Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: M2F sminkelési tanácsok

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 4 napja #26385

  • Crystal
  • Crystal profilkép
Sziasztok!
Gondoltam ha már divatról és sminkelésről szól ez a kis fórum, akkor ide írom.. ha valakit érdekel kéz-lábápolás, műkörömépítés, akkor írjatok nekem privátba. Jön a nyár, mindenki szép lábakat, kézfejeket szeretne, nemde? :) Bővebben privátban..
Na és persze divattal kapcsolatban is szívesen segítek. (megjelenés, ruhák, cipők, ilyesmi.. )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 napja #26423

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
A tökéletes tusvonal elkészítése

A szemfestés rengeteg formája közül az egyik legszebb és leghatásosabb a fekete tusvonal.
Ez a festési forma klasszikus, szexi és érzéki és drámai is egyben.
Elkészítése elvileg egyszerűnek látszik, de gyakorlás kell ahhoz hogy olyan legyen mint a "nagykönyvben". Utána már akár 2 perc alatt is meg tudjuk majd húzni hiba nélkül.

Most szigorúan a tusvonalra koncentrálunk,így ennek fényében a szükséges kellékek a következőek:
fekete szemceruza, fekete tus ami lehet tégelyes külön ecsettel felvihető, folyékony tus, vagy filces végű tus.
A tégelyes fajta ami külön ecsettel felvihető, a legjobb véleményem szerint, a profik is azt használják, de ebből is két fajta van a krémes/zselés állagú, vagy a száraz amit vízzel keverve lehet használni. Sőt! Benedvesített ecsettel a sima por szemfestéket is lehet tusként használni.
Mindenki tetszése szerint válasszon.
A javaslatom annyi, hogy ha valaki a folyékony fajtát választja figyeljen arra, hogy az ecsetje ne legyen nagyon hosszú és túl vékony mert az elég ócska és nem is lehet vele rendesen dolgozni. Jobb a rövidebb és kicsit erősebb szálú ecset, mert annak van tartása és oda fest ahová irányítjuk.
Nálam ez a nyerő fazon, természetesen az élével húzva a vonalat! De a hagyományossal is lehet próbálkozni.

Így csináljuk: tükör, (ha van, akkor nagyítós mert az nagy segítség) és elég fény hozzáadásával lássunk neki.
A szabad kezünkkel kissé kifeszítjük a szemhéjat enyhén felfelé és függőlegesen. A "csíkot" belülről indítjuk el, arra figyelve, hogy egyenletes és egybefüggő vonalat kapjunk, törés nélkül. Az ecsetet a lehető legközelebb visszük a szempillák tövéhez, hogy ne maradjon fehér csík a tusvonal és a pillák töve között, mert az csúnya. Ha kell, picit rámegyek a pillákra is, így könnyebb kitölteni az esetleges kimaradásokat.
A vonalat tehát belülről indítom, követem a pillák tövét egészen a külső sarokig, majd az utolsó pilláknál felívelem, így lesz cicás hatású, de ne húzzuk ki túlságosan. Itt a végén kívülről is összeköthetem a vonalkát, ha úgy könnyebb. A vonal hajszálvékonyan indul, majd enyhén vastagodik, végül a cicás ívnél megint elvékonyodik. A végeredmény majdnem egy elfektetett mindkét felén hegyes végződésű s betű (csak persze kisebb ívben).
Ugyanezzel a módszerrel vékonyabb és vastagabb vonalat is lehet festeni.
A fekete ceruza pedig arra szolgál, hogy a tus felvitele előtt ceruzával is csinálhatunk egy alapvonalat segítségként, vagy gyakorolhatunk. Mégiscsak kíméletesebb leszedni mint a tust két percenként. Hajrá! :-)

Szöveg és kép is: Sushiflower
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 napja #26435

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Sushi: Bourjois alapozót használok:



Így néz ki, csak 71-es színkóddal, az a legvilágosabb amit kapni lehet itt, habár még mindig sötétebb egy árnyalattal, mint ami kéne talán.

Az is tény, hogy krémalapozót nemigen használok, mert egyszerűen olyan barnák, mint a fene, én meg hülyén nézek ki barnán, de a bőrömhöz illőt még nemigen találtam, pedig jópár márka teszterjét magamra kentem már.

Néztem a Kryolan honlapját, rendelni is lehet, de jó, nem kéne felmennem Pestre, most nem is tudok, habár nem tudom, lehet-e ilyesmit rögtön rendelni, mi van, ha mégsem jó nekem... tudsz esetleg ajánlani valamit, ami jó fedést biztosít, elég világos, és tartós?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 napja #26438

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Cicely ez nem alapozó ami a képen van, hanem porpúder. Ilyened van? Vagy csak a márka meg a szín miatt tetted be a képet?

A Bourjois lakossági smink(tehát nem profi és nem luxus kategória), de a Chanel gyártja, így azt mondom elég jó a minősége és ha szereted használd. Bár a kérdésed alapján mégsem megfelelő.

Ha ezt a porpúdert(kompakt púdert) használod alapozó gyanánt, akkor ne csodálkozz hogy csomósodik meg kopik, mert nem a célnak megfelelően használod. A porpúdert egy nagy púderecsettel (én az ilyen szivacsokat amit hozzáadnak nem szeretem) vékonyan és egyenletesen ajánlatos felhordani mattítóként, vagy fixálóként, kifejezetten csak ez a funkciója, nem pedig egész arcot vastagon lefedni vele mintha alapozó lenne. Így az izzadtságtól meg a bőrzsírtól becsomósodik mert felszívja azt, ráadásul szárít is önmagában. Tehát ha alapozó van alatta akkor mintegy lefixálod és lemattítod vele az alapot, ha alapozó nélkül használod akkor meg csak mattítani tudsz vele nagyon vékonyan, de tökéletes fedést egy púder nem fog adni.
(Van olyan termék ami púderként és alapozóként is funkcionál attól függően, hogy szárazon vagy nedvesen viszed fel, de ezt annyira nem kedvelem. Gyors sminkelésre való és a Chanel-nél láttam már például ilyet.)

Az az igazság, hogy egy alapozót a legszerencsésebb a helyszínen megvenni, mert a netről kiválasztott és megrendelt alapozók 99%százalékban nem azt a színt mutatják mint a valóságban. Mindenképpen ki kell próbálni, pontosan ugyanazt a színt kell megvenned mint a bőröd árnyalata. Ezt néha még a helyszínen is nehéz kikísérletezni, nemhogy a neten nézegetve.
Remélem sikerül feljönnöd egyszer. Az Ó utcában vagy a MAC-nél nem fogsz csalódni, a hófehér porcelánbőrtől kezdve a legfeketébb néger bőrig minden alapozót meg lehet találni. B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 napja #26458

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Cic kolleginához hasonló nyűgöm volt mindig az alapozókkal, sehol nem találtam még az arcomhoz illő hulla-árnyalatot. :nemtom:

Viszont egyszer vett anyum egy teljesen no-name alapozót a Lidl-ben, merthogy az "Anti Age" és hát meg kell tartani a 30 éves formát 50 évesen is, na azt kipróbáltam. Hát, öregedésgátló hatása az nincsen -nem mintha nekem kéne-, de úgy fed, mint az álom! Hihetetlenül természetes színt ad, pedig egy árnyalattal az is sötétebb volt a bőrömnél.

Természetesen rögvest be akartam még belőle szerezni, mielőtt elfogy a készletnek az ereje, de persze azóta sem lehet kapni :dry:

Nem mernék megesküdni, de talán Ombia volt, a legtöbb kozmetikum ilyen márkájú a Lidliben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 napja #26461

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Kommersz cuccokban is néha talál egy-egy jó darabot az ember ami beválik és amit megszeret.

Azt tudni kell viszont, hogy a lakossági krémek mint például a loreál meg ezek semmi extra anyagot nem tartalmaznak. Az Avon meg az Oriflame és az ehhez hasonló termékekben nincsen olyan hatóanyag amit ráírnak. 500 meg 1000 ft-ért ne is várjunk semmit. Maximum hidratál és annyi. De attól még lehet jó, csak éppen csodát nem várhatunk tőlük.

Ami a gyógyszertárban van, már valamivel többet ad mint egy sima hidratálás, de ott sem minden jó, például a Clinians rettenetesen zsíros és kellemetlen illatú. A Vichy, La-Roche Posay (érzékeny bőrre) és még egy-kettő egészen tűrhető. Ami igazán jó, az a kozmetikusok által ajánlott termékek. Biztos lehet az ember abban, hogy amit ők mondanak abban van hatóanyag rendesen. Ez lehet többféle márka is, annyira nem értek hozzá, mert nem vagyok kozmi, de a Gigi, Rosa Graf, Thalasso meg ezek a kozmetikai termékek nagyon jók. Azért lehet ezekben megbízni, mert a kozmetikusnak ez a szakmája, ő tudja mitől döglik a légy. Neki amúgy is muszáj jó cuccokkal dolgoznia. Van még a Dr.Hauscka ami nagyon ott van, tiszta természetes anyagokból áll.
És utolsó körben a luxus termékek amik szintén jók, de az már eléggé húzós áron vannak (megéri). És a félreértések elkerülése végett nem csak a márkát kell megfizetni azoknál, hanem azt is ami benne van. A Clarins első osztályú, nagyon ajánlom 9-12 között van egy arckrémje. A Chanel is nagyon jó, a Diort már annyira nem ismerem. A MAC arcápolói szuperjók (5körül van egy arckrémje) és van még egy nagyon durva amiben tengeri algák vannak a neve nem jut eszembe, 50 rugó egy arckrém...pff. A Cliniqueről is hallottam jókat, de nem ismerem közelebbről. Csak egy szájkontúr ceruzáját...de az tök jó! :)

De még az is előfordul, hogy valakinek nem jön be egy luxus vagy profi krém valami miatt. Olyannal is találkoztam már, hogy valaki az antiallergén cuccra lett allergiás...
Úgyhogy azt mondom ki kell tapasztalni mindenkinek hogy mi a megfelelő, elsősorban a bőréhez valót kell választania (száraz, zsíros satöbbi) utána a márka, állag és árkategória.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 napja #26467

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Hopszi, ezek szerint nem volt jó ötlet alapozónak használni a púdert. :D :D
De az alapozókkal is az a baj, hogy olyan nehéz világosat találni... addig is amíg nem tudok felmenni Pestre, szerinted milyen márkájú alapozó az, ami jól fed?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 napja #26472

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Cicely írta::
Hopszi, ezek szerint nem volt jó ötlet alapozónak használni a púdert. :D :D
De az alapozókkal is az a baj, hogy olyan nehéz világosat találni... addig is amíg nem tudok felmenni Pestre, szerinted milyen márkájú alapozó az, ami jól fed?

Esetleg ha bemész olyan gyógyszertárba ahol árulnak Vichy termékeket, akkor talán nyert ügyed van! Kétféle (talán már három) alapozója van a Vichy-nek, ami nagyon jó, az egyiket direkt problémásabb bőrre fejlesztették ki. Vichy Dermablend és a Vichy Normateint a nevük.
Itt olvashatsz a Dermablendről ez problémásabb bőrre úgynevezett camouflage alapozó. Tűzfoltokra, májfoltokra, bőrhibákra elég jó:
http://patikaszentanna.hu/?p=sztanna_textbox&id=73

És itt a Normateintről, ez meg inkább zsírosabb, fényesedésre hajlamos bőrre való:
http://patikaszentanna.hu/?p=sztanna_textbox&id=82

Ezekben kell hogy legyen nagyon világos is, mert eléggé jó cucc. Azt hiszem 5 körül van. De ez minőség. Talán már nem is akarsz utána mást. Vigyázz a színválasztásnál!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26582

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Szia!

Voltam egy patikában, sajna a legvilágosabból nem tudtak mintát adni, de a másodikból igen, mindjárt megnézem, viszonyításnak jó lesz.
Azt szeretném kérdezni, hogy a linken, amit küldtél, hirdetnek 11-16 árnyalatban korrekciós alapozó stiftet, és 15-25-45 stb. árnyalatban krém állagú alapozót. Itt a patikában csak a krémet kínálgatták, és azt szeretném tudni, hogy melyik a jobb, vagy miben különbözik a stift és a krém, mert a stiftből úgy néz ki, lennének nagyon világos árnyalatok is, mégha nem is ott, ahol ma néztem.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26603

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
A kismintát mondod amit hazavihetsz? És nagyobb teszter nem volt amiből picit próbálhatsz ott helyben?
Ha a legvilágosabbja is sötét akkor ne vegyél abból.Nézd meg inkább a stiftes formulát, ha kapsz a gyógyszertárban, hátha tényleg van abban világosabb. Vagy ha az sem jó, akkor marad az Ó utcában a Paris-Berlin porcelánfehér. De ehhez megint csak fel kéne jönnöd.

A link amit küldtem csak úgy találtam, nem ismerem ezt a patikát, mintegy tájékoztatás képpen adtam, de meg kell tőlük kérdezni és ha lehet megrendelni(mármint ahol Te vásárolsz). Igazából gyógyszertárban ezt a stiftes változatot még nem láttam testközelből.

Nem írtad azt hiszem, hogy milyen típusú a bőröd?
Mert a Normateintet és a Dermablendet inkább súlyosabb bőrhibákhoz fejlesztették ki. Ha normál a bőröd, esetleg kicsit kombinált, akkor elég másfajta alapozó is, mert ezek elég erősen pigmentáltak a jó fedés miatt. Nem akarlak megkeverni, de van egy újabb is a Vichy alapozókból most néztem, Aera Teint Pure a neve és fluid, tehát folyékony, normál és kombinált bőrre való. Na ezt viszont tényleg nem tudom, hogy lehet-e kapni és hogy milyen árnyalatok vannak, pedig néztem a Vichy honlapját is.

A kérdésedre válaszolva a stiftes alapozókat inkább nedves szivaccsal (vagy kézzel) érdemes felvinni, krémes állaga miatt elég jól fed és könnyen eloszlatható, egyszerű a használata.
A folyékony alapozókra jobban oda kell figyelni, mert könnyen foltos lehet, ha az ember nem egyenletesen viszi fel. Ezért annál jobb inkább apró pöttyökben tenni és úgy eloszlatni.
Én igazából nem annyira szeretem a folyékony alapozókat, de mindenkinek magának kell megtalálnia azt amiben jól érzi magát és a legjobban mutat. A hiedelmekkel ellentétben a krémes alapozókat is lehet hajszálvékonyan alkalmazni, csak gyakorlás kell hozzá.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26605

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Ez egy nagyon jó kép, de igazából a tusvonal miatt is tettem be, a múltkori témához kapcsolódva!

kép forrása: google
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26611

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Köszi szépen a részletes választ, sushi! :)

Igen, ilyen pici előrecsomagolt tesztert kaptam csak a krémes állagúból.

A stiftet én sem láttam még gyógyszertárban. Nem tudod, hol lehet akkor hozzájutni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26615

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Cicely írta::
Köszi szépen a részletes választ, sushi! :)

Igen, ilyen pici előrecsomagolt tesztert kaptam csak a krémes állagúból.

A stiftet én sem láttam még gyógyszertárban. Nem tudod, hol lehet akkor hozzájutni?

Hát eddig nem tudtam, de most utána néztem neked.
Nézd csak mit találtam:
http://www.iriszplaza.hu/vichy-dermablend-korrekcios-alapozo-bronz-55-5902

Tudom mit mondtam a netes rendelésről, de itt van telefonos infó és meg kell érdeklődni, hogy mi van, ráadásul tudod már milyen a másikból a szín (amiből van mintád) és akkor megkérdezed a csajtól, hogy ahhoz képest melyik a világosabb a stiftesből és úgy rendeled. Reméljük így sikerülni fog, ha semmiképpen sincs ott nálatok egy patikában sem ez a fajta.
Mondjuk itt már csak egy kérdés merül fel, hogy a Te bőröd rózsaszínes, vagy sárgásabb árnyalatú és a stiftes milyen árnyalatú? Mert ha a bőröd sárgás, az stift meg rózsás akkor nem jó, el fog ütni még akkor is, ha a világossága megegyezne...
Nem is olyan egyszerű ugye?
Merthogy az alap bőrszíne az embernek kétféle lehet, rózsaszínes, meg sárgás. Az európai emberekbnek többségben sárgás. Vicces, de a ferdeszeműeket sárgáknak hívják, közben meg rózsaszínes a bőrük árnyalata. :lol:
A szolis szín meg inkább sárgássá színezi a bőrt.

De könnyen meg lehet ezt is állapítani: az adott alapozóból kicsit kenj fel(ez kivételesen mehet a kézfejedre, karodra, mert egyébként alapozó próbánál nyakra, arcra próbálunk) a kezedre és nézd meg hogy a bőrödhöz képest sárgább-e, vagy inkább rózsaszín-e? Amelyik jobban beleolvad a bőrődbe, az a szín a tiéd. De van, mikor valakire kettő keverékéből kell tenni...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26750

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Egy kedves illető kérdéseire válaszolok itt és most, hogy akit esetleg még ez a téma ugyanúgy érdekel, kaphasson néhány jó tippet! :-)

Első kérdés: Van e olyan smink készlet amit 2-3 órai használat után nyom nélkül le lehet mosni?

Igazából itt nem a smink készleten múlik a dolog, hanem a jó minőségű, erős, de kímélő lemosón. A bőrtípusnak megfelelő legyen, nem árt, ha külön szemre való kétfázisú lemosót is beszerzünk és gyors segítség a direkt erre való szemfesték és smink eltávolító kendő.
Persze lemoshatóság szempontjából az is fontos, hogy ne legyen vízálló a smink.
A szem körüli maradék sminket ami "beült" a szempillák közé, krémes, vagy lemosó folyadékos fültisztító pálcikával lehet orvosolni. Szemre vigyázni!

Második kérdés : A műszempillákból van e olyan ami rövidebb időre is felrakható és többször is használható?

Igen van mindkettő! Erről már volt szó valamivel előbb nagyon részletesen.
De annyit még hozzáteszek, hogy a tincses inkább egyszer használatos dolog, míg a soros inkább többször felhasználható. Használat után a soros pillát alaposan meg kell tisztítani, leszedni az esetlegesen rajta maradt ragasztót. A műszempillát is úgyanúgy lehet (sőt kell) spirálozni, sokkal szebb és "határozottabb" lesz. A szempillánál a ragasztó fajtája nagyon sokat számít! Vannak a fekete vagy átlátszó kis apró ragasztók, amik a pilla mellé vannak csomagolva. Na azt ne használjátok inkább. Vagy gyenge és hamar enged, vagy akril és letörik. Az igazán jó ragsztó, a legjobb a Duo (Ó utca). Ez egy fehér színű, gumi alapú ragasztó, ami megszáradva átlátszó lesz és rugalmas, tehát nagyon tartós. Viszont ha le akarjuk szedni, egyetlen kis mozdulattal lejön, de a saját pillánk a helyén marad.
Spirálozni a teljes száradás után szabad csak!

Harmadik kérdés: Műkörömből csak olyan létezik amelyet a lányok szakemberrel rakatnak fel és hetekig tart, vagy létezik rövidebb használatra tervezett is?

Nem vagyok körmös szakember, de annyit tudok, hogy rengeteg féle egyszer használatos, alkalmi műkörmöt lehet ma már kapni, már eleve kifestve, mintákkal is. Igazából ezt körmöstől kell megtudakolni, pláne a köröm leszedésének módját, hogy a sajátunk egyben maradjon alatta. :pinch:
Valahogy leáztatják. De azok a ragasztók elég durvák, úgyhogy egyet nem szabad: letépkedni.

Negyedik kérdés: Műkörmöt és szempillát még soha nem használtam, de be akarom szerezni őket. Tudsz-e üzletet ajánlani ahol vásárolhatok?

Szempillákat fodrászkellékben biztosan, a MAC-ben és az Ó utcában a profi sminkes boltban, millió fajtát. Bárki bemehet, mindenkit kiszolgálnak és nagyon kedvesek, segítőkészek a csajok.
Műkörmöt már mindenhol lehet kapni, illatszerben, kínaiaknál, fodrászkellékben és drogériákban talán. És van külön erre szakosodott üzlet is, de konkrétumot nem tudok.

Remélem tudtam segíteni.;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26764

Rossmann üzleteiben árulnak különböző mintáju,többször felhasználható essence márkáju műköröm készletet 1000Ft körüli árban.Egyszerüen lehuzod a védőfoliát a hátuljáról és máris felhelyezhető.Érdemes elötte alapozólakkal lekenni a saját körmeidet és akkor könnyebben lejön a műköröm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26765

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Ez abból a szempontból még jobb is, hogy nem azokkal a durva ragasztókkal kell feltenni! :up:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26933

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Leteszteltem a Vichy új alapozóját az Aerateint-et és a régebbit a Normateint-et elég rendesen. :-)

Aerateint (normál és kombinált bőrre)
Az illata nem valami jó, kicsit olyan "műanyagos" szaga van. Az állagát illetően nagyon vékony, folyékony alapozó. Szépen alapoz, de nem ad nagyon erős fedést, a nagyobb bőrhibákat és pattanásokat egyebeket nem fedi tökéletesen. Eléggé természetes, nappali sminkre teljesen jó, nem feltűnő (ha megfelelő a színe és szépen van eldolgozva) és kicsit mattít.

Egyéni vélemény: nekem annyira nem tetszik,kicsit ragadósnak tűnik, mondjuk én eleve a krémes alapozókat részesítem előnyben.




Normateint (zsíros, zsírosan fénylő bőrre)
Az illata kifejezetten jó, csodás, isteni!
Az állaga valamivel krémesebb mint az Aerateint-nek. Jobban fed, magasabban pigmentált, szem alá akár korrektorként is lehet használni, ha nem nagyon sötét karikákat akarunk elfedni, mert azt nem fogja 100%-osan takarni. Elég jó matt hatású (pont ez a célja). Nagyon szépen alapoz, természetes a végeredmény. Nem ragadós. Nappali és esti sminkre tökéletes.

Egyéni vélemény: jobban tetszik és ismét csak az illatát dícsérem, mert annyira finom! :-)




Tipp a használatukhoz: a folyékonyabb alapozókat nehezebb szépen használni, mint a krémes/kompakt alapozókat, mert száradnak. Eléggé gyorsan és egyenletesen kell vele dogozni ahhoz, hogy tökéletes és észrevétlen alapot kapjunk.
Leginkább nedves szivaccsal vagy ecsettel vigyük fel, mert az ujjal való próbálkozásnál csíkos lehet. Persze belenyúlhatunk kézzel is a "művünkbe", de csak igazítani.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26946

  • Crystal
  • Crystal profilkép
Sziasztok!
Olvastam műkörömmel kapcsolatos kérdéseket..és mivel én körmös vagyok, ezért megpróbálok segíteni.
Ha ilyen egyszer használatos műanyag körmöt vesztek, ami szinte már bárhol kapható, az nagyon rövid ideig tart. Kinek meddig, de semmiképp sem hetekig. Általában magától leesik, szóval nagyon nem kell oldani őket. Viszont ha ez nem történik meg mire megunjátok, akkor vigyázzatok ezekkel a műköröm-tipoldókkal, mert a saját körmöt nagyon roncsolja. Elvékonyítja, deformálja és utána hosszú időn keresztül kenhetitek majd vitaminnal..
Erre így ennyi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #26999

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Hamarosan a színekről teszek be egy összeállítást, konkrétabban hogy milyen szemszínhez, bőrszínhez és hajszínhez mely sminkszínek állnak jól, mik azok amik leginkább kiemelik előnyösen a saját színeinket, mik azok amik inkább előnytelenül sápasztják vagy melyik a semlegesebb árnyalat...


kép forrása: google
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 11 hónapja #27063

  • androgyn
  • androgyn profilkép
Nagy örömmel veszem személy szerint Sushiflower és izgatottan várom, mert ilyen jellegű kérdésemet szerettem volna hozzád szegezni. :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.276 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook