Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43366

Gyerekeket is szoktak vizsgálni, ott sem gond. Amúgy én is szűz voltam. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43375

• Hanzo
  • Hanzo profilkép
Köszi szépen. :) Igazából nőgyógyásznál csak kétszer voltam eddig, abból egyszer ultrahanggal nézett meg, szóval gondolhattam volna, hogy lehet máshogy is... :D Nahh, majd szépen lassan mindent.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43377

• Harcos
  • Harcos profilkép
Hali! Ezek az agyturkászok mind drágák, ezért lehet mégis megérné megpróbálnod az ingyen körzetit, ha az anyagiak megterhelőek neked.
Sok sikert! B)

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43379

• Hanzo
  • Hanzo profilkép
Elgondolkozom rajta erősen, csak eléggé érzékeny vagyok, és félek a bizonytalanba menni, hogy talán ki is röhögnek az olyan dokik, akik nem nagyon találkoztam még TS-al... :S

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43380

• Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Hanzo jobb is, ha gondolkodsz ezen, mert szakvélemény szempontjából nem sokra fogsz jutni egy olyan dokival, akinek esetleg te fogod magyarázni, hogy mi is az a transzszexualitás. :)
Vagy rosszabb esetben elkezd félrekezelni, mert azt hiszi majd, megőrültél vagy egyéb agybajod van. :unsure:
Sok évvel ezelőtt én is tettem egy próbát körzetinél (vagyis inkább anya húzott oda), aki elintézett annyival, hogy kimerült vagyok és felírt egy raklap gyógyszert. Halvány lilája nem volt az egészről...
A kiröhögés sem utolsó szempont, a tudatlan dokik némelyike képes rá sajnos.
Remélem sikerül megoldanod!

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43383

Szia Hanzo, én is zalai vagyok eredetileg bár most Pesten lakom albérletbe, a zalaegerszegi pszichókat sztem kerüld, van pár ismerősöm akik személyesen ismernek onnan pár embert és nem sokáig maradt titokban h megfordultak ott. Ezzel nem azt akarom mondani h ők pletykáltak, mert azt nem tudom. Nem ezzel a gonddal ugyan, az nem derült ki h mivel, de kisvárosban az is elég ha tudják h ott voltál...Sok sikert kívánok bárkihez is mész!

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43384

Sőt nem gondolom, hogy a pszichók miatt tudódott volna ki h kik jártak ott, inkább csak az h kisvárosban mindig könnyebben kiderül az ilyen.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43385

• Hanzo
  • Hanzo profilkép
Köszi :) Nekem Nagykanizsa közelebb lenne mint Zalagerszeg, de Budapestet fogom választani. Inkább dolgozok még és gyűjtök pénzt rá, de szeretnék biztosra menni a dokiknál. Pont emiatt, mert nem akarok én magyarázni hogy mi van velem, hanem elvárom, hogy tudja mi ez. Így is össze-vissza vagyok zavarodva, hogy hogy magyarázom meg majd a szüleimnek hogy nem vagyok gyogyós... :S

Na, de a lényeg, hogy Pestiek közül mindenképp a Gerttrúd nénit néztem ki, hozzá fogok először elmenni, ahogy olvasgattam itt a fórumon, az a legjobb ha hozzá megyek először. :)

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43386

Jólvan akkor sok sikert a papírokhoz és szüleidhez is! :) Talán úgy megértőbbek lesznek ha megmutatod a papírt és akkor levágják, hogy nem csak képzeled ezt az egészet :)

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43388

• Hanzo
  • Hanzo profilkép
Igen, azért akarom elmondani akkor ha megvannak a papírok. Úgy tudok nekik konkrétumokat mondani, megnézhetik a papírokat, stb stb, tehát láthatják hogy ilyen tényleg létezik. Mert persze, megértem, hogy amíg az ember nem kerül kapcsolatba ilyesmivel, addig nem is nagyon tud róla dolgokat, esetleg összekeveri... szóval nem hibáztatnák őket ha nehezen értenék meg.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 1 hete #43389

:up:

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 5 napja #43487

• Quaoar
  • Quaoar profilkép
Hahó! :)
Van valakinek tapasztalata az Újbuda Egészségcentrummal, az ottani pszichológusokkal, pszichiáterekkel? (Fehérvári úti, Tétényi úti Rendelőintézet)

Az a helyzet, hogy mivel Budapesten van háziorvosom, arra gondoltam, kérek tőle beutalót (és akkor nem kell originál lakóhelyemen, ahol sosem járok, "szórakoznom" ezzel). Szeretném ingyen megúszni - nem élek nagy lábon. :unsure:

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 4 napja #43517

• jpmaa1p1
  • jpmaa1p1 profilkép
Nekem van. Tavaly jártam a Tétényi útnál Csehó Zoltánhoz és Nagy Gertrúdhoz. Nekem nem adták meg a szakvéleményt, és (főleg NG) elég utálatos és kárörvendő volt. De legalább nem kellett tízezreket fizetni ezért. Úgyhogy próbának megérheti.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 4 napja #43518

• jpmaa1p1
  • jpmaa1p1 profilkép
Sziasztok!
Én itt új vagyok, de egyébként a témában már nagyon nem. Már több mint 5 éve küzdök ezzel a bürokratikus akadállyal.
Valaki tudna valamilyen ötletet adni, mihez kezdjen az, aki már volt többek között Simon Lajosnál, Nagy Gertrúdnál, Tolnai Valériánál, Wéber Katalinnál és a helyi illetékes pszichiáternél is, és mindegyik elutasította? Azon kívül persze, hogy "maradjon férfi..."
Már végre túl vagyok a kasztráción (nem éppen a hivatalos úton) és azóta (több mint fél éve) szedem a hormonokat (feketén persze). Szeretném hinni, hogy innen már nincs visszaút (legalábbis a beleegyezésem nélkül nincs.)
Tehát akkor ismer valaki egy pszichót, aki ha másért nem "most már úgyis mindegy" alapon megírná nekem a szakvéleményt? (értsd: aki bárkinek megírná)

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 4 napja #43522

Meg szabad kérdezni, h milyen indokkal nem adta meg senki? Azt amúgy nem biztos, h túl jó ötlet nagy dobra verni, h túl vagy a kaszton nem hivatalos úton, ez pont inkább rossz fényben tüntetne fel téged.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 3 napja #43532

• Enii
  • Enii profilkép
Hát nehéz az ügy, mert ahogy így felsoroltad a dokikat akiknél voltál és elutasítottak, konkrétan kilőtted az összes népszerű ts-ekkel foglalkozó pszicho dokit. :/
Esetleg még Székesfehérváron lehetne próbálkozni Dr. Kárpáti Róbertnél ( asszem ez a neve ), de engem elküldött azzal az indokkal, hogy nem Fejér megyében lakom és nem tartozom a körzetébe, de egy pécsi ts fiúnak meg simán megírta, ami eléggé fel is bosszantott. De mindenesetre egy próbát megér, de akkor jó lenne kideríteni előtte, hogy eddig miért nem kaptad meg és ezúttal biztosra menni.
Azt megkérdezhetném, ha nem veszed indiszkréciónak, hogy a kasztrációt, hogy sikerült így megcsináltatni?

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 3 napja #43533

• jpmaa1p1
  • jpmaa1p1 profilkép
Hát szerintem egyes pszichiáterek véleménye az, ami rossz fényben tüntetne fel. Most hadd ne soroljam a pszichiátriával kapcsolatos rossz tapasztalataimat. Lényeg az, hogy szerintük nem vagyok "igazi" transzszexuális, és ez csak valami rögeszme nálam.
Az biztos, hogy nem én vagyok a "tipikus" TS, meg, tényleg, egy kicsit "furcsa" vagyok egyébként is. De nem értem, hogy emiatt miért kell tönkretenni az életemet. Ezek nem értik és nem is akarják érteni, hogy mennyi szenvedést és kárt okoznak. Valahogy úgy gondolhatják, ha megtagadják a szakvéleményt, azzal az egész probléma megszűnik létezni.
A kasztráció említése meg szerintem fontos, hiszen ez bizonyítja egyrészt, hogy nem feltétlenül úgy alakul az életem, ahogy a pszichiáterek elrendelik; másrészt pedig, már nem lehet belőlem normál férfi, hacsak nem injekcióztatom magam tesztoszteronnal, azt meg nyilván nem fogom.
Tehát a pszichiáterek számára már nem az a kérdés, hogy engedélyezik-e a transitiont, hanem az, hogy hivatalosan is tudomásul veszik-e annak tényét.
Tehát akkor tudsz egy olyan pszichológust/pszichiátert, aki a hozzám hasonló "problémás" eseteknél is jóindulatú és erkölcsös tud lenni ahelyett, hogy gyereknek kezel és meg akarna fegyelmezni?

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 3 napja #43535

• grindylow
  • grindylow profilkép
Gondolod, hogy akkor jóindulatú és erkölcsös egy orvos, ha megad egy diagnózist, amit nem tart szakmailag indokoltnak?

Felteszem, azért nem írtak neked szakvéleményt, mert úgy gondolták, pont akkor teszik tönkre az életed, ha megadnák.

Ha találsz is olyat, aki erre vállalkozna, ne reklámozd, hogy többen elutasítottak, és az illegális műtétet sem.

"Tipikus" ts pedig nincs.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 3 napja #43536

• jpmaa1p1
  • jpmaa1p1 profilkép
Hát nála még tényleg nem voltam. Nem vagyok fehérvári én se. Sok TS esete volt már neki? Kell nála fizetni? Mert nincs sok pénzem, és inkább hormonra költöm, mint pszichiáterre.

Azért nem kaptam meg a szakvéleményt, mert itt még mindig az a nézet uralkodik, hogy ezt csak annak lehet engedélyezni, aki "egyébként teljesen normális." És rám ez elég nyilvánvalóan nem igaz. (Valószínűleg Asperger-szindrómám van (enyhe autizmus) amit gyerek korom óta többször diagnosztizáltak, azóta valamit enyhült, de ez veleszületett állapot, és nem nagyon lehet kezelni, főleg nem erőszakkal.)
Ez nyugati országokban már rég nincs így, ott aki nemet akar váltani, az transzszexuális és kész, amire nincs más kezelés, mint a nemváltás. (legalábbis az internetről én így tudom, nem is találtam olyanokat, akiket "eltiltottak" volna a transitiontól) Nekem viszont csak itt lehet átíratni a nevemet.

A kasztrációt egyéni módon csináltam... Sokadik próbálkozásra sikerült. Kétszer is zárt osztályra kerültem emiatt. Egyes pszichiáterek szerint a kasztráció önmagában elég bizonyíték arra, hogy valaki skizofrén, és nem transzszexuális. Pedig ha utánagugliznának, láthatnák, hogy ez nem így van. Egyszerűen azért tettem, mert muszáj volt, máshogy nem haladhattam volna előre. A pszichiáterek kényszerítettek rá.

Tudsz arról, hogy van-e valamilyen jogi lehetőség? Valahogy meg kell kerülni ezeket a pszichiátereket.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 7 éve 3 napja #43538

• jpmaa1p1
  • jpmaa1p1 profilkép
Meg kell érteniük nekik, hogy ez csak számukra "szakmai" kérdés, nekem az életem múlik rajta. Meg azt is érteniük kell, hogy azzal, ha elutasítanak, azzal csak egy sokkal nehezebb, hosszabb, drágább és veszélyesebb útra terelnek.
Az ember sokféleképpen tönkreteheti az életét pszichiáteri engedély nélkül is. De én tudom, hogy mit teszek, és ennek mik a lehetséges következményei. Úgy tűnik, hogy a pszichiáterek azok, akik nem tudják. Vagy nem érdekli őket.

Az a baj, hogy ha nem "reklámozom" hogy mennyien elutasítottak, akkor azt fogják hinni, hogy az egészet most találtam ki és majd olyan gyorsan el is múlik. Tudniuk kell, hogy mennyit szenvedtem miattuk.
És a kasztrációt is kell, a már említett okok miatt.

De most ugye nem éppen lebeszélni próbálsz a transitionről?

Oldal elkészítésének ideje: 0.223 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook