Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: TS Coming out (történetek, tanácsok)

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58769

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Nem tudom, mikor fog ott tartani a társadalom,a hogy fontos legyen a munkaerő jó közérzete, nem csak termelés, hanem humánusság szempontjából is."

Szerintem ez nem társadalmi kérdés. Nincs kollektív szerződés, házirend, vallás, ami beszabályozná, hogy megélhetési céllal egy helyre zsúfolt emberek mindenki közérzetére jól hassanak.

"lehet az lenne, mint a Terminátorban ( láttad? ) hogy a "gép" öntudatára ébred és már nem lehet vele azt csinálni, amit csak akarnak, nem lehet csak úgy teljes uralmat élvezni fölötte. Aztán ha boldog, elégedett emberek futkorásznak idestova, kevesebb antidepike is fogy, kevesebbet vásárolnak, mert sokaknak az is örömforrás, jutalmazó mechanizmus. Nekem is örömforrás főleg, ha tudom, hogy másnak kemény napom lesz."

Nem láttam. Szerencsére antidepikét sem, bár amennyire tudom, nem kolbászkerítés-függő a szükségessége. Szerintem a boldogság nem attól függ, hol él az ember. Én azt láttam, hogy aki külföldre ment, mert pénzre vágyott, most a honvágy a baja. Aki külföldre ment, mert itthon nem lett párja, ott se lett. Én sem szabadultam a nemi identitási problémától a külföldi életem során sem.

"Ezt így most nem tudom. Konkrétan mivel van bajuk?"

Ugyanaz a lemez mindig: "hogy mondhatod azt, hogy igaza van iksz dologban a miniszterelnöknek? PEDIG ÉN intelligens, okos embernek HITTELEK EDDIG."
(Jó, akik ezt mondják, többnyire nem magyarok.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58770

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Palla beküldte:
Majd baszok kamingautolni - van elég bajom e nélkül is.

Lehet, hogy azok elmúlnának, és lennének helyette másikak, amelyek könnyebben kezelhetőek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58771

  • Finley
  • Finley profilkép
últ következménye az, amin van felülírási lehetőség, jól elrejtve.

"Ráfognám a gyulladt légutaimra, de ezt nem értem."

A múlt megváltoztathatatlan ( off:csak a HPben nem, és így megmenekül Csikócsőr is a lefejezéstől) A jelen, ami már egy következmény az épp íródik, ezért a múlt okozati következményei sosem állandóak, a dolgok rosszabbá és jobbá is válhatnak.Pl tegnap müzlit ettem, kiesett egy kurva tömés a fogamból. Ott egy lyuk nyitva. így is maradhatna, a fognak végül annyi lenne. De dönthetek úgy, hogy betömetem, nem fog elfertőződni, és működik tovább, mint újkorában.
A rejtettséget arra mondtam, hogy a helyes utak sokszor nem látszanak tisztán.
Rosszabb lett? Szedsz valamit? Jobbulást kívánok!


"Nem. Dobtam volna a magam teniszlabdáját, és készülődés közben egy focilabda szállt felém a másik oldalról, nem volt horror, egyrészt örültem, hogy mernek felém labdát dobni, másrészt láttam már pár meccset."

Született gól?

"Nem bizonytalanságot?"
Abban biztos vagyok, hogy mi nem akarok lenni, azt is tudom, minek nem nézek ki: Semmi konkrétnak. Írhattam volna fluidot is, de hogy már nincs 45 fok, nem éreztem magam folyadéknak.


Egy nemváltás nagyon jó szűrő!

Bizony. Akinek értékes vagy, az elfogad szőröstől bőröstől.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58772

  • Finley
  • Finley profilkép
"Nem kéne kerülnöm az ilyen helyzeteket, mégis kerülöm. Majd egyszer felvértezem magam.
Ha "buzisan" vagyok felöltözve - virágos vagy egyszerűen élénk színű póló - , megesik a mai napig, függetlenül a szőrmennyiségtől, hogy idős emberek nőnek gondolnak, de látom, hogy a hasonlóan öltöző nem ts-eket is annak gondolják, így ezt a generációs különbségnek és a korral gyengülő látásnak betudva elmosolygom. Te hogy oldod meg az ilyen szituációkat?"

(Lefújom bors sprayvel) Egyik fülön be, másikon ki. Ha nem annak néznek, ami vagyok, nincs értelme szavakba bonyolódni, mert elnyújtja a diskurzust és mások is felfigyelnek ránk. Magammal kapcsolatban tudom, hogy jogos a reakciójuk, de illetlen A reagálásom kb ez: a sztereotip viselkedésre való röhejes ráerősítés és annak a leplezetten felháborodott alig várása, hogy halló-látó távon kívül kerüljön a megjegyzést tévő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58773

  • Finley
  • Finley profilkép
"Szerintem ez nem társadalmi kérdés. Nincs kollektív szerződés, házirend, vallás, ami beszabályozná, hogy megélhetési céllal egy helyre zsúfolt emberek mindenki közérzetére jól hassanak."

A világot, a társadalmi folyamatokat mindig a megosztottság mozgatja. Ha mindenki boldoggá válna, lehet felgyorsulna az emberiség kipusztulása.

"Nem láttam. Szerencsére antidepikét sem, bár amennyire tudom, nem kolbászkerítés-függő a szükségessége. Szerintem a boldogság nem attól függ, hol él az ember. Én azt láttam, hogy aki külföldre ment, mert pénzre vágyott, most a honvágy a baja. Aki külföldre ment, mert itthon nem lett párja, ott se lett. Én sem szabadultam a nemi identitási problémától a külföldi életem során sem."

Igen, ezek olyan megoldások, mint szomjúság ellen tüzet rakni.
Te is migráns voltál?

"Ugyanaz a lemez mindig: "hogy mondhatod azt, hogy igaza van iksz dologban a miniszterelnöknek? PEDIG ÉN intelligens, okos embernek HITTELEK EDDIG."
(Jó, akik ezt mondják, többnyire nem magyarok.)"

Én ilyenekkel nem ülök le egy asztalhoz, aki szeretne elmesélni, miről mit gondoljak, vagy ez ilyen netes csörte volt?
Ez is jó kérdés. Ki a magyar? A fogalom, ami magában foglal hazafias eszméket, kultúrát, nyelvet, vagy csak maga a nép, vagy mindez együtt.
Neked mit jelent magyarnak lenni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58774

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Rosszabb lett? Szedsz valamit? Jobbulást kívánok!"

Se jobb, se rosszabb, csak a tünetek változnak. Ahogy egy jó mondás tartja: elbaszva nincs, csak másra lesz jó. Szedek, iszom. Köszönöm.

Amúgy genderqueerként előbújni egyszerűbbnek tűnik elvi szinten, mármint ha nem ezzel a szóval áll elő az ember fia, lánya, genderqueerje. Tapasztalatom szerint az emberek nem szeretik a fehéret-feketét, mert megijednek tőle. Jobb szeretik, ha valaki a bizonytalanságáról számol be, a konkrét dolgoktól sokszor megfagy a levegő. Olyan is volt, hogy coming outoltam valakinek, és mondtam, hogy milyen változás fog történni, mire közölte, hogy ő most irigy rám, hogy ennyire tisztában vagyok a dolgaimmal és irányítom az életem, mert ő erre nem képes.
De ez bármi másra igaz: odaállsz a főnököd elé, hogy mit kéne másképp - zavarba jön, odaállsz valaki elé, aki tetszik: tetszel - zavarba jön.
Ködben élni, halogatni többen szeretnek, mint lecsóba csapni.

"Született gól?"

Született már. De jobban figyelek, hogy ne legyen nagyobb senki labdája, mint a sajátom.

Mi amúgy ismerjük egymást?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58775

  • Finley
  • Finley profilkép
"Olyan is volt, hogy coming outoltam valakinek, és mondtam, hogy milyen változás fog történni, mire közölte, hogy ő most irigy rám, hogy ennyire tisztában vagyok a dolgaimmal és irányítom az életem, mert ő erre nem képes."

Erőt adnak az ilyenek, bár ez a hozzáállás szerintem nem jellemző sajnos. Nekem kb 1-2 ilyen volt, igazi barátok, nem irigységből mondták.

"De ez bármi másra igaz: odaállsz a főnököd elé, hogy mit kéne másképp - zavarba jön, odaállsz valaki elé, aki tetszik: tetszel - zavarba jön.
Ködben élni, halogatni többen szeretnek, mint lecsóba csapni."

Ez igaz. Van, hogy megjön a bátorság, teher alatt nő a pálma, és azt kérdezik, hol a lecsó? Nem szeretem a ködöt, a tapogatózást, a toporgást, reszketve araszolást, a halogatást. A mellébeszédet sem.

"Született már. De jobban figyelek, hogy ne legyen nagyobb senki labdája, mint a sajátom. "

Azt hogy lehet kivédeni?

"Mi amúgy ismerjük egymást?"

Nem ismerjük egymást.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58776

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"A világot, a társadalmi folyamatokat mindig a megosztottság mozgatja. Ha mindenki boldoggá válna, lehet felgyorsulna az emberiség kipusztulása."

Szerintem nem. Boldog embernek nagyobb kedve van ismerkedni, majd szaporodni.

"Te is migráns voltál?"

Voltam. De tudtam, hogy az vagyok, és nem követeltem mástól az országát, tudva, hogy a sajátom hol van.

"Én ilyenekkel nem ülök le egy asztalhoz, aki szeretne elmesélni, miről mit gondoljak, vagy ez ilyen netes csörte volt? Ez is jó kérdés. Ki a magyar? A fogalom, ami magában foglal hazafias eszméket, kultúrát, nyelvet, vagy csak maga a nép, vagy mindez együtt.
Neked mit jelent magyarnak lenni?"

Munkatárs volt, adott asztallal. Az eszméket, a nyelvet, a kultúrát, a megvédésre irányuló tudatot jelenti számomra, a szittyaturulság és vallásosság másodlagosságával. Túlzásba is lehet vinni. Pl. anno egy nemzeti párt lapjában lenézéssel írtak azokról, akik idegen nyelveket tudnak, mivel csak a magyar a lényeg.

Kár, hogy nincs valami nemzeti LMBT csoport, bár a tagok számlálása egy kézen nem menne túl szerintem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58777

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Van, hogy megjön a bátorság, teher alatt nő a pálma, és azt kérdezik, hol a lecsó?"

Én még ilyet nem láttam.

"Azt hogy lehet kivédeni?"

Meg lehet kérdezni, meg megfelelő légkört teremteni, hogy elővegye. De akkor már rendszerint késő.

Lényeg, hogy szerencsére a coming outolás már eléggé távolba vesző dolog ahhoz, hogy ne a negatív tapasztalatokon agyaljak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58781

Kurva jó dolog lehet a kamingautolás. A szüleim megutálnának, a munkahelyemről elüldöznének, a gyerekkori barátaim - akik tudják rólam - kerülnének. Értem a társadalom ellenkezését.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58783

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Palla beküldte:
A szüleim megutálnának

Ez is vezethet minőségibb élethez.

Palla beküldte:
a munkahelyemről elüldöznének

Tehetsz bejelentést, vagy kereshetsz másik munkahelyet.

Palla beküldte:
a gyerekkori barátaim - akik tudják rólam - kerülnének

Ha tudják, miért kerülnének?

Erőltess magadra egy kis pozitivitást. Nézd meg az Életrevalókat. Még Nina Simone is van benne.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58788

  • Finley
  • Finley profilkép
"Boldog embernek nagyobb kedve van ismerkedni, majd szaporodni."

Mégis biztosítva van, hogy kihaljon a népünk, de ha Európát nézzük, ott is fogyó népességet látunk.. Iphonevadászéknál pedig növekvőt.
A nagyon boldogoknál és gondtalanoknál meg azt látom, hogy nincs kedvük se családot alapítani, ismerkedni is csak felszínesen, basznak megtanulni küzdeni, eltunyulnak. Ha mégis lesz család, akkor ezt a hozzáállást viszi tovább. Kipusztulás biztosítva.

"Az eszméket, a nyelvet, a kultúrát, a megvédésre irányuló tudatot jelenti számomra, a szittyaturulság és vallásosság másodlagosságával. Túlzásba is lehet vinni. Pl. anno egy nemzeti párt lapjában lenézéssel írtak azokról, akik idegen nyelveket tudnak, mivel csak a magyar a lényeg. "

Az utolsó mondat az korlátoltság. Pont az a veszélyes, ha nem értesz más nyelveket, eladnak, észre sem veszed, fogalmad sincs, mi a véleménye más népeknek rólad, nem tudod a kultúrát más nyelveken megismertetni. Te hogyan véded a magyar kultúrát, az eszmét? Nekem tetszik a magyarság ősi vallása is, sámánok, táltosok. Ezek teljesen kivesztek, de voltam pl táltos doboláson, felejthetetlen élmény volt. Ezeket újraéleszteném. Alig tud a mai fiatalság az ősi vallásunkról. A mostani iphonefüggű rasszhoz is jobban közelebb lehetne hozni a hazaszeretetet, nemzeti öntudatot.


"Kár, hogy nincs valami nemzeti LMBT csoport, bár a tagok számlálása egy kézen nem menne túl szerintem."

Lehetne egy ilyen facebook oldalt csinálni. Vagy itt egy topicot nyitni neki. Engem érdekel a rovásírás is, meg az íjászat, gyógyító zenék, hangszerek, a népvándorlás kori ékszerek, fegyverek, népdalok. Pont ezek elhanyagolása meg elfelejtése miatt ekkora a passzivitás és az önmegvetés ( egy hónapig kint él Londonban, visszajön és már töri a magyart)).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58789

  • Finley
  • Finley profilkép
"Van, hogy megjön a bátorság, teher alatt nő a pálma, és azt kérdezik, hol a lecsó?"

Én még ilyet nem láttam."

Olyanra láttam példát, hogy valaki akkor imádott meg valamit, amikor eldöntötte, hogy vállal abban részt venni. Egyik unokatesóm pl lenézte a néptáncot, "milyen ciki, de gáz" és beiratkozott egy tanfolyamra, hogy jól kiröhögje magát meg a barátnője, utána az életévé vált és profi lett de, ez lehet nem a legjobb példa.
Ismerősöm félénk, zárkózott, emberkerülő magának való fiatal nő volt. Az osztálytársai kiközösítették, ő meg megverte őket, szóval kissé antiszociális volt. Különcnek tartották. A végén már annyira utálta magát, hogy egy barátja sincs, hogy eldöntötte, változni fog és társaság középpontja lett belőle. Belülről jött utána nála a kapcsolatkészség, egyre könnyebben, nem kellett megjátszani a természetes nyíltságot. Azóta is ilyen és tapadnak rá az emberek, egy kis szeretetért. Mindig csicsereg valakivel. Azt, hogy alapból benne volt, vagy kialakult a pozitív szemlélet, nem tudom de nincs is jelentősége. Volt egy fontos cél, amiért lépést tett.


"Kurva jó dolog lehet a kamingautolás. A szüleim megutálnának, a munkahelyemről elüldöznének, a gyerekkori barátaim - akik tudják rólam - kerülnének. Értem a társadalom ellenkezését. "

Én is értem amúgy. Amíg nem ismertem fel magamban a transzságot és nem voltak meleg barátaim, undorodtam tőlük és meg kaartam nekik magyarázni, miér az egyetlen helyes út a heteroság. Az a normális. Rám a mai napig úgy néznek némelyek, mint egy marslakóra és szimpátiát tettetnek, de egytől egyig bolondnak tartják, a ki nemet vált.
A szüleid transzfóbok?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58790

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Ismerősöm félénk, zárkózott, emberkerülő magának való fiatal nő volt. Az osztálytársai kiközösítették, ő meg megverte őket, szóval kissé antiszociális volt. Különcnek tartották. A végén már annyira utálta magát, hogy egy barátja sincs, hogy eldöntötte, változni fog és társaság középpontja lett belőle. Belülről jött utána nála a kapcsolatkészség, egyre könnyebben, nem kellett megjátszani a természetes nyíltságot. Azóta is ilyen és tapadnak rá az emberek, egy kis szeretetért. Mindig csicsereg valakivel. Azt, hogy alapból benne volt, vagy kialakult a pozitív szemlélet, nem tudom de nincs is jelentősége. Volt egy fontos cél, amiért lépést tett."

Volt ilyen kísérlet is, hogy csúnyának tartott kislányokat ajnároztak körbe, szépnek kezelték őket, illetve butának tartott kisfiúkat kezeltek okosként. Kinyíltak mind. Nekem is volt ilyen tapasztalatom, mikor nyári táborban egy kislányt állandóan hideg vízzel locsoltak le, mert visított, miközben csak mesélni kellett volna neki. Ezért inkább hozzám küldték mindennap.

Én felnőtteknél csak akkor tartom ezt működőképesnek, ha az egyén dönt arról, hogy cselekszik a célért. Megváltani nem lehet senkit. Egy bizonyos ponton túl a "teher alatt nő a pálma" már csak illúzió.
A váltás ellen is lehet ezen a vonulaton érvelni: ha van annyi belső erőd, hogy végigvidd a váltást, miért nincs annyi belső erőd, hogy lemondj róla?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58791

Eszemben sincs bármit "csinálni". Aludni és álmodni a Nanga Parbatról - az jó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58797

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"A nagyon boldogoknál és gondtalanoknál meg azt látom, hogy nincs kedvük se családot alapítani, ismerkedni is csak felszínesen, basznak megtanulni küzdeni, eltunyulnak. Ha mégis lesz család, akkor ezt a hozzáállást viszi tovább. Kipusztulás biztosítva."

Nem tudom, hogy lehet definiálni a boldogságot ebben az esetben. Mindenesetre mindegy, milyen értékrenddel szaporodik egy nép, ha szaporodik, akkor már nem hal ki. Az ösztönvezérelt élet sokkal jobban kedvez ennek, mint a gondolkodás, túlgondolás.
A magyar topikot megnyitottam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58798

  • Finley
  • Finley profilkép
"Volt ilyen kísérlet is, hogy csúnyának tartott kislányokat ajnároztak körbe, szépnek kezelték őket, illetve butának tartott kisfiúkat kezeltek okosként. Kinyíltak mind. Nekem is volt ilyen tapasztalatom, mikor nyári táborban egy kislányt állandóan hideg vízzel locsoltak le, mert visított, miközben csak mesélni kellett volna neki. Ezért inkább hozzám küldték mindennap."


Ez kedves kis történet : - ) Mekkora labilitásra utal, hogy az emberek nagy része azzá válik, ahogy kezelik. Engem az lepett meg, hogy még idősebb korosztály is képes volt a viselkedésén változtatni és a berögzött mintákkal felhagyni. Szintén pszichológiai kísérlet volt és amikor erről beszélgettünk, azt mondtam, nem sok esélyt adok nekik, ilyen korban már lehetetlen változni. Az eredmény az lett, hogy régi hülységminta kisebb részben de ott volt, de az újat is már alkalmazta a delikvens. Körbetyöntyögésre ejnyebejnyére senki nem reagált a kísérletben, de a drasztikus szigorra igen és arra, hogy belehelyeztették őket a másik helyébe, ultimátumot kaptak, nincs elfogadás, ha nem változtatnak magukon. Ez hatott. Erről most az jutott eszembe, épp, hogy egy transzszexuális ember esetében, milyen hatást váltana ki, ha folyamatosan dicsérve lenne a genetikai neme szerinti kiválósága. Engem nagyon zavart, amikor dicsérték, milyen jól áll egy szoknya, milyen szép az arcom. ( hagyjatok)


"A váltás ellen is lehet ezen a vonulaton érvelni: ha van annyi belső erőd, hogy végigvidd a váltást, miért nincs annyi belső erőd, hogy lemondj róla?"

Mi is a belső erő? Ha akarat, akkor annak nem lehet két ellentétes célja. Nekem lett volna belső erőm lemondani a váltásról simán, csak nem akartam úgy kinézni és társdalamilag annak kezelve lenni, aminek addig. Te pl milyen esetben mondtál volna le a váltásról?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58802

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Erről most az jutott eszembe, épp, hogy egy transzszexuális ember esetében, milyen hatást váltana ki, ha folyamatosan dicsérve lenne a genetikai neme szerinti kiválósága. Engem nagyon zavart, amikor dicsérték, milyen jól áll egy szoknya, milyen szép az arcom. ( hagyjatok)"

Talán tovább vár, "talán mégis megy ez" alapon. Anyám pl. nem értette, hogy ő sem feküdt le fűvel-fával, ahogy én se, ő meg hogyhogy nem akar férfi lenni, neki ez megfoghatatlan volt, úgyhogy azt hozta ki belőle, hogy neki többet kellett volna feküdni, hogy én a példa alapján nőként kiteljesedjek. Ez olyasmi lehet, mint mikor sok meleg meggyőzi magát, hogy ő nem meleg, elkezd nőket nézni (egy ismerősöm elkezdett pl. nőket nézni, aztán ez odáig fajult, hogy melegbárba járt velük).

Szóval a külső megerősítés csak azt hozza ki, ami megvan. Ami nincs ott, annak megerősítésére törekedni hiábavaló, lásd: akarata ellenére senkit nem lehet boldoggá tenni, erre már rájöttem labdázgatás közben.

"Te pl milyen esetben mondtál volna le a váltásról?"

Pl. nem lettem volna kurva, hogy fedezzem a költségét. De ennek halasztó hatása lett volna csak, nem lemondás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58840

  • Finley
  • Finley profilkép
"Anyám pl. nem értette, hogy ő sem feküdt le fűvel-fával, ahogy én se, ő meg hogyhogy nem akar férfi lenni, neki ez megfoghatatlan volt, úgyhogy azt hozta ki belőle, hogy neki többet kellett volna feküdni, hogy én a példa alapján nőként kiteljesedjek."

Szokatlan logika. Akkor ő az identitás megerősödését kizárólag a partnerek számára alapozza? Ezt így nem tudom elképzelni a gyakorlatban. Minden kalandjáról tájékoztatni akart? Én pont azt hoztam volna ki belőle, hogy nőnek lenni = kurvaélet, még nagyobb esély lett volna a véltási szándékra. Nem azonosulnék ilyen mintával.

"Szóval a külső megerősítés csak azt hozza ki, ami megvan. Ami nincs ott, annak megerősítésére törekedni hiábavaló, lásd: akarata ellenére senkit nem lehet boldoggá tenni, erre már rájöttem labdázgatás közben."

Én nem akarom, hogy boldoggá tegyenek, de boldog akarok lenni.

"Pl. nem lettem volna kurva, hogy fedezzem a költségét. De ennek halasztó hatása lett volna csak, nem lemondás."

2 felé osztom a transzokat, mint laikus. Egyik csapat, aki ettől várja a megváltást az összes feszítő, kezelhetetlen problémájában, de ha rendeződne az élete, már nem lenne annyira fontos váltani Másik csoport, akinél semmivel nem lehetne kompenzálni a váltási szándékot. Ide sorolom magam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58841

  • Finley
  • Finley profilkép
"Ami nincs ott, annak megerősítésére törekedni hiábavaló,"

Ezen is gondolkodtam már, hogy pl ha egy meleg vagy ts esetében nem észlelhető a heteroság, genetikai nembe tartozás érzésének a csírája, létre lehet-e benne hozni? Eszembe jutottak a Polgár lányok. Az apjuk nevelte ki bennük a sakk zsenialitást. A nyilatkozata ez volt, lehet benne igazság. Én nem szerettem a matematikát, egy csomó dolgot nem értettem, viszont apa elkezdett velem foglalkozni és megszerettem. Utána szállóigeként bevésték a padba, hogy azt mondtam "mi sem egyszerűbb" mint ez vagy az a bizonyítás. Nem tudtam azelőtt ilyennek elképzelni magam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.252 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook