Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: TS Coming out (történetek, tanácsok)

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58597

Ezeknek a "lányoknak" a kitárulkozásai félelmetesek. Miért gondolják, hogy én nem vagyok valami aberrált élőlény?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58600

"Beszarok. Én örülök, hogy nem vagyok zsidó. Még csak az kéne..."

Akkor minden rendben van nemde? Te nem vagy zsidó és örülsz is neki, semmi teendőd. Én nem örültem neki, így volt teendőm. Szerintem ez egy kerek történet. :)

"Ezeknek a "lányoknak" a kitárulkozásai félelmetesek. Miért gondolják, hogy én nem vagyok valami aberrált élőlény?"

Én meg azt tartom félelmetesnek, hogy vki hogy tud úgy élni, mint egy űzött vad. Vállalva inkább egy betegséget annak esetleges komoly szövődményeivel, ahelyett hogy élne az egészségbiztosítási JOGÁVAL és elmenne az orvoshoz, aki garantáltan látott már sokkal meredekebb dolgot is mint egy csipkés bugyi "meglepő környezetben". De nem vagyunk egyformák... :)

Amúgy nem egészen értem miféle kitárulkozásról beszélsz. Bár személyes élményt írtam le, elvégre pontosan ez a topik célja, általánosan fogalmaztam. Egyébként 1000 km távolságból szerinted hol érdekel engem, hogy mennyire vagy aberrált? Felőlem aztán, ha neked úgy esik jól, baltás gyilkos rohamnáci is lehetsz (najó, azt azért inkább ne... ;) ).

Az egész problémával kapcsolatban egy kedves ismerősöm idézném, aki minden fontosabb élethelyzetben (beleértve a jelenlegi munkahelyét is) nyíltan vállalta mind a zsidóságát, mind a melegségét. Egyszer azt mondta nekem, amikor megkérdeztem tőle, hogy nem fél-e egyszerre 2 "megvetett" kisebbségnek is nyíltan a tagja lenni, hogy meggyőződése, hogy nem vitte volna olyan sokra az életben, hogyha a megfelelő időben és helyen nem őszinte (tudni kell, hogy elég magas beosztásban dolgozó, az élet egyéb területein is több mint sikeres ember).
Kövezz meg, de én úgy gondolom, hogy sok igazság van a szavaiban. Én ugyan nem hirdetem lépten-nyomon a transzszexualitásomat, egyszerűen azért, mert nem tartom a személyiségem lényeges részének, de ha úgy látom, hogy az visz előrébb az utamon, ha elmondom bizonyos kulcsfiguráknak, akkor eszemben sincs elhallgatni azok elől, akik támogatni tudnak a céljaim elérésében.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58601

Apropó, most esik csak le... "lányok"...? :whistle: :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58602

  • grindylow
  • grindylow profilkép
"Neki sem tettem volna, ha egy ugrasztani vágyó ismerősöm nem mondja el neki"

Ezt pl. hiányolom, hogy a szakvéleményosztáskor nem készítik fel ilyen helyzetekre a ts embereket. Hogy a váltás után mások rosszindulata illetve váratlan szituációk ellen milyen kezelési technikák vannak, és hogy a váltás megold problémákat, de nem oszlatja el a meglevőket, és újakat is generálhat. Engem melegként "outoltak" egyszer, nagyon kellemetlen volt, de nem kezelhetetlen.

"Tehát vagy így szeret meg, vagy ne szeressen sehogy."

Teljesen egyetértek, ez így lenne fair, főleg, ha nincs vesztenivalója az embernek. Ha van, akkor nehezebb - és akkor egy "ugrasztani vágyó ismerős"-sel több. Meg hát honnan tudhatod előre, hogy reagál valaki.
Voltak pozitív-negatív tapasztalataid?
Post-op MtF-eknek, ha logikailag nézem, akár el is lehet titkolni.

"nyíltan vállalta mind a zsidóságát, mind a melegségét"

Ez sok közegben jelent előnyt tapasztalatom szerint. De azt is látom, hogy aki vállalja magát, jobban tisztelik érte, meg hamarabb lekopnak azok, akik nem önmagáért kedvelik.
Az biztos, hogy sokaknak fog erőt adni a példád, meg már a rabbiknak sem kell kutakodni többet, mit csináljanak ilyen helyzetben.

"Inkább a halál."

Előbb-utóbb az is lesz. Addig meg élsz, csak nem mindegy, hogyan. Ennyi erővel lehetne női tested is, és akkor a bugyi nem lep meg senkit, ha elájulsz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58603

Jól mondjátok. Úgy élek mint egy űzött vad. Megbaszhatom, hogy húsz másodpercen belül tudtam mikor van Cili születésnapja.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58604

"sokaknak fog erőt adni a példád"

Ez volt a legfőbb oka a "kitárulkozásomnak". Ha csak 1 embernek adok erőt, hogy ne adja fel a céljait, csak azért mert történetesen nemet váltott, és épp kilátástalannak tűnik a szituáció, már megérte. Nem azt mondom, hogy a nemváltás után már minden csupa móka, kacagás, azt sem állítom, hogy nem kell résen lenni, de a normális életbe (nekem legalábbis) az is beletartozik, hogy nem hagyjuk, hogy a TS-ség határokat szabjon az elképzeléseinknek. Nem beszélve arról, hogy sok cinkes helyzetből nekem nem a transzfóbia jön le, hanem a tudatlanság. Az ellen pedig csak az információ átadás segít, bármennyire is kellemetlen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58605

Örülök, hogy vannak pozitívan gondolkodó embertársaim. Nekem csak tél van hó és halál. Meg hatvankét tanga. Meg a hexa sakk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58606

Csodálkozom, hogy másoknak ez ilyen könnyű.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58609

Ki mondta, hogy könnyű? :)
Épp ez a lényeg, hogy egyáltalán nem könnyű, ellenkezőleg, megfeszített, idegőrlő, állandó aktivitást igénylő munka, és az is marad, amíg csak élünk, de ez az ami az értékét adja. Számomra az ember egyik legcsodálatraméltóbb tulajdonsága, hogy még a legkilátástalanabb helyzetben is képes újabb és újabb álmokat megfogalmazni. Ez alól te sem vagy kivétel, ezért vagy itt ezen a fórumon. Cinikusan, dacosan, sokszor sértően, de itt vagy.
Mintha az jött volna le a korábbi kommentjeidből, hogy vallásos evangélikus vagy. Ha ez tényleg így van, és nem azt érted alatta, hogy gyerekként a fejedre locsoltak fél liter vizet, akkor miért nem kérsz lelkészi segítséget az életvezetésben? Nem kell részletezni, hogy mitől vagy padlón, amíg ilyen a hozzáállásod az élethez, amúgy sem időszerű a nemváltás.
Sokat segít az is, ha másokon segítesz. Jót tenne a lelkivilágodnak, és kicsit eltávolodnál a saját problémáidtól. Akkor talán azt is meg tudnád fogalmazni, hogy milyen céljaid vannak az életben, és ha az meg van, akkor a többi már "gyerekjáték".

Igazából tök mindegy mit csinálsz, csak csinálj vmit, mert a passzivitás és az önsajnálat az, ami miatt ilyen kilátástalannak érzed az életed.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58610

Még 1 gyakorlati tanács. Kezdj el minden apró jó dologért ami napközben ér köszönetet mondani. Ha szép az idő, ha elérted a buszt, stb... Este lefekvés előtt pedig idézd fel, mik voltak ezek a dolgok. Garantálom, hogy némi "gyakorlással" röhögve napi 100 jó dolog összejön. Ha ezeket minden este felidézed, akarva-akaratlanul is föl fog merülni, hogy nem is olyan sz@r az életed, mint gondoltad, csak nem vetted észre az apró örömöket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58613

grindylow beküldte:

"nyíltan vállalta mind a zsidóságát, mind a melegségét"

Ez sok közegben jelent előnyt tapasztalatom szerint. De azt is látom, hogy aki vállalja magát, jobban tisztelik érte, meg hamarabb lekopnak azok, akik nem önmagáért kedvelik.
Az biztos, hogy sokaknak fog erőt adni a példád, meg már a rabbiknak sem kell kutakodni többet, mit csináljanak ilyen helyzetben.
.

Én pedig még azt is láttam, hogy az emberek jó része az álarcot szereti és a hazugságokat. Ha vállalod magad ( az lmbt akármelyik betűje is jelöljön) , vagy vallásod, az emberi kapcsolatokat károsíthat, mégis egyben a legjobb szűrő, ki szeret önmagadért.
Van ahol értelmetlen felvállalni, pl nem kell elmondani a hentesnek, mikor oldalast veszel, csak annak aki megérdemli a bizalmadat Mindenki hozzá van már szokva az non-stop szerepjátszáshoz, megfelelni akaráshoz, mondhatni ez a természetes. Engem az ember csak őszinte mivoltában érdekel. A nem a legszebb oldalával együtt és aki meg meri mutatni magát ( pl amilyen te voltál)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58614

Beni beküldte:
Még 1 gyakorlati tanács. Kezdj el minden apró jó dologért ami napközben ér köszönetet mondani. Ha szép az idő, ha elérted a buszt, stb... Este lefekvés előtt pedig idézd fel, mik voltak ezek a dolgok. Garantálom, hogy némi "gyakorlással" röhögve napi 100 jó dolog összejön. Ha ezeket minden este felidézed, akarva-akaratlanul is föl fog merülni, hogy nem is olyan sz@r az életed, mint gondoltad, csak nem vetted észre az apró örömöket.

Én ezt csecsemő koromba kiprobáltam, secret pl az jut jelenleg eszembe, milyen kár, hogy nem működik, és a Sátánnak küldesz meghívót. :S :) :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58616

Azért is köszönetet lehet mondani, hogy van kit szeretnünk, azért, hogy örömet szerezhettünk valami aprósággal, valaki köszönetet mondott, és viszont, valaki szeretettel gondolt ránk és viszont.

Az emberek legalább 90%-a az őt ért rosszra van fókuszálva, egészen pontosan annak a gyakorlására, hogy lehet a történésekből a negatívumot kiragadni, mint kizárólagos létezőt.
Ha egy reggel elejt egy kanalat, akkor az "ez a nap is jól kezdődik" gondolattal már rá is van vetítve az egész napra a biztosan bekövetkező pechsorozat a világvégével.

A béke eljövetelében még minidig hiszek, csak még nem látom, mert távolról olyan kicsike.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58617

Milyen béke a Grindyvel? :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58618

lovestorysecret beküldte:
Beni beküldte:
Még 1 gyakorlati tanács. Kezdj el minden apró jó dologért ami napközben ér köszönetet mondani. Ha szép az idő, ha elérted a buszt, stb... Este lefekvés előtt pedig idézd fel, mik voltak ezek a dolgok. Garantálom, hogy némi "gyakorlással" röhögve napi 100 jó dolog összejön. Ha ezeket minden este felidézed, akarva-akaratlanul is föl fog merülni, hogy nem is olyan sz@r az életed, mint gondoltad, csak nem vetted észre az apró örömöket.

Én ezt csecsemő koromba kiprobáltam, secret pl az jut jelenleg eszembe, milyen kár, hogy nem működik, és a Sátánnak küldesz meghívót. :S :) :woohoo:


Ezt még én nem próbáltam, csak elméletben tartom jónak.

Beni, a "röhögve napii 100 jó dolog összejön" az azt jelenti, hogy egyre többet tudsz felidézni, de nem szegődik melléd szignifikánsan nagyobb szerencse, vagy a pozitív szemlélet a pozitív történések számát is emelte?

Lovestorysecret, mi volt a pontos negatív tapasztalat a sötét oldallal?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58619

Palla beküldte:
Ezeknek a "lányoknak" a kitárulkozásai félelmetesek. Miért gondolják, hogy én nem vagyok valami aberrált élőlény?

Zsófika te inkább egy beszari élőlény vagy, ilyen cumit tennék a szádba. :S :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58620

lovestorysecret beküldte:
Milyen béke a Grindyvel? :S

Eddig néma csend és hullaszag, ahogy ő mondaná lófasz esti fény. De rá gondoltam. Öröm, szeretet, béke. :)
De naív vagyok i.tenem..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58621

Nem olvastam a Secret-et, így nem tudom miről szól, vagy hogy mi a célja. De ha az az alapja, amit írtam, akkor a Secret szerzője feltehetően jól ismerte a zsidó vallásgyakorlatot, és a mögötte lévő filozófiát. :)
A hála, mint olyan, vallástól függetlenül univerzális érték. Ha az életed szerves részévé teszed, azzal csak jót teszel magadnak. :)
Sajnálom, ha neked nem működött. Vagy esetleg hátsó szándékaid voltak? Vmi konkrét, kézzelfogható jutalmat vártál, cserébe? Ebben az esetben nincs min csodálkozni, azt seftelésnek hívják, nem őszinte hálának. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58622

Nem vagy naiv, minden létezik, amit mondasz, csak egy baj, inkább a földi életen túl. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

TS Coming out (történetek, tanácsok) 7 éve 6 hónapja #58623

Beni beküldte:
Nem olvastam a Secret-et, így nem tudom miről szól, vagy hogy mi a célja. De ha az az alapja, amit írtam, akkor a Secret szerzője feltehetően jól ismerte a zsidó vallásgyakorlatot, és a mögötte lévő filozófiát. :)
A hála, mint olyan, vallástól függetlenül univerzális érték. Ha az életed szerves részévé teszed, azzal csak jót teszel magadnak. :)
Sajnálom, ha neked nem működött. Vagy esetleg hátsó szándékaid voltak? Vmi konkrét, kézzelfogható jutalmat vártál, cserébe? Ebben az esetben nincs min csodálkozni, azt seftelésnek hívják, nem őszinte hálának. :)

Nem így volt, nem vagyok olcsó. :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.249 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook