Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: TS Coming out (történetek, tanácsok)

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58669

Zsófika azért rákérdeznék, hogy edzésbe vagy még a maratonba, mennyire tudsz gyorsan futni, ha meglátják az injenc seggedet, meg biztos anyád is mehetne depresszióval kezelésre, ennyit költöttek rád, tanítattak stb... :S :) :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58670

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Tudjuk, itt mindenkinek tüllből vagy sheavajas habból van a lelke, ám a konkurens oldalon a "Népliget" topik vezetett mindig. Nem az azonos nemű párok általi gyermeknevelés verőfényes napjai, nem az Oscar Wilde-felolvasóestek, nem a melegházasság szentsége és nem Michelangelo meleg témájú művei. A "darkroom" és a "csajos szoba" sem az emberi jogoktól pezsgett.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58671

Aha.. Ez egyszerű, számszerű adat, több a primitív ember,, mint az értelmiségi. Azok a forumról... el is tűntek mindenki szőrén-szálán pride. :S :) :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58672

Palla beküldte:
Kategorizált nácifasisztaként nem örülök a kiválasztott nép folyamatos felemlegetésének.

Nem biztos, hogy az a doktornő hülyeséget mondott. Nem árt tudni az árnyékos oldalról is. Én nem merek nyilvános WC-be menni.


Nem értem, miért menjen az ember oda, ami őt az életben nem érinti.

Zsófi, szerinted melyik az a csoport, akinek nem kellene bujkálni, mert nem gáz?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58673

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Én csak szeretném megköszönni Beninek az értékes hozzászólásait. Üdítő a tartalom és a hozzáállás is, érdemes volt megnyitni a fórumot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58677

  • Finley
  • Finley profilkép
grindylow beküldte:
"Neki sem tettem volna, ha egy ugrasztani vágyó ismerősöm nem mondja el neki"

Ezt pl. hiányolom, hogy a szakvéleményosztáskor nem készítik fel ilyen helyzetekre a ts embereket. Hogy a váltás után mások rosszindulata illetve váratlan szituációk ellen milyen kezelési technikák vannak, és hogy a váltás megold problémákat, de nem oszlatja el a meglevőket, és újakat is generálhat. Engem melegként "outoltak" egyszer, nagyon kellemetlen volt, de nem kezelhetetlen.

"Tehát vagy így szeret meg, vagy ne szeressen sehogy."

Teljesen egyetértek, ez így lenne fair, főleg, ha nincs vesztenivalója az embernek. Ha van, akkor nehezebb - és akkor egy "ugrasztani vágyó ismerős"-sel több. Meg hát honnan tudhatod előre, hogy reagál valaki.
Voltak pozitív-negatív tapasztalataid?
Post-op MtF-eknek, ha logikailag nézem, akár el is lehet titkolni.

"nyíltan vállalta mind a zsidóságát, mind a melegségét"

Ez sok közegben jelent előnyt tapasztalatom szerint. De azt is látom, hogy aki vállalja magát, jobban tisztelik érte, meg hamarabb lekopnak azok, akik nem önmagáért kedvelik.
Az biztos, hogy sokaknak fog erőt adni a példád, meg már a rabbiknak sem kell kutakodni többet, mit csináljanak ilyen helyzetben.

Hogy kezelted a melegként való "outolást"? Képzelem, milyen rossz volt Elszólás volt, vagy direkt csinálták? Az új szerepre, és a kínos helyzetek kezelésére valóban hasznos lenne felkészíteni az embereket, meg arra, hogy a váltás után nem az álomvilág fog megvalósulni rózsaszín habbal tündibündi elfogadó ölelésekkel. Azt hiszik sokan, hogy ha meglépik a váltást, utána annyira önmaguk lesznek, hogy minden probléma, lelki betegség, depike, meg öngyike eltűnik és az életben mindenki úgy kezel, ahogy neked jár, csak nem kaptál meg ezelőtt, mert a rossz nemi szerepet kellett eljátszanod, ezért voltál olyan szerencsétlen életű. Hát jócskán nem csak ezért.
Sok közegben akkora előny az őszinte önfelvállalás, hogy pozikkal léphetsz feljebb, és ugrik az életszínvonalad, kaphatsz mindenféle díjakat, úgyhogy nem éri meg hazudni.
Post op MtF eltitkolás téren én inkább azt mondanám, hogy nem a titkolás a magas színvonalú, hanem a másik fél vaksága kifejlett és biológiai alapismeretei kimerülnek egy egyszerű lyukérzékben, aminek persze örül az ember lánya..
Negatív tapasztalatom sok volt. Anyám nagyon rosszul viselte, rábeszéltek a neten biztos, micsoda szégyen érte a családot. A rokonok jó része ignorált,vagy jópofizni próbált de valójában lenézett. Látszólag facebookon felvettek, de ha írtam nem reagáltak, levegőnek néztek. Ezeket inkább már úgy tekintem, hogy nem létező személyek. Volt rokon, aki elfogadta, de a nevem nem bírják évek után sem megtanulni. Kollégákkal ugyanez volt a helyzet. Volt, aki barátkozott velem, de amikor megtudta, szarba sem nézett. Nem érzem, hogy az ilyenek elfordulásával sokat vesztettem, legalább látom, kinek vagyok fontos. Volt, aki undorral nézett rám. volt, akik próbálták magukkal elhitetni, hogy ők mekkora elfogadók, és őket a kérdésed alapján a jó oldalra teszem, mert nekik jobbára sikerült is, mert törekedtek az elfogadásra, még ha nyögvenyelősen is.
Neked mik voltak a pozitív-negatív tapasztaltaid,, ha voltak?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58680

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
Hogy kezelted a melegként való "outolást"? Képzelem, milyen rossz volt Elszólás volt, vagy direkt csinálták?

Elszólás. Társaságban nagyon nyomult rám egy fiú, nem baráti volt, ahogy viselkedett. Nem szeretek mellébeszélni, megkérdeztem, meleg-e. Megijedt. Elszaladt szó nélkül. Utána a társaságban minden élő és mozgó nővel kikezdett. (Volt, hogy smárolt az egyikkel és közben nekem integetett. :huh: ) Az egyik érintett lány megkérdezte részegen mindenki előtt, buzi vagyok-e, mert egy "heteró" fiútól hallotta. Mondtam, hogy nem vagyok tekintettel a nemekre, az embert szeretem meg. Elfogadták, csak az egyik buzgó vallásos lány nem értette, miről beszélek.

"Az új szerepre, és a kínos helyzetek kezelésére valóban hasznos lenne felkészíteni az embereket, meg arra, hogy a váltás után nem az álomvilág fog megvalósulni rózsaszín habbal tündibündi elfogadó ölelésekkel. Azt hiszik sokan, hogy ha meglépik a váltást, utána annyira önmaguk lesznek, hogy minden probléma, lelki betegség, depike, meg öngyike eltűnik és az életben mindenki úgy kezel, ahogy neked jár, csak nem kaptál meg ezelőtt, mert a rossz nemi szerepet kellett eljátszanod, ezért voltál olyan szerencsétlen életű. Hát jócskán nem csak ezért."

Egyetértek. Nagy felelőssége lenne ebben a pszichóknak.

"Sok közegben akkora előny az őszinte önfelvállalás, hogy pozikkal léphetsz feljebb, és ugrik az életszínvonalad, kaphatsz mindenféle díjakat, úgyhogy nem éri meg hazudni."

Finom fogalmazás. Ezzel is egyetértek.

"Post op MtF eltitkolás téren én inkább azt mondanám, hogy nem a titkolás a magas színvonalú, hanem a másik fél vaksága kifejlett és biológiai alapismeretei kimerülnek egy egyszerű lyukérzékben, aminek persze örül az ember lánya.."

Mondjuk, aki komoly kapcsolatban gondolkodik, ott úgyis kiderül, hiszen nem lehet gyerek pl. Szerintem akkor érdemes elmondani, mikor kialakult a bizalom - párkapcsolat esetén a szerelem csírája - , mint ahogy más betegségeket sem első randin szokás elmesélni.

"Negatív tapasztalatom sok volt. Anyám nagyon rosszul viselte, rábeszéltek a neten biztos, micsoda szégyen érte a családot. A rokonok jó része ignorált,vagy jópofizni próbált de valójában lenézett. Látszólag facebookon felvettek, de ha írtam nem reagáltak, levegőnek néztek. Ezeket inkább már úgy tekintem, hogy nem létező személyek. Volt rokon, aki elfogadta, de a nevem nem bírják évek után sem megtanulni. Kollégákkal ugyanez volt a helyzet. Volt, aki barátkozott velem, de amikor megtudta, szarba sem nézett. Nem érzem, hogy az ilyenek elfordulásával sokat vesztettem, legalább látom, kinek vagyok fontos. Volt, aki undorral nézett rám. volt, akik próbálták magukkal elhitetni, hogy ők mekkora elfogadók, és őket a kérdésed alapján a jó oldalra teszem, mert nekik jobbára sikerült is, mert törekedtek az elfogadásra, még ha nyögvenyelősen is.
Neked mik voltak a pozitív-negatív tapasztaltaid,, ha voltak?"


Ugyanez, a család lekopott teljesen. Egyedül a kiskorú gyerekeknek nem kellett magyarázkodni. Nagykorúságuk elérésekor őket meg fogom keresni.
A kollégák is csak látszólag voltak elfogadók, szerencsére normálisabb közegbe kerültem azóta.

A meleg ts egy duplacsavar, kétszer kell coming outolni, ha nyílt akarsz lenni a másik emberrel. Aki tudja, hogy ts vagy, az automatikusnak veszi, hogy "előtte" leszbi voltál, ami sosem voltam. Aki tudja, hogy meleg vagy, automatikusnak veszi, hogy a faszmérettel indul a csevegés. Nálam valamelyest nehezíti a dolgot, hogy meglehetősen nemzeti-konzervatív érzelmű vagyok, így előfordult, hogy nyíltan baloldali meleg társaságok lenézően beszéltek velem ts-ségtől függetlenül. Viszont a fenti negatívumok alól is vannak szerencsére kivételek. Pozitív hozzáállásra sosem kaptam negatívat, és egyre több hozzám hasonló emberrel találkozom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58692

  • Finley
  • Finley profilkép
"Elszólás. Társaságban nagyon nyomult rám egy fiú, nem baráti volt, ahogy viselkedett. Nem szeretek mellébeszélni, megkérdeztem, meleg-e. Megijedt. Elszaladt szó nélkül. Utána a társaságban minden élő és mozgó nővel kikezdett. (Volt, hogy smárolt az egyikkel és közben nekem integetett. :huh: )"

Ez jó. Előzmény alapján jogos kérdés volt. Eszembe jutott a buzi-e vagy c. szám.

"Az egyik érintett lány megkérdezte részegen mindenki előtt, buzi vagyok-e, mert egy "heteró" fiútól hallotta. Mondtam, hogy nem vagyok tekintettel a nemekre, az embert szeretem meg. Elfogadták, csak az egyik buzgó vallásos lány nem értette, miről beszélek."

Bunkóság. Ezzel egyetértek, nekem is az ember a lényeg, és az ember nem egy két lábon közlekedő nemiszerv. Azért van erre is példa, kerülöm is a kategóriát.

"Mondjuk, aki komoly kapcsolatban gondolkodik, ott úgyis kiderül, hiszen nem lehet gyerek pl. Szerintem akkor érdemes elmondani, mikor kialakult a bizalom - párkapcsolat esetén a szerelem csírája - , mint ahogy más betegségeket sem első randin szokás elmesélni."

Az én verzióm, meg a tied is óriási para. Alapjáraton a te verziód lenne az enyém is, de inkább nem akarom áltatni magam, hogy vajon, majd ha csirázik és elmondom, mit fog szólni. Több hónap idegesség. El se tudom magam engedni. Lehet elvesztegetek egy csomó időt és mert mikor megtudja, kirúg, mert fújj vagyok, vagy felszeletel egyenletes cikkekre. .

"Ugyanez, a család lekopott teljesen. Egyedül a kiskorú gyerekeknek nem kellett magyarázkodni. Nagykorúságuk elérésekor őket meg fogom keresni.
A kollégák is csak látszólag voltak elfogadók, szerencsére normálisabb közegbe kerültem azóta. "

Volt már, mikor megbántad a váltást? Pl. amikor a családod lekopott.
Hogy dolgoztad fel, mi, vagy ki adott erőt? A gyerekek sokkal nyitottabbak és összefüggéseket is sokszor intelligensebben látnak, mint a felnőttek, mert még nem sulykoltak beléjük a korlátoltságot.

"Aki tudja, hogy ts vagy, az automatikusnak veszi, hogy "előtte" leszbi voltál, ami sosem voltam. Aki tudja, hogy meleg vagy, automatikusnak veszi, hogy a faszmérettel indul a csevegés."

ezt én is sokaktól hallottam, csak nem értettem a levezetést logikailag.

" Nálam valamelyest nehezíti a dolgot, hogy meglehetősen nemzeti-konzervatív érzelmű vagyok, így előfordult, hogy nyíltan baloldali meleg társaságok lenézően beszéltek velem ts-ségtől függetlenül. Viszont a fenti negatívumok alól is vannak szerencsére kivételek. Pozitív hozzáállásra sosem kaptam negatívat, és egyre több hozzám hasonló emberrel találkozom."

A melegek nagy része korcsnak tart minket, de találkoztam elfogadóval is. Neked van jó tapasztalatod? Eszembe jutott erről, hogy fogorvosomnak van egy jó pólója, sokat jár ebben " nem az önértékelésed szar, hanem seggfejek vesznek körül. "
a pozitív hozzáállást mire érted, mi volt a reakció? Jársz ts talikra? Én még egyen sem voltam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58707

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Az én verzióm, meg a tied is óriási para. Alapjáraton a te verziód lenne az enyém is, de inkább nem akarom áltatni magam, hogy vajon, majd ha csirázik és elmondom, mit fog szólni. Több hónap idegesség. El se tudom magam engedni. Lehet elvesztegetek egy csomó időt és mert mikor megtudja, kirúg, mert fújj vagyok, vagy felszeletel egyenletes cikkekre."

Ha úgy vesszük, megnyílni para, nem kell ehhez ts-nek lenni. De ha nincs meg ez a kockázatvállalás, megette a fene. Hogy akarsz bármilyen mélyebb emberi kapcsolatot alapozni, ha nem vállalod a sebezhetőség esélyét?

Lehet puhatolózni, mit gondol az egyén az lmbt témáról. Ha úgy indít, hogy rohadt buzik, átműtött korcsok, akkor többször valószínűleg nem csevegünk. Ha nyitottság látszik, akkor már elengedheted magad szerintem. Nem világos a te helyzeted mondjuk.

"Volt már, mikor megbántad a váltást? Pl. amikor a családod lekopott.
Hogy dolgoztad fel, mi, vagy ki adott erőt?"

Nem. Az idő.

"A melegek nagy része korcsnak tart minket, de találkoztam elfogadóval is. Neked van jó tapasztalatod?"

Elvi elfogadással igen, tovább nem mentem még.

"A pozitív hozzáállást mire érted, mi volt a reakció? Jársz ts talikra? Én még egyen sem voltam."

Én se. Arra értem, hogy ha békében vagy magaddal, könnyebb elfogadni mások faszságait is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58712

Magamat is "korcsnak" tartom. A törzsfejlődés zsákutcája vagyok. Majd baszok kamingautolni - van elég bajom e nélkül is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58725

  • Finley
  • Finley profilkép
"Ha úgy vesszük, megnyílni para, nem kell ehhez ts-nek lenni. De ha nincs meg ez a kockázatvállalás, megette a fene. Hogy akarsz bármilyen mélyebb emberi kapcsolatot alapozni, ha nem vállalod a sebezhetőség esélyét?"

Lehet puhatolózni, mit gondol az egyén az lmbt témáról. Ha úgy indít, hogy rohadt buzik, átműtött korcsok, akkor többször valószínűleg nem csevegünk. Ha nyitottság látszik, akkor már elengedheted magad szerintem. ."

Persze, nagy para a kitárulkozás, amikor bepillantást engedsz magadba, a rejtett kincseidbe, hogy Harry Potternél maradjunk a titkok kamrájába és kiderül, hogy ott egy kurva nagy kígyó, ahol nem kéne. Ha az elején beszól a valaki, sérülök. vállalom a kockázatot, nem félek sérülni, Ha x hónap múlva szól be, akkor is sérülök, ez is jöhet, ezt a kockázatot is vállalnám, csak közben elment az életemből az x idő. Nekem ez utóbbival csak rossz tapasztalatom van, csalódást okozott mindig a másiknak, ezért vagyok az elején túlesés híve, de ez nem mindenkinél válik be. A felszínes emberi kapcsolatok nem érdekelnek. Komoly barátokat és komoly társat keresek.
Értelek teljesen. Személyes tapasztalat, hogy a puhatolózást megszívtam már párszor. Ilyenkor jöttek a persze elfogadom, igen, persze, semmi bajom velük, nekem ez természetes, hogy ilyen is van....jaaaaaaaaAAA?!, hogy te is olyan vagy? Értem. Pá-pá. Nem szimpla barátságról beszélek. Kicsit ez: "Szeretem a gyerekeket, míg az a másé. " Neked működik a puhatolózásos módszer?

"Nem világos a te helyzeted mondjuk"
Mire gondolsz? :)

"Arra értem, hogy ha békében vagy magaddal, könnyebb elfogadni mások faszságait is."

Írtad, hogy pozitív hozzáállásra sosem kaptál negatívat, és egyre több hozzád hasonló emberrel találkozol. Tudatosan törekszel rá, vagy bevonzod őket? A vonzásra gondoltam bevallom. :S Tapasztalom én is, hogy minél jobban és minél őszintébben kifejezem önmagam, annál több olyan ember jön be, aki vagy hasonló hozzám, vagy olyanban nagyon erős, amiben én gyenge. Egymást erősítjük.
Szóval ha magamhoz jó vagyok, egyre több ember lesz jó hozzám, és általuk még jobb tudok lenni magamhoz.


"Magamat is "korcsnak" tartom. A törzsfejlődés zsákutcája vagyok. Majd baszok kamingautolni - van elég bajom e nélkül is. "

Hasonlóan gondolom. Rajtam keresztül kihal a családom ezen ága. Mardekár.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58729

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Ha x hónap múlva szól be, akkor is sérülök, ez is jöhet, ezt a kockázatot is vállalnám, csak közben elment az életemből az x idő.. Neked működik a puhatolózásos módszer?"

Én nem sajnálom az időt az életemből ilyesmire. Persze álmodoztam már hiába sokszor, meg türelemmel voltam, de az én döntésem volt, legfeljebb nem volt jó döntés. De mérlegeltem, így tettem, akkor meg nem elvesztegetett idő. Nem vagyok a "miért nem a Hufnágel Pistihez mentem" típus.

Egyszer próbáltam "puhatolózni". A ts coming outra gondoltam éppen, amikor is olyan mély dolgot mondott el magáról az egyén, amitől elgondolkodtam, kéne-e az az előbújás.

"Mire gondolsz? :)"

Hogy transznemű vagy-e. Genderqueer van kiírva. Azt meg úgysem értik meg, szóval más típusú coming out, felteszem.

"Tudatosan törekszel rá, vagy bevonzod őket?"

Élek, és találkozom emberekkel. Nem tudatos. A vonzáson, egymás erősítésén konkrétan nem szoktam tűnődni.

(Pozitív hozzáállásra nemrég volt egy vicces sztorim, éhesen, fáradtan, 34 fokban estem be egy kajáldába, nagy sor, végre én jövök, egy göndör copfos pici gömbnő veszi fel a rendelésem, majd eltűnik. Egy perc múlva látom, hogy tök más szendvicsekkel ügyködik hátul. Először felháborodtam, hogy hát miért másét csinálja, én jövök, éhen halok, stb. majd lenyugtattam magam, hogy biztos előbb kérte valaki. Erre látom, hogy jön a nő a kajámmal, hátul meg dolgozik tovább a másik tök ugyanolyan lány...erről egyből eszembe jutott, hogy nem feltétlenül negatívumot kell látni csak attól, hogy valami valószerűtlen, jelen esetben egy ikerpár a mekiben.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58730

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Rajtam keresztül kihal a családom ezen ága. Mardekár."

Nem biztos, hogy helyes a párhuzam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58757

  • Finley
  • Finley profilkép
"Nem biztos, hogy helyes a párhuzam. "

Itt arra gondoltál, hogy a transzneműségem miatt tekintem magam zsákutcának? Csak amiatt, hogy biológiailag nálam már lehetetlen, hogy vér szerinti utódom legyen, tehát zsákutcába lett terelve a gének továbbadása. Az evolúciós cél elvileg az, hogy a gyengébb láncszemek hulljanak ki. Nem tudom, mi alapján van valakire ráosztva, vagy milyen génekkel van összepárosítva a transzneműség, vagy akár a melegség. Sok jó gén nem örökítődik így tovább. Van persze terhes férfi, petesejtlevétel és Mmmmmmmmbank is. Nem tudom, hogy a természet csak színesíti magát velünk, vagy csak szelektál. Gondolkodtál már ezen?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58758

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
"Nem biztos, hogy helyes a párhuzam. "
Itt arra gondoltál, hogy a transzneműségem miatt tekintem magam zsákutcának? Nem tudom, hogy a természet csak színesíti magát velünk, vagy csak szelektál. Gondolkodtál már ezen?

Nem. Arra, hogy nem hal ki a Mardekár - de ez a szomszéd topikban továbbszőhető.
Szelektál, legalábbis egyértelmű, hogy a ts és a meleg emberek kevésbé fognak szaporodni. Viszont a társadalmi érdek egybevág az egyénivel annyiban, miszerint a boldogtalan ember nem termel, szóval alaphelyzetben nincs kárára a közösségnek, ha valaki megéli az identitását, orientációját.
Ezért sem értem, miért ugat le a melegek többsége a nemzeti gondolataim miatt. Valószínűleg én az oka vagyok, mert aki leugat, annak nem bújok elő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58761

  • Finley
  • Finley profilkép
"Én nem sajnálom az időt az életemből ilyesmire. Persze álmodoztam már hiába sokszor, meg türelemmel voltam, de az én döntésem volt, legfeljebb nem volt jó döntés. De mérlegeltem, így tettem, akkor meg nem elvesztegetett idő. Nem vagyok a "miért nem a Hufnágel Pistihez mentem" típus."

Felnőtt ember vállalja a döntéseit, ha jó ha rossz. Az utósírám felesleges, mert múlt nem változtatható. A múlt következménye az, amin van felülírási lehetőség, jól elrejtve. Kihívás megkeresni és ha értelme van, pozitív élmény is lehet belőle.

"Egyszer próbáltam "puhatolózni". A ts coming outra gondoltam éppen, amikor is olyan mély dolgot mondott el magáról az egyén, amitől elgondolkodtam, kéne-e az az előbújás."

Ez pettyet horrorisztikusan hangzik, remélem nem volt az.

"Hogy transznemű vagy-e. Genderqueer van kiírva. Azt meg úgysem értik meg, szóval más típusú coming out, felteszem.

Igen. Egy hajóban evezünk. A genderqueert azért jelöltem meg, mert bíztam benne, hogy mindenki szótárazni fog, mi az. Ez fejezi ki a nemek közti átmeneti jelleget. a másik ok az, hogy nem tartom fontosnak sem a saját nemem, sem a másik ember nemét.

"(Pozitív hozzáállásra nemrég volt egy vicces sztorim, éhesen, fáradtan, 34 fokban estem be egy kajáldába, nagy sor, végre én jövök, egy göndör copfos pici gömbnő veszi fel a rendelésem, majd eltűnik. Egy perc múlva látom, hogy tök más szendvicsekkel ügyködik hátul. Először felháborodtam, hogy hát miért másét csinálja, én jövök, éhen halok, stb. majd lenyugtattam magam, hogy biztos előbb kérte valaki. Erre látom, hogy jön a nő a kajámmal, hátul meg dolgozik tovább a másik tök ugyanolyan lány...erről egyből eszembe jutott, hogy nem feltétlenül negatívumot kell látni csak attól, hogy valami valószerűtlen, jelen esetben egy ikerpár a mekiben."

:S Ez még a szerencsésebb eset, van mikor Ők döntik el, mit kértem. (utolsó mondatod) Ezt gondolom én is.
Volt, hogy a helyzetből, embertől nem valószínűsítettem, hogy az származott, amit prognosztizáltam. Volt aki 10 év után lepett meg pozitívan, pedig már egész vastag falú dobozban volt nálam, . Folyton meglepetések értnek. ezért nem vagyok sem az optimista sem a pesszimista oldalon. Egyik sem a realitás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58762

  • Finley
  • Finley profilkép
"más típusú coming out, felteszem."

A coming outomban arra szorítkozom, akivel szervezkedem a testem megismerésében is. Nem filozofálok a váltáson már amúgy, és azon hogy ki voltam. Élem az életem, mintha mindig ez lettem volna
Voltak kellemetlen helyzetek, amikor idegenek a régi nemed szerint kezeltek? Hogy oldottad meg?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58763

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"A múlt következménye az, amin van felülírási lehetőség, jól elrejtve."

Ráfognám a gyulladt légutaimra, de ezt nem értem.

"Ez pettyet horrorisztikusan hangzik, remélem nem volt az."

Nem. Dobtam volna a magam teniszlabdáját, és készülődés közben egy focilabda szállt felém a másik oldalról, nem volt horror, egyrészt örültem, hogy mernek felém labdát dobni, másrészt láttam már pár meccset.

"Ez fejezi ki a nemek közti átmeneti jelleget."

Nem bizonytalanságot?

"Volt, hogy a helyzetből, embertől nem valószínűsítettem, hogy az származott, amit prognosztizáltam."

Egy nemváltás nagyon jó szűrő!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58764

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Finley beküldte:
akivel szervezkedem a testem megismerésében is.

Fáj a röhögés, de most röhögtem egy jót ezen a kifejezésmódon.

"Voltak kellemetlen helyzetek, amikor idegenek a régi nemed szerint kezeltek? Hogy oldottad meg?"

Nem kéne kerülnöm az ilyen helyzeteket, mégis kerülöm. Majd egyszer felvértezem magam.
Ha "buzisan" vagyok felöltözve - virágos vagy egyszerűen élénk színű póló - , megesik a mai napig, függetlenül a szőrmennyiségtől, hogy idős emberek nőnek gondolnak, de látom, hogy a hasonlóan öltöző nem ts-eket is annak gondolják, így ezt a generációs különbségnek és a korral gyengülő látásnak betudva elmosolygom. Te hogy oldod meg az ilyen szituációkat?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 5 hónapja #58768

  • Finley
  • Finley profilkép
"legalábbis egyértelmű, hogy a ts és a meleg emberek kevésbé fognak szaporodni. Viszont a társadalmi érdek egybevág az egyénivel annyiban, miszerint a boldogtalan ember nem termel, szóval alaphelyzetben nincs kárára a közösségnek, ha valaki megéli az identitását, orientációját."

Nem tudom, mikor fog ott tartani a társadalom,a hogy fontos legyen a munkaerő jó közérzete, nem csak termelés, hanem humánusság szempontjából is. Szerintem nem érem meg, de ezért sem fogok kivándorolni oda, ahol kolbászból van a kerítés. Mi lenne így az országból, ha mindenki, mint kutya ürítés után, szarban hagyná. Távolról persze lehet köpködni azt, ami kitermelte a tudásod. Ha mindenkinek hagyva lenne, hogy boldog legyen, lehet az lenne, mint a Terminátorban ( láttad? ) hogy a "gép" öntudatára ébred és már nem lehet vele azt csinálni, amit csak akarnak, nem lehet csak úgy teljes uralmat élvezni fölötte. Aztán ha boldog, elégedett emberek futkorásznak idestova, kevesebb antidepike is fogy, kevesebbet vásárolnak, mert sokaknak az is örömforrás, jutalmazó mechanizmus. Nekem is örömforrás főleg, ha tudom, hogy másnak kemény napom lesz. .


"Ezért sem értem, miért ugat le a melegek többsége a nemzeti gondolataim miatt. Valószínűleg én az oka vagyok, mert aki leugat, annak nem bújok elő"

Ezt így most nem tudom. Konkrétan mivel van bajuk?
Sokan nem tudnak különbséget tenni a hazafiasság, hazaszeretet, nemzeti öntudat és a szélsőségesség, homofóbia közt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.292 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook