Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Vallás és TS

Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29109

  • Barno
  • Barno profilkép
Egy idős rokonom istentagadó korcsnak nevezett. Ez adta az ötletet ahhoz a kérdéshez, hogy szerintetek össze lehet -e egyeztetni a vallást (akármelyiket) a TS-séggel?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29111

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Az idősebb keményen vallásos emberek sokszor vaskalaposak. Úgy gondolom nem mérvadó amit ők mondanak. A vallás és a hit két homlokegyenest különböző dolog. A vallás sokszor erőltetett és korlátok közé szorító, amit igazából emberek írtak más embereknek.
A hit pedig az igazi, amit belül érzel. Mindegy miben hiszel, ha az úgy érzed téged szolgál és előremozdít, ha szeretet van benne, akkor csak jó lehet.
Ne törődj senkivel csak azzal amit érzel. Az sohasem hazudik. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29112

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Sushi, szívemből szóltál. :D Mindig úgy szoktam fogalmazni, hogy én hiszek, de nem vagyok vallásos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29135

  • Barno
  • Barno profilkép
Rosszul tettem föl a kérdést. Persze, hogy a hitre gondoltam, a vallás biztos, hogy ellentétes a TS-séggel. De ha valaki hisz Istenben, vagy a Sorsban, gondolhatja azt, hogy "rossz helyre címezte" a testét? Én úgy fogom föl a helyzetemet, mint egy nehéz feladatot. (Marhára remélem, hogy nem a női test elfogadása a feladatom!:( )
A poén egyébként az "istentagadó korcs" megjegyzésben az, hogy olyasvalaki mondta, aki sosem volt vallásos, sőt, tőle tanultam meg 2 éves koromra perfektül káromkodni! :))))))
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29136

  • Barno
  • Barno profilkép
Illetve a lelkét címezte rossz helyre, csak álmos vagyok, hülyeséget írtam. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29204

  • sztella
  • sztella profilkép
Szerintem össze lehet egyeztetni! Fel lehet fogni ezt a dolgot úgy is, hogy Isten válassza nekünk ezt az utat. Nekem ezerszer könnyebb és egyszerűbb lenne az életem ha nem lépnék erre az útra, de nem érzem úgy, hogy ezt irányítani tudom. Nem tudtam magamnak olyan ész érvet felhozni ami megmásította volna a döntésemet. Szóval optimista perceimben én úgy gondolom, hogy ts-ség Isten előtt sem bűn.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29215

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
sztella írta::
Szerintem össze lehet egyeztetni! Fel lehet fogni ezt a dolgot úgy is, hogy Isten válassza nekünk ezt az utat. Nekem ezerszer könnyebb és egyszerűbb lenne az életem ha nem lépnék erre az útra, de nem érzem úgy, hogy ezt irányítani tudom. Nem tudtam magamnak olyan ész érvet felhozni ami megmásította volna a döntésemet. Szóval optimista perceimben én úgy gondolom, hogy ts-ség Isten előtt sem bűn.

Én inkább úgy érzem MI választjuk magunknak az utat senki más. És ez azért jó, mert mindenben mi döntünk és megvan a szabad akarat. A rossz dolgokat is mi választjuk valószínűleg a TANULÁS miatt...
A Ts-ség egyáltalán nem bűn. Bűn, ha ártunk valakinek...
A bűntudat vonzza a büntetést, így azt gondolom ha úgy érzi valaki hogy bűnös, előbb utóbb jön a büntetés... vonzás törvénye.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29235

  • sztella
  • sztella profilkép
Én inkább úgy érzem MI választjuk magunknak az utat senki más. És ez azért jó, mert mindenben mi döntünk és megvan a szabad akarat. A rossz dolgokat is mi választjuk valószínűleg a TANULÁS miatt...
A Ts-ség egyáltalán nem bűn. Bűn, ha ártunk valakinek...
A bűntudat vonzza a büntetést, így azt gondolom ha úgy érzi valaki hogy bűnös, előbb utóbb jön a büntetés... vonzás törvénye.

Ebben is sok igazság van! Kicsit nehéz megfogalmaznom amit ezzel kapcsolatban érzek. Olyan értelemben teljesen egyetértek, hogy persze én vállalom fel, és szabad akaratomból döntök így. Azt próbáltam feszegetni hogy az ember alap esetben szeret számára logikus és kedvező döntéseket hozni. Miért van az, hogy noha az embernek mindene megvan még sem boldog? Ez a remélt boldogság viszont minden korábbi dolog feladásnak árán is kell. Azt amit érzek, vagy bionyos helyzetekben nem érzek, nem tudom befolyásolni, belőlem jön de tudatoasan nem tudom megváltoztatni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29255

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Miért van az, hogy noha az embernek mindene megvan még sem boldog?"
Mert tévedett: nincs meg mindene. Ha valóban megvan minden fontos, akkor boldog. Szerintem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29264

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Az egyik barátom nemrégiben pont ugyanezt kérdezte tőlem: miért van az, hogy megvan mindene, de mégsem jó semmi, mégsem boldog.
Én erre azt mondtam neki, hogy valószínűleg azért, mert nincsenek céljai, sem hosszú, sem rövidtávon, ráadásul ami látszólag megvan neki, azok csak tárgyak, amiről ugye tudjuk, hogy csak ideig óráig boldogít...
Kell az embernek az a tudat, hogy valamit el akar érni és meg kell érte dolgoznia, kitartása van szüksége és ezekből a célokból mindig újabbakat kitűzni. A világban való lógás és "tengés-lengés" célok nélkül csak depit okoz és boldogtalanságot...
Tapasztaltam már én is régebben...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29270

  • sztella
  • sztella profilkép
Igazatok van! Még annyit tennék hozzá, saját példámból, hogy rossz dolg rájönni arra, hogy a korábban kitűzött -elsősorban materiális - célok elérése semmit sem jelent.

Viszont, hogy az eredeti témánál maradjunk változtatok az alap felvetésen:

Miért van az, hogy ami a legtöbb embert bolgogsággal tölt el nekem nem sokat jelent?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29271

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
sztella írta::
Igazatok van! Még annyit tennék hozzá, saját példámból, hogy rossz dolg rájönni arra, hogy a korábban kitűzött -elsősorban materiális - célok elérése semmit sem jelent.

Viszont, hogy az eredeti témánál maradjunk változtatok az alap felvetésen:

Miért van az, hogy ami a legtöbb embert bolgogsággal tölt el nekem nem sokat jelent?
Konkrét példákkal segítenél hogy megértsem?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29274

  • sztella
  • sztella profilkép
A méltóság teljes élethez szükségesnél magasabb egzisztenciális szint, újabb és újabb tárgyak, hatalom, Család - a biológiai nememnek megfelelően - Ilyen dolgokra gondoltam
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29275

  • Dahlia
  • Dahlia profilkép
Sztella, ezek a dolgok, az talán utolsó kivételével, nekem sem fontosak, semmit sem jelentenek.

A valódi méltóság és a valódi rang az ember belső lelki állapotát, erejét és tudását tükrözi vissza, és abból is fakad. Ehhez semmiféle külső, anyagi vagy egzisztenciális dolog nem szükségeltetik.
Sőt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29276

  • Dahlia
  • Dahlia profilkép
Család, a választott nememnek megfelelően, nem a biológiainak..
Nyah, fáradt vagyok :side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29284

  • gayboy
  • gayboy profilkép
Sztella! Mert talán aminek a legtöbb ember szerinted örül azok a dolgok talán nem az igazi boldogságot jelentik számukra. Innen is lehet nézni nem? :think:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29297

  • Barno
  • Barno profilkép
Nagyon szépen hangzó dolgokat olvastam itt. De vitatkoznék. Az emberi méltósághoz igenis kell valami minimális egzisztencia. Sőt, a magasabb értékek, a lelki-szellemi dolgok értékeléséhez is előbb kell egy emberi anyagi helyzet. Nekem legalábbis.
Én 8 évig éheztem, mindenki lenézett, mert akkor még ritka volt, hogy valakinek a szülei nem tudnak rezsit fizetni. (Az volt a bűnük, hogy rokkantak voltak.) Mindenütt én voltam a szar senki, ruha és étel csak nekem nem jutott a környezetemben, mindig hazudtam, amikor újévkor azt kérdezték az iskolában, hogy ki mit kapott karácsonyra. Mert én ételt sem. 38 kiló voltam, amikor érettségiztem. Aztán egyszer akkoriban azt kérdezték tőlem egy helyen, hogy mit jelent számomra a szeretet. Bámultam magam elé, és azt feleltem: semmit. (Pedig nagy szeretetben nőttem föl!!!) Apu mondta is, hogy annyi érzelem van bennem, mint az északi sarkon úszó jégtáblában. :)(Ha több lett volna, már nem élnék.)
De akkor már harmadik napja nem ettem. Semmit.
Szóval lehet mondani, hogy a tárgyak nem fontosak, meg a pénz nem fontos, persze. Akkor a levegő sem fontos...
De ha nincs...!
De lehet az is, hogy én vagyok egy fejletlen lélek.
Szerintem akkor is az alap van előbb, aztán a falak, aztán a tető. Étel, ruha, normális lakóhely az alap. Amikor két munkahelyen kell ezért az alapért gürcölni, az például undorító és kiöli az életkedvet. Hányingerem van attól, hogy azért menjek egész nap,(illetve most a párom megy) hogy legyen mit zabálni. Mint az állatok! :angryy Ha az élet csak alvásból és a létfenntartásért vívott küzdelemből áll, az nem emberhez méltó. (És igen, tudom, ennek is örüljünk.)
A legrosszabb egyébként, ha az ember a saját balfaszsága miatt semmilyen célján nem éri el.
Sőt, ami még rosszabb: ha nincs is cél.
Vagy ha utólag kiderül, hogy hülyeség volt a cél!!:)
Na, nem fokozom tovább. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29299

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
Sajnos nagyrészt igazad van Barno, de nem jó mindig ezeket a dolgokat leirni és elmondani, mert a gazdagok ugy sem értik és lehurrognak, lenéznek.
Én sem részletezem tovább, mert indulatokat szülhet.. . :zip:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29329

  • Barno
  • Barno profilkép
Igazad van, Macsó. Hiába magyarázom a hajón sziesztázónak, hogy baszd meg, hajótörött vagyok, épp fuldoklom, kurvára nem érek rá a naplementében gyönyörködve lelkizni, azt fogja mondani, hogy "hülye, rossz a hozzáállásod".
Sajnos írásban hajlamos vagyok túl őszinte lenni. :)

De különben meg változó a hangulatom, időnként nagyon is látom az "élet apró örömeit", és azt is értem, hogy mire gondoltak itt néhányan. De attól fogadom el hitelesnek ezt a "tárgyak nem fontosak" dolgot, akinek tényleg nincs, és mégis boldog. Láttam ilyet!
Apu sakkversenyen herendi porcelán vázát nyert,(1980-ban) de nem volt szekrény, amire tegye. És különben is, azt mondta, hogy : "Minek az, semmire nem jó, adtak volna inkább egy szelet rántotthúst!" :)
Őt tényleg nem érdekelték a tárgyak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Vallás és TS 13 éve 8 hónapja #29338

  • sztella
  • sztella profilkép
Szia Barno!

Igyekeztem úgy fogalmazni,hogy a "méltóság teljes élethez szükséges egzisztenciánál magasabb" szint iránti vágy. Amiről te írsz az mély szegénység teljesen más, mint amire céloztam.

Hogy részben vissza térjek az alaptémához én azt nem értem, hogy miért jut sokaknak ilyen gyerekkor? Ezt Ő miért engedi? Ez nem fér a fejembe..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.253 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook