Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30279

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Egy-két friss infó:
Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium neve "megváltozott"*, jelenleg Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumnak nevezik, de Anyakönyvi Osztálya továbbra is van, és dr. Varga Tímea továbbra is ott "rendel", a telefonszáma változatlan: (1) 795-51-98. (Mától két hét szabadságon van, szeptember hatodikán lesz legközelebb.)
Szóval a mi szempontunkból annyi a változás, hogy a minisztérium neve más lett, de minden más ugyanaz (1363 postafiók 54 stb.).
Forrás: KIM Anyakönyvi Osztály, Bekényi Krisztina.
Amikor a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (ez többek között az Egészségügyi Minisztérium jogutódja) jóváhagyja a szakvéleményeket, és visszaküldi Varga Tímeának, akkor a KIM értesíti azt az anyakönyvvezetőt, ahol a születést anyakönyvezték, hogy írja be az Utólagos megjegyzések rovatba, hogy a gyermek(?) neme, neve megváltozott. És a minisztérium ezzel egy időben tájékoztatja a központi adatnyilvántartót a személyi adatokban bekövetkezett változásokról. Tehát ha valaki sokáig húzza az igazolványcserét (vagy akár csak az ezt megelőző új születési anyakönyvi kivonat átvételét), akkor egy igazoltatáson, közúti ellenőrzésen könnyen fennakadhat.
Érdemes lehet ezt megfontolni pl. az októberi választásokra tekintettel.
Forrás: ua.
---
*: igazából nem megváltozott, hanem pl. a rendőrség átkerült a most létrehozott Belügyminisztériumhoz, szóval inkább úgy lenne pontos, hogy újraosztották a lapokat, minthogy átneveztek minisztériumokat, de a mi szempontunkból ez irreleváns.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30502

  • sztella
  • sztella profilkép
Mától két szakvélemény boldog tulajdonosa vagyok :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30503

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
sztella írta::
Mától két szakvélemény boldog tulajdonosa vagyok :cheer:
Gratulálok!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30527

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Itt is gratulálok! ;-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30561

  • sztella
  • sztella profilkép
Köszönöm a gratulációkat! :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30860

nem tudjátok h mennyi idő kb a válasz a nem és névváltoztatási kérelemre?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30861

  • andreas
  • andreas profilkép
fetoma20 írta::
nem tudjátok h mennyi idő kb a válasz a nem és névváltoztatási kérelemre?
1-3 hónap.Sokaknak megvolt 1 hó alatt, velem nemtom miért várattak olyan sokáig.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30863

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
Nekem is, barátomnak is kijött egy hónap alatt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 7 hónapja #30866

  • sziszkó
  • sziszkó profilkép
Sziasztok nekem 3. hónapja áll a kérelmem :(
De ez állítólag egyedi van egy kiskorú gyermekem.
Szerencsétlen vagyok a műtéttel kapcsolatban is mert voltam konzultáción de időpontom még most sincs
türelem tornaterem ennél jobban elkeseredni már nem is tudnék!!!!!!!!!!!!!!!!!Minden jót mindenkinek!
Mások szerencsésebbek.........
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #30873

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Hűha.... hát én 2 hete adtam be, sikeresen vissza is jött a tértivevény, de mostmár kezdek félni :$ Mindenesetre bizakodom, hátha megkímélnek és ez egyszer pontosak lesznek. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #30920

1 hónap? na az fasza.. aug 5-én küldtem el de még mindig semmi.. eddig mindenben szerencsém volt, szakvélemények minden, ugy látszik most akkor megváratnak..:( miután megkapom elkell még mennem az anyakönyvi hivatalba, a kerületibe ahol születtem az új anyakönyvért v azt kiküldik és csak okmányiroda? vagy hogy van ez pontosan?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #30921

El kell menned személyesen elhozni az anyakönyvit, alá is kell írnod, h átvetted.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #30922

  • Mike22
  • Mike22 profilkép
húú tényleg ezt hol kell majd átvenni? mármint úgy értem hogy ahol lakom ott az okmányirodába vagy hol?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #30923

  • danken
  • danken profilkép
Mike22 írta::
húú tényleg ezt hol kell majd átvenni? mármint úgy értem hogy ahol lakom ott az okmányirodába vagy hol?
Szinte mindig.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #30924

  • Mike22
  • Mike22 profilkép
hmm..hát az nem jó,szívesebben venném át másol..dehát ez van :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #31149

még egy kérdés: az érettségim ugye még a mostani nevemre van kiállítva.. és ha megkapom az új anyakönyvit meg meglesz személyim minden, akkor a régi sulimba kell bemennem h átírják" ( vagyis gondolom adnak 1 újat új sorszámmal meg minden) v ezt hol kell intézni? és mit kell hozzá vinnem? a határozatot amit ki küldenek vagy új anyakönyvit új személyit mindent? valaki tud erről valamit? előre is köszi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #31150

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
Az engedélyt vidd és a személyit!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #31152

Fetoma! Le van írva a transvanillán a lényeg. Iratok, engedély, és az odavonatkozó pontos rendeletet kell vinni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #31170

oké. köszi :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 6 hónapja #31199

SOS kérdés!

Aki már túl van az érettségi átíratásán, kb mennyi idő, ami alatt lefut? Kell egy jelentkezéshez, iszonyú ciki a helyzet... :scared:
Nem szívesen mondanám el az igazat magamról, főleg, h nem is segítene valószínűleg, mert attól még nem tudnám bizonyítani, h az valóban az én bizonyítványom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.265 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook