Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Nem jogi elismerése

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29018

  • sztella
  • sztella profilkép
Pinky! köszönöm a segítséget!

Egyébként egy-egy ilyen szakvélemény meddig érvényes? Mondjuk nekem most "csak" HRT-hez kell és csak fél év mulva szeretnék név vátoztatási kérelmed beadni, akkor nem kell attól tartani hogy elévül?

Kell-e vagy érdemes-e ezekről a szakvéleményekről hiteles másolatot készítettni? Ezt minden esetben kérni fogják a hormonokhoz, vagy csak az elsőre?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29025

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Tőlem eddig minden doki csak egyszer kérte a szakvéleményt. :)
Amikor az éppen aktuális nevű minisztériumba elküldöd, akkor érdemes előtte lemásoltatni magadnak, mert nem biztos, hogy visszaküldik. (Sőt!) Másik: a szakvélemény tudomásom szerint nem évül el, hiszen sem a transzszexualizmus, sem a vizsgálati módszerek nem azok a fajták, amik életkorhoz kötődnének (illetve egy adott életkor alatt nem akarják diagnosztizálni, de ha egyszer leírták, akkor valszeg nem nősz már ki belőle. :P) Az pedig, hogy a világ folyásában hirtelen akkora változás állna be, hogy mondjuk kitalálnak hozzá formanyomtatványt és onnantól kezdve csak azt szabad és lehet használni: ezzel kapcsolatban nem hiszem, hogy lenne félnivalónk. :)
Ami viszont elgondolkodtató: a szakvélemény általában szokta tartalmazni az életkorod, végzettséged alapján megítélhető állapotodat (pl. az életkornak megfelelő szellemi értelem, a lelki egyensúlyodra is utal), illetve pl. nekem benne van, hogy van-e párkapcsolatom, kivel élek, hol tanulok és/vagy dolgozok, ilyenek. Pár év alatt ezek gyökeresen változhatnak, úgyhogy szvsz érdemes vagy minél előbb letudni ezt az egészet, vagy a minisztériumnak írt levélben utalni ezekre a változásokra. (Hiszen alapvetően te egy levelet írsz, amihez csatolod a szakvéleményeket, mint mellékleteket; hiába egy oldal a levél maga és három-négy a szakvélemény terjedelme, a tulajdonképpeni tárgy. Formailag sztem az csak melléklet.)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29026

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Kell-e vagy érdemes-e ezekről a szakvéleményekről hiteles másolatot készítettni?"
Ja igen: felkészültebb doki egyből két példányt ad neked, a fentiek okán. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29042

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Sziasztok!
Én nem értek valamit, én 16 éves vagyok és hallottam már azt egy velem egyidős ismerősömtől hogy már megvan neki a szakvéleménye, de viszont olvasom, hogy 18 éves kor alatt nem adnak ki. Most akkor mehetek pszichodokikhoz vagy fölösleges??
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29043

Szia Linds!

18 éves kor alatt is megkaphatod a szakvéleményeket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29048

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Köszönöm szépen :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29138

  • Gabor
  • Gabor profilkép
Megkérdeztem az Oktatási Minisztériumtól, hogy a bizonyítványok, stb cseréjét hogy lehet intézni (bíztam benne, hogy az iskolán kívül máshol is lehet), és az alábbi választ kaptam. Bemásolom, hátha másnak is hasznos az infó:

"A bizonyítvány cseréjét az az intézmény végzi, amely az adott bizonyítvány kiállította. Amennyiben a bizonyítványt kiállító intézmény megszűnt, az érettségi bizonyítvány és a szakmai bizonyítvány esetén a jogutód intézménynél, vagy a vizsgáztató intézmény székhelye szerinti főjegyzőnél lehet kezdeményezni a cserét.
Amennyiben a nyelvvizsga bizonyítványt kiállító intézmény nem érhető el, a cserét a régi nyelvvizsga bizonyítvány, valamint a névváltoztatást dokumentáló okmányok alapján az Oktatási Hivatal Nyelvvizsga Akkreditációs Központja (1054 Budapest, Báthory u. 10. Tel: 374-2331) végzi.
Névváltozás esetén az érettségi bizonyítványt és az OKJ bizonyítványokat a nevelési-oktatási intézmények működéséről szóló 11/1994. (VI.8.) MKM rendelet 4. számú mellékletének 11. b) pontja szerint kell kicserélni. A bizonyítványcseréért ugyanezen rendelet 7/A. §-a szerint bizonyítványonként igazgatási díjat kell fizetni."
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29202

  • sztella
  • sztella profilkép
Tehát a levél szerint az OM semmi eseten sem kerűl közvetlenűl kapcsolatba az ügyféllel. Éljen Magyarisztán!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29218

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Megkérdeztem az Oktatási Minisztériumtól, hogy a bizonyítványok, stb cseréjét hogy lehet intézni (...)."
Köszi, hogy újra megkérdezted, de ezek szerint semmi sem változott. De: "bizonyítvány stb." alatt mit értesz, mit értenek? Diplomát is?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29219

  • Pinky
  • Pinky profilkép
Sztella!
Az OM-nél nincs rólad olyan papír, ami alapján a bizi kiállítható lenne. És ha mégis véletlenül: kapacitásuk nincs rá. A suliban kapacitás is van, törzskönyv is van. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29285

  • Gabor
  • Gabor profilkép
Én az érettségit, OKJ-s papírt, nyelvvizsgát és diplomát kérdeztem, és ezt a választ kaptam, szóval ebből úgy tűnik, mindent az oktatási intézményekben lehet csak és kizárólag intézni. Bár a diplomát való igaz, külön nem nevesítik a válaszukban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29286

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Bár a diplomát való igaz, külön nem nevesítik a válaszukban."
Azért lenne érdekes a diploma, mert azok nem a közoktatási törvény alapján működnek (ami lehetővé teszi a cserét), a felsőoktatási tv-ben pedig nincs bizicseréről szó. Sőt, több intézményben (Elte, Bme) azt mondták, hogy utólag nem cserélnek senkinek semmit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29337

  • sztella
  • sztella profilkép
Friss infó:

Tolnai doktornő elfogadja Dr. Nagy Gertrúd pszichológusi szakvéleményét. Úgyhogy engem nem küldött el külön pszichológushoz. Ha valaki előbb megy hozzá mint pszichológushoz -azaz úgy jár mint én - akkor ha megvan a pszichológusi papír akkor vissza lehet azokkal menni és akkor írja meg a szakvéleményét.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29339

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Kedves Sztella ez vagy húsz alakalommal szerepelt a Transzsexuális út topikban. Kutya kötelessége elfogadni, és ezért is tanácsolták sokan, hogy előbb pszichológushoz kell menni.
Valaki írta is, hogy Gertrúdos papírral a kézben semmiképpen ne legyetek hajlndóak Wéberhez is menni, mert az csak felseleges pénzkidobás.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29340

  • sztella
  • sztella profilkép
Harcos írta::
Kedves Sztella ez vagy húsz alakalommal szerepelt a Transzsexuális út topikban. Kutya kötelessége elfogadni, és ezért is tanácsolták sokan, hogy előbb pszichológushoz kell menni.
Valaki írta is, hogy Gertrúdos papírral a kézben semmiképpen ne legyetek hajlndóak Wéberhez is menni, mert az csak felseleges pénzkidobás.

Oké elnézést! Ebbe a topikba fentebb más olvasható! Gondoltam leírom..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29341

  • Harcos
  • Harcos profilkép
Semmi gond. ;) Ezek szerint 2 szakvélemény boldog tulajdonosa vagy?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29342

  • sztella
  • sztella profilkép
Nem sajnos enyire nem jó a helyzet. Több mint egy hónapmulvára kaptam időpontot Nagy doktornőhöz. Csak ezt követően lehetnek meg a papírosok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29494

sziasztok
csak annyit akarok irni h irtátok h tolnai doktornő csak wéber-hez küldi az embereket. Én elöször Tolnai doktornőnél voltam vizsgálaton és ő mondta h Nagy Gertrúdhoz menjek. Már azon is túl vagyok. Nekem mind2ről csak jó tapasztalataim vannak. Már csak nőgyógyászhoz kell mennem és mehetnek is a papirok:) az árakról pedig h én mind2 helyen most júniusban vtam.. Tolnai doktornőnél az elsö alkalom 10e ft volt, Nagy Gertrúdnál 20e ft-ot fizettem, és a szakvéleményért még 25-öt Tolnai doktornőnél. sok sikert mindenkinek
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29495

  • Harcos
  • Harcos profilkép
A továbbiakban is azt tudom mindenkinek tanácsolni, hogy először a pszichológushoz menjen, mert úgy biztosan nem fog fölösleges köröket futni. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Nem jogi elismerése 13 éve 9 hónapja #29497

  • DivaBarbara
  • DivaBarbara profilkép
Valaki tudna nekem urológust ajánlani?

Meg van mind a két szakvéleményem(Simon, Gertrúd), már megírtam a kérvényt. Már elvan készítve csak fel kéne adni.
De urológia státuszt nem bírok szerezni.
Eddig 3 urológusnál voltam. Mindegyik elzavart. Mondtam urológiai státuszt szeretnék. Jött a kérdés hogy miért?
Hát ugye név és nem megváltoztatás miatt kell a minisztériumba. De ezt ők nem értették ez mi fán terem. Miért kell ahhoz ilyen. El is magyaráztam mit írjanak bele, hogy férfi nemiszervem van stb. Meg hogy nő szeretnék lenni. De mindegyik leszart és elküldött. Valaki tudna segíteni nekem ebben?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.285 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook