Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: M2F sminkelési tanácsok

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27065

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
Személy szerint én sötétszöke-szöke melirral, inkább kreolos bör és nagyon sötét szemek, de utálom a sminket.
Ha muszáj mert olyan helyre megyek, mindig olyan szinnel festem a szemem amilyen a felsöm szine, legalábbis ahhoz hasonloval. lila felsö, lilába hajló szempuder. Persze nem rikito inkább szolid, ha kék a felsö kék, stb.de mindig nagyon natur szint választok nem szeretem a rikito sminket.
Általában 90%-ban a sminkem alapozobol+kicsi pirosito és spirálbol áll.Esetleg szintelen szájfény. De ez is ritka. :laugh:
Hajammal meg szinte semmit nem csinálok. Kiengedem széttrázom és kész.Erösen hullámos fürtjeim vannak, jo az ugy.:lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27075

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
androgyn írta::
Nagy örömmel veszem személy szerint Sushiflower és izgatottan várom, mert ilyen jellegű kérdésemet szerettem volna hozzád szegezni. :kiss:

:-) Rendben,szívesen!
Összeszedem a gondolataimat és nekiülök hamarosan! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27191

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Nem pont sminkelés, de szépségápolás témában jutott eszembe valami.
Én otthon gyantázok (az epilátortól a hideg is kiráz), és azt szeretném kérdezni, hogy ti milyen gyantát használtok? Mindegy, hogy meleg, vagy hideg, csak hogy milyen fajtát? Nem mintha a jelenlegi nem lenne jó, de hátha tudtok még jobbat, én meg szeretek tanulni. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27192

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Ó, most látom, hogy nem írtam be valamit, amit be akartam!!
Sushiflower: Nagyon szépen köszi a tippet, a Vichy Dermablend kitűnő, alig kell valamennyit használnom, sztem egy évig legalább elég lesz! :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27207

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Cicely írta::
Ó, most látom, hogy nem írtam be valamit, amit be akartam!!
Sushiflower: Nagyon szépen köszi a tippet, a Vichy Dermablend kitűnő, alig kell valamennyit használnom, sztem egy évig legalább elég lesz! :D

Ennek nagyon örülök, jó kis cucc!!! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27209

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Színek a sminkben - I rész.

A sminkelés során nagyon fontos, hogy meg tudjuk határozni és különböztetni a hideg és meleg árnyalatokat. Ennek azért van nagyon nagy jelentősége, mert egy rosszul megválasztott szín nemhogy előnyösen emeli majd ki a szemünket vagy a szánkat, hanem inkább sápadttá/betegessé teheti az arcot és diszharmóniát fog mutatni.

A képen lévő modell tipikusan hideg színű.

Ha bizonytalan vagy a színeidet illetően, nézz bele a tükörbe és állapítsd meg, hogy a szemedben inkább arany, vagy ezüst árnyalat van-e. Ha aranyosabb, akkor a meleg színek jobbak, ha ezüstös akkor a hidegebb az előnyösebb.

Abszolút meleg árnyalatok illenek Rita Hayworth-höz és a hasonló típusú lányokhoz.

Van azonban olyan típus, akinek a hideg és a meleg színek is jól állnak, mert a szemében mindkét árnyalat megtalálható. De számít a bőr és a haj színe is, mert az is vagy meleg, vagy hideg árnyalatú. Ha sárgásabb a bőröd színe akkor meleg, ha rózsásabb akkor hideg és a hajnál pedig a hidegebb színek az ősz, a kékesfekete, a platinaszőkék és a barnában is vannak hűvösebb árnyalatok. Ha még mindig bizonytalan vagy, nézd meg milyen szín dominál rajtad a leginkább, de elsősorban a szemet nézd.

Mindkét szín jelen van, nézzétek a szemet! Kérdés: milyen a haj? Bár valószínűleg a szemöldökből ítélve sötétbarna lesz. A hideg és a meleg színek egyaránt jól állnak ennek a típusnak (mint ahogy a képen is látszik), ilyenkor a hajat nézzük,de a kedv, az alkalom és a ruha is mérvadó lehet a színválasztásnál.


TIPP: ha Te éppen hideg típusba tartozol vagy éppen a melegbe, netán mindkettőbe és egy bizonyos színt nagyon szeretsz, de történetesen nem a Te típusodba tartozik, ettől eltekintve használd továbbra is, mert az a legfontosabb, hogy jól érezd magad abban amit viselsz magadon. És ez fordítva is igaz. Ha utálod az adott színt, ami a papírforma szerint jól állna, ne használd!
A smink játék is egyben és lehet kísérletezgetni. Bármit kipróbálhatsz! :-)

Képek forrása: Google
Szöveg: Sushiflower
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27605

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Színek a sminkben - II. rész

Meleg színek: bézs, csokibarna, földbarna,arany, mohazöld, narancs, barack, narancsos piros és még sok- sok árnyalat

Hideg színek: fehér, szürke,ezüst, kék, lila, pink és még sok-sok árnyalat

Igazából minden színben megtalálhatók a hűvösebb és melegebb árnyalatok is, példa erre a csokibarna és a szürkésbarna, a mohazöld, vagy a türkiz (mert ugye az kékeszöld).
Ha bizonytalan vagy,és nem tudod eldönteni, hogy egy szín meleg-e vagy hideg, akkor azt nézd meg, hogy az adott színben inkább sárgás (akkor meleg), vagy inkább kékes (akkor hidegebb tónus)árnyalatot látsz.

Barna szem színei:
krém, pezsgő, vanília, fekete, barnák, padlizsán, kékek


Kék szem színei:
fehér, pezsgő, arany, szürke, rózsaszín, barnák, fekete, padlizsán, mályva


Zöld szem színei:
fehér, lila, barnák, zöldek, fekete, szürke


Az általam ajánlott színek irányadóak és ne felejtsétek el, hogy egy szemszínen belül is sok árnyalat létezik. Kékeszöld, barnászöld, kékesszürke, zöldesbarna, kék szem ezüst írisszel, kék szem arany írisszel satöbbi...
Érvényben vannak az első részben leírtak, miszerint a szemfestéked színének kiválasztásakor fontos a haj, bőr és ruha árnyalata is.
A kis mennyiségben használt fekete és pasztell színekkel viszont nem fogsz mellé fogni. A legfontosabb az összhang!

Szöveg: Sushiflower
Képek forrása: google
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27676

  • Patty
  • Patty profilkép
Emberek!

Ezt vettem e remek helyen kecses testemnek, lelkem melengetve beleremegett, s emelkedett kedvvel telve lett. Eme kence, mely testem remek fergeteges rejteke, lent lesz szemeteknek csemege ;)

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27680

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Ez tök jó! Nagyon jól fedő, de vékony anyag, csak majd mattítsd! Próbáld meg ecsettel felvinni egyszer szivacs helyett! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27681

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Kedvesek voltak a csajok ugye? :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27683

  • Patty
  • Patty profilkép
sushiflower nyomkodta a klaviatúrán a gombokat a következő sorrendben:
Ez tök jó! Nagyon jól fedő, de vékony anyag, csak majd mattítsd! Próbáld meg ecsettel felvinni egyszer szivacs helyett! ;)

Púderral mattosítsam? Majd fizukor veszek azt is. Nagyon gáz, ha anélkül használom addig is?
Kedvesek voltak a csajok ugye?

Igen, nagyon kedvesek voltak. Azon gondolkodtam kifele jövet, hogy vagy nem láttak rajtam semmit, vagy esetleg ennyire empatikusak lennének... :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27685

  • Patty
  • Patty profilkép
ÁÁÁ, most probáltam ki először. :aah:
Lehet, hogy túl világosat választottam?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27686

  • Patty
  • Patty profilkép
Nem, mégsem. (meg ez a hülye fénycsővilágítás sosem ad reális képet) :y32b4:
Egy nagyon kis árnyalattal világosabb, mint a mostani folyékony. De felkentem, kissé megszárad, és már nem is olyan világos. Jól látom ahogy látom?

ja, szivacsom az van, de ecsetem az nincs. Gondolom nem jó a sima festőecset? ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27687

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::
ÁÁÁ, most probáltam ki először. :aah:
Lehet, hogy túl világosat választottam?

Ott nem próbáltad ki? Az a legfontosabb!
De ha világos, akkor veszel majd hozzá egy sötétebbet és akkor ezt a világosat használhatod szem alá/köré korrektornak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27688

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::

Púderral mattosítsam? Majd fizukor veszek azt is. Nagyon gáz, ha anélkül használom addig is?

Igen! Áttetsző porpúderral. Anélkül is lehet, csak nem tudom nem-e fényesedik ki az arcodon? Meg hát attól tartósabb is lesz.
Igen, nagyon kedvesek voltak. Azon gondolkodtam kifele jövet, hogy vagy nem láttak rajtam semmit, vagy esetleg ennyire empatikusak lennének... :kiss:

Empatikusak is, de biztos nem is láttak semmit sem! :-) Oda nagyon sok mindenki jár egyébként is,a smink világában mindenki megfordul.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27689

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::
Nem, mégsem. (meg ez a hülye fénycsővilágítás sosem ad reális képet) :y32b4:
Egy nagyon kis árnyalattal világosabb, mint a mostani folyékony. De felkentem, kissé megszárad, és már nem is olyan világos. Jól látom ahogy látom?

ja, szivacsom az van, de ecsetem az nincs. Gondolom nem jó a sima festőecset? ;)

Napfényben nézd majd meg!
A festőecset nem jó.
Alapozóecset kellene lapos, vagy a kétszínű, esetleg olyan ami úgy néz ki, mint egy sima púderecset. Azzal nagyon vékonyan lehet felvinni!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27690

  • Patty
  • Patty profilkép
sushiflower gondolata a képernyőn megjelenítve:
ott nem próbáltad ki? Az a legfontosabb!
De ha világos, akkor veszel majd hozzá egy sötétebbet és akkor ezt a világosat használhatod szem alá/köré korrektornak.

Ööö...izé...nem próbáltam ki, mert rám jött a szokásos izzadás. Pedig nem volt melegebb bent, mint kint. (amióta hormonozok, zárt helyeken, ha ott nincs egy minimális légmozgás úgy izzadok, hogy patakokban folyik rólam mindenhol, főleg az arcomon, a smink meg lefolyik. Azt mondta a Gasztonyi, hogy a stressz miatt van. Tök gáz, főleg a metrón... Már jó párszor kellett leszállnom és megtörölköznöm. :unsure: Érdekes utcán sosincs ilyen, csak a normális izzadás.)
Csak a eladóleány a saját kezén nézte meg, melyik a hasonló árnyalat. 4W van ráírva.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27692

  • Patty
  • Patty profilkép
Fizu után visszamegyek, veszek púdert, ecsetet és lehet, hogy még egy alapozót is. Még meglássuk, még nem tudhassuk, mert elvileg kéne mennem Szegedre is kövi hónapban és a vonatjegy sem olcsó.
Mindezektől függetlenül nagyon szépen köszönöm a segítségedet Sushi. :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27706

  • Patty
  • Patty profilkép
sushiflower írta::
Napfényben nézd majd meg!

Kipróbáltam, tényleg sokkal jobb. Nagyon-nagyon jól fed ez az alapozó. És ahogy nézem, alig fogy belőle valamicske, ez nem csak egy hónapig fogja bírni, mint a folyékony, pedig ugyanannyi a töltési űrtartalma. Sőt még 1500 Ft-tal olcsóbb is. TS gazdaságos! :woohoo:

Ha minden használat után visszarakom rá a fóliát, azzal elkerülhető, hogy nagy melegben kifolyjon és össze kenjen mindent (pl. a táskában)? Vagy ez annyira nem változtatja meg állagát hő hatására?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #27723

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::
sushiflower írta::
Napfényben nézd majd meg!



Ha minden használat után visszarakom rá a fóliát, azzal elkerülhető, hogy nagy melegben kifolyjon és össze kenjen mindent (pl. a táskában)? Vagy ez annyira nem változtatja meg állagát hő hatására?

Vigyázz azért a meleg olvasztja ám a dobozkában.
Én is mérgelődöm amikor dögmeleg van és az alapozóim izzadnak...
Hűtőszekrény az jót tesz, vagy napsütésmentes hely.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.247 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook