Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Borotválkozás, bőrápolás

Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31316

Sziasztok!

Shadow borotválkozós kérdése érdekesnek tűnik, ezért nyitottam neki külön egy topikot, megspékelve még a bőrápolással, hiszen mindenki tapasztalja, aki tesztoszteronon van, hogy zsírosabb, pattanásosabb a bőre, amire még külön a borotválkozás is rátehet egy lapáttal.
Hátha tudunk egymásnak tippeket, tanácsokat adni, mindkét felmerülő "problémával" kapcsolatban.
Kezdem azzal, h itt válaszolok kedves Shadow a kérdésedre. :) Ha olvastad a transvanillát, tudod, h mindig van mit eltávolítani, hiszen attól, h nem vagy hormonon, és nincs konkrét szakállad, bajuszod, pihéid vannak neked is. Hogy konkrétan mikortól erősödik látványosan, az típusfüggő. Én az egész testemet tekintve elég szőrös voltam mindig is, így nekem az arcszőrzetem is elég gyorsan kezdett el nőni (1.5-2 hónap talán).
Hormonkészítménytől is függ, úgyh elég nehéz megjósolni, kinek mikortól és milyen mértékben fog nőni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31319

  • andreas
  • andreas profilkép
Nálam vagy 2 év,és ez is csak puha pihés foltokban.Nem is igazán látszik,de lesz még ebből valami.Kivárom,nem tudok jobbat tenni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31320

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
szörtelen pasi még mindig jobb mint egy szörös lány, tehát a csajok hátrányosabb helyzetben vannak,
hiába az ipl meg minden, gyengül, ritkul de teljesen sosem tünik el.
Ugyhogy fiúk fel a fejjel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31326

  • andreas
  • andreas profilkép
Köszi,igazad van.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31328

  • shadow
  • shadow profilkép
Helló!

Köszi a válaszokat, eszembe sem jutott topicot nyitni... :laugh:
Pff, akkor egyelőre nem kezdem el a dolgot, anyu is azt mondta, hogy majd ha meglesz a szakvélemény, majd utána kezdhetem. Na nem mintha annyira engedelmes srác lennék, de igaza van. Főleg, hogy amúgy lányokhoz mérten... Nem is tudom. Fene nézte a csajokat ilyen szemmel eddig.:P
Fiúk, ti többiek, hogy álltok a dologgal?
A kezdeti időkben mennyi idő után múlt el az irritáció, vagy az egyéb nyomok? Vagyis ha péntek este megcsupasztom magam, rendbejön a képem hétfőre?:)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31331

Nekem nem volt irritáció, egyéb látható nyom. Óvatosan kell csinálni, nem rányomni, nem össze-vissza húzkodni a pengét, hanem egy irányba, utána pedig fertőtleníteni (pl arcszesz).
Mondjuk az is kérdés, h mit nevezel irritációnak? Mert utána 1-2 napig furcsa érzés, főleg tapintásra, de látszódni nekem nem látszódott semmi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31387

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
Nálam sincs irritáció.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31445

  • danken
  • danken profilkép
Nem lesz semmi gond az első időszakban sem. Ugyanúgy mint bárkinek oda kell figyelni, hogy ne nyúzd az arcod, a folyamat után meg ápold és szárítsd! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31450

  • Szigmund
  • Szigmund profilkép
Tyű fiúk ez nekem álomprobléma.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31468

  • Mike22
  • Mike22 profilkép
miért az? most is borotvákozhatsz :) pehelyszőrök mindenkinek vannak azt is lehet borotválni :) nem lesz borostád tőle ..picit hosszabb lesz de jelentős változást sajna nem lehet vele elérni...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31517

  • shadow
  • shadow profilkép
Helló!

Tegnap kicsit bevásároltam, vettem pár eldobható borotvátot. Van Wilkinson és Guillette is. Kétpengések. Mindig is utáltam kozmetikumokat venni, de az most ugye teljesen más, alig várom, hogy lezúzzam a pihéket! :side:
Jók amúgy az ilyen eldobható cuccok, vagy idővel érdemes komolyabb holmikat venni? Milyenek az elektrongyos holmik?:woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31523

Én maradok a régi jól bevált Gillette-nél. Biofiúk többsége is ahogy elnézem eldobhatót használ. Nincs gond a tisztítással, nem döglik be mint az elektromosok. :)
De ezt úgyis mindenki maga kitapasztalja szerintem, h mi az ami neki személyesen beválik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31533

  • Mike22
  • Mike22 profilkép
én is úgy tudom hogy jobbak az eldobhatóak vagy a cserélhető pengéjűek...simább arc... várom hogy én is tapasztaljam amikor már erősebb szőrt szedhetek le az arcomról :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31577

  • shadow
  • shadow profilkép
Nna, most először húztam le a pihéimet! :woohoo: Már egy ilyen apróság is mennyit dob az ember hangulatán! Azt az egyet sajnálom, hogy nem lehet minden nap! Meg aztán nincs is mit olyan gyakran. :laugh:

Gillette borotvazselét vettem érzékeny bőrre, de baromi kevés kell belőle. Direkt vigyáztam, hogy ne legyen sok, mégis az lett. Mostanában száraz a bőröm, ahogy bejött a hideg, ez még azon is lendít! :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31584

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Beni: Az eldobható az semmire sem jó. A lábadról lehúzni a pihéket max. Vegyél cserélhető pengéset, mozgófejűt, ha majd lesz komolyabb vastagságú szőröd. Nekem legalábbis azok jöttek be.
Fürdés után a bőr általában kicsit puhább, akkor könnyebb leborotválni a szőrt, mint máskor. (Nekem kétpengés Gillette Sensor ExcelII van, de alig lehet hozzá már pengét kapni.)
Én spec. az elektromos borotvát nem szeretem, túl ijesztő, ahogy belezümmög a képembe... :S De ha mondjuk két millis borostát szeretnél, nem nagyon van más megoldás, mint ezek az elektromos kütyük.
A borotválkozáskor érdemes figyelni a lehúzás irányára: ha a szőrnövekedés irányában húzod le, akkor könnyebben lejön, de egy fél nap után már szúrni fog. Főleg, ahol erősebb a szőr: bajusz, áll. Szóval érdemesebb oldalról, szemből húzni, ehhez viszont éles penge és jó borotvahab (de inkább gél) kell, különben nagyon szépen kipattogzik, irritálódik, ami nem jó, főleg a hideg időben... Szélsőséges esetben nem fog begyógyulni a következő alkalomig, ami így még inkább kínszenvedés lesz, és az ember nagyon könnyen rászokik a borostára. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 6 hónapja #31585

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Ja, még annyit, hogy egy jó ideig elég lehet a sima kézmosószappan habja. Főleg, ha nincs más. :) Évekig használtam, mert lusta voltam beruházni egy borotvahabra. :) Most gél van, remélem, minél rövidebb ideig. Ez a heti két borotválás is sok( k).... :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 5 hónapja #31808

  • shadow
  • shadow profilkép
Hali Srácok!

Én nem tudom, de anyám és a tesóm azt állítják, hogy szúrok! :) Pedig eddig csak háromszor húztam le... Merem állítani, hogy csak bebeszélik maguknak, vagy nem tudom. Vagy a bőröm száraz így ősszel.
Tényleg, nem tudtok valami jó, de nem drága pofakrémet? Még javában bringával járok, és jól kifújta a szél. Hivatalosan még lyány vagyok, úgyhogy ez még nem ciki, ne tessenek röhögni!:P

Meg ha már itt vagyok, köszönöm még egyszer mindenkinek a tanáscokat doki-ügyben!! :kiss: :virag:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 5 hónapja #31810

Nyugodtan szúrhat az arcod, hiszen a pihék vége is érdes lesz, ahogy elkezd nőni visszafelé, és amíg az nem kopik le, addig szúr (persze nem úgy mint a biofiúk szakálla, de vmennyire szúr). :)
Arckrémet meg nem kell szégyellni később sem, férfiak is használnak. :side: Ha csak arról van egyébként szó, h száraz í bőröd, és nincs egyéb gond vele (pattanásosság pl), akkor én a sima patikai vizes alapú arckrémet ajánlom. Annál olcsóbb nincs a világon, és nincs benne semmi allergén, vagy fölösleges szarság. A kiszerelés is elég nagy, úgyh én azt ajánlom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 5 hónapja #31986

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
jaj de örülök ennek a topicnak!:cheer:

még nem állok hormonkezelés alatt, de azért már néhány hónapja rendszeresen borotválkozom, viszont kikészülök tőle, hogy az álam utána mindig tiszta ragya lesz. most már szinte folyamatosan az. egy ilyen after shave krémet használok. de mintha túrót sem érne. mit javasoltok? arcszesz?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Borotválkozás, bőrápolás 13 éve 5 hónapja #31988

  • shadow
  • shadow profilkép
Borotvahabot, vagy zselét használsz? Én zselét (Gilette érzékeny bőrre), és egy szem ragya sincs tőle rajtam. Plusz használok még ilyen arclemosót (Rossmanos) minden reggel-este sosem árt alapon. Ez a kettő nálam bevált. Mondjuk még én sem szedek hormont, lehet, hogy később már ez kevés lesz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Oldal elkészítésének ideje: 0.249 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook