Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43539

Tipikus TS tényleg nincs, max sztereotipikus. Én is sorolhatnám a pszichiátriával kapcsolatos kritikán aluli tapasztalataimat, furcsaságaim is vannak/voltak bőven, de sajnos vannak bizonyos dolgok, amiket pontosan ezért nem feltétlenül célszerű nagy dobra verni, ilyen például a kasztod is. Nem akartam ennyire részletezni, de úgy tűnik muszáj lesz:
Az, h te ilyen-olyan úton elintézted a dolgot, abból a szakemberek nem azt a következtetést vonják le, h te mennyire elszánt vagy, hanem pontosan azt, amit mondtak is neked, h rögeszmés. Egy skizofrén pl ha épp nyakig benne van egy pszichózisban, ugyanolyan elszántan fog küzdeni az ügyéért, akár még meg is csonkíthatja önmagát, mégsem feltétlenül lesz ettől TS. A "most már minden mindegy" érv pedig orvosi szempontból nem létező fogalom, sőt mi több, ha súlyosan önveszélyesnek találnak (egy ilyen illegális kasztot akár ítélhetnek annak is), simán be is zárathatnak, amivel még távolabb kerülsz a célodtól.
Úgyh ha szakvéleményt szeretnél, nagyon meg kell fontolnod, h kinek mit mondasz, és milyen az általános megjelenésed (nem a ruházatra célzok).

Egyébként én a helyedben (írtad, h 5 éve rohangálsz már szakik után), visszamennék azokhoz a dokikhoz, akik már egyszer elküldtek. Na ez pl már olyan gesztus, amit díjaznak, és szerintem elég jó eséllyel akadni fog olyan a régiek közül, aki most már megadja. Bár Nagy Gertrúdot külön említetted, h szerinted bunkó volt, én mégis nála kezdeném az ismétlést (na feltéve ha már volt minimum 1 éve, h nála jártál), mert úgy tudom a felsoroltak közül ő a legkönnyebb dió. Ha pedig már van 1 pszichológiai véleményed, a pszichiátriait sokkal könnyebben ki fogják adni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43540

Az asperger, és sok egyéb dolog, ami nem kellene h az legyen, nálunk sajnos tényleg sok esetben kizáró oknak számít, mégis vannak akiknek így is sikerült. Az akit én ismerek, úgy tudom Simonnál szerezte meg a szakvéleményt.
Ebben az esetben főleg a lelkedre kötném, h nagyon megfontoltan beszélj a vesszőfutásodról, hidd el, tapasztalatból beszélek. Nekem ugyan megadta Gertrúd végül elsőre a véleményt, de mivel ugyanebből indultam ki mint te, nem sok híja volt, h elküldjön, nagyon megizzadtam azért a papírért.

Sok szerencsét!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43541

  • grindylow
  • grindylow profilkép
jpmaa1p1 írta::
#43535

De most ugye nem éppen lebeszélni próbálsz a transitionről?

A többszörös orvosi ellenjavallatok ellenére való transitionről, az orvosi felügyelet nélküli műtétről beszéllek le. De ahogy látom, ez már késő.

Találd meg az utad.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43542

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Én nem Gertrúdhoz mennék vissza, hanem Simon dokihoz. Gertrúd véletlenül sem volt annyira szimpatikus és véletlenül se értette úgy elsőre a szavaim, mint Simon doki. Gertrúd inkább félreérteni hajlamos szerény véleményem szerint.

Gyakran egymás mellett beszéltünk, nem egymással.
Bár én elsőre megkaptam a szakvéleményt, de volt benne 1-2 nagyon nem tetsző megjegyzése, amit mai napig se értek.

Elmondtam neki, hogy gyerkőc korom óta saját testemmel van bajom és nem a partner testével, de azért csak magyarázta a homoszexualitást, amihez közöm nincs.
Plusz beleírta a szakvéleménybe, hogy van bennem bizonytalanság, amiért így utólag simán eltiltanám a hivatásától. Nem tudom hol a bizonytalanság egy olyan embernél, aki ovi előtt tudja, hogy rossz testben van és felnőtté válásig ez nem változik egy percig sem, utána pedig elindul a nemváltás útján. Innen is üzenem Gertrúd néninek, annyira volt bennem bizonytalanság, hogy a szakvéleménye után lassan 10 év elteltével is 100% biztosan tudom, hogy rossz testben születtem, és kifejezetten boldog vagyok a hormonkezelésem, kasztrációm óta, és örömmel készülök az SRS-re. Ami tény: a psziho dokik is csak emberek, s tévedhetnek, csak esetükben ennek elég nagy súlya van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43544

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Afterlifex írta::
azért csak magyarázta a homoszexualitást, amihez közöm nincs.

Pedig odavolt, hogy ő nem tud homoszexuális férfiaggyal gondolkodni.
Jó lenne - és ebben az egyben igaza volt anyámnak, aki kirohant a szakvéleményt adó pszichológusok ellen - , ha azok, akik véleményt adnak, utána kíváncsiak lennének arra, mi lett velünk: ha úgy tetszik, a munkájuk eredményére...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43545

  • Enii
  • Enii profilkép
Elméletileg nem kell nála fizetni, TB-re megcsinálja. Az autizmushoz annyit írnék, hogy ismerek egy ts-t aki hasonló problémákkal küzd, és ő simán megkapta a Wéber Katinál és Tolnai Valériánál. Azt mondjuk nem reklámoznám a helyedben, hogy saját magadat kasztráltad, bár ismerek egy másik ts-t aki szintén megtette ezt, nem tudom, hogy ő relkámozta-e a pszicho dokiknak, de most már ott tart hogy valószínűleg még ebben a hónapban meglesz a műtétje. A Nyugati országokban sem megy könnyebben a dolog. Sőt, ott általános, hogy évekig kell járni az ún. gender terapeutához aki Real life tesztet csináltat veled, hogy évekig kell élned a válaszott nemed szerint hormon nélkül, magyarul kb traviskodásra vagy crossdresserségre kényszerítenek. Nem beszélve arról, hogy nemváltásra csak SRS műtét után kerülhet sor. Addig ugyan vehetsz fel női nevet, de a személyidben ugyanúgy szerepelni fog hogy férfi vagy, tehát semmit nem érsz vele nagyon. Magyarországon még mindig az egyik legjobb a helyzet ami a nemváltást illeti, csak Argentína előz meg minket, ahol már minden ember szabadon rendelkezhet a neme és a neve felett és csak annyit kell tenni, hogy besétálsz a hivatalba és megkéred őket, hogy írják át. De nekik van igazuk és ezt kéne mindenhol, ez mindenkinek az alapvető emberi joga kéne hogy legyen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43546

  • Hanzo
  • Hanzo profilkép
Ha zalában lakom, de pl megpróbálnám a székesfehérvári dokit, akkor kell ideiglenes lakcímkártya, vagy valami, hogy ne küldjön el?
Jó lenne ha meg tudnám csinálni legalább az egyik szakvélemény TB-re, elég csóró vagyok...:S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43547

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Real Life tesztek, ezt se értettem soha. Akinek pl. szerencsétlenül full pasis vagy csajos külseje van, hormonok/iratok nélkül csináljon magából hülyét utcán, munkahelyen. Baromságoknak a teteje.
Nem tudom mi köze a való élethez, hogy traviként járkálsz a világban. Az a cél, hogy ne így élj, hanem beilleszkedj lehetőség szerint.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43548

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
grindylow írta::
Afterlifex írta::
azért csak magyarázta a homoszexualitást, amihez közöm nincs.

Pedig odavolt, hogy ő nem tud homoszexuális férfiaggyal gondolkodni.
Jó lenne - és ebben az egyben igaza volt anyámnak, aki kirohant a szakvéleményt adó pszichológusok ellen - , ha azok, akik véleményt adnak, utána kíváncsiak lennének arra, mi lett velünk: ha úgy tetszik, a munkájuk eredményére...

Ennek ellenére nálam eléggé értette a homoszexuális témát, csak épp fölösleges volt róla beszélni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43550

  • Wini
  • Wini profilkép
A kasztrációt egyéni módon csináltam... Sokadik próbálkozásra sikerült.

Mercike kettő, vagy ugyanaz! Nem lennék meglepve! Szerintem is beteges saját magad otthon műtögetése.Tmogatom Simonékat!
Kétszer is zárt osztályra kerültem emiatt.

Ne haragudj de azon csodálkozom, hogy kiengedtek.
Egyes pszichiáterek szerint a kasztráció önmagában elég bizonyíték arra, hogy valaki skizofrén, és nem transzszexuális. Pedig ha utánagugliznának, láthatnák, hogy ez nem így van.

Igen! A gugli megmondja a tutit!
Egyszerűen azért tettem, mert muszáj volt, máshogy nem haladhattam volna előre.

Gondolod most bentebb vagy? Nem hiszem, annyival másabb a helyzet, hogy nem csak eszed, de heréd sincs!
A pszichiáterek kényszerítettek rá.

Igen! Gertrús és Simon elment hozzád, mert ők házaló TS vadászok, és a fejedhez fegyvert fogva rádparancsoltak, hogy azonnal heréld ki magad, egy almabelezővel!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43554

  • jpmaa1p1
  • jpmaa1p1 profilkép
#43545

De legalább ott nincs "előszűrés." Ott megadják mindenkinek a lehetőséget. Különben is már szerintem nincsenek ilyen szabályok, csak az SRS-hez kell RLT, a hormonokhoz nem.
De egyébként is, lehet, hogy éppen jót is tenne, ha bele lennék kényszerítve, hogy nőként éljek. Mert amúgy elég nehéz összegyűjteni a bátorságot. Ha valaki belémkötne, mondhatnám azt, hogy az orvosom mondta, hogy női ruhákat kell hordanom:) De külföldön még az se kéne, mert úgy sem érteném, mit mondanak:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43557

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
De azt magyarul és külföldi nyelven is megértenéd, ha bemosnának egyet neked. :) Aztán biztosan nagyon érdekelné őket, hogy az orvosod miatt húztál női ruhát...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43559

  • Enii
  • Enii profilkép
Afterlifex: Hát igen, jóesetben ennyivel megúszná, mert itthon az emberek többsége nemigen tolerálja az ilyen dolgokat. Engem így is mindig meg akartak verni régebben, pedig nem hordtam női ruhát, de ígyis mindenki rámakasztotta, hogy buzi vagyok és a buzikat ugye ütni kell... Ha még női ruhát is hordtam volna nem is tudom mit csináltak volna velem...

Hanzo: Nem tudom mi kell neki, én nem voltam nála, valami okirat biztos kell amivel igazolni tudod magad, meg persze TAJ kártya. Mindenesetre egy próbát megér, veszteni nem veszthetsz vele semmit. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43560

  • Wini
  • Wini profilkép
Azért maradjunk a realitás talaján.
Nem egészen hétköznapi ha egy tökös csöcsös, szőrös ember virággal a parókájában sertepeltél az utcán, önfeledten, boldogan pillangókat hajhászva.

Szoktam látni ilyen embereket, és számomra eléggé visszataszító az affektálásuk...
De azt magyarul és külföldi nyelven is megértenéd, ha bemosnának egyet neked.

Jó esetben, csak egyet...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43575

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
ööö... gyerekek... ÚJBUDA. INGYEN. Szegény srác mindent kapott, csak azt nem, amit kért... :D

Na majd jól lecsekkoljuk és írunk tapasztalatot. Ok, nem minden TB-s orvos ért a TS-ekhez, de próba-cseresznye. Engem is 2 helyről hajtottak el, de megcsináltam. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43576

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Ellenier neked könnyű volt, mert te tudsz főzni!:P :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43579

  • Trini
  • Trini profilkép
Szerintem nem mentát pirítós teszten az lehet a gond azért nem kapott szakvéleményt :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43621

  • Szabina
  • Szabina profilkép
Sziasztok! Szia Mel!
Örömmel olvastam, amit Wéber doktornőről írtál!
Sajnos nagyon ritka ez manapság.
Tegnap előtt, amikor lefeküdtem aludni, még boldogan és bizakodóan tettem azt, hiszen többszöri alkalom után tudtam, hogy másnap reggel mehetek a pszichológiai és pszichiátriai véleményemért.
El is indultam, elég sokat vártam, amikor végül bekerültem volna elment a doki ebédelni, nem baj, újabb mésfél óra várakozás után megjött a doki, amikor is egy gyógyszer ügynök pofátlanul belépett előttem az ajtón , újabb fél órát varrva a nyakamba.
Ez sem gond, gondoltam mindent megér, hogy végre a szakimmal hazatérve kérhetek majd urológiai időpontot is, aztán pár nap múlva küldhetem is őket a megfelelő kérelemmel a megfelelő helyre.
Ezerrel nyomtam a facebookot a telómon, amikor kijött a kis ügynököcske és felhangzott a nevem, mehetek befele....
Tök nyugisan leültem és pár kérdés után a doktor elkezdett gépelni a réges-régi "ütögetős" írógépén. Majd elővéve a betegségek kódszámát tartalmazó Bno könyvet kb 10 percen át keresgélte , amit én segítvén elmondtam neki, hogy 64.00 a betegségkódom.
Majd azt mondta, hogy ő még ilyen esettel nem találkozott és a bno könyvben sem találta , így 52.80 as kódot írt a papíromra, ami sexuális dysfunctiót jelent.
Valamint még azt, hogy mindemellett pszichózisra utaló jelet nem észleltek, magyarul mentális problémám nincsen. Hát ez volt a tegnapi napom, Elleiner barátosnémnak már facen megírtam és Ő biztatott,hogy ne adjam fel, amit itt is köszönök Neki és ígérem nem teszem, hisz tudom, hogy ez az orvos tudatlanságán és negatív hozzáálásán múlott.
Igazából nem is hibáztatom amiatt, hogy nem tud sokat a dologról, mert itt Körmenden egy kis városban én vagyok szerintem az egyedüli transznemű, viszont amikor 3. alkalommal magyarázom neki, hogy mi van velem, és hogy ezt már 4 éves korm óta tudom, és ő tisztában van azzal, hogy mentálisan egészséges vagyok, akkor szerintem nem azt kéne leírnia a papírra, amit írt, hanem ami segít előre menni, haladni abban, hogy valaha normális életem lehessen.

Gondoltam megosztom Veletek mindezt, hátha tapasztalatotok hasonló esetet, a kisváros, negatív hozzáállás és e témakörrel kapcsolatos orvosi tájékozatlansággal kapcsolatosan.

Mel, hozzád az lenne a kérdésem, hogy a Wéber doktornő elérhetőségét elküldenéd-e nekem privibe?
Nagyon megköszönném.
Látom, nem olcsó, főleg, ha az utazást is beleszámítom,de inkább, mint még egyszer kitegyem mindennek magam.

Vagy ha esetleg vas vagy zala esetleg veszprém megyében tud olyan pszchihót és pszichit, aki tájékozott a témában, az kérem, ossza meg velem tapasztalatait, orvosa nevét, számát.

Nagyon köszönöm és további szép napot mindenkinek.

Üdv: Szabina.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43627

  • Enii
  • Enii profilkép
Legalább megpróbáltad... Én is tudom bizonyítani, hogy vidéken tök hülyék a témához. Én Tatabányán voltam az ottani pszichiátrián először, elmondtam a doktornőnek, hogy mi a problémám , mire ő nem kis egyszerűséggel elhajtott a fenébe, közölve velem, hogy ők nem foglalkoznak ilyesmivel, ők komoly mentális betegekkel foglalkoznak csak. Mondom jólvan, itt is voltam akkor. Még utána próbálkoztam pár helyen, többek között Dr. Kárpáti Róbertnél, aki szintén lepattintott, de másnak bezzeg megcsinálta. Aztán végül úgy döntöttem, hogy inkább fizetek érte, csak foglalkozzon már velem valaki. Elmentem Nagy Gertrúdhoz és Tolnai Valériához, nagyon rendesek voltak, semmi gond nem volt egyiknél sem.

De ez, hogy rossz BNO kódot ír a papírra, mert ő még nem hallott az F6400 ról, ez mindent überel... -.-
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 11 hónapja #43628

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Szió Szabina!

Itt vannak a doktornők köztük Wéber Katalin elérhetősége.
transvanilla.hu/informaciok/hazai-orvoso...ogusok-pszichiaterek

Sok sikert és egy vagonra való kitartást kívánok neked! :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.306 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook