Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: kromoszóma

kromoszóma 13 éve 10 hónapja #28192

  • liawwmamflag
  • liawwmamflag profilkép
Kedves etta!!

pár napja felvetettél egy szerinted rutin sebészeti beavatkozást a kromoszóma átalakítással kapcsolatban...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: kromoszóma 13 éve 10 hónapja #28194

  • liawwmamflag
  • liawwmamflag profilkép
jajjj nem vettem észre hogy le van zárva az elmondjuk vagy nem? téma, és emiatt új témát nyitott a félmondatomnak......nos de a lényeg......senkit ne vezessen félre ez a kromoszóma átalakítós dolog.......ilyen a mikroszkóp alatt éppen lehet hogy van. de semmi esetre sem rutin sebészeti vagy klinikai dolog.....de ha bárki belegondol, mindenkinek világos lesz.....a testünk minden egyes sejtjében ott vannak a nemi kromoszómák.....a testi sejtekben 46 kromoszóma van és az utolsó pár pár vagy XX, vagy XY, az iverdejtjeinkben pedig vagy egy X, vagy egy Y, tehát ha azt szeretnénk hogy sejtmintát véve belőlünk az óhajtott nemet mutassák ahhoz az kellene hogy minde egyes sejtünket megmanipulálják....ami ugyebár lehetetlenség (belegondolva mennyi sejtünk van).......egyetlen járható út szerintem ha a megtermékenyítás után rögtön az egy sejtből álló zigótába nyúlunk bele és utána az őssejtként viselkedve osztódik, magához hasonló génállományú sejetekké.......szóval bocs ha bárkit is fárasztottam......csak nehogy valakit félrevezessen a leírt info, ilyen a mai napig a gyakorlatban nem létezik
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: kromoszóma 13 éve 10 hónapja #28195

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Szerintem érdekes téma, jó ez így külön. Engem érdekel. ;)
Józan paraszti ésszel én is úgy gondoltam ahogyan te vázoltad az előbb.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: kromoszóma 13 éve 10 hónapja #28238

  • Armin
  • Armin profilkép
ette írta:
Ma már egy egészen egyszerű sebészeti beavatkozással képesek rá orvosok, hogy az XY-ból az Y alsó részét szétnyissák, és két véget kialakítva egy úgynevezett X-et képezzenek, amivel a transzszexuális nők teljes értékű kromoszomális-életet élhessenek immáron nőként.

Transzsex férfiaknál természetesen komplikáltabb a beavatkozás, hisz egy stabil Y-t kell kialakítani, aminek az alsó fele sajnos ritkán képes stabil pozícióra, de ebben is nagy előrehaladás volt tapasztalható ez utóbbi két napban. Vagy évben?
(bocs az offért...)

Ezen a beíráson elcsodálkoztam. Ugyanis az, hogy y-ból x-et csinálnak az még csak egy alaki változtatás lenne a DNS-ben, a gének a felső két karon ott maradnának, ráadásul az y-on van kódolva a férfi nemi tulajdonságok jelentős része, tehát a felső karokon lévő géneket is meg kellene változtatni
Azonkívül az y-ban kevesebb gén található mint az x-ben tehát még hozzá kellene nukleotid bázispárokat szintetizálni a karokhoz, illetve komplementer bázisokat a "szétnyitás" utáni alsó két kar-félhez, amiből az eredetileg alsó karon lévő nukleotid bázispárok - genetikai információ - megduplázása jönne létre mert citozinnal szemben guanin, adeninnel szemben timin bázis lehet. Szóval nem világos, hogy értetted.

De azért érdekelne, honnan származik az általad beírt "egyszerű" génsebészeti infó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: kromoszóma 13 éve 10 hónapja #28246

  • liawwmamflag
  • liawwmamflag profilkép
erről van szó........... a géntechnológia nagy iparág.... de ennyire még nem szaladhatunk előre

folytathatjuk bármi más tudományos felvetéssel is....... amit még nem értek, bár hirtelen csak IQ-ból szedem az info-t, van egy olyan fórum is ahol a TS-ek terhességéről beszélgettetek, ..... nem emlékszem pontosan mi volt a szöveg, de a lényeg, hogy szerintem méhen kívül csak 3 hónapig lehet hordani egy gyereket.....aki méhen kívüli terhes, abból kiveszik ugyan, de azért mert szétrepednének a petevezetők az embrió növésétől, de akinél hasüregi terhesség van az elviekben néhány hónapig is tudja hordani az embriót, szerintem, de mivel utána kellene a placenta, ekkor már nem jut elég táplálékhoz az embrió.......tehát továbbra is az ondóminta lefagyasztás és a külföldi béranya rendszer, vagy egyéb mesterséges megtermékenyítési eljárások lehetségesek talán........ de a férfi terhességhez akkor is sokkal közelebb vagyunk, mint ahhoz a kromoszómás dologhoz...amiről korábban vitáztunk
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: kromoszóma 13 éve 10 hónapja #28262

  • L!nds
  • L!nds profilkép
liawwmamflag írta::
amit még nem értek, bár hirtelen csak IQ-ból szedem az info-t, van egy olyan fórum is ahol a TS-ek terhességéről beszélgettetek, ..... nem emlékszem pontosan mi volt a szöveg, de a lényeg, hogy szerintem méhen kívül csak 3 hónapig lehet hordani egy gyereket.....aki méhen kívüli terhes, abból kiveszik ugyan, de azért mert szétrepednének a petevezetők az embrió növésétől, de akinél hasüregi terhesség van az elviekben néhány hónapig is tudja hordani az embriót, szerintem, de mivel utána kellene a placenta, ekkor már nem jut elég táplálékhoz az embrió.....

Ez nagyon érdekes... erről találtam egy cikket:
http://www.origo.hu/tudomany/19990315ferfi.html

Nagyon jó lenne ha sikerülne és alkalmazható lenne ez a dolog esetleg 5-10 év múlva :)
(bocsi ha kicsit off volt)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
  • Oldal:
  • 1

Oldal elkészítésének ideje: 0.160 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook