Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hormonok

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52450

Sziasztok!!!
Lenne egy kérdésem! Mi a véleményetek a Nebido-ról mennyire hatásos? Milyen mellékhatásai vannak?? Nem akarok géllel cseszkődni mindennap mert nincs rá időm.... Meg feledékeny is vagyok :side: :side: Van akinek női névre írják fel és EÜ támogatottra?... Üdv: Szabolcs
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52451

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy azzal sokat ártok magamnak ha megemelem az andriol adagot napi 2ről 3-4 kapszulára?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52454

  • Lara
  • Lara profilkép
Sziasztok!

Tud valaki egy jó endokrinológust Pesten akinek elég két szakvélemény?(és nem fizetős?
M-F vagyok
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52455

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok most szeretném elkezdeni a hormont injekció formában. Valaki tudna nekem segíteni beadni az elsőt? mert ilyet még sose csináltam. Előre is köszi
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52463

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok

Segítsetek légyszi. Szerintetek Andrioltól lehet olyan mellékhatás hogy ég a gyomrom és övszerűen fáj evés után a hasam és a vesémnél hátul? Kedd este óta tart és nem múlik el csak ideig óráig és evés után visszatér :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52471

Sziasztok
Ha jol tudom szerbiaban megszunt a testosteron depo gyartasa.
Valaki tud esetleg szerezni mashonnan eredeti cuccot?
Nagyon megkoszonnem ha jelezne valahogy
Vagy ha valakinek van folosleges azt is atvennem
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52472

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Nem vagy refluxos? Rólam kiderült hogy az vagyok. A hormonoktól szerintem rosszabb lett a refluxom.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52475

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
bementem az ügyeletre ott is refluxra gyanakodott a doki
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52519

  • olivér22
  • olivér22 profilkép
Sziasztok
Ha dec11-en kezdtem el a teszto depot szurni es csak felet tudtam felszivni igy kb fel ml ment be akkor is meg kell varnom a ket hetes idot a kovetkezo szurasig vagy mehet 12-13 nap utan? Legyszi segitsetek
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52535

fetoma20 beküldte:
Sziasztok
Ha jol tudom szerbiaban megszunt a testosteron depo gyartasa.
Valaki tud esetleg szerezni mashonnan eredeti cuccot?
Nagyon megkoszonnem ha jelezne valahogy
Vagy ha valakinek van folosleges azt is atvennem

Szia!
Ha megszűnt a szerb testosteron depo gyártása, akkor amit szerb tesztoszteron depo-ként találsz az nagy valószínűséggel nem eredeti.
Belinkelhetne valaki bármilyen nyelvű hivatalos forrást, hogy most tényleg megszűnt vagy hiánycikk vagy mi van a szerb depoval.
Mi a weboldala a szerb országos gyógyszerészeti intézetnek? Talán ott utána lehet keresni a bevont gyógyszereknek.
Engem is érdekel.
A német testosteron depo 7800ft csak 1db ampulla plusz szállítás.
Pont tegnap jártam utána patikában :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52574

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Íme néhány tipp Mtf-eknek aki hormonozás elött áll kaszt nélkül. Mit ne együnk illetve kerüljünk hogy tesztoszteron szintünk ne emelkedjen.menshealth.hu/a-legjobb-tesztoszteron-fo...rt-impotencia-ellen/ Valamint idetartozik a sültkrumpli illetve a szalonna is. Én anno ezeket kerültem amennyire lehetett. Lányoknál úgygondolom nagyon fontos a tesztó minnél alacsonyabban tartása. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52575

Testo Depo helyett mit használtok (még) feketén hormonozó sorstársak? Vagy hogy oldjátok meg?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52576

  • APond
  • APond profilkép
Mercike8 által linkelt cikk ilyeneket tartalmaz:

"FOGYASZD HETENTE EZEKET AZ ÉTELEKET, HOGY FOKOZD A TESZTOSZTERON-TERMELÉSED, AMI A FÉRFIASSÁGOD IGAZI ÜZEMANYAGA."

Ugye tudjátok, hogy ez netto baromság? A potencia és a tesztoszteron nincsenek összefüggésben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52577

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Én azt írtam hogy ami az oldalon van azokat kell kerülni. Előbb értelmezzétek amit írtam. Nem azt írtam hogy lányoknak ezeket kell fogyasztani hanem kerülni kell!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 4 hónapja #52580

  • APond
  • APond profilkép
Csak arra próbáltam célozni, hogy ha a cikk, ilyen tévedéssel indít, nem biztos, hogy a többi nem baromság.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 3 hónapja #52584

Csak hogy ne legyen egyszerű az életem, szokásomhoz híven rágörcsöltem valamire. Anti-Androgént szeretnék választani, de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.

A) Spironolactone + Finasteride
B) Cyproterone acetate + ??

Azt tudom, hogy az Egyesült Államokban nem engedélyezett a 2. lehetőség, szinte mindenhol máshol viszont igen, így Európában az Androcur és társai az elterjedtebbek.
Azt is olvastam, hogy a spironolactone gyengébb, ezért szoktak mellé finasteride-t szedni, mert az meggátolja a tesztoszteron DHT-vá alakulását, az meg a hajszerkezet helyreállításához kell.
Azt is írták többen, hogy a cyproterone acetate kb. 4x erősebbnek mondható, viszont depressziót és nagy hangulatingadozásokat idézhet elő.
Azt nem tudom, hogy az utóbbi mellé kellene-e finasteride-t szednem.
Meg az is tény, hogy a spironolactone vízhajtó.

Nagyon szeretnék vigyázni az egészségemre, egy kicsit több pisilésbe meg nem halok bele. Valamilyen szinten egyébként is depressziós hajlamú vagyok, de egy életmódváltás közepén vagyok, körbeveszem magam barátokkal, úgyhogy remélem, nem leszek egykönnyen magam alatt.
Azt láttam, hogy az államokban azért szeretik a spironolactone-t, mert az nem terheli meg annyira a szervezetet, ezért biztonságosabb.
Viszont ha gyengébb, és egy adott eredmény eléréséhez emiatt többre van abból szükségem, mint cyproterone acetate-ból, akkor meg megint ott vagyok, hogy szétcseszem a májamat... :unsure:

Azt jól tudom, hogy mindkettő a tesztoszteron hormon előállítását akadályozza meg, ezzel a vér tesztoszteron-szintjének csökkenését előidézve? Vagy csak a tesztoszteron-receptorokhoz való kapcsolódást akadályozza meg?

Ti akadtatok fenn ilyenen, vagy csak nekem sikerült, és nektek meg se fordult a fejetekben ilyeneken agyalni? Mit választottatok/választanátok? Esetleg van olyan, akinek van tapasztalata egyikkel-másikkal?

Előre is köszönöm a segítséget!

MTF/18
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 3 hónapja #52586

Csak akkor szedj Spiront, ha Androcurt valamiért nem szedhetsz (pl. pénz).

A spironnál kihasználod az anti-androgén mellékhatást, mivel az a teszto receptorhoz való kötődését akadályozza meg, és önmagában gyenge progesztagén, feminizációt okozhat. Fő hatása a vérnyomáscsökkentés, és ez káliumtartó vízhajtó, tehát alacsony vérnyomás mellett, vagy magas kálium mellett nem szedhető.

Az Androcur kíméletlen a májjal szemben, így kerülni kell az alkoholt, és a májra ható gyógyszereket, kábítószereket. Dózisban negyed annyi kell, mint a Spironból, de a hatása jóval erősebb, mivel gyenge GnRH agonista, gyenge progesztagén, és megakadályozza a tesztoszteron termelődését.

A Spiron szabványos dózisa 200 mg/nap (2x100), az Androcur szabványos dózisa 50 mg/nap. 100 mg Androcur felett veszélyes, az alatt nem okoz túl nagy károkat.

A Finaszterid DHT blokkoló, a rendes HRT kiváltja, mert nem lesz tesztoszteron, amiből DHT keletkezne. Külön akkor használd, ha a célod az egésszel nem a tranzíció, hanem a hajhullás leállítása, vagy ha még egyenlőre nem tudnád viselni egy teljes tranzíció társadalmi, lelki, anyagi terheit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 3 hónapja #52588

Azta, köszönöm a választ, pont erre volt szükségem. Lehet, hogy spironolactone gyengébb hatása miatt ajánlják mellé a finasteride-et is?
Most azért sikerült egy kicsit megnyugodnom, köszönöm. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 3 hónapja #52590

  • kreya
  • kreya profilkép
Miután az egész átváltozás úgymond lezárul, akkor ugyan úgy rendszeresen kell szedni a tablettákat, vagy ritkábban? Mi torténik azzal, aki egy ideig nem tudja szedni? (MtF)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 3 hónapja #52591

A hormonokat életed végéig szedned kell. Műtét előtt (értsd: amíg heréid vannak), ha a tablettákat nem tudod rendszeresen szedni (akár egyiket sem, akár csak az androgén-blokkolót), akkor a változás leáll, és idővel visszafordul. A változás visszafordulását úgy kell elképzelni, mint egy FtM transition-t. Tehát hónapokig tartó kihagyás szükséges bármilyen negatív hatás eléréséhez.

3 hónapnál hosszabb hormonkezelés után a melleid soha nem tűnnek el teljesen.
6 hónapnál hosszabb hormonkezelés visszafordíthatatlan meddőséget okozhat.

Az MtF hormonkezelés maximális hatása 2 év HRT után látható, bár a cisz nőkhöz hasonlóan a nőiesedés folyamata nem szűnik meg. Az endokrinológusok úgy ajánlják, hogy 10 évig kasztrációtól és SRS-től függetlenül teljes dózist illik szedni. A legtöbb endokrinológus (helytelenül, az előző technológia alapján) csökkentheti az ösztrogén adagodat. Azt csak akkor csökkentsétek, ha az ösztrogénszinted túl magas, vagy bármilyen indokból nem birod az estrimaxot. Hogy számodra mi a megfelelő dózis, arról kérdezd endokrinológusodat. A szabvány 4 mg ösztrogént ír elő naponta.

A finasteride-t a Spiron mellé azért ajánlják, főleg a kezdeti időkben, mivel a spiron blokkolja a tesztoszteron kötődését receptorokhoz. Erre a herék több tesztoszteron termelésével válaszolnak, ami több DHT termelődését idézheti elő. A DHT miatt nő az arcszőrzeted, testszőrzeted, és hullik a hajad, (valamint az tette tönkre a tested magzati korban) tehát irtása különösen ajánlott.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.363 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook