Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hormonok

Hormonok 9 éve 8 hónapja #51982

Milyen sportokat érdemes FTM fiúknak kezdeni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 8 hónapja #51984

  • donnie
  • donnie profilkép
mik a celjaid a sporttal?

fogyas, testepites, szorakozas ?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 8 hónapja #52045

  • Neul
  • Neul profilkép
Abban tudtok valamilyen infót, hogy ha pl megvan x év alatt a kívánt hatás, és kipakolás is volt, akkor szükséges életünk végéig teszto-n maradni?
Másik kérdés lenne hogy magyar honban van-e bármilyen támogatás teszto gyógyszerekre? arra is kíváncsi lennék kinek mennyire volt hatásos a tabletta formájú bevitel, mert ugye az injekció az erősebb, kérdés mennyivel. meg hogy mennyibe szoktak ezek fájni havonta.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 8 hónapja #52046

Kipakolás után életünk végéig szükséges a hormonozás. Az injekció a legjobb. A tabletta jobban károsítja a májat. Amivel nekünk amúgy is vigyázni kell ilyen kezelések mellett.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 8 hónapja #52047

Neul beküldte:
Másik kérdés lenne hogy magyar honban van-e bármilyen támogatás teszto gyógyszerekre?
Az F64.00 BNO kódnak megfelelő indikációban nincs forgalomba hozatalra engedélyezett hormonkészítmény Magyarországon, ezért a hormonkészítmények alkalmazása minden esetben indikáción túli (off-label) alkalmazásnak minősül.
TB támogatási státusz:
Tesztoszteron hatóanyagú "gyógyszerek" indikációhoz kötött, emelt 90 %-os támogatással is rendelhetőek a hormonális szint vizsgálatával dokumentált "hypogonadizmus súlyos eseteiben".
NEBIDO 250 mg/ml oldatos injekció (3 havi adag) támogatott ár: 2697 Ft
transvanilla.hu/female-to-male-hormon/nebido
Androgél 50 mg gél tasakban (1 doboz - 30 nap) támogatott ár: 1172 Ft
transvanilla.hu/female-to-male-hormon/androgel
Andriol Testocaps kapszula támogatott ár: 405 Ft
transvanilla.hu/female-to-male-hormon/andriol
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Hormonok 9 éve 8 hónapja #52056

  • Neul
  • Neul profilkép
Bocsánat, lehet hogy én vagyok primitív, de nem értem ezeket a szakmai kifejezéseket. Mi az az F64.00 BNO, az "indikáción túli (off label) alkalmazás", és a "hypogonadizmus"?

parker: köszi, és injekció mennyi időnként szokott lenni? esetleg később lehet már ritkábban is?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 8 hónapja #52057

F 64.00 a Betegségek nemzetközi osztályozásában a transzszexualizmus kódja.
A lényeg a kérdésedre, hogy normatív 90 %-os támogatással adhatóak a tesztoszteron hatóanyagú "gyógyszerek" transz fiúknak is.
Az injekció adagolást az előző válaszban is láthatod (pl. 1 Nebido injekció/3 hónap), amelyet a későbbiekben sem szoktak változtatni. (Ezek nem értendők a feketén beszerezhető Testosteron Depo injekcióra)
Testosteron Depo 250 mg/ 1ml - standard kéthetente 200 mg, tehát 17-18 nap/ ampulla
transvanilla.hu/female-to-male-hormon/testosteron-depo
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet:

Hormonok 9 éve 8 hónapja #52088

Mit csinál egy endokrinológus FTM eseteknél? Milyen ellenőrző vizsgálatokat csinál a tesztoszteron mellett? Ha jól hallottam, ezek csak vérvételek? Miben különbözik az általános vérkép és tesztoszteron szint megállapítás-ellenőrzés? Amikor vért vesznek a tesztoszteron szint megállapításhoz le e kell állni egy időre a tesztoszteronról, hány nappal a vérvétel előtt kell beadni? Mielőtt valaki írja keresek fel egyet az a baj, hogy többet is kerestem fel és keresek, de nem jártam sikerrel.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52106

Még mindig érdekel a fenti kérdéseimre a válasz.

Ugyanitt szerb depót keresek hosszú távra magamnak. Csak megbízható forrás érdekel!!!
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52107

  • Crystal
  • Crystal profilkép
Az endokrinológus figyelemmel kíséri a hormonális változásokat, amin keresztül mentek. Párom jelenleg 3havonta kapja a Nebidot.. előtte mindig elküldi teljes vérképre, és megnézik hogy áll a tesztoszteron szintje. Egy idő után, úgy tudom, ha már meg van a kellő szint, akkor ritkábban kell majd az injekció. Fél évente pedig kér még hasi ultrahangot és májfunkciót is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52109

Szerintem jobb híjján visszamegyek a körzeti endokrinológushoz aki hónapokkal ezelőtt elküldött, hogy nem ért a FTM -ekhez... Folyamatosan használom azóta is (régóta...) az injekciót és nem látott orvos, csak sima általános vérképem volt. Talán, ha elmondom pontosan az endokrinológián mit kell tenni FTM -nél akkor megcsinálná a szükséges vizsgálatokat, jobb mint a semmi. Ezért érdekelne nagyon részletesen az a tesztoszteron szint elvégzés dolog. Tehát a tesztoszteron szint először is az ami a vérkép lapon is rajta van vagy az egy külön vérvétel másik labor kérő papírral? Hallottam nem mindegy, hogy a tesztoszteron szint mérést hány nappal az injekció beadása után nézik meg, mert más eredmény jöhet ki attól függően. De ez a depónál vajon hány nap lehet? A májfunkció nincs benne alapból a sima vérkép ellenőrzésben? Külön kell kérni? És miért szükséges fél évente a hasi ultrahang? Erről nem is hallottam még.
Ha bemennék az endokrinológiára, és azt mondanám, hogy kevés a tesztoszteron termelésem vagy kikellet vetetni valamiért a (nemlétező) heréimet lefogadom, hogy tudnának normálisan kezelni. De így FTM -ként hülyének néznek és nem tudják mit tegyenek velem. :( :( :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52110

  • Harcos
  • Harcos profilkép
miron beküldte:
Még mindig érdekel a fenti kérdéseimre a válasz.

Ugyanitt szerb depót keresek hosszú távra magamnak. Csak megbízható forrás érdekel!!!
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd.
Hivatalos nemváltásod megvolt? Mert úgy van esély felhajtani orvost aki felírja a Nebidót meg ellenőriz is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52114

  • SalvaDora
  • SalvaDora profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52127

  • pannonia99
  • pannonia99 profilkép
Sziasztok!15 éves ftm srác vagyok. Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg megoldható lenne-e még 18 év alatt hormonozni. Jól tudom, hogy a hivatalos nem váltást még nem lehet elvégezni ekkor? Ha esetleg szakvéleményeket sikerül összeszedni akkor meglehet kérvényezni?Persze ez mind feltételes mód :). Esetleg van köztetek valaki aki 18 év alatt hormonozott? A másik dolog amire kíváncsi lennék az az, hogy kb 1 éve jártam egy pszichológushoz akinek van több tsz páciense, de nem tudom, hogy klinikai szakpszichológus-e. Ő azt mondta, hogy 16 éves koromban megadná a szakvéleményt. Szerintetek azt elfogadnák?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52128

Harcos beküldte:
miron beküldte:
Még mindig érdekel a fenti kérdéseimre a válasz.

Ugyanitt szerb depót keresek hosszú távra magamnak. Csak megbízható forrás érdekel!!!
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd.
Hivatalos nemváltásod megvolt? Mert úgy van esély felhajtani orvost aki felírja a Nebidót meg ellenőriz is.

Szia! Igen megvolt, hívatalosan férfi vagyok papíron. A Nebidóról hallottam, de bizonytalan vagyok. Észrevettem az ogyi.hu oldalon, hogy csak 2005-ben hozták forgalomba és többször említík a injekció doumentumjaiban, hogy kevés tapasztalat áll még rendelkezésre a Nebido használatáról. Vagyis többek közt mi vagyunk az első hoszabb távú felhaználói. Lehet, hogy jó. De mi van, ha durvább bajokat okoz vagy váratlanul meghalsz, stb? Utólag nem tudsz mit csinálni. A depó se egészéges, de többet tudunk róla plusz pontosabban tudod adagolni, ha történik valami azonnal letudsz vele állni, hamarabb kiürül.
www.ogyi.hu/gyogyszeradatbazis/index.php...w_details&item=23268
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52129

A Nebidot világszerte használják sok-sok ezren (mind transz, mind cisz férfiak), ahol én lakom itt alapból is arra akart felírni a transz-doki, nem hiszem hogy ezt tennék, ha nem lenne biztonságos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52135

pannonia99 beküldte:
Sziasztok!15 éves ftm srác vagyok. Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg megoldható lenne-e még 18 év alatt hormonozni. Jól tudom, hogy a hivatalos nem váltást még nem lehet elvégezni ekkor? Ha esetleg szakvéleményeket sikerül összeszedni akkor meglehet kérvényezni?Persze ez mind feltételes mód :). Esetleg van köztetek valaki aki 18 év alatt hormonozott? A másik dolog amire kíváncsi lennék az az, hogy kb 1 éve jártam egy pszichológushoz akinek van több tsz páciense, de nem tudom, hogy klinikai szakpszichológus-e. Ő azt mondta, hogy 16 éves koromban megadná a szakvéleményt. Szerintetek azt elfogadnák?

Szia! Én elkezdtem 18 év alatt (most is az vagyok). Sokat változtam igaz nem eleget de már a lelki békémhez közelebb járok így könnyebbek a mindennapjaim is.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52136

14 napról átálltam a 18 napra. 1 éve hormonozok lassan. Tavaly szeptemberben kezdtem pár hónapig androgéllel majd andriollal és 2014 februárjában kezdtem el depoval szúrni magam 14 naponta. Úgy érzem, hogy ilyen időközénként inkább már árt mert eleve nagyobb volt a tesztoszteron szintem. Szerintetek a 18 nap az pont jó? Olvastam, hogy más is 18 naponta szúrt és sokat változott. Mennyiben befolyásol az eltelt időtartam?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52144

A fitoösztrogének milyen táplálékban találhatók és milyen hatásuk van?

transvanilla.hu/hormonok/fitoosztrogenek
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 9 éve 7 hónapja #52151

Az amerikai gyógyszerhatóság (FDA – Food and Drug Administration) közleményében arra figyelmeztet, hogy bár eddig a női hormonpótlást hozták összefüggésbe legtöbben a trombózissal, a tesztoszteron tartalmú készítmények is vérrögökhöz vezethetnek.

transvanilla.hu/hormonok/a-tesztoszteron...rombozist-okozhatnak
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.394 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook