Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 9 hónapja #44309

  • harcioroszlan
  • harcioroszlan profilkép
Szóval akkor azt mondod, ha jól értettem, h telefonban csak kérjek simán időpontot mind2 helyen, és ne is mondjak semmit, h mi célból, v akármi? És amikor bemegyek az adott időpontban, és behív, akkor kezdjem el neki tálalni az egészet?

Tudod, h mi ezzel a baj? H így mindaddig, amíg nem megyek el hozzá, arra számítok ugye, h lesz, vagyis ebben a hitben nem kezdek el más doki után járni; és ha meg akkor kiderül, h vmiért mégis elutasít, akkor így csak akkor kezdek majd el új doki után járni, amikor tőle eljöttem: ami egy csomó idő csúszás. Azért gondoltam a telefonra, mert akkor ha nem ad, mert fél, v nem érzi magát szakembernek, v akármi, akkor rögtön megmondaná a telefonban, és akkor legalább nem is számítanék rá. Akkor legalább már rögtön akkor elkezdhetnék más forrás után nézni. De értem azt is, h a telefonban való közlés mért nem túl nyerő szintén.

És azt azért ne kérdezzem meg a telefonban, h fogadhat-e egyáltalán felnőtt-pszichó 18 éven aluli létemre?

"Mondd azt, h nemrég mondtad el nekik is..." - hát de ez nem igaz! 15 évesen mondtam el. Vagy az nem régnek számít? (Az én viszonylatomban elég rég, ahogy így nekem lejönnek az idők. xD)
Na nem az első beszélgetésen (arra be sem engedik), de mielőtt kiadná a szakvéleményt.
Jaj, ez most nagyon megijesztett. Ez azt jelenti, h nem elsőre adják ki? :dry: :( :( :(
De mégis, mennyi időre számíthatok? Hány alkalomra?

Van olyan doki, akihez beállítasz, és már írja is? És már aznap este a kezedben is van?

De én azt nem értem, h ha egy dokihoz bemész, rögtön első alkalommal is ad vmi papírt, nem? Arra is rá kell írnia vmit. Naés egyrészt mibe tellik neki, h akkor már arra is az F6400-t írja rá? És ha pedig nem azt írja, akkor milyen alternatív diagnózist írna rá?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 9 hónapja #44330

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Szia!
Nem hiszem, hogy egy megjelenés elég lenne... :-) Aznap vagy akkor sztem kizárt, hogy megírja. Legalábbis magánrendelésen. Sztk-n nem tudom. De ha nem szakija a témának, valszeg előbb utána szeretne olvasni a szakirodalomban és utána beszélgetni veled, akár 3-4-szer...
Az, hogy "mibe tellik neki", kérlek, ne te döntsd el... :-)
(Ja, és a "nemi identitás-zavar" pedig lehet, hogy többértelmű, de sztem a szakszavaknak szakemberek esetén van súlya, nem laikusoknál. :-) )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 9 hónapja #44331

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Ja, erre az "időpontra várakozás közben letelik az életem" témához pedig: felhívhatsz akár három dokit is, hogy adjanak neked időpontot, és ha az elsőről lepattansz, mész a másodikhoz köv. nap (vagy amikorra az időpontod szól) és így tovább. :) Viszont ha az elsőnél sikerül valamilyen részeredményt elérni, akkor illik felhívni a többieket, hogy "sajnos közbejött valami, egyelőre nem aktuális", vagy valami hasonlóval. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 9 hónapja #44333

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Azt megkérdezheted, hogy fogad-e 18 év alattiakat, de mást kérdezni semmi értelme, mert nem szeretik a dokik telefonban magyarázni a dolgokat, és azért kérsz időpontot, hogy beszélj vele szemtől szemben...ha másképp volna, letudná mindenki egy telefonnal az egészet, csak nem így működik.

Továbbiak:

Ezzel nem tudsz rohanni, mert nem rajtad múlik! A legtöbb esetben igenis több alkalom kell. Sőt! Megesik, hogy fél évig is kell járni. Volt már rá nem egy TS példa, de ők is kibírták. Bár dokifüggő...
Nekem sem az első alkalommal adta ki, plusz addig nem is kaptam semmilyen papírt, csak a végén a szakvéleményt a kezembe nyomta az F64.0-val.

Az már tényleg felelőtlenség, ha ilyen súllyal rendelkező dologról 5-10 perc alatt döntenek és állítanak ki szakvéleményt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 9 hónapja #44809

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Sziasztok!

Győr - Komárom - Tatabánya vonalról nem tudtok ajánlani valakiket?

Ha minden kötél szakad, lehet Pesti is az agyturkesz, csak értse a dolgát, és ne tartson 20 ezer évig a "vizsgálat". Valamiért azt érzem, hogy el vagyok késve, és sürgősen intézkednem kell, mert... (nem tudom). :D
Ha lehetne egy apró kérésem: fizetős és "nem fizetős"-re is írjatok "példát", hogy tudjak mérlegelni.

Van még néhány kérdésem, de annyi fajta, hogy lehetetlenség lenne szétlistázni a témákba az összeset (lásd profilon a maradékot).

Hálás köszönetem előre is a segítőknek (akár priv. üzi, akár komment)! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #44904

Sziasztok, gondolotam leírom a tapasztalataim dr. Tolnai Valériával:

Még májusban jártam nála, de hogy őszinte legyek, nem tűnt túl hozzáértőnek. Miután elmondtam neki a dolgaimat azt mondta, hogy nem tud jó szívvel szakvéleményt adni, mert a transznemű páciensei általában "nem ilyen történettel" jönnek hozzá, és hogy a Rorscach teszt által jelzett "gondok a nőiességgel a női szereppel" nem a transzneműségre utal szerinte... Valamint kifejtette, hogy nem tetszik neki a "narcisztikus viszonyulás"-om, mert az embernek a szeretteit kéne maga elé helyezni stb stb... (Ennek túl sok köze nem volt a témához, nem kérdeztem a világnézetéről...)
A beszélgetés alyat folyamatosan rossz nemmel emlegette a saját pácienseit, mint "van egy férfi páciensem, úgy értem transznemű nő".... Már nem azért, de szerintem ez elég gáz, azt mutatja, hogy ő sem tekinti valósnak a páciensei identitását... Meg volt egy ilyen mondata, hogy "Egyre több a transznemű, például nemrég három 16 éves páciensem is kitalálta hogy ő transznemű, nem tudom miért...", mindezt olyan hangnemben, mintha rosszallaná a dolgot...
A végén annyit mondott még hogy szerinte várjak, hagyjam ülepedni a dolgot, és majd pár hónap múlva kérdejk hozzá megint időpontot... (Nem fogok.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #44905

  • Anne
  • Anne profilkép
MoonEyes, akárki akárhogy isteníti itt akármelyik dokit, az igazság az, hogy sajnos nagyon sok fogalma egyiknek sincs a témáról mélyebben, ahogy Te is tapasztaltad.
Nem csak a pszichológusok és pszichiáterek között, egyszerűen nagy a sötétség még mindig, de legalább mostmár néha, néhány helyen megfelelő vagy hasonló ellátást lehet kapni.

Én viszonylag "szokványos" sztorival mentem Nagy Gertrúdhoz és Tolnai Valériához is, ezért szó nélkül egy alkalom után megkaptam mindegyiküktől a papírt. Nálam már az se okozott problémát, ami állítólag régebben még gond volt, hogy azonos nemű, transznemű partnerem van.
Persze nem kevés pénzért cserébe kaptam meg a szakvéleményeket, mert nem olcsón dolgoznak ezek az orvosok, de nekem akkor és ott megérte a gyors ügyintézés azt az árat, így kifizettem.

Ez viszont egyáltalán nem garancia arra, hogy mások is megkapják!

Lara_Croft, eredetileg én Győr - Tatabánya - Székesfehérvár - Budapest vonalon szerettem volna gyorsan és ingyen megoldani, aztán már lassabban és ingyen, aztán maradt végül Budapest gyorsan és drágán.
Azt tudom, hogy Tatabányán nem foglalkoznak egyáltalán TS témával mert ott, idézem: "...csak komoly mentális betegekkel foglalkoznak...".
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #44906

  • Anne
  • Anne profilkép
Az előzőhöz egy kis kiegészítés. De jó lenne ilyenkor egy szerkesztés gomb ;)

A magyar orvosok egyszerűen nem alkalmasak arra, hogy valakiről megállapítsák kellő bizonyossággal, hogy transzszexuális-e. És nem is ez a dolguk. Az a dolguk, hogy megállapítsák, hogy egyéb mentális betegségben nem szenved-e a páciens, mert ennyi a feltétel.

Külföldön vannak terapeuták akik segíthetnek megtalálni az embernek a megfelelő utat, de ezt az egészet akkor is mindenkinek magával kell végül lerendeznie, legfeljebb segítséggel, de magyarországon nem tudni olyan orvosról akinek a szavára ebből a szempontból lehetne adni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #44908

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Köszönöm válaszod! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45067

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Járt már valaki a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán szakvéleményért? Kihez mentetek? Milyen volt? (Klinikai szakpszichológus és pszichiáter is érdekel.)

Ide kaptam beutalót a háziorvosomtól, minthogy szerinte ez egy komolyabb-nagyobb hely többféle pszichivel(, nem valami világvége rendelő).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45068

ha jol olvastam a transvanillan akkor a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikan dr. Simon Lajos foglalkozik ilyenekkel...itt is van a link, elerhetoseg transvanilla.hu/informaciok/hazai-orvoso...ogusok-pszichiaterek B) elore is sok sikert... :cheer:
ez lesz az elso velemenyed??

udv: Rajmondo
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45086

  • Wini
  • Wini profilkép
Járt már valaki a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán szakvéleményért? Kihez mentetek? Milyen volt?

Én dr. Nagy Gertrúdnál jártam először, aztán dr.Simon Lajosnál. Simon Lajos kérte Nagy Gertrúd véleményét, szóval talán ésszerű először Nagy doktornőhöz elmenni. Mindkettő fizetős.
Gertrúd Roschar és Szondi tesztet töltet veled, beszélned kell magadról, és ennyi.
Simon Lajosnál is ugyanígy megy a dolog, csak ő más jellegű kérdőíveket ad a kezedbe (konkrétan egy halom tesztet).
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45090

  • Quaoar
  • Quaoar profilkép
Jáj, vak vagyok, észre sem vettem, hogy Simon oda van írva. (Első, első... hát még sosem voltam, ja. :blush: )

Köszi szépen az infót, Wini! :)
Ők csak és kizárólag fizetősen dolgoznak ott?
Merthogy a beutalómon az szerepel, hogy "Térítési kat.: magyar biztosítás alapján".
Jó lenne hozzájuk menni, mivel majd' mindenki oda megy, nem én lennék az "elsőjük", csak hát... Gebe a pénztárcám. :(
(Elég buta vagyok, azt elismerem. És nem egy nagy kórházbajáró stb. Sosem volt még beutalóm, sehova. :unsure: )

(Lehet, kicsit kivárok, amíg nem stresszelek - annyira. :silly: )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45241

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Sziasztok!

Figyelem: Spoiler! [ Klikk a kinyitáshoz ]

Sikerült másodszorra (!!) - én többre számítottam - elérnem Nagy Gertrúdot. A szám ami Tvanillán van (1/347-3815), már nem él. A központ (gondolom a kórház portája) vette fel, aki közölte velem, hogy a szám már nincs használatban, de átirányítanak hozzá, legyek türelmes. Kemény egy perces várakozás után végre felvette N. Gertrúd - Istennek legyen hála, hogy volt agyam és a céges telóról telefonáltam. Rokonszenves hangja volt, és egy pszichológushoz kb ilyesmit is képzeltem el. :lol:
Elmondtam neki, hogy miért keresném fel, mit szeretnék tőle stb.
Figyelem: Spoiler! [ Klikk a kinyitáshoz ]

G: Rendben! Egyszer kell eljönnie elvégezni a szükséges vizsgálatokat, megbeszélni a dolgokat, én azt kiértékelem, majd nagyjából két hét múlva jöhet a szakvéleményért, de mint mondta nem Budapesten lakik, ezért elküldhetem postán is - ha úgy kéri.
É: Rendben, köszönöm szépen! Az árak milyen intervallumban mozognak jelenleg?
G: 20 000 forint lesz a szakvélemény, amiben benne van a konzultáció ára is (azt nem mondta, hogy a vizsgálatok is, de remélem így értette).

Aug. végén Gertrúd tervez nyaralni menni, de még nem biztos. Én szeptember elején megyek hozzá (mehettem volna már jövő héten is, de sűrű a jövő heti programom, amibe egy pesti út már nem fér bele), de még így is 3x elmondta, ha közbe jönne (NEKI!!) valami ír e-mailt (ha nekem jönne bármi közbe hívjak/írjak).

A címe u.az:
Nagy Gertrúd
Budapest 9. ker
Gyáli út 1719
Merényi kórház

Kiegészíteném még az általa említett adatokkal (kórházon belüli navigáció):
Földszint - Pszichiátria részleg - "L" alakú folyosó végén - utolsó szoba valamelyike - neve ki lesz írva
Azért részletezte ennyire, mert bevallása szerint sokszor költözködik egyik helységből a másikba.

Szükséges:
- Személyi igazolvány
- Taj kártya

Találtam egy másik számot a neten, ami N. Gertrúdra hivatkozik (bár a központ is át tud irányítani hozzá - ahogy engem is): (1) 2152140 - garantálni sajnos semmit nem tudok. :-/

Sok sikert mindenkinek!! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45242

  • Anne
  • Anne profilkép
Nagy Gertúdnál a 20 ezer Ft a teljes összeg, minden benne van és általában akkor kell fizetni amikor az ember megy hozzá a vizsgálatra.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45322

szijasztok! B)

en aug. 17. re kaptam idopontot dr. Nagy Gertrudhoz.... :cheer:

nekem is ugyanezeket mondta ugyhogy nem ismetlem, a lenyeg hogy penteken teszem meg az elso lepest ahoz hogy az legyek aki valojaban lenni akarok.... :woohoo:

szerintetek az ronthat majd a kivizsgalas eredmenyen hogy anyu is beszelni szeretne a doktornovel??? nekem azt mondta hogy csak meg akarja tudni hogy pontosan mijez ( en mar elmondtam neki szamtalanszor de lehet hogy neki egy szakerto velemenye jobban szamit ) viszont attol parazok hogy anyu elsirja majd magat vagy valami olyat mond amit nem kene...ugye anyu nem fogja tudni befojasolni a velemeny vegeredmenyet??? azt viszont sajnos nem mondhatom meg neki hogy nem johetsz hiszen o tamogat ebben ANYAgilag

udv : Rajmika B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45324

  • Lara_Croft
  • Lara_Croft profilkép
Figyelem: Spoiler! [ Klikk a kinyitáshoz ]

Természetesen azt meg lehet vele beszélni, hogy a vizsgálatokra ne menjen el, csak mikor mész a papírért. Akkor már nálad a papír és kérdezősködhet. Nekem a bátyám mondta, hogy Ő szeretné elolvasni a szakvéleményeket. Nem kételkedik a mentális épségemben (meg semmi efféle), csak érdekli. - Válasz tőlem: felőlem! :lol:

Egyébként "vizsgálat" alatt rajtad (és értelemszerűen a pszicho-n) kívül más nem lehet a teremben (felnőttek esetében), és ugye a pszicho téged vizsgál, és a te szavaidat hallgatja (majd elemzi ki), nem anyádét (aki vizsgálati időn kívül "érdeklődik"). ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45330

Lara_Croft beküldte:
Az pedig hogy Ő fizeti, egy mellékes dolog (egyébként meg a gyereke vagy, és az egész TS dolog miatt Ő a hibás - nem ártana tájékoztatni)
Huh, értem én hogy honnan jön ez a vélemény, de szerintem elég irracionális lenne egy ennyire túlnyomóan cisz-központú világban elvárni vagy számonkérni az "átlag" cisz emberektől hogy tudják azokat a dolgokat a nemi identitással kapcsolatban, amiből már mondjuk korán észrevehetnék, hogy a gyerekük testi neme nem azonos a mentális/lelki nemével...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45334

  • Trini
  • Trini profilkép
Lara_Croft beküldte:
Felnőtt ember vagy (kizárásos alapon következtettem erre)! Az pedig hogy Ő fizeti, egy mellékes dolog (egyébként meg a gyereke vagy, és az egész TS dolog miatt Ő a hibás - nem ártana tájékoztatni), ami nem jogosítja fel semmi extra dologra, sőt...

Én azért vitatkoznék ezzel a néző ponttal nem értem mért lenne a hibás a szülő ?. A TS-ég nem nevelés kérdése most azért mert ilyen lesz valaki senki nem felelős sem a gyerek sem a szülő.Lehet hogy nem veszik észre vagy nem is akarják ez tény nálam se vették észre mert nagyon titkoltam és szégyelltem a dolgot hogy "fiú" ként sminkelem magam és lánynak érzem magam és a női dolgok vonzanak.elmondani se mertem pedig ha elmondom még a kezdetkor kb 13-15 évesen lehet már boldog női életem lenne vagy elmegyógyintézetbe lennék tele nyomva minden féle kábitó szerekkel... mert lehet akkoriban csak egy elmebajosnak néztem volna
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Pszichológusok, pszichiáterek 11 éve 8 hónapja #45340

  • Afterlifex
  • Afterlifex profilkép
Trini beküldte:
Lara_Croft beküldte:
Felnőtt ember vagy (kizárásos alapon következtettem erre)! Az pedig hogy Ő fizeti, egy mellékes dolog (egyébként meg a gyereke vagy, és az egész TS dolog miatt Ő a hibás - nem ártana tájékoztatni), ami nem jogosítja fel semmi extra dologra, sőt...

Én azért vitatkoznék ezzel a néző ponttal nem értem mért lenne a hibás a szülő ?. A TS-ég nem nevelés kérdése most azért mert ilyen lesz valaki senki nem felelős sem a gyerek sem a szülő.Lehet hogy nem veszik észre vagy nem is akarják ez tény nálam se vették észre mert nagyon titkoltam és szégyelltem a dolgot hogy "fiú" ként sminkelem magam és lánynak érzem magam és a női dolgok vonzanak.elmondani se mertem pedig ha elmondom még a kezdetkor kb 13-15 évesen lehet már boldog női életem lenne vagy elmegyógyintézetbe lennék tele nyomva minden féle kábitó szerekkel... mert lehet akkoriban csak egy elmebajosnak néztem volna

Azzal én sem értek egyet, hogy a TS-ség egyértelműen a szülő hibája, miért is lenne az... Esetemben talán volt benne része, mert nem nagyon kímélte magát terhesség alatt, s a dologra betegségként tekintve lehet akkor lettem elcseszve.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.309 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook