Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Transz videók (FTM,MTF)

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 6 hónapja #46366

  • bzsofi
  • bzsofi profilkép
Sziasztok!

Látom egy kicsit elharapózott Karesz esete, de ha OFF akkor legyen OFF.
Szerintem igaza van, hogy ha ts, akkor az, és fogadjak el annak, de az nekem egy kicsit furi, hogy egy nem éppen óriásira megtermett leányzónak minek ekkora ... nagy lökhárító. Szerintem erre a válasz a pszichéjében rejlik és nem a ts létben, csak ezt max. az eccerű néző nem biztos, hogy el tudja különíteni...

Na mindegy, ON!

Valamelyikőtök megpendítette az animeket/mangákat.

Hourou Musuko-t (Wandering Son) ismeri valamelyikőtök?

Ez egy mangasorozat és (valahonnan a közepéből készített) anime, amely dokumentumszerűen mutatja be, hogy egy MTF és egy FTM 5. osztályos gyerek hogy jut el onnan, hogy valami nincs rendben, egészen a tudatos felvállalásig és stabil identitásig. Szerintem nekünk tseknek alapmű, márcsak kultúrálisan is, hiszen ez az első sorozat, amelyik kifejezetten a ts léttel és gender dysphoriás gyerekekkel foglalkozik központi témaként, nem csak néhány futó poén erejéig.
Nekem nagyon tetszik, abszolut olyan, mint amit mi is átéltünk annak idején. Szerintem sok erőt tudna adni a félénkebb társainknak, nekünk, akik már kijöttünk, meg jó egy kicsit nosztalgiázni azon, h milyen volt annak idején gender dysphoriás gyereknek lenni... :blush:
Mindkét változat fent van a neten, az anime magyar felirattal az animeaddicts-en, a manga angolul van meg az eredeti japán mellett.

Angol fandubbolt ajánló az animehez:

www.dailymotion.com/video/xiqtcc_wanderi...eo-fandub_shortfilms

Puszi,
Zsófi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 6 hónapja #46373

  • via
  • via profilkép
bzsofi beküldte:
Látom egy kicsit elharapózott Karesz esete

azt kérte, hogy Karinak szólítsák... szóval jó lenne ha nem hivatkoznál rá férfinéven.
te itt mindig gondosan aláírod a hozzászólásaidat Zsófiként... gondolom te sem örülnél ha itt Zsófi helyett mondjuk Zsoltinak szólítanának... ugye?
bzsofi beküldte:
de az nekem egy kicsit furi, hogy egy nem éppen óriásira megtermett leányzónak minek ekkora ... nagy lökhárító. Szerintem erre a válasz a pszichéjében rejlik és nem a ts létben

a transition kezdeti szakaszában mindenkiben túlbuzog a nőiesség... ő nagyobb melleket csináltat a kelleténél (?) te meg például hangsúlyozgatod hogy orvosNŐ meg orvosLÁNY vagy (holott az "orvos" kifejezés mindkét nemet takarja önmagában... és enélkül is értjük hogy ts vagy) meg hogy egy kicsi hormon után már nem tudsz beilleszkedni férfiként...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 6 hónapja #46375

  • bzsofi
  • bzsofi profilkép
Bocsánat,
igazad van, nem tudatosodott bennem a név.
Még kezdő vagyok a körötökben, még egyszer elnézést.
Azt láttam, hogy egy kicsit összekaptatok rajta, es bennem az fogalmazodott meg, hogy mindenkinek az tetszik, amit akar, csak ha ezzel a címmel teszik fel, és lesz hír valami, hogy valakinek 500cm3-is mellei lesznek, és csak "mellesleg" ts, akkor a riportban Karinak hiába az a fontos, hogy végre nőiesedik testileg is, a riporterek érthető okokból a méretekre élezik ki a hírt, és nem csak arra, hogy Karinak nőiesebb alkata van, és ezzel jobban hasonlít ahhoz, aki valójában. Ez nem Kari hibája, igazad van, ebben nagyon pontatlan voltam a megfogalmazásban, hiszen mindenki olyanná próbálja magát formálni, ami neki szép, csak ebben az esetben ő kiáll a közvélemény elé, méghozzá olyan műsor(ok)ban, ahol elsősorban a kiugró és a megszokottól látványosan elütő dolgoknak van hírértékük, és ebben az esetben sajnos a méreteknek van nagyobb hírértéke, mint annak, hogy valaki ts.

Ez elsősorban szerintem nem azért gond, mert persze h fontos neki a külső, hanem azért, mert azok a médiumok, amiben az átalakulás ezt a lépését bemutatják, egy kicsit szenzáció jelleggel teszik ezt meg, és természetesen egy kicsit kiszínezve, hogy zaftosabb legyen.
A ts közösség pedig így is nagyon félreismert és félreértékelt, és az emberek hajlamosabbak egy kevésbé ismert csoporthoz az átlagosnál extrémebb tulajdonságokat rendelni.

Szerintem ebben volt Karinak egy pici hibája, hogyha médiaszereplő, akkor valamennyire képviseli és megtestesíti azt a csoportot, amihez tartozik, és ezért szerencsésebb lenne kerülni a félreérthető, vagy túlságosan kiszinezhető helyzeteket. Vagy az átalakulás jellegében (pl. méretek, hány lépcsőben...), ha bulvárjellegű műsorokban szeretne vagy kell szerepelni, vagy annak a megszűrésében, hogy milyen kontextusban jelenik meg. Sajnos azzal, hogy egy-egy félreérthető, vagy félreszínezhető helyzet adódik, benne van a pakliban, hogy presztizsromlást jelenthet neki is és azoknak is, akik hasonló helyzetben vannak.

Tényleg durva voltam a megfogalmazásban, még egyszer elnézést kérek az érintettektől és mindenkitől, akiket megbántottam.

Zsófi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 6 hónapja #46443

  • alíz
  • alíz profilkép
Egy hazai MtF:

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 5 hónapja #46925

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 5 hónapja #46926

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Transz videók (FTM,MTF) 11 éve 5 hónapja #46927

bocs a floodért, utolsó vid: (meg sztem poén ötlet xd)

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Transz videók (FTM,MTF) 10 éve 1 hónapja #51147





Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.192 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook