Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: M2F sminkelési tanácsok

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hónapja #24820

  • bubisaniko
  • bubisaniko profilkép
Üdvözlök mindenkit!

Én még új vagyok köztetek, és csak csodálkozom ezen az összetartó csapaton! Beletellett néhány napba amíg átolvastam a bejegyzéseket, de megmondom őszintén hogy rengeteg hasznos dolgot tanultam tőletek. Most mégis szeretnék kérdezni tőletek valamit. Remélem valaki biztosan tudja a megoldást. Nekem elég nagy az orrom, ezt hogyan lehet a sminkeléssel kissé tompítani?
Előre is köszönöm a segítséget,

Anikó
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hónapja #24827

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Helló Anikó!

Amire Neked szükséged van, az az árnyékolás. Ezzel a technikával szinte teljesen újra lehet "faragni" az arcot. Lehet keskenyebb, rövidebb vagy egyenesebb orrot is varázsolni. :-)
Ezt kétféle képpen érheted el.

1. Egy-két árnyalattal sötétebb alapozóra lesz szükséged mint a saját alapozód/bőröd színe.

Vagy:

2. Egy-két árnyalattal sötétebb porpúderre (kőpúderre) vagy árnyékolóra lesz szükséged mint a bőröd színe. NEM PIROSÍTÓ!!!

Így csináld:
A problémás területre, most a Te esetedben az orrod két oldalára amennyiben szélesnek találod felviszel egy kis sötétebb alapozót kézzel, szivaccsal vagy ecsettel amelyik jobban "kézre áll". Ez optikailag keskenyebbnek fogja mutatni az orrodat. Amire nagyon figyelni kell, hogy alaposan dolgozd el az anyagot, tehát "mosd össze" a két árnyalatot, hogy ne legyen éles elkülönülés, különben feltűnő és mesterkélt lesz a hatás. A természetességre törekedj. Ezután lepúderezheted mintegy rögzítésként.

Ha inkább a sötétebb porpúdert/árnyékolót választod, akkor pedig alapozás és púderezés után használd ugyanazon a területen, finoman rétegesen egy közepes méretű púder,- vagy pirosító ecsettel. Ugyanúgy figyelj a puha eldolgozásra, ne legyenek élek!


Példa:

Ezeken a képeken elég jól látszanak a leárnyékolt részek és nincs éles átmenet. Arc két oldala, orr két oldala (áll, nyak).


A sötétebb tónus mindig elfed és kissebbít, a világosabb pedig kiemel és nagyít vonásokat és területeket az arcodon!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hónapja #24881

  • Pinky
  • Pinky profilkép
"Szeretnék megtanulni profin, de olyan drágák ezek a sminksulik"
Ha alapanyag kell, az elérhetőségeimet ismered! ;-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hónapja #24987

  • bubisaniko
  • bubisaniko profilkép
Amire Neked szükséged van,az az árnyékolás.
Szia sushi!

Köszönöm ezt a pontos és részletes segítséget. Mindenképpen kipróbálom a leírtakat. Az eredményről majd beszámolok
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 1 hónapja #24988

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
bubisaniko írta::
Amire Neked szükséged van,az az árnyékolás.
Szia sushi!

Köszönöm ezt a pontos és részletes segítséget. Mindenképpen kipróbálom a leírtakat. Az eredményről majd beszámolok

Szívesen! Biztos sikerülni fog, csak egy kis gyakorlás kell! :up:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 4 hete #25416

  • piszkocska
  • piszkocska profilkép
Sushi. Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Rettentöen gyorsan leizzadom a sminket és aztán gyönyörü foltos vagyok.:dry: Akármilyen alapozot használok a homlokom és a bajussznál nem telik el 10perc és leizzadom a sminkem ha csak egy kicsit is melegebb van. erre van valami?????
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 4 hete #25438

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
piszkocska írta::
Sushi. Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Rettentöen gyorsan leizzadom a sminket és aztán gyönyörü foltos vagyok.:dry: Akármilyen alapozot használok a homlokom és a bajussznál nem telik el 10perc és leizzadom a sminkem ha csak egy kicsit is melegebb van. erre van valami?????

Piszkocska erről volt már az előző oldalon szó, ezt most ide is másolom Neked:

"...Az az, a Supracolor meg a Dermacolor. A supra kicsit vékonyabb anyag, mint a derma. De az is vízálló, úgy tudod vízállóvá tenni, ha lefixálod a púderével és/vagy fixálót fújsz rá. De ezekre nincs szükség a mindennapokban, inkább fellépésre vagy hasonló eseményekre, ahol nagyobb igénybevételnek teszed ki a sminked..."

+ friss infók:
Ha vízálló az alapozód, attól még fogsz izzadni ha meleg van, vagy ha hajlamos vagy rá. Ez ellen önmagában nem sokat tudsz tenni. Viszont ha a sminked/alapozód vízálló, akkor izzadás esetén, az alapozód a helyén marad. Amikor érzed, hogy kicsit izzadni kezdesz, papírzsepivel, vagy tiszta púderpuffnival itasd le. Csak itasd, ne töröld, mert így marad meg az alap.
Ezeknek az alapozóknak az a csodája, hogy rendesen feltéve és lefixálva, az izzadság vagy víz lepereg róla, mint a műanyagról. De azért most is megemlítem, hogy óvatosan kell alapozni és fixálni, ne legyen maszk, pláne 40 fokos melegben.
Nem jó érzés, nem szép látvány...mondjuk nappali fényben-->este azért lehet "durvulni". B)

Púderpuffni:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 hete #25698

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Szia Sushi!
Azt szeretném kérdezni hogy ugyanúgy a járomcsontnál is el lehet árnyékolni hogy keskenyebnek tűnjön mint az orrnál?
És ha hosszab szempillákat akarok akkor műszempillát válasszak vagy van vmi nagyon jó szempillaspirál ehhez?
Előre is köszi.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 hete #25710

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
L!nds írta::
Szia Sushi!
Azt szeretném kérdezni hogy ugyanúgy a járomcsontnál is el lehet árnyékolni hogy keskenyebnek tűnjön mint az orrnál?
És ha hosszab szempillákat akarok akkor műszempillát válasszak vagy van vmi nagyon jó szempillaspirál ehhez?
Előre is köszi.

Szia L!nds!

Persze! De közvetlenül a járomcsont alatti rész árnyékold, vagyis "csontosítsd az arcod, ha azt szeretnéd, hogy keskenyebbnek hasson.
A járomcsontra pirosítót használj. A kettő pedig nem zárja ki egymást.
Bármit amit az arcodon keskenyíteni szeretnél, ezzel a technikával csinálj! Tehát árnyékold sötétebb és matt színnel.


Szempilla nagyobbításban jó sok lehetőség van.
Manapság a legdivatosabb a 3D-s, amit szálanként tesznek fel, ennek időtartama körülbelül két óra és elég borsos az ára, időnként "töltetni" kell, pótolni a kihullott szálakat, jobb helyeken speckó spirált adnak hozzá(illetve meg kell venni külön).
Kozmetikusok csinálják általában, vagy akik ezt külön megtanulták.
Tartós.


Tincses, vagy soros műszempillát is fel lehet rakatni (vagy mi magunk is feltehetjük egy kis gyakorlás után). Jóval olcsóbb megoldás és szerintem alkalmilag ütősebb hatású is.
Én a tincsesre szavazok leginkább! :-)
Fodrászkellékben, sminkesboltban beszerezhető, kozmetikussal, sminkessel is feltetethető.
Tartós, vagy alkalmi jellegű is lehet.


Ha "csak" szempillaspirálban gondolkodunk, akkor mindenképpen olyat kell beszerezni, aminek sűrű a keféje. Az fog szép szempillákat eredményezni.
Például ez:


Márkájukat tekintve a Loreál, Maybelline, Astor szempillaspirálok nagyon jók, ebből is a Dramatic Look, vagy Classic Look, Architect és egyéb sűrű keféjűek, ha luxus spirálra vágysz, akkor Lancome, ha profit szeretnél, akkor MAC: Plush Lash...

A vízálló szempillaspirálokat inkább hagyd ki, mert mindennapos használatban nem kímélik a pillákat, na meg igazából szükség sincs rá...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 hete #25712

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Ami még fontos ahhoz, hogy tőkéletesen szépen mutassanak a szempillák, majd elfelejtettem!

A festésnél a spirál keféjét ne csak a pillák tövétől kifelé vidd, hanem ahogy ezt a mozdulatot csinálod, közben jobbra és balra is mozgasd finoman, így nem csak hosszú, de sűrű is lesz. Akár kétszer is átmehetsz a pillákon, de mindenképpen egészen a tövektől kezd a festést! Végül sima (festék nélküli) spirállal, vagy szempillafésűvel igazítsd meg, hogy ne legyen csomós!

Szemöldökre és szempillára is használható. Szerintem az alsó jobb!


Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 hete #25713

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Bocsánat!!! A FELSŐ KÉPEN LÉVŐ CUCC A JOBB!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 hete #25721

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Jajj köszönöm szépen ezt a szuper leírást, jól fog jönni :lol:
pusszillak :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 3 hete #25723

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
L!nds írta::
Jajj köszönöm szépen ezt a szuper leírást, jól fog jönni:lol:
pusszillak:kiss:

Igazán nagyon szívesen! :-)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25804

  • Necc
  • Necc profilkép
Találtam egy érdekes oldalt, érdemes körülnézni rajta: http://sminkkel.com
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25805

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Necc írta::
Találtam egy érdekes oldalt, érdemes körülnézni rajta: http://sminkkel.com

Hűű ez nagyon klassz oldal. :cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25806

  • Patty
  • Patty profilkép
Tényleg jó oldal. Köszike Necc :kiss:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25873

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
A tökéletes szemöldök - 1. rész

A szemöldökünk kinézete nagyon meghatározza tekintetünket, arcunk kifejezését, "tisztaságát".

Az optimális szemöldökszín mindig azonos a hajunk színével, vagy maximum egy árnyalattal lehet világosabb/sötétebb.

A legszebb szemöldökforma az elején kissé szögletes, vonalában finoman keskenyedő, majd hegyesen végződik, a két pont között pedig elegánsan ívelő.



A megfelelő szemöldökméret pedig két pálcika vagy valami hasonló eszköz segítségével mérhető be, ahogy a képen látjátok. Elsősorban az 1 számú és a 3 számú vonalat vegyétek figyelembe, a pálcikákat közvetlenül az orrcimpa mellé kell helyezni. A két vonalból ami kilóg, arra nincs szükség, nyugodtan szedjük ki.




Miért jó, ha azonos színű a szemöldök és a haj?
Ha a szemöldök túl sötét, nagyon erős, kemény karaktert ad az arcnak, ha viszont túl világos, akkor jellegtelen lehet az arckifejezés, így a legszerencsésebb és a legharmonikusabb ha egyforma, vagy közel azonos a kettő árnyalata.

Miért az ívelt forma mutat a legjobban?
A szépen ívelt szemöldök nyitott tekintetet és csinos keretet ad az arcunknak. Szép és gondos szemöldök nélkül nincs készen a smink sem!

Miért jó, ha "keretek közé szorítjuk" a szemöldök méretünket?
Ha a pálcikás módszerrel "mérjük ki" a szemöldökünket, az arc legszabályosabb, legarányosabb és legelőnyösebb formáját kapjuk. A belső szemzugban túlnőtt szemöldökszálak előnytelenül közelítik optikailag a szemeket (bebandzsítanak), a külső szemzugban túlnőtt(vagy ceruzával túlhúzott) szemöldök pedig levágja, szomorúvá, nyomottá teheti a tekintetet.


Képek forrása: google
Szöveg: Sushiflower
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25874

Köszönjük szépen Sushiflower! :appl:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25883

  • L!nds
  • L!nds profilkép
Köszii Sushi!
Nekem fekete szemöldököm van és szőke hajat szeretnék, ha most átfestem a hajamat szőkére akkor a szemöldököm nagyon sötét marad... azt ki lehet valahogy világosítani??
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 14 éve 2 hete #25889

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
L!nds írta::
Köszii Sushi!
Nekem fekete szemöldököm van és szőke hajat szeretnék, ha most átfestem a hajamat szőkére akkor a szemöldököm nagyon sötét marad... azt ki lehet valahogy világosítani??

A szőke, pláne a világosszőke hajhoz nyugodtan mehet a barnás árnyalat, mert az harmonizál, de persze nem nagyon sötétbarna!

A Te esetedben jöhet a szemöldök átfestése, de nagyon óvatosan kell hozzáfogni, nehogy túlszőkítsd, vagy a sok festék miatt eltöredezzenek a szőrszálak!
A világosabb árnyalatú szemöldök mindenképpen lágyítani fogja az arcod, tehát a szőkítés a jó választás.
Azt javaslom először ne házilag csináld, hanem menj el egy kozmetikushoz. Ha ez mégis problémás lenne, magadnak is meg tudod csinálni mert nem bonyolult. Első körben nagyon kevés ideig tartsd rajta a szőkítőt, majd folyamatosan ellenőrizd a változást.
Amikor készen van, jó alaposan mosd le a festéket, majd egy pici hajkondícionálót használhatsz mint a hajnál is, hogy a rugalmasság megmaradjon. Ha bátor vagy, már a fodrásznál belevághatsz! :-)

A nagyon világos szőke hajnál ez a szemöldök árnyalat még belefér, de ha megnézed már itt is keményíti az arcot. Gwen:


Vagy nézzük ezt a példát. Scarlett világosszőkén sötétbarna szemöldökkel, vagy amikor a kettő össze van hangolva:


Ideális! Charlize Theron (de ha ennél picit sötétebb az is tökéletes):
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.258 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook