Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27937

  • androgyn
  • androgyn profilkép
Az a tényező sem elfelejtendő, hogy a nemiszerv és a másodlagos nemi jelleg megváltoztatható, de a kromoszómánk marad sajnos a született nemünké. Az XX vagy az XY nem változtatható.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27944

Androgyn: sajnálom de ebben most nagyon tévedsz...!

Ma már egy egészen egyszerű sebészeti beavatkozással képesek rá orvosok, hogy az XY-ból az Y alsó részét szétnyissák, és két véget kialakítva egy úgynevezett X-et képezzenek, amivel a transzszexuális nők teljes értékű kromoszomális-életet élhessenek immáron nőként.

Transzsex férfiaknál természetesen komplikáltabb a beavatkozás, hisz egy stabil Y-t kell kialakítani, aminek az alsó fele sajnos ritkán képes stabil pozícióra, de ebben is nagy előrehaladás volt tapasztalható ez utóbbi két napban. Vagy évben?:)
(bocs az offért...)
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27945

  • androgyn
  • androgyn profilkép
Ez jól hangzik, nem hallottam eddig erről a beavatkozásról.
Mindezen túl tartom magam ahhoz (ezzel senkit nem szándékozom megbántani), hogy sok év alatt sem volt szerencsém olyan transznőhöz aki el tudná titkolni élete párja elől. Lehet akármilyen törékeny, bájos és szép, ott lapulnak kisebb hétköznapi buktatók.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27954

  • Dahlia
  • Dahlia profilkép
Az ugye nyilvánvaló, hogy bármit teszünk is, biológiailag sosem leszünk nők, ill. férfiak.
De a nő és a férfi nem csak egy biológiai kategória, hanem egy idea is, amit mindenki - a GG-k is - sorsának megfelelően jól-rosszul, de megvalósít. Minél inkább megvalósul ez az idea az életemben, annál inkább nő vagyok, teljesen függetlenül a testi állapotomtól, és attól is, hogy hány évig éltem előtte kvázi férfiként. Ezen áll vagy bukik minden.

És, hogy elmondjuk e vagy sem? Ezt mindenki maga döntse el. Bármi legyen is, ha valóban NŐ vagy, soha senki nem fog férfinek vagy travinak tartani.

Természetesen, ez forítva, a fiúkra is áll.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27962

  • pedro
  • pedro profilkép
Milyen? Hazug. Én elfogadnék egy transzpalit, de a hazugságot nem nyelném be.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27963

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
pedro írta::
Milyen? Hazug. Én elfogadnék egy transzpalit, de a hazugságot nem nyelném be.
:appl:
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27981

Kedves Piszkocska (először is, hadd gratuláljak névválasztásodhoz, bájos, és találó :) ). Nem szokásom belemenni fórumos fikázásokba, de ezúttal azt hiszem mégis teszek egy kivételt.
Szavanként tudnék belekötni oldalas ömlengésedbe, mégis azt a részt domborítanám ki, ahol elég egyértelműen azt hangsúlyozod, hogy te igazából mindig is, egész életedben biológiai nő módjára éltél, sőt, számonkéred Pattyn, hogy nem tudhatja, hogy neked mi állt a személyidben, és pontosan mi is bújt meg a bugyidban. Ebből, (javíts ki ha tévedek) én a azt a következtetést vonom le, hogy te itt azt bizonygatod, hogy biológiai nő vagy. Szíved joga, én hiszek neked, az már az én privát véleményem, hogy ha ezt bizonygatni kell, sajnos rég rossz, de ebbe most ne menjünk bele, mint mondom, hiszek neked.
Ha ez ellenben így van ahogy mondod, azt hiszem többünk nevében kérlek téged (mindezt a legnagyobb tisztelettel), hogy mint biológiai (és ha jól emlékszem heteró) nő, takarodjál a TS-ek fórumából, vagy legalábbis ne szóljál bele olyan dolgokba, amikhez ugyebár mint biológiai, heteró nő eleve nem érthetsz, és még kevésbé érezhetsz át. ;)
Biztos vagyok benne, hogy sokan fel lesztek háborodva a hangnememen, de szerény véleményem szerint, aki aljas féreg módjára bevonja a másik családját, jelenleg is kiskorú gyermekeit egy ilyen vitába, ennél sokkal cifrábbat is megérdemel, úgyhogy én a magam részéről kifejezetten kultúráltnak tartom irományom, legalábbis a jelen körülményeket tekintve.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27991

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Gyerekek, züllik a fórum, már régen gáz, amit itt olvasok... a téma az volt, hogy elmondjuk-e vagy sem. Mindenkinek joga van a saját véleményéhez, ez tény, én is van, akivel egyetértek a felek közül, van, akivel nem, jómagam is kifejtettem már a véleményem a fórumtémában, de az előbbi szót kiemelve, kérlek, ragaszkodjunk a FÓRUMTÉMÁHOZ továbbra is.
Az, hogy ki okos, ki szép, kinek van gyereke, kinek nincs, ki egy hülye ribanc, és miért az, ezek már nem szorosan tartoznak ide. Ha valaki ilyen dialógusok lefolytatására érez késztetést, nyisson egy "K..va anyját mindenkinek aki nem én vagyok" topikot, és ott legyen szíves folytatni, mert akkor nem lesz offtopik semmiféle mocskolódása.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27992

  • Endee721
  • Endee721 profilkép
Cicely ezzel nagyon jól elmondta a lényeget:

"Az, hogy ki okos, ki szép, kinek van gyereke, kinek nincs, ki egy hülye ribanc, és miért az, ezek már nem szorosan tartoznak ide"
:talk:
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #27999

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
"Ha valaki ilyen dialógusok lefolytatására érez késztetést, nyisson egy "K..va anyját mindenkinek aki nem én vagyok" topikot, és ott legyen szíves folytatni, mert akkor nem lesz offtopik semmiféle mocskolódása."
:laugh: :cheer:
Nagyon jó Cicely,nagyon tetszik az ötlet! :appl:
:woohoo: :side:
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28000

  • danken
  • danken profilkép
Kövessétek a példám, én foglakozom a témával.
Nem is tudtam volna, de nem is tettem volna meg a feleségemmel azt hogy elhallgatom.
Még a gyerek és serdülőkori legcikisebb ügyeimet is elmeséltem neki. Mindent tud rólam, ettől az igazi párom. :inlove:
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28001

  • Patty
  • Patty profilkép
Hát jó, akkor létrehozom a fent említett topikot... ;)
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28003

  • Patty
  • Patty profilkép
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28005

  • andreas
  • andreas profilkép
danken írta::
Kövessétek a példám, én foglakozom a témával.
Nem is tudtam volna, de nem is tettem volna meg a feleségemmel azt hogy elhallgatom.
Még a gyerek és serdülőkori legcikisebb ügyeimet is elmeséltem neki. Mindent tud rólam, ettől az igazi párom. :inlove:
De jó nektek.Sok boldogságot!
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28017

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Ennek nagyon örülök Danken, és ezek szerint hasonlítunk ebben, mert nálunk sincs semmi titok, még a legapróbb hülyeségeket is megosztjuk egymással, és igazából hihetetlenül jólesik, hogy van akivel ezt megtehetem. :)
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28025

  • Wini
  • Wini profilkép
Sziasztok!

Nagyon jó, hogy ebben a témában indítottatok topikot! Szeretnék hozzászólni!
Nem! Ne mondjuk el!
Azt hiszem, ez pontosan az e téma, amire jóesetben egyikünk sem büszke. Pláne a társadalom hozzáállása miatt! Nagyon kevés férfi van, aki ezt tolerálni tudná. Aki kifogta, szerencsés!
Nem kell hazudnunk össze vissza, nem kell másnak lennünk, egyszerűen nem számolunk be róla, persze nyilván ez azokra vonatkozik, akik megtehetik, hogy nem számolnak be róla.
Több éve már, hogy túl vagyok az srs-en, és azóta senkinek nem beszéltem erről.Miért kellene bárkinek is elmondanom az intim dolgaim? Legyen akár ez a párom. Semmi köze hozzá, én is elakarom felejteni, és nem kell még egy ember aki egy esetleges vitánál a fejemhez vágja.
Amiről nem tud, az nem fáj! Gondoljatok bele, mennyi az esély rá hogy kiderül? Azért elég sokmindenki néz ki teljesen a transition előtt és után. Az utcán a rohanó tömegben senkinek sincs arra ideje, hogy ha a tsre néz, hogy azt döntögesse el percekig hogy vajon ő az nem az?
Szóval ha az ember okosan csinálja jól el lehet titkolni, és azt gondolom el is kell! Minél kevesebb ember tudja, annál jobb! A kedvesemnek is lehet valami olyan a múltjában amit nem szivesen mondana el, vagy egyáltalán nem, vagy letagadná. Én is ezt tettem, teszem, és fogom is tenni. Ez az én múltam egy darabja, egy elég intim, magán jellegű darabja, amit vagy megosztok mással vagy nem. Inkább utóbbi. Ha nincs a homlokomra írva, miért írnám oda!:)
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28026

  • Wini
  • Wini profilkép
Javítva: Azért elég sokmindenki néz ki teljesen máshogy a transition előtt és után.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28027

  • pedro
  • pedro profilkép
Jó nem kell elmondani a férjeteknek, de ha mégis megtudja sok-sok év után ne csodálkazzatok, ha olyan szélsőséges eset is előfordulhat, hogy elborul az agya, hogy megver vagy leszúr.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28028

  • pedro
  • pedro profilkép
Bocsánat, hozzátenném, hogy ettől még mindenkinek a saját döntése és véleménye.
Téma zárolva.

Vá: Elmondjuk, vagy ne? Beszélgetés az életvitelről 13 éve 10 hónapja #28035

  • musszancs
  • musszancs profilkép
ELMONDTAM!!! Igaz, hogy tíz percig sírtam előtte, meg még utána is egy csomót,de kinyökögtem. És a párom azt mondta, ez nem változtat semmin:D. Nagyon nagy súly esett le rólam
Mindenkit szeretek :D.
Téma zárolva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.256 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook