Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Vallás és TS

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29364

  • Barno
  • Barno profilkép
sztella írta::
Szia Barno!

Igyekeztem úgy fogalmazni,hogy a "méltóság teljes élethez szükséges egzisztenciánál magasabb" szint iránti vágy. Amiről te írsz az mély szegénység teljesen más, mint amire céloztam.

Hogy részben vissza térjek az alaptémához én azt nem értem, hogy miért jut sokaknak ilyen gyerekkor? Ezt Ő miért engedi? Ez nem fér a fejembe..
Nem is a te hozzászólásodra reagáltam, igen, amit írsz, azt értem. Valaki más írta, hogy a méltósághoz nem kell egzisztencia, na erre jöttem én! :lol:
Ő miért engedi? Talán mert Ő nem egy kaporszakállú öreg odafönt. :) Az én hitem szerint tanulni, lelkileg fejlődni születünk meg, újra és újra. Hát elég szar volt a lecke, és nem is jöttem rá, hogy mit kellett volna megtanulnom. :(
Arra jöttem rá amúgy nemrég, hogy Isten a Szeretet, de nem tudom levezetni, hogy miért, mert félálomban gondoltam ezt, és már nem emlékszem, hogy hogyan jött ki ez az eredmény. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29391

  • veste
  • veste profilkép
A különböző vallások eltérően állnak ehhez, például a budhisták biztosan el tudják fogadni a tanszszexualizmust. A lélek valamiért rossz tstbe született, náluk van ilyen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29395

  • Barno
  • Barno profilkép
A buddhisták jó fejek! :) Hozzám is ez áll közel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29397

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"A különböző vallások eltérően állnak ehhez, például a budhisták biztosan el tudják fogadni a tanszszexualizmust."
Asszem hamarosan kiderül, hogy így van-e. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29412

  • veste
  • veste profilkép
Hogyan fog kiderülni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29416

Úgy h jön Budapestre a Dalai Láma szeptemberben.
Szerintem is jobban elfogadják mint általában a többi vallás, de nem azért mert náluk lenne olyan h vki rossz testbe születik. Pont h úgy tartják, mindenki okkal és konkrét feladattal születik az adott testbe, és csak akkor léphet tovább magasabb szférákba, ha jól végzi el a rá bízott feladatot.
A keletiek egyszerűen csak nyitottabbak ezen a téren, nem ítélnek olyan könnyen.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29417

  • Armin
  • Armin profilkép
Barno írta::
A buddhisták jó fejek! :) Hozzám is ez áll közel.

A buddhizmusban kulcselem a tolerancia és a megismerés. Ahol nincs megismerés ott tudatlanság van, ahol tudatlanság van ott tehetetlen indulatok, amely káoszban a dogmák és gyűlölet a kapaszkodók.
Gondolkodás, megismerés és megértés nélkül életképtelen a tolerancia. Itt van a hiba... (bárminek a megnevezése nélkül. )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29418

Egyéb iránt meg elméletileg a zsidók is lehetnek akár elfogadók. Meleg zsidó közösségekről pl tudok, akik nyíltan kezelik a témát (azt hiszem ott talán még a rabbi is az, bár ez nem biztos). Az alapállás persze ott is az, h elítélik az ilyesmit, de mivel nem dogmatikus vallás (mindent meg lehet kérdőjelezni), ha elegen vannak hasonlóan gondolkodók, alapíthatnak saját hitközséget, és különösebben senki nem ütközik meg rajta, legalábbis a "vezetőség" nem szól bele.
A keresztényeknél is most már megindult lassan vmi hasonló iniciatíva, vannak szervezetek, csakhát hitközség ott ugye szóba sem jön.
Én úgy látom lassan, de változik a világ, bár a mi már nem fogjuk sajnos megérni h az egyházak (legyen az bármelyik is) ex katedra kijelentsék, h elfogadják a másságot, hát még a transzszexualitást.

Úgyh a magam részéről marad az egyéni hit, szerintem ez az igazán fontos, nem az, h ki hányszor jár templomba, hány keresztet lógat a nyakába.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29421

  • Barno
  • Barno profilkép
Armin írta::
Barno írta::
A buddhisták jó fejek! :) Hozzám is ez áll közel.

A buddhizmusban kulcselem a tolerancia és a megismerés. Ahol nincs megismerés ott tudatlanság van, ahol tudatlanság van ott tehetetlen indulatok, amely káoszban a dogmák és gyűlölet a kapaszkodók.
Gondolkodás, megismerés és megértés nélkül életképtelen a tolerancia. Itt van a hiba... (bárminek a megnevezése nélkül. )
Köszönöm ezt a megfogalmazást, ez szerintem TÖKÉLETES! :up:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29428

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Hogyan fog kiderülni?"
Megkérdezem az egyik gyakorló ismerősömet. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29461

  • androgyn
  • androgyn profilkép
Pinky írta::
"Hogyan fog kiderülni?"
Megkérdezem az egyik gyakorló ismerősömet. :)
Megosztod velünk a reakcióját?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29466

  • Dahlia
  • Dahlia profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29471

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Neeem, megtartom magamnak. :)
Nyilván megosztom. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #29931

  • anonymus
  • anonymus profilkép
Pinky írta::
Neeem, megtartom magamnak. :)
Nyilván megosztom. :)
Túlvagy rajta?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #30054

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Aha! :)
Azt mondta, hogy igazából senkit sem érdekel, hogy neked milyen egyéni bajaid vannak. Mesélte, hogy épp aznap került szóba valami találkozón, ahová eljött egy szerzetes (vagy hogyan mondják ők), hogy mit gondolnak pl. a homoszexualitásról. És mondta ez a vendég, hogy náluk pl. a fél templom (vagy mi a neve) meleg, szóval ez egyáltalán nem üldözendő, egyáltalán nem kizáró ok. Ez a te utad része, és a te gondod. Senki másra nem tartozik.

Azt hiszem, ez elég pozitív (már ha érthető, hogy mit akartam kifejezni). :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #30068

  • Dahlia
  • Dahlia profilkép
Én mélyen hiszek Istenben.
Származásom szerint katolikus vagyok, de a hitem szetint valami olyasmi, amit ők eretnekségnek tartanak.
Mit gondoltok, a katolikus egyház avatott már szenté TS-t?? (mai fogalmaink és gondolkodásunk szerint TS)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #30069

  • adika
  • adika profilkép
én ateista vagyok! nem hiszek istenben és kész!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #30070

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Szia Dahlia! :)
Szerintem nem avatott még ts-t szentté... Valahogy... Nem tudom, mintha nem férne bele a világnézetükbe... :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #30075

  • Dahlia
  • Dahlia profilkép
Pinky írta::
Szia Dahlia! :)
Szerintem nem avatott még ts-t szentté... Valahogy... Nem tudom, mintha nem férne bele a világnézetükbe... :S

Az ütött szöget a fejembe, hogy Jeanne d’Arc, ha ma élne, a mai terminológiák és definíciók szerint minden valószínűséggel ftm-ként határozná meg önmagát.
Persze, azért arra kíváncsi lennék, hogy az akkori sorstársak hogyan határozták meg önmagukat, miként gondoltak magukra. Valószínűnek tartom, hogyha jelen is volt a gender dysphoria, az önmeghatározásban nem ez játszotta a főszerepet.
Mindettől függetlenül, Jeanne d’Arcot a kor szokásainak megfelelően máglyán eltüzelték, és csak pár száz évvel később rehabilitálták, és avatták szenté 1920-ban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 7 hónapja #30076

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Bár az Egyház eléggé vaskalaposan követi a hagyományokat, azért azt be lehet látni, hogy bizonyos társadalmi változásokra ők is reagálnak. Úgy gondolom, hogy Jeanne D'Arc óta eltelt annyi idő, hogy egy ts személy ne tudjon annyi mindent véghezvinni, hogy ezzel elérhetné a szentté avatáshoz szükséges figyelmet, támogatást. Ez részben köszönhető a világ, részben pedig az említett Egyház változásának. Fenntartom, hogy egyik változás sem rossz, csak tudomásul kell venni, hogy ez már régen nem az a világ.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.262 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook