Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: endokrinológus

endokrinológus 5 éve 9 hónapja #49363

• ali1
  • ali1 profilkép
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. :evil:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

endokrinológus 5 éve 7 hónapja #49867

• cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Nyah itt is írom a változásokat hátha érdekel valakit... A Szűcs Nikolett egy szakbarbár, iskolatársam hozzájár ő ftm dehát amiket neki mondott :'D - Megvan a pénz hogy eltudjak menni a Gasztonyihoz remélem hamar ad időpontot, mert már utálok várni. >.< Hosszabb távon nem fogok hozzá járogatni, meg így is úgy is elintézem hogy megszabadítsanak a férfi hormon termelő mirigyeimtől, ha kell kiutazok Ukrajnába és lefizetek egy sebészt ... Tuti nem 300 ezret kérnének mint itthon :side: hahah csak vicceltem, de egyébként valahogy tényleg elfogom intézni addig megyek, és addig nyugodni sem fogok xD Az a lényeg mennek a dolgok és érzem már hogy húúú 1-2 év és tényleg szép leszek (remélem) hahaha :blush:

endokrinológus 5 éve 7 hónapja #49929

Gasztonyi Zoltán rendel még az Istenhegyi Klinikán? (nem látom az intézmény weboldalán)

endokrinológus 5 éve 7 hónapja #49954

Nekem múltkor adott egy névjegykártyát, hogy legközelebb már ott keressem, mert ott fog rendelni.
Itt a cím és a telefonszám:
1148 Budapest Bolgárkerék utca 3.
06 20 9970 966

endokrinológus 5 éve 7 hónapja #50034

• sockerartor
  • sockerartor profilkép
Nekem is volt ezzel egy negatív érzésem.Mert én is úgy tudtam hogy bármelyik pszichiáter szakvéleménye jó és elfogadják.És a nemváltó műtétekhez is alkalmas.
Annyit szeretnék kérdezni a srácoktól hogy akik már tesztoszteronon vannak azoknak a doki milyen BNO kódra írja fel a hormont? transzszexualizmus F64.0?vagy vmi más kimondottan férfi problémára?Köszönöm az eddigi sok választ,nagyon rendesek vagytok! :)

endokrinológus 5 éve 7 hónapja #50035

• donnie
  • donnie profilkép
CSak akkor fogja felirni endo a hormont ha kivagy pakolva. Magyarorszagon szarnak ra arra is, ha mar papiron ott van feketen feheren h ez meg ez van, lenyegeben a hormon kezeles szukseges.

Nem tudom h Gasztonyi meg felirja, de ugy tudom o se a vegletekig, a nebido teljes arat kell kifizetni nincs ra TB tamogatas + a recept iras is legalabb 5K.

endokrinológus 5 éve 7 hónapja #50036

• donnie
  • donnie profilkép
Persze ez meg mindig csak a mutet nelkul ervenyes. Bocsi az lemaradt, nem tudom h pesti vagy-e. De a hormon topikban talalsz par endo nevet.

Sajnos tul sok tiszteletre ne szamits toluk akar mutve vagy akar nem :(

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50172

• cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!! Ugye beadom a nem és névváloztatást ezen a héten. Viszont jövő hónap 27.-én kaptam időpontot a Semmelweisre az egyes számú klinikára, és nem a Szűcs Nikoletthez, mondjuk a telefonba nem is kérdezték hogy mi a beutaló kódja :O Meg hogy hogy ilyen hamar?! Egy férfi doktor fog fogadni! Szóval addigra még fiú leszek papíron is ha csak valami csoda folytán nem kapom meg a papírt :( A beutalómra az F64.00 transzszexualizmus kód van írva. Az lenne a kérdésem hogy elfog látni?! Vagy el fog küldeni a fenébe? :unsure: Anya szerint nincs olyan hogy elküld, de modntam neki hogy miket írtok itt a fórumokon, és nagyon félek hogy nem fogja felírni a hormonokat nekem :( Nagyon nagyon félek, biztos hogy egyedül be se fogok menni a rendelésre :unsure: Mit gondoltok felírja a hormikat az F6400-ra?! Vagy tovább küld, vagy mint sokatoknak orvosok mondták hogy csak kasztráció után írja fel a hormont? De anya szerint ilyen meg nincs mert hogy női tudatunk van és valahogy be kell illeszkedni a társadalomba?! Anya szerint hülyeség volt a néváltást is beadni hormon terápia előtt, mert még nincsenek női hormonok a testemben és nem is alakultam át miért legyek papíron is nő, azért van benne valami :( Aki jártasabb a témában mint én légyszi légyszi írjon nekem választ, nagyon fontos lenne mert addig az 1 hónapig meg fog enni az ideg

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50179

cinnamoncake beküldte:
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni!! Ugye beadom a nem és névváloztatást ezen a héten. Viszont jövő hónap 27.-én kaptam időpontot a Semmelweisre az egyes számú klinikára, és nem a Szűcs Nikoletthez, mondjuk a telefonba nem is kérdezték hogy mi a beutaló kódja :O Meg hogy hogy ilyen hamar?! Egy férfi doktor fog fogadni! Szóval addigra még fiú leszek papíron is ha csak valami csoda folytán nem kapom meg a papírt :( A beutalómra az F64.00 transzszexualizmus kód van írva. Az lenne a kérdésem hogy elfog látni?! Vagy el fog küldeni a fenébe? :unsure: Anya szerint nincs olyan hogy elküld, de modntam neki hogy miket írtok itt a fórumokon, és nagyon félek hogy nem fogja felírni a hormonokat nekem :( Nagyon nagyon félek, biztos hogy egyedül be se fogok menni a rendelésre :unsure: Mit gondoltok felírja a hormikat az F6400-ra?! Vagy tovább küld, vagy mint sokatoknak orvosok mondták hogy csak kasztráció után írja fel a hormont? De anya szerint ilyen meg nincs mert hogy női tudatunk van és valahogy be kell illeszkedni a társadalomba?! Anya szerint hülyeség volt a néváltást is beadni hormon terápia előtt, mert még nincsenek női hormonok a testemben és nem is alakultam át miért legyek papíron is nő, azért van benne valami :( Aki jártasabb a témában mint én légyszi légyszi írjon nekem választ, nagyon fontos lenne mert addig az 1 hónapig meg fog enni az ideg

Feltehetőleg a Rácz Károly endokrinológushoz kaptál időpontot. A Semmelweis Egyetem II. Belklinika központi száma a 06-1-266-09-26
Hívd fel és érdeklődj az orvosnál! (Feltehetőleg fogad majd és megvizsgál, azonban női hormont fiú névre nem ír fel.) Korábban is ajánlottam már, hogy felesleges túlspiláznod, ugyanis attól még nem fog felgyorsulni, bármennyire is akarod meg vágysz az egészre. Légy nyugodt és türelmes, úgy könnyebb a folyamat.

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50183

• mercike8
  • mercike8 profilkép
A válasz sajna egyértelmű NEM ÍR FEL SEMMIT! :( Hogy miért a válasz is egyszerű mert férfi papírokkal nem írhat fel női hormonokat. De ez itt le van írva világosan a topikban. Ha elvállal akkor megvizsgál és ha átírattad a neved és nemed akkor keresd fel és adni fog egy időpontot. Miután másodszorra mész hozzá (új íratokkal akkor már felírja a hormonokat is). Férfi íratokra nem adhat női hormonokat az OEP miatt mivel taj kártyára történik a dolog,ezáltal bármikor rákérdezhet a dokinál az OEP,hogy ugyan miért is ír fel egy férfinak női hormonokat. Mivel papíron férfi vagy ha más hogy nem is. Előbb név és nem változtatás bejegyzése 1 új anyakönyvi kivonatba, aztán az új anyakönyvedre megcsinálják az új személyid,az új személyivel meg már intézhetsz minden további íratot. Új taj kártya adó kártya STB. A személyi után a taj kártya intézése legyen a legfontosabb ha mész a dokihoz akkor az már rendbe legyen. Tudom nem könnyű és könnyen írom hogy türelem de türelmesnek kell legyél mert csak így fogsz haladni. Én majdnem 9 évig hánykolódtam mire elvégezték a vaginoplastyt OEP finanszírozással. A fiatalok már szerencsésebbek valamelyest gyorsúltak a folyamatok. Ami nagyon jó hír. Fel a fejjel ahogy olvasom te Pesti vagy 1 jó tanácsot tudok viszont adni. Járj a nyakára az EÜ minisztériumnak,ha miután be adtad a kérelmet és 1 hónap után se küldik az engedélyt,akkor érdemes bemenni és érdeklődni és sürgetni őket egy kicsit. Nálam ez bevált a második engedélynél. :lol: Sok szerencsét

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50186

• cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Hát én azért megpróbálom hátha felírja a hormonokat :) Más nem, új személyivel fel kell hogy írja, még mindig jobb mint fél évet várni, nagyon csodálom hogy ilyen hamar kaptam időpontot :O

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50194

• Ellenier
  • Ellenier profilkép
Viki barátnőmnek felírták férfi névre, igaz nem mostanság.

Diagnózisban F64.00 - Transz-szexualizmus volt feltüntetve, ami lehetséges indikáció női hormonok esetén.

Egyszerűbbe szólva:

NEM a név a probléma ilyen esetekben.
Az OEP meghatározza (joggal), hogy milyen betegségre milyen gyógyszer szabad felírnia egy szakorvosnak. Teszem azt influenzára csak nem írunk ki Xanaxot, ahogy Mercike írta, az OEP szeretné tudni, hogy miért kapta a beteg az adott szert.

Viszont a fennálló transszexualizmus valós indikáció, indokolja női hormon bevitelét, úgyhogy ilyen szempontból semmi probléma nem lehet!

Ami változott a "mi időnk" óta, az a finanszírozás. Az OEP nem hajlandó akármilyen kórképre olcsó gyógyszert adni.

Például maga az Androcur egy transzszexuális és egy prosztatarákos embernek is felírható, ellenben prosztatarákkal nagyon olcsón kapja a beteg, 1-2ezer ft-ért, mert "jobban rászorul", hogy csúnyán mondjam.

Szóval bizonyos vagyok benne, hogy FELÍRHATÓK a hormonok névtől függetlenül, legfeljebb teljes áron válthatók ki, ebben nem vagyok tájékozott.

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50195

• Ellenier
  • Ellenier profilkép
Megelőzvén gyorsan a lenyávogásomat, igen, én is olvastam, hogy Dr. Trötty Edömér (például) a leendő Rézműves Rozalindának pont nem írt fel női hormont Álehándró névre, mert azt neki nem lehet és másnak se.

Dr. Trötty Edömér NEM AKAR felírni hormont férfi névre, mert abban a hitben él, hogy egy MtF mindaddig férfi, amíg nem Rozalinda és férfinek nem írunk fel női hormont, mert hát hogy néz már ki az!

Ez egy általános tájékozatlanság orvosi körökben, de nincs kőbe vésve, ezért kéretik kiállni magadért (Kami, te épp elég karakán vagy hozzá :) ) és megkérni udvariasan a doktornénitbácsitmiegyebet, hogy legyen kedves és nézzen utána a szabályozásnak.

Ha pedig ragaszkodik az elveihez, akkor számos nagyszerű helyet tudok ajánlani neki, ahol huzamosabb ideig tartózkodhat, kezdetnek mindjárt a pics@.

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50196

• cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Nah lánykák, anya ma megkérte a hugát aki ismer egészségügyist hogy kérdezze meg nekem. És azt mondt az orvos(!) hogy adható F6400-ra hormon, és ezt majd jelezni kell a doktor felé is(mármint hogy utána jártam a dolgoknak). Tehát tényleg ne hagyjátok magatokat, szakvéleményekre fel KELL a tabikat írnia!! :woohoo: :side: - És igen Andi ismer, én nagyon kitudok állni a jogaimért, anyukám meg főleg, és kisérni fog el mindenhova mert megígérte hogy segít nekem nővé vállni ( de csak azért mert voltak sérelmeim felé még kiskoromból de ez nem ide tartozik :3 ) - Szóval én nem parázok, nekem fel fogja írni a hormont és kész :D Meg amúgy is megmondom neki ha annyira ragaszkodik a kasztrációhoz, hogy én vaginoplasztikát kérek amihez az orvosom éves hormon terápiát kötelez (mert amúgy kérik az egy év hormon terápiát SRS előtt). Na de majd jövök 1 hónap múlva friss infókkal addig is puszi ♥

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50203

• sockerartor
  • sockerartor profilkép
Fiúk,Lányok!Mennyire biztos az az információ,hogy adható F.6400 kódra hormon?Akkor ezek szerint már két szakvéleményre is lehet kapni amíg nincs meg a névváltás?És támogatott áron?
Egyébként ez akkor valamilyen hivatalos szervnél írásba is van foglalva?Vagy hol lehet utána nézni?Előre is köszi a válaszokat! :)

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50204

• donnie
  • donnie profilkép
en ugy tudom ( meg mielott vki belekotne :D ) ,hogy jelenleg
a leghivatalosabb modon, ugy szerezhetsz F2M-kent hormont, HA:
- szakvelemenyekre megkaptad a miniszteriumi engedelyt ->
- ferfi neved van !!!
- megtortent a kipakolas

Endokrinologus nem szivesen ir fel hormont a mutet nelkul sajnos, van 1-2 kivetel de a forumon tobben is irtak h szajhuzassal megy, meg persze nem tamogatott aron. Mindenesetre egy probat meger a legkozelebbi endo, viszont amig nincs ferfi neved szerintemteljesen felesleges kort futnal.

Minden kotekedest elkerulven fent tartom a lehetoseget annak,hogy vannak szemelyek akik szerencsevel jartak F2M esetben es talaltak olyan kedves,megerto es intelligens endokrinologust akivel lehetett egyeztetni es hajlando volt megkezdeni a hormonterapiat mutet elott is. En ilyet nem ismerek egyelore. De probalkozni lehet es kell is.

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50205

• sockerartor
  • sockerartor profilkép
Van doki aki csinálná a hormonozásom, engem konkrétan az érdekel, hogy hivatalosan szabályos-e ha F6400-ra írja fel a hormont és van-e rá támogatás?Nem sért-e valamilyen törvényt?Mert ha a lányoknak lehet akkor nekünk miért ne lehetne, amíg még nincs meg a névváltás?Mert én úgy vettem észre, hogy nincsen semmi törvény a transition-t illetően,inkább csak orvosi szokások,amik egyénenként változóak,de minden doki úgy közli mintha törvény írná elő...és nem mindig a legoptimálisabbak ezek az elvárások.

Ebben például érdekes a szerkesztői megjegyzés ami ugye magyar vonatkozású:
transzblog.blogspot.hu/2013/10/tesztoszteron-gyik.html

Mert én úgy értelmeztem hogy a hormonterápia elkezdéséhez elvileg elégnek kell lenni a 2 szakvéleménynek.

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50206

Abban a blogban több szerkesztői megjegyzés is invalid.
Magyarországon jelenleg nincs a hormonkezelésre vonatkozó általános érvényű protokoll, rendelet vagy jogszabály stb.
Ezzel szemben van egy kialakult gyakorlat!
Ami szerint MtF esetben gyakran már 2 szakvéleményre is, de hivatalos nemváltásra már mindenképpen írható fel hormon, de F64.00 ide vagy oda, egyik orvos sem kötelezhető rá, hogy elvállalja.
FtM esetben nagyon-nagyon ritka kivételektől eltekintve hivatalos nemváltás + belső nemi szervek eltávolítása a feltétel a bevett gyakorlatban.

Ezek ellenére mivel nincs szabályozva, minden igaz lehet vagy akár minden ellentéte is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: , , , , , dorys

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50213

• cinnamoncake
  • cinnamoncake profilkép
Én nem akarok senkit megbántani, de tényleg nagyobb a veszélye hogy valami probléma adódik a lányból fiú esetben, mint fordítva. Viszont ők meg jobban reagálnak a hormonokra és sokkal kevesebb pénzből lesz elfogadható férfi mint esetünkben... Én próbálom majd azt kihagsúlyozni hogy a nemátalakító műtéthez egy év hormon terápia kötelező, és akkor csak nem fog ízélni az orvos >.< =/

endokrinológus 5 éve 6 hónapja #50214

• sockerartor
  • sockerartor profilkép
Nálunk FtM-eknél is akkor jobb a műtéti eredmény ha előtte már hormonon volt az ember.Csak nálunk úgy néz ki a legtöbb orvos a hormonkezelést a méh és petefészek eltávolításához is köti.Pedig ha nincs jogilag szabályozva,akkor nem várhatja el egyből vagy nem kéne hogy így legyen.Nyilván egészségügyi szempontból előbb-utóbb mindenki szeretne megszabadulni tőle, de ha nincs kapásból annyi pénze az embernek akkor nehéz.Engem tényleg az érdekel,hogy lehet-e kapni F64.00ra hormont?vagy névváltás után,de még műtét nélkül?Mondjuk ha rendes a doki...

Oldal elkészítésének ideje: 0.253 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook