Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: M2F sminkelési tanácsok

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 10 hónapja #28358

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Elképesztő munka! B)

kép forrása: google
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 9 hónapja #28719

  • Cicely
  • Cicely profilkép
Szia Sushi!

Lehet egy kérdésem? Vettem a Vichy Dermablendtől azt a krémes alapozót, írtam is, hogy remek. Most gondoltam, kipróbálom a korrektort is, azt a stifteset. A patikában választottam színt, rákentem a kezemre, remek. Itthon megpróbáltam használni, és olyan darabosan néz ki az arcomon, mintha már napok óta fent lenne, és kopna le. Ez mitől van? Mintha túl száraz lenne, vagy mittudomén. Ezen hogy tudok segíteni? :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 9 hónapja #28723

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Cicely írta::
Szia Sushi!

Lehet egy kérdésem? Vettem a Vichy Dermablendtől azt a krémes alapozót, írtam is, hogy remek. Most gondoltam, kipróbálom a korrektort is, azt a stifteset. A patikában választottam színt, rákentem a kezemre, remek. Itthon megpróbáltam használni, és olyan darabosan néz ki az arcomon, mintha már napok óta fent lenne, és kopna le. Ez mitől van? Mintha túl száraz lenne, vagy mittudomén. Ezen hogy tudok segíteni? :)

Szió! :-)

Azt hiszem már írtam az elején, hogy tesztert mindig arcon, vagy nyakon szabad csak kipróbálni, mert a kézbőr színe teljesen más, de ettől függetlenül Neked nem a színnel van most gond, hanem az állaggal.
Az egész arcodra kented vagy csak a szemed alá?
Gondolom világosabbat vettél, ha korrektorként választottad.
Milyen bőrre való, mi van ráírva?
Nem szárít?
Rendesen behidratálsz alá valami könnyű krémmel?
Milyen vastagon viszed fel?
Próbáld úgy, hogy az ujjbegyeddel egy nagyon picit, tehát hajszálvékonyan beütögetsz finoman a szemed alá, egésze a pillák tövétől kezdve addig a sávig, ahol a "karikák" befejeződnek, de lejjebb ne.
Vagy: fogj egy ecsetet, például olyat, mint a képen balról a 4. vagy 6.:

...és azzal nagyon vékonya rétegesen vidd fel a szemed alá, mintha finoman satíroznál. Belenyúlhatsz kézzel is. Így már nem szabad hogy darabos legyen, ha megfelelő az anyag.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 9 hónapja #28724

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Szépségek: :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 9 hónapja #28732

  • Wini
  • Wini profilkép
"Sziasztok!
Olvastam műkörömmel kapcsolatos kérdéseket..és mivel én körmös vagyok, ezért megpróbálok segíteni.
Ha ilyen egyszer használatos műanyag körmöt vesztek, ami szinte már bárhol kapható, az nagyon rövid ideig tart. Kinek meddig, de semmiképp sem hetekig. Általában magától leesik, szóval nagyon nem kell oldani őket. Viszont ha ez nem történik meg mire megunjátok, akkor vigyázzatok ezekkel a műköröm-tipoldókkal, mert a saját körmöt nagyon roncsolja. Elvékonyítja, deformálja és utána hosszú időn keresztül kenhetitek majd vitaminnal..
Erre így ennyi"

Kontra:

A műanyag körmöt úgy célszerű felragasztani, hogy előtte a saját körmöt színtelen lakkal lefestjük. Így könnyen eltávolíthatóvá válik.
Viszont, ha esetleg nem festette le színtelen lakkal, akkor a legegyszerűbb megoldás, az egyébként műanyag műkörmöt vékonyra reszelni és tip oldóval, vagy acetonnal leáztatható. Ha ezen folyadékok károsak lennének, akkor nem alkalmaznánk nap mint nap.
De, ha nem ragasztós körmöt szeretne, kedves XY, akkor nyugodtan kérhet porcelán vagy zselés körmöt (én az épített formát javaslom, az kevésbé roncsol mint a tipes). Természetesen a fentebb írt műkörmöt is le lehet szedni nagyfokú roncsolás nélkül bármikor, ha liquidbe, acetonos körömlakklemosóba áztatjuk a vékonyra reszelt anyagot.
Természetesen minkét esetben roncsolódik a köröm felülete valamennyire, de ha szakemberre van bízva akkor kevésbé. Semmiképp se kezdjen neki senki otthon aláfeszíteni, halál vékonyra reszelni, ha jót akar.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 9 hónapja #29032

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Tökéletes!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29695

  • androgyn
  • androgyn profilkép
Kedves Sushiflower!

Az elejétől végigolvastam az egész fórumtémát. Köszönöm szépen! Sok, új és hasznos információval gazdagítottál.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29712

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
androgyn írta::
Kedves Sushiflower!

Az elejétől végigolvastam az egész fórumtémát. Köszönöm szépen! Sok, új és hasznos információval gazdagítottál.

Nagyon szívesen! :)
Mostanában valóban kevesebbet vagyok itt (hamarosan visszatérek), de bármikor bármit kérdeztek ebben a topicban, mindig válaszolni fogok! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29806

  • Bianca
  • Bianca profilkép
Sziasztok!

Ezt a levelet Sushiflowernek írtam, de nagyon örülnék neki, ha segítenétek :)

"Új vagyok itt a fórumon. 21 éves "lány" vagyok -vagyis még fiú és bizonytalan-. Láttam a sminkelési topicba, hogy nagyon értesz a szépségápoláshoz. Lenne pár kérdésem, ha nem baj

Nagyon világos fehér a bőröm, a hajam szinte fekete, nagyon sötét barna, a szemem zöldes. Milyen sminkek állnának nekem jól? Milyen színeket használjak?
Légyszi mutass képet, videót ami szerinted menne hozzám.
Az arcom, testem finom vonású, lágy, kissé nőies, a csontjaim is vékonyak.

Nagyon érdekel a sminkelés, szépségápolás 12éves korom óta.

Most 1 hétig egyedül leszek otthon anya összes sminkkészletével, kozmetikumaival.
Először is szeretnék egy szépségnapot tartani. (Szerencsére van egy jó nagy kádunk
Nagyon sok kréme, arcpakolása stb. van anyának, csak nem tudom hogy mit, mikor és hogyan használjak.
Segíthetnél összeállítani nekem egy itthoni szépségnap kezelést, amit szerinted meg tudok otthon csinálni és nőnek érezhetem magam vele Mondd meg, hogy mit és hogyan használjak és megkeresem itthon azokat a kozmetikumokat.

Szeretnék egy olyan napot is amikor a sminkelést gyakorlom. Ehhez mit ajánlasz?
A körmömet még soha nem lakkoztam ki, azt is kipróbálnám.

Amúgy kiskorom óta nagyon tetszik a francia manikűr és az olyan szájfestés, amikor a szájkontúr vastagabban van megfeste pl. sötétbarna és a rúzs világos szín, de azért nem durva a kontraszt.
Szerinted milyen színű haj állna jól nekem (nagyon fehér bőr, zöld szem) ? Nekem a festett vörös nagyon tetszik.

A bőröm, ahogy említettem nagyon világos fehér, de a szép fajta, sokan dicsérik is.

Köszönöm előre is a válaszod"

Bianca
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29809

  • Bianca
  • Bianca profilkép
És a sminkeléshez hozzászólva az ajkaim vastagok, teltek és szinte mindig pirosak.
A számat sokan dicsérik -csókosszáj :) -
Érdemes kihangsúlyozni jobban?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29830

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Bianca írta::
Nagyon világos fehér a bőröm, a hajam szinte fekete, nagyon sötét barna, a szemem zöldes. Milyen sminkek állnának nekem jól? Milyen színeket használjak?

Kedves Bianca!
A sminkelés részében tudok Neked segíteni.

Úgy gondolom így látatlanban, Neked leginkább a hűvösebb színek állnak jól a bőrőd fehérsége és a hajad miatt, de a szemed alapján hideg-meleg is akár. Mivel túlnyomórészt hideg árnyalataid vannak, sminkszíneknél is maradjunk ebben.
Szemfestésnél a szemceruzák színe lehet lila, fehér, fekete, szürke.
A szemfestékek árnyalata fekete, szürkésbarna, fehér, törtfehér, lilás árnyalatok, de egyébként bármi mást is kipróbálhatsz aminek tetszik a színe.
A zöld szemet leginkább a szép sötétebb és középlilák emelik ki, mondjuk fekete kontúrral és fekete szempillaspirállal.
A szemfestést mindig satírozd el, hogy természetes hatású legyen, ne pedig egy nagy folt a szemed fölött.
Szájfény és pirsítóból mehetnek a halvány rózsás árnyalatok.
A szájkontúrceruza és a rúzs vagy szájfény akkor a legjobb, ha egyszínűek. A sötét kontúr és a világos rúzs kiment már rég a divatból és nem is szép. Maximum egy-két fotón látni ilyet, ahol direkt ennek a hatásnak az elérése volt a cél.
Természetesen ha tetszik kísérletezgess ezzel is, elvégre most magadnak csinálod. Szabályok nincsenek, bármit kipróbálhatsz. A smink egy játék is egyben. :-)

Légyszi mutass képet, videót ami szerinted menne hozzám.

Az első képen a jobb oldali sminket nézd, ez a zöld-lila kombináció. Szépen kiemeli a zöld szemet. Több féle árnyalatot ki lehet próbálni, de a bordósabb padlizsánosabb színeket inkább ne.


Bátran próbáld ki ezeket a sötétebb árnyalásokat is, csak szebben elsatírozva mint itt a képen. (satírozás: tömörfejű kis kerekebb ecsettel, fülpiszkálóval. A lényeg a színek egybemosása, puhítása a bőrön)

És ezt a stílust se felejtsd ki! Ez egy natúrabb smink, homogénebb színekből ami mindenhez jól áll szinte, nem feltűnő, de hangsúlyossá teszi a szemet. Kívülről befelé világosodik, ahogy látom, törtfehér, vagy ezüstös színből indul, hidegbarnás árnyalaton át és sötétebb barnásfeketében végződik. Szerintem nagyon szép. :-)


A többi területen inkább annyit mondanék csak, hogy állapítsd meg milyen abőröd és annak megfelelő kozmetikumokat használj, tehát zsíros bőrre, szárazra satöbbi...

A szemöldökszedéssel óvatosan. Erről koráábban már írtam.
A sminkelést jó fénynél csináld, mert akkor látsz mindent rendesen.

A festett vörös szerintem Neked nem biztos hogy előnyös lenne, de ha azt szeretnél nagyon meg kell gondolni az árnyalatot!


Remélem tudtam segíteni! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29831

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Bianca írta::
És a sminkeléshez hozzászólva az ajkaim vastagok, teltek és szinte mindig pirosak.
A számat sokan dicsérik -csókosszáj :) -
Érdemes kihangsúlyozni jobban?

Igen, szájfénnyel, rúzzsal, de csak rózsás, mályvás, hideg vörös(bordósvörös) árnyalatokkal, a narancsot, barackot, barnát hanyagold!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29859

  • Bianca
  • Bianca profilkép
szia

köszönöm szépen a válaszod :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29894

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép
Bianca írta::
szia

köszönöm szépen a válaszod :)

Szívesen!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 13 éve 8 hónapja #29895

  • sushiflower
  • sushiflower profilkép

kép: google
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 12 éve 6 hónapja #37917

  • alíz
  • alíz profilkép
Sziasztok!

Látom, hogy ide már nem írt egy ideje senki sem, de segítség kéne ebben a témában.

Szeretném csinosítani/nőiesebbé tenni a pofikámat, de nem tudom hogyan kezdjek neki.
A szemöldökömet szeretném kiigazítani, hogy szép nőies legyen és az arcomon a borostákat szeretném elfedni valami alapozóval.
A gondom az, hogy egyedül nem szeretnék összevásárolni egy halom cuccot, mert nem értek hozzá és csak pénzkidobás lenne így.
Olyan sminkesre, TS-re lenne szükségem aki segít ezek beszerzésében és a használatukkal kapcsolatban is ad némi infót. (Hmm, szép álom! :lol: Ébredj Alíz! Ébredj!!!)
A szemöldökömet kozmetikussal szeretném megoldani így elsőre, de olyan kéne aki jó munkát végez és nem esik zavarba egy magamfajta TS-től.

Szóval, ha valaki tud segíteni ebben az írjon ide vagy privátban, előre is köszi!

Puszi, nektek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 12 éve 6 hónapja #37921

  • Macsó37
  • Macsó37 profilkép
Ott volt a segitség melletted a talin, csak nem tudtál róla!!! :laugh:
Zsuzsikát kérd meg, szivesen segit, sminkes a drágánk. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 12 éve 6 hónapja #37928

  • alíz
  • alíz profilkép
Macsó37 írta::
Ott volt a segitség melletted a talin, csak nem tudtál róla!!! :laugh:
Zsuzsikát kérd meg, szivesen segit, sminkes a drágánk. :)

Oké köszi!

Egyébként ma reggel ébredtem arra, hogy sminkelni akarom magam, valószínű, hogy a találkozón látottak hozták ezt ki belőlem ennyire. Gondolni gondoltam rá korábban is, de most nagyon rá vagyok kattanva.
:side:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 12 éve 6 hónapja #37930

  • Dr.Slutty_Katalin
  • Dr.Slutty_Katalin profilkép
A rimmelnek vannak nagyon jó krémes alapozói és rimmel púderrel használva nagyon szép eredményeket lehet vele elérni, legalábbis nekem úgymond bevált és szépen fed :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: M2F sminkelési tanácsok 12 éve 6 hónapja #37932

  • alíz
  • alíz profilkép
Dr.Slutty_Katalin írta::
A rimmelnek vannak nagyon jó krémes alapozói és rimmel púderrel használva nagyon szép eredményeket lehet vele elérni, legalábbis nekem úgymond bevált és szépen fed :)

Ez így hasznos infó, csak például az az alapvető baj, hogy mikor betévedtem egy kozmetikai cikkeket árusító boltba fél óra volt mire rájöttem, hogy melyik a szemöldök illetve a szemkontúr ceruza.
Pedig még olvasni is tudok. Ja és, ha valamiből egynél nagyobb a választék, akkor dönteni sem tudok!
:stress:

Nagyon hülyén hangzik, de az lenne a tuti, ha valaki eljönne velem, kezembe nyomná a dolgokat, majd megmutatná hogyan kenjem a fejemre és akkor talán nem vakítom meg magamat. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.306 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook