Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Androgén blokkoló MtN-nek..?

Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34254

  • tomarctus
  • tomarctus profilkép
Sziasztok!

Tudom kicsit más mint az itt felmerülő kérdések, de ez is transzszexuális témakör... a hormon-topicban meg kicsit off-nak tűnt volna, úgyhogy előre is bocsi...
Csak gondoltam az itt lévőknek lehet erről valamennyi információja. >_<""""

Szóval MtN vagy eunuch hogyan szerezhet anti-androgént?
(Finasteride 5mg, ha pontos akarok lenni -> vényköteles... )

Pszichológustól kéne szereznem papírt hozzá (2db), és felirattatnom egy pszichiáterrel?
Legalábbis ennyit szűrtem ki a fórumról. @_@
Neten meg még az amúgy is kevés információnál is kevesebbet találtam. (= semmi)

Előre is köszi, ha valakinek van információja!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34257

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
Pedig ez a hormonok topikban is elfért volna.
De mi is az az MtN ? Ez valami extra különleges új megfogalmazás bizonyos személyekre, amit még a google sem talál? :laugh: :nemtom:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34258

  • tomarctus
  • tomarctus profilkép
Macsó37 írta::
De mi is az az MtN ? Ez valami extra különleges új megfogalmazás bizonyos személyekre, amit még a google sem talál?

Van egy olyan érzésem hogy a pszichológus sem tudná XD , de ezért is írtam oda az eunuchot, ami érthetőbb gondolom...

Amúgy meg:
www.neutrois.com/

Amúgy csak egy újabb címke, amivel a társadalom helyzetét könnyítjük, hogy legyen vmi ötletük mihez kezdjenek "velük".

Azért nem írtam a hormonok topicba, mert már találkoztam olyan emberrel fórumon aki zokon vette, hogy ilyesmi nem létezik, nem hajlandó elfogadni... * facepalm * (Pont mint amikor egyes homoszexuálisok nem fogadják el a bi-ket.. <- Szerencsére ilyennel nem találkoztam mostanság.)
Így nem "kötelező" senkinek sem elolvasnia, kommentelnie.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34259

Az MtN szerintema Male-to-Neutral akarna lenni...
Ha mindenáron kémiailag kasztrált férfi akar lenni valaki, akkor a következőket kell figyelembe venni:

1, minden antiandrogén receptköteles
2, a GnRH analógok,a mik nem b lokkolják a tesztoszteront, hanem a nemi hormonok termelését gátolják, szintén vénykötelesek és rohadt drágák.
3, a férfiakban a tesztoszteron, a nőkben az ösztrogén fontos a csontsűrűség megtartásában. Nemi hormonok nélkül csontritkulás alakul ki. (az antiandrogének a csontépülést befolyásoló receptorokon nem blokkolják a tesztoszteront tudomásom szerint)

Ebből adódóan szerintem a legjobb elérhető választás a spironolakton, amit magas vérnyomásra is ki lehet íratni a házidokinál. Közepesen erős antiandrogén. Ehhez képest a finasteride ilyen szempontból csak kiegészítő hatást játszik, a tesztoszteron -> dihidrotesztoszteron átalakulás gátlásával.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Estella

Vá: Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34260

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
Rendben, én voltam a hülye, de mentségemre legyen mondva, én azt hittem, itt a Pinken minden ilyen kifejezés szerepel, vagy ha itt nem, a neten valahol magyarul is lehetne az MtN-nek értelmes magyarázata, nem csak egy angol szöveg idétlen gépi forditása, amiből nagy nehezen sikerült kisilabizálnom mit is jelenthet ez a szó.
És miközben én már Sophiának akartam kiabálni segitségért :blush: a bennem felmerülő hormon nélküli kérdésre, ő mintha megérezte volna, már válaszolt is, mielőtt én lekörmölhettem volna a kérdést magát. Köszi Drága! :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34261

Macsó, Neked külön is, bármikor, szívesen. ;) :kiss:

Meg amúgy is, a gyógyszerész nem tagadhatja meg önmagát. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Androgén blokkoló MtN-nek..? 13 éve 1 hónapja #34265

  • tomarctus
  • tomarctus profilkép
sophiataylor írta::
Az MtN szerintema Male-to-Neutral akarna lenni...
Ha mindenáron kémiailag kasztrált férfi akar lenni valaki, akkor a következőket kell figyelembe venni:

1, minden antiandrogén receptköteles
2, a GnRH analógok,a mik nem b lokkolják a tesztoszteront, hanem a nemi hormonok termelését gátolják, szintén vénykötelesek és rohadt drágák.
3, a férfiakban a tesztoszteron, a nőkben az ösztrogén fontos a csontsűrűség megtartásában. Nemi hormonok nélkül csontritkulás alakul ki. (az antiandrogének a csontépülést befolyásoló receptorokon nem blokkolják a tesztoszteront tudomásom szerint)

Ebből adódóan szerintem a legjobb elérhető választás a spironolakton, amit magas vérnyomásra is ki lehet íratni a házidokinál. Közepesen erős antiandrogén. Ehhez képest a finasteride ilyen szempontból csak kiegészítő hatást játszik, a tesztoszteron -> dihidrotesztoszteron átalakulás gátlásával.

Köszi!
Ez egy nagyon jó tipp. :3
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Oldal elkészítésének ideje: 0.186 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook