Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: M2F sminkelési tanácsok

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25890

  • Patty
  • Patty profilkép
Sushiflower

Nekem ilyenkor nyár közeledtével a napocskától mindig kivilágosodik a hajam (mondjuk a dauer is segítette ebben), de a szemcsiöldököm az marad a régi sötétebb színénél. Az nagyon gáz? Vagy világosítsam azt is ki egy kicsit?

előre is köszike és :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25891

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::
Sushiflower

Nekem ilyenkor nyár közeledtével a napocskától mindig kivilágosodik a hajam (mondjuk a dauer is segítette ebben), de a szemcsiöldököm az marad a régi sötétebb színénél. Az nagyon gáz? Vagy világosítsam azt is ki egy kicsit?

előre is köszike és :kiss:

Az az eltérés nem vészes egyáltalán, inkább csak akkor kell a szőkítős eljárás, ha nagyon drasztikus a különbség. :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25895

  • L!nds
  • L!nds profilkép
köszi szépen Sushi, aranyos vagy :kiss:
szerintem mindenképpen ki kellene szőkítenem, mert nagyon fekete és a szőkéhez nagyon furcsán állna.majdcsak megoldom, mert a hajamat szőkítettem már.. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25902

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Szívesen! Csak óvatosan! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25910

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
L!nds írta::
Köszii Sushi!
Nekem fekete szemöldököm van és szőke hajat szeretnék, ha most átfestem a hajamat szőkére akkor a szemöldököm nagyon sötét marad... azt ki lehet valahogy világosítani?

Ha nagyon sötét a szemöldököd és a hajad is inkább sötétbarna mint világos akkor ne szökitess. De ez csak az én véleményem a döntés a tiéd.Tönkreteszed a hajad vele és kezelhetetlen lesz.
Nézz körül hány olyan lányt látsz akinek a haja helyett szénaboglya van a fején. :laugh:
Vidal-Sasson is megmondta valamikor régen hogy a szökités a világos hajuaknak kedvez.
Ha meg a divat után mész, akkor a mostani trend a természetes hajszin. Nézz utána ha nem hiszed.;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25917

  • L!nds
  • L!nds profilkép
piszkocska írta::
L!nds írta::
Köszii Sushi!
Nekem fekete szemöldököm van és szőke hajat szeretnék, ha most átfestem a hajamat szőkére akkor a szemöldököm nagyon sötét marad... azt ki lehet valahogy világosítani?

Ha nagyon sötét a szemöldököd és a hajad is inkább sötétbarna mint világos akkor ne szökitess. De ez csak az én véleményem a döntés a tiéd.Tönkreteszed a hajad vele és kezelhetetlen lesz.
Nézz körül hány olyan lányt látsz akinek a haja helyett szénaboglya van a fején. :laugh:
Vidal-Sasson is megmondta valamikor régen hogy a szökités a világos hajuaknak kedvez.
Ha meg a divat után mész, akkor a mostani trend a természetes hajszin. Nézz utána ha nem hiszed.;)

Hát lehet igazad van... én is félek tőle kicsit, de már volt szőkítve melírként és annak nem lett különösebben semmi baja, főleg ha fodrász csinálja akkor remélem nem teszi úgy tönkre és egy kis ápolással, balzsamokkal segíteni is lehet rajta egy kicsit.
Tudom hogy a természetes hajszín a divat.. nekem is az tetszik . :)
Köszi a véleményed piszkocska, lehet megfogadom azért a tanácsod, mert télleg nagyon sötét hajam van. :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25918

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
A divatot jó figyelgetni, ha valami tetszik átvenni, saját magunkra alakítani, de amondó vagyok, hogy az a legjobb mindenben(ruha, smink,haj, cipő, táska), ami a saját személyiségünkhöz passzol. Ami illik hozzánk, amiben jól érezzük magunkat és ami harmonizál az egyéniségünkkel, színeinkkel. Nem kell feltétlenül a legdivatosabb darabot megvenni, mert mindenki azt hordja. Hány olyan csajt/pasit látni az utcán, aki a legújabb divat szerint nyomul és olyan mint egy "plasztikbaba" semmi kisugárzása, talán nem is mutatnak jól rajta azok a ruhák.

Piszkocskának igaza van, a hajjal tényleg óvatosan kell bánni én is sok elcseszett szőkét láttam már. Szép kéken, sárgán és narancsosan ragyognak... :whistle:
Viszont ha nagyon szeretnéd és jó a fodrászod, plusz betartod az ápolási tanácsokat, akkor nincs gond.
Az biztos, hogy a festett szőkét nagyon nagyon kell ápolni ahhoz hogy olyan legyen mint a "nagykönyvben" és én sem láttam túl sok igazán szépet...

De semmiképpen se a divat legyen az első irányadó, hanem amiben jól érzed magad! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25925

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
A tökéletes szemöldök - 2. rész

A szemöldök sajátkezű formázása egyszerű feladat, egy kis gyakorlat, néhány eszköz és magas fájdalomküszöb kell hozzá! :side:

Eszközök: szemöldökcsipesz (jófajta!), szemöldök spirálkefe igazításhoz, szemöldök színű cerka leginkább középbarna, de sohasem fekete, még fekete hajnál sem(!), természetesen tükör (amiben az egész arcodat látod!) és normális fényforrás, hajlakk (de most komolyan)

Így csináld: először is válaszd ki a formát ami lehet kicsit hegyes, tört ívű mint Elizabeth-nek:

vagy éppen olyan Marilyn-nek:

esetleg ívesebb, törés nélküli mint Marlene-é:


...legjobb, ha a szemöldök természetes ívét követi, de próbáld közelíteni az első leckében leírottakhoz és vedd figyelembe az arcformád is.

Következő lépésként ha szükségét érezzük, egy szemceruzával (mondjuk fehér, de lehet más is) húzzunk vonalat a szemöldök alá (ezzel megjelölve az eltávolítandó szálakat), követve a szemöldök felső vonalát. A vonal alatt kilógó szálakat húzzuk ki, de lehetőleg a növés irányában, így nem fog annyira fájni, ha még picit meg is feszítjük a bőrt, akkor még kevésbé.
Fontos, hogy lépésenként csináljuk a két szemöldököt, így kisebb az esély, hogy túlzottan beleszedünk valamelyik oldalba.
Bár sokan mondják az ellenkezőjét, a szemöldök felső részéből is nyugodtan ki lehet csipkedni a nem odaillő szálakat, tisztábban fog mutatni majd az összkép.
Időnként fussunk át rajta a szemöldök spirállal, hogy lássuk az alakuló formát.
Ha ezzel megvagyunk, akkor az esetleges hiányzó részeket szemöldökazonos színű cerkával kipótolhatjuk, méghozzá olyan formán, hogy a hegyes(!) ceruzával finoman apró szálakat húzunk oda ahová kell.

Nagyon finoman áthúzhatjuk apró mozdulatokkal az egész szemöldököt ha határozottabb árnyalatot szeretnénk ha halvány a szemöldökünk, vagy éppen rövidebb mint kell. A ceruzát ilyenkor fektessük el -ne a hegyével csináljuk- természetesebb lesz a hatás.
Végül a spirálkefére fújt kis hajlakkal áthúzhatjuk a szemöldököt, tartós és fényesebb lesz a végeredmény. (Ezt lehet zselével, hajhabbal, átlátszó szempillaspirállal is csinálni, de én a hajlakkot favorizálom)

Tipp: Ha nagyon hosszúak a szálak és totál rakoncátlan az egész szemöldök, le és fel fésülve a szemöldök vonal alatt és felett kilógó szálakat le is vághatjuk ollóval.

Még egy tipp: kifejezetten szemöldökre való ceruzát szerezz be, mert a szemceruza jóval puhább( legalább is ha jó a minősége) mint a szemöldökre használatos! Vagy a másik megoldás, szemöldökceruzának használhatod a nem jó minőségű keményebb, "kaparósabb" barna szemceruzádat is, arra pont tökéletes lesz!

Képek forrása: google
Szöveg: Sushiflower
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25964

  • Patty
  • Patty profilkép
sushiflower HELP!


ÓÓÓ, én anno tudatlanságomban a belső szemzugom felett jól kiszedtem a szemcsiöldökömet (a külsőnél kissé túlnyúl, de az ugye korrigálható). Kábé fél centi az eltérés kifelé a pálcikás módszert figyelembe véve. Viszont azt nézem, hogy ott nagyon nehezen nő, csak egy-két szál, ami kikukkant időnként. Így ott visszanöveszteni elég macerás. A legjobban fent növik vissza (szemöldök átültetés :huh: ?). Most mi a (szemöldök)szöszt csináljak? :crying:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26012

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::
sushiflower HELP!


ÓÓÓ, én anno tudatlanságomban a belső szemzugom felett jól kiszedtem a szemcsiöldökömet (a külsőnél kissé túlnyúl, de az ugye korrigálható). Kábé fél centi az eltérés kifelé a pálcikás módszert figyelembe véve. Viszont azt nézem, hogy ott nagyon nehezen nő, csak egy-két szál, ami kikukkant időnként. Így ott visszanöveszteni elég macerás. A legjobban fent növik vissza (szemöldök átültetés :huh: ?). Most mi a (szemöldök)szöszt csináljak? :crying:

Patty itt három megoldás van: ha úgy látod, hogy annyira nem ront a karaktereden, akkor hagyd úgy, ha nagyon zavar akkor napi rendszerességgel rajzold meg ceruzával, tehát ahol hiányos azt rajzold hozzá, vagy tetováltasd. De ezt az utóbbit csak akkor, ha nagyon megnézed a referenciáit annak aki csinálni fogja. Csakis felszívódó (azt hiszem ez növényi alapú) tetkót csináltass és halványat. Én nem vagyok híve az ilyen típusú szem-száj és szemöldöktetkóknak, de láttam már egy -két szépet is! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26027

  • Patty
  • Patty profilkép
Köszike szépen.

Igazából addig nem zavart, amíg a pálcikás oktatást le nem írtad... A tudatlanság boldoggá tesz! ;)
Tetkóra most nem nagyon vagy anyagi keretem.
Rajzoljak? Hát...hogy abból mi lenne!? :unsure:

Lehet, megnézetem egy szakemberrel, hogy szerinte mennyire vészes. Te esetleg? ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26170

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Patty írta::
Köszike szépen.

Igazából addig nem zavart, amíg a pálcikás oktatást le nem írtad... A tudatlanság boldoggá tesz! ;)
Tetkóra most nem nagyon vagy anyagi keretem.
Rajzoljak? Hát...hogy abból mi lenne!? :unsure:

Lehet, megnézetem egy szakemberrel, hogy szerinte mennyire vészes. Te esetleg? ;)

Patty ahogy megnéztem közelebbről a képeidet, egy picit tényleg hiányos a belső szemzug részen a szemcsiöldököd, de Te szereted így? Ha igen, ne foglakozz vele, ha nem akkor mindenképpen ceruzázz!
Próbálgasd és ha a minta alapján csinálod tökéletes lesz egy idő múlva. A cerka színe ne legyen sötét arra figyelj! :-)
Ceruza amit ajánlok: Paris-Berlin márka, a száma CR206. Ez egy szürkésbarna kicsit keményebb szemcerka amit az Ó utcában lehet megvenni, az ára ha jól emlékszem olyan 1200 körül van, én imádom! Szőkétől a barnáig minden szemöldökre lehet használni, ha csak javítani akar az ember, vagy teljesen áthúzni akkor is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26171

  • Patty
  • Patty profilkép
nem szeretem így
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26182

Szia Sushi! Érdeklődnék mi a véleményed a tartós szemöldök és szempilla festésről, mivel szőke a szempillám és a szemöldököm és szeretném befestetni barnára? Előre is köszi Bea
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26197

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
E. Bea írta::
Szia Sushi! Érdeklődnék mi a véleményed a tartós szemöldök és szempilla festésről, mivel szőke a szempillám és a szemöldököm és szeretném befestetni barnára? Előre is köszi Bea

Szia!
Szerintem nyugodtan vágj bele! Egy idő után úgyis lekopik ha mégsem tetszene. Csak ne legyen túl sötét a szemöldököd. A szempillád pedig simán mehet feketére is!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26211

Kedves Sushi ! Köszönöm a tanácsot Bea
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hete #26229

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
E. Bea írta::
Kedves Sushi ! Köszönöm a tanácsot Bea

Nagyon szívesen! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 5 napja #26326

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Hamarosan a tökéletes tusvonal elkészítésével kapcsolatos írásomat olvashatjátok! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 4 napja #26348

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Sziasztok! Nekem egyetlen gondom van, ha valaki tudna segíteni, megköszönném. :) Alapvetően elégedett vagyok az alapozómmal, sikerült találnom végre elég világosat a bőrömhöz, csak az a baj, hogy pár óra alatt a szemem alatt és bajuszrészen foltos lesz, lekopik, stb. Ez mitől van?
Egyébként az Ó utcában kapható alapozók amik nagyon jónak tűnnek, kb. milyen árban kaphatók?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 4 napja #26371

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Cicely írta::
Sziasztok! Nekem egyetlen gondom van, ha valaki tudna segíteni, megköszönném. :) Alapvetően elégedett vagyok az alapozómmal, sikerült találnom végre elég világosat a bőrömhöz, csak az a baj, hogy pár óra alatt a szemem alatt és bajuszrészen foltos lesz, lekopik, stb. Ez mitől van?
Egyébként az Ó utcában kapható alapozók amik nagyon jónak tűnnek, kb. milyen árban kaphatók?

Milyen az alapozód? Úgy értem mi a márkája, milyen bőrtípusra való(ha van ilyen feltüntetve rajta) és milyen a Te bőröd? Zsíros, száraz? Mert sok minden lehet az oka a problémádnak. Rossz minőség, rossz alkalmazás, vagy nem a megfelelő típus.

Az Ó utcai alapozók ára változó, de nem drága és mivel profi cucc ezerszer jobban megéri mint bármi más. Lehet kis kerek tégelyes utántöltőt kapni, ha a legolcsóbb megoldást és a legkisebb kiszerelést keresed. Az Ultrafoundation, supra és dermacolor-ok ebben a formában 1000-1500ft között vannak. Illetve azt hiszem az Ultra kicsit nagyobb és drágább, de a derma és a supra az amit írtam az előbb. Nagyon sokáig elég és itt az első oldalon már tettem be képeket és infókat is róla. Nyugodtan vedd meg, nem fogod megbánni, csak nagyon vékonyan használd. Buliba mehet több is belőle, de csak mértékkel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.242 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook