangú férfiak és mélyebb hangú nők. Közös sáv is van, szóval segond. :)
Kulturális különbségek is akadnak az egyes nyelvek anyanyelvi beszélői között, a magyar nőknél kb. 184 Hz, a férfiaknál 103 Hz az alaphangmagasság. (Mondhatjuk úgy is, hogy mi kifejezetten mély hangúak vagyunk, a spanyolok sokkal magasabb frekvencián "csicseregnek".) Remélem, ez - is - megnyugtató.

Ja és itt van még a Susan's Forums, mint egyéb forrás ( susans.org/forums/index.php ) - érdemes a "voice" kulcsszóra keresni és mazsolázni. Igaz, itt főleg angol anyanyelvi beszélők vannak. Ha jól rémlik, néhányan régebben felvették és feltöltötték a Soundcloud-ra a beszédhangjukat. Tippek, ötletek, tanácsok biztos akadnak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 3 hete #48259

  • danamira
  • danamira profilkép
Sziasztok! új a vagyok a fórumon, de összeszedem a bátorságom és belekotyogok a nagyok dolgába....
m2f vagyok és nagyon mély férfias hangom van, de egyáltalán nem zavar, mert kellemesnek tartom. festett szőke vagyok, elég nőies, de azt gondolom, hogy ha nem változik a hangom a hormonok hatására, én nem bánom. Sok nő él mély hangal.... :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 3 hete #48260

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Persze, nem a hangmagasság fogja meghatározni, hogy női vagy férfi hangod van. :)
Főleg az intonáció, vagyis a hanglejtés és a hangképzés (a társadalom más-más megnyilvánulást vár el a nőktől és férfiaktól, pl. a gyorsabb beszédtempó és a dallamosabb, "csicsergősebb" beszéd is jellegzetesen nőies, nőktől elfogadott) számít.
Örülök, hogy neked nincs gondod a hangoddal. :) B)

A hangterápia igazából abban segít, hogy finomítsa a meglévő beszédhangot. Gyökeresen nem lehet megváltoztatni, de helyes légzéssel, testtartással és egyéb gyakorlatokkal megerőltetés nélkül lehet lágyítani a hangon vagy éppen keményíteni (a hangterápia akkor is hasznos, ha elégedett vagy a hangmagasságoddal, de pl. halkszavú vagy és emiatt nem tudsz érvényesülni társaságban).

Egyúttal kérdezném a transz srácokat, hogy - ti voltatok már foniáternél? Esetleg van valaki, aki szándékosan alacsony dózissal kezdte a tesztoszteront? És énekel valaki? B)
(Tudom, inkább lányokra jellemző a hangterápia igénybevétele, de fiúknál is lehet mit csiszolni, hm? :) )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 3 hete #48267

  • danamira
  • danamira profilkép
A mély hang egyetlen hátránya, hogy öregíti az ember lányát. ha megfelelő lágyság párosul hozzá, semmi gond vele B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 5 órája #48429

  • Enii
  • Enii profilkép
A mély hang öregít? Hát ezt hol olvastad? :O A pasik többségének mély a hangja mégis tudnak fiatalosak lenni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 11 éve 5 órája #48430

  • danamira
  • danamira profilkép
Nem is pasikról beszéltem. Egy nőnél a mély hang karaktert ad, ettől érettebnek, néha idősebbnek hathatsz a korodnál. Én nem olvastam sehol. Saját tapasztalat, hogy ha beszélni hallanak, 10 évvel idősebbnek hisznek...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Hangképzés 10 éve 9 hónapja #49100

  • Enii
  • Enii profilkép
Telefonon?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 10 éve 7 hónapja #49791

Tud valaki jó foniátert ajánlani Pesten? Vannak tapasztalatok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 10 éve 7 hónapja #49796

zoe beküldte:
Tud valaki jó foniátert ajánlani Pesten? Vannak tapasztalatok?

www.enthouse.hu
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 10 éve 7 hónapja #49797

Köszönöm, ezt láttam én is az oldalon. Te már jártál itt? Érdemes menni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 10 éve 7 hónapja #49798

  • Mmsatone
  • Mmsatone profilkép
Én a csajos zenékkel gyakorlok magas hangot :) Lehet hogy semmi értelme sincs , de én hiszek ebben is , sok , sok gyakorlás :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 10 éve 7 hónapja #49799

A hang nőiesítése nem csak magasításból áll. Nekem például kimondottan tetszenek a nagyon mély női hangok. Inkább az intonációjával és rezonálásával foglalkoznék, ehhez kéne szakember.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mmsatone

Hangképzés 8 éve 4 hónapja #54259

Sziasztok,

Transvanillán is a foniátereknél az Enthouse van javasolva. Engem is érdekelne pár tapasztalat aki volt itt hogy mit tud mondani róluk, tekintve hogy a legutóbbi hozzászólás 2 éves ^^

Köszi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 8 éve 4 hónapja #54265

Én a héten voltam első alkalommal. Sajnos megvoltam fázva berekedve így semmit nem tudtunk csinálni :dry: :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 8 éve 2 hónapja #55130

Sziasztok - Végre eljutottam egy foniáterhez, és sajnos ismét egy nem túl pozitív tapasztalattal lettem gazdagabb.

Megkérdezte hogy miért akarom nőiesíteni a hangomat, majd miután tájékoztattam hogy transznemű vagyok, egyből jöttek a kérdések hogy műtétek voltak e? Szakvéleményeim itt vannak e? Mert látnia kell hogy transzként kezeljen... Bevallom nem egészen értem hogy emiatt miért kéne transzként kezelni. Pl egy férfi színész miértne mehetne el foniáterhez hogy megtanuljon nőiesen hangokat képezni bizonyos szerepek miatt? És tőlük olyankor mit kérne? Színészi bizonyítványt?

Érdekelne hogy ez így jogszerű e, hogy egyrészt kérte a szekvéleményeimet valamint kérte a "papírt az endokrinológusomtól", ami alatt nem is értem mire gondolt pontosan. A fogászaton vagy a fül orr gégészeten sem kérhetik el ezeket - vagy nekem legalábbis nem jutna eszembe oda is magammal vinni -, mert orvosilag ott nem releváns. Szóval összességében ez nagyon kapuőrködésnek meg lerázósnak tűnt..., vagy ez tényleg ennyire transz-specifikus dolog, hogy muszáj ezeket odaadnom neki? Azért ezek elég privát dolgok.

Írtam Transvanillának ezügyben de 2 hét után sem jeleztek vissza. Gondoltam akkor megkérdezem itt is tekintve hogy holnap megyek egy másik foniáterhez és szeretnék tisztában lenni hogy mit szabad és mit nem.

Köszi,

~ V
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 8 éve 2 hónapja #55132

  • Susanne
  • Susanne profilkép
Én anno igaz nem magán alapon voltam.
de sem a hangszál műtéthez sem a hangterápiához nem kértek semmi szakvéleményt, és endo-s papírt.

elmondtam hogy Interszexuális Transz vagyok, és ennyi.
Bár lehet azóta kellhet, sokat változott a rendszer.

puszi
Zsu
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangképzés 8 éve 2 hónapja #55167

Nekem ma el lett magyarázva hogy a foniáter nem foglalkozik hangképzéssel, és hogy az a logopédus aki nekem kelleni fog. A foniáter csak a diagnosztikai részével foglalkozik a logopédus pedig a gyakorlatival...

Mondjuk nagyon kellemeset beszélgettem a hölgyel és megadta egy logopédus ismerősének a számát hogy csörgessem meg foglalkozik e ilyennel. Ő amúgy nem kért szakvéleményt.

Nem értem hogy én vagyok ennyire szerencsétlen vagy pontosan mit kéne tennem hogy találjak valakit aki segít a hangommal?
Bevallom azt sem értem hogy ez a topic miért ennyire elhagyatott. Mindenki otthon intézi a hangját Lana Del Reyre énekelgetve? (Mondjuk azt én is csinálom.)

@Susanne Köszi a választ. Megtennéd hogy beavatsz hogy te hol voltál anno valamint hogy a műtétet itthon végeztetted e.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.281 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook