Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Hormonok

Hormonok 10 éve 1 hónapja #51199

  • DominikDomii
  • DominikDomii profilkép
oki ment az üzi ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hónapja #51223

Hát, én már nem értem jó-e a kipakolás, de elhiszem a leírtakat, főleg, hogy orvosi újságból van. Annyit hallottam, hogy az orvosok szerint az a frankó, ha kipakoltatja magát a FTM és nem lesz gáz. De nem ismerem ennek a dolognak a tudományos vagy biológiai hátterét. Meg azt is hallom sokan nem írják fel a hormont kipakolás nélkül. Viszont van egy dolog ami itt szóba került amiről még sehol sem olvastam pedig érdekel. Szóval a tesztoszterontól szárazabb lesz a hüvely (vááá, de rossz volt ezt a szót leírni) a kipakolás után meg még szárazabb, mert akkor mégjobban sorvad. Milyen bajokat okozhat a sorvadás? Utánanéztem, a cisz nők női hormont haszálnak sorvadás ellen. De FTM mit csináljon ha még nem tud vagy nem akar SRs-t? Női hormont nem akarok használni és szerintem FTM-nek egyáltalán nem is kell. Szóval ilyenkor mi a helyzet? Előfordulhat, hogy a sorvadás miatt akár egy kis sérüléstől is elkezdhet ömölni a vér és halált okozhat? Esetleg, hogy a környezetében lévő szervek pl. hugycső, végbél, stb szintén sorvadni kezdenek és bajokat okoznak?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hónapja #51254

Tudom kezdő kérdés, amiért előre is elnézést kérek, de szeretnék pontosíttatni...
  • A transvanilla.hu-n leírt orvosok közül csak a Gasztonyi Dr. úr ad F64.0-ra hormont (értsd még a régi személyimmel), vagy vannak mások is, különösen, ha TBre ellátnak?
  • TB-re lehet-e kérni trombózis vizsgálatot? Mert fontos lenne ugye a cypro/ösztrogén miatt, de magán úton huszon-x ezrem erre sajnos rögtön nincs. Ismernek-e olyan, megértő háziorvosokat és laborosokat, akik nem küldenek el rögtön melegebb éghajlatra, hogy fiatal, egészséges ember panasz nélkül vizsgáltatni meri magát. (Mert ugye kell valami ürügy, Magyarországon azt nem mondhatom hogy MtF vagyok, és hormonhoz kell a vizsgálat.)
  • Trombózisvizsgálatba belekavarhat-e előtte (1,5-2 hónapig, attól függően, hogy mikor jutok oda) szedett (fekete) HRT?
  • Ugyanúgy hormon (hogy jó-e a mostani dózis véglegesre), vagy májfunkció (cypro miatt, biztonsági okokból) vizsgálatot lehet-e kérni TB-re?
  • Ha magánban kell ezeket megcsináltatni, kit ajánlanak (Bp.-en és környékén), aki a lehető legolcsóbban adna eredményeket? Ezen felül pontosan milyen vizsgálatokat kell megcsináltatni, mely enzimeket, vegyületeket kell vizsgálni?
  • Gasztonyi Dr. úr tud-e adni ezekre a vizsgálatokra (TB-s) beutalót?

A válaszokat előre is köszönöm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hónapja #51255

miron beküldte:
Hát, én már nem értem jó-e a kipakolás, de elhiszem a leírtakat, főleg, hogy orvosi újságból van. Annyit hallottam, hogy az orvosok szerint az a frankó, ha kipakoltatja magát a FTM és nem lesz gáz. De nem ismerem ennek a dolognak a tudományos vagy biológiai hátterét. Meg azt is hallom sokan nem írják fel a hormont kipakolás nélkül. Viszont van egy dolog ami itt szóba került amiről még sehol sem olvastam pedig érdekel. Szóval a tesztoszterontól szárazabb lesz a hüvely (vááá, de rossz volt ezt a szót leírni) a kipakolás után meg még szárazabb, mert akkor mégjobban sorvad. Milyen bajokat okozhat a sorvadás? Utánanéztem, a cisz nők női hormont haszálnak sorvadás ellen. De FTM mit csináljon ha még nem tud vagy nem akar SRs-t? Női hormont nem akarok használni és szerintem FTM-nek egyáltalán nem is kell. Szóval ilyenkor mi a helyzet?

A sorvadás csak annyit jelent, hogy szárazabb lesz a hüvely felülete és emiatt könnyebben megsérül, ha szex közben a hüvelyt használod behatolásra. (Gyakorlatilag mivel ösztrogén helyett tesztoszteront kap a szervezeted, a hüvely azokat a tüneteket produkálja mind a menopauzás cisz nőknél, akiknek már megszűnt az ösztrogéntermelése). Erre ahogy nézem mindenhol a helyi ösztrogén-tartalmú kezeléseket javasolják, ami azért nem para FTM-eknek sem, mert csak a hüvelyt látják el ösztrogénnel, tehát ettől a test többi része nem fog "visszaalakulni". (www.webbeteg.hu/cikkek/menopauza/11125/h...arazsag-es-menopauza)
a kipakolás után meg még szárazabb, mert akkor mégjobban sorvad.

Erről nem hallottam, hogy a kipakolás bármi ilyesmit okozna O.o
Előfordulhat, hogy a sorvadás miatt akár egy kis sérüléstől is elkezdhet ömölni a vér és halált okozhat?

Nem, ettől nem fog ömleni a vér meg semmi ilyesmi, csak maga a hüvely belseje hajlamosabb a felületi sérülésekre behatoláskor, meg ugye fájdalmas lehet. (De az egész nem releváns ha nem használod a hüvelyed semmire.)
Esetleg, hogy a környezetében lévő szervek pl. hugycső, végbél, stb szintén sorvadni kezdenek és bajokat okoznak?

Nem. Azok teljesen függetlenek ettől, a hüvely is csak azért sorvad, mert az ösztrogén tartja "fitten", és ha a testben nincs ösztrogén vagy el van nyomva a tesztó által, akkor nem érzi jól magát. De a többi környéki szervrendszereket nem befolyásolja, hogy ösztrogént kapnak vagy tesztoszteront.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hónapja #51256

Néhány negatívumot sajnos meg kell említeni:

A vaginális atrófia komoly húgyúti problémákat is okozhat, a nyálkahártya nyak körüli szárazsága és elvékonyodása miatt felléphet visszatérő húgyúti fertőzés, vezethet urogenitális atrófiához és problémát okozhat a sürgős és gyakori vizelés.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51269

  • sockerartor
  • sockerartor profilkép
Sziasztok srácok! lenne egy kérdésem!Szed valaki közületek Andriolt?Nekem azt kéne szednem,csak az a gond, hogy jelen pillanatban egy gyógyszertárban sem tudom kiváltani,mert hiánytermék.Ti tudtok esetleg valami infót a szerről? :D Köszi!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51270

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
Hali!

Nekem az ősidőkben írták fel, nem egy bivalyerős cucc.
Kérd meg a gyógyszertárban őket, hogy rendeljék meg neked!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51271

  • sockerartor
  • sockerartor profilkép
Hali Xtrevor!
Már kérdeztem a gyógyszertárban,nem is egyben.De nem tudtak semmi konkrét dolgot mondani,hogy mikortól lesz majd elérhető,rendelhető.
Tudom,hogy nem egy bivalyerős cucc,de kezdésnek jó lesz.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51272

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
sockerartor beküldte:
Hali Xtrevor!
Már kérdeztem a gyógyszertárban,nem is egyben.De nem tudtak semmi konkrét dolgot mondani,hogy mikortól lesz majd elérhető,rendelhető.
Tudom,hogy nem egy bivalyerős cucc,de kezdésnek jó lesz.
Ezek szerint most hiánycikk, én sok éve kaptam. Elkezdheted majd, az a lényeges. B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51274

Esetleg egy rokont vagy ismerőst is megkérhetsz másik városban, hogy kérdezzenek rá a helyi gyógyszertárban sztem és ha van, postán meg lehet oldani a többit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51275

  • sockerartor
  • sockerartor profilkép
Már felvettem a kapcsolatot a gyógyszerforgalmazó céggel. Durván 2 hét és beszerezhető lesz. :cheer:
Amúgy mi a helyzet a Nebidoval, mert az ogyi.hu listáján az is hiánytermék?Erről tud valaki valamit?
Köszi a tippeket!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 4 hete #51277

  • anonymus
  • anonymus profilkép
Nemrég váltottam ki Nebidót Miskolcon, ott volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 3 hete #51317

Most hormonozok 2 hete és észrevettem, hogy néha van egyfajta testi gyengülés és ilyenkor mutálok. Az arcom is bizsereg. És a torkom is kapar. Ezt más is tapasztalta?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 3 hete #51318

parker beküldte:
Most hormonozok 2 hete és észrevettem, hogy néha van egyfajta testi gyengülés és ilyenkor mutálok. Az arcom is bizsereg. És a torkom is kapar. Ezt más is tapasztalta?

2 hónapja*
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 3 hete #51320

parker beküldte:
Most hormonozok 2 hete és észrevettem, hogy néha van egyfajta testi gyengülés és ilyenkor mutálok. Az arcom is bizsereg. És a torkom is kapar. Ezt más is tapasztalta?
Nekem az első pár hétben csak néha spontán fájtak az izmaim, mintha izomlázam lett volna.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 3 hete #51327

  • Ellenier
  • Ellenier profilkép
Hölgyek, Asszonyok!

Megérkezett a hormonfelvásárló!
Használatlan, megunt ösztrogénjét helyben átveszem!
Természetest, mesterségest, ösztradiolt, progeszteront!

---- :side: ---

Na jó, de tényleg.
Mivel itt baromi hosszú a várólista, így kell némi pótlék, úgyhogy ha valakinek kallódóban

- Estrimax
- Diane
- Cypromix
- Minerva

szóljon bátran az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezd a Javascript használatát, hogy megtekinthesd. címen és átveszem. :)
A pénz nem akadály, csak ha sok. :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 2 hete #51397

  • donnie
  • donnie profilkép
Sracok, Ti nem viszkettetek a hormontol? Leginkabb a karomon es a hasamon kinoz az utobbi par honapban. Kiutesnek nincs nyoma illetve allergiarol se tudok. A hasamon lathatoan szaraz a bor, ertelmeszeruen ez lehet a viszketes oka. Jo lenne tudni, hogy masok is sz.ptak vele nem csak en :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hete #51418

  • xtrevor
  • xtrevor profilkép
donnie beküldte:
Sracok, Ti nem viszkettetek a hormontol? Leginkabb a karomon es a hasamon kinoz az utobbi par honapban. Kiutesnek nincs nyoma illetve allergiarol se tudok. A hasamon lathatoan szaraz a bor, ertelmeszeruen ez lehet a viszketes oka. Jo lenne tudni, hogy masok is sz.ptak vele nem csak en :D
Hi! Gélt használsz?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hete #51422

  • DominikDomii
  • DominikDomii profilkép
Nem tudom ki mit használ én Nebidot amiket én tapasztalok a beadás követő másfél hét útán:erős izom fájdalmak melkasi fájdalom rossz közérzet a szurás helyén viszketés idegesség és mintha meg lennék fázva.Mig ezek a tünetek nem tartosak elvileg idővel el is mulnak és normálisnak mondható,ha tartos tünetet vesz valaki észre beszéljen a kezelő dokijával.34 éves vagyok nálam elég lassú a változási folyamat ami igen csak zavar de meglátjuk mi lesz a vége ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hormonok 10 éve 1 hete #51423

  • donnie
  • donnie profilkép
hey. Nem, mar 1 eve depon vagyok. Par honapja jott elo ez a viszketes. Kremmel elegge lehet enyhiteni a dolgot. Kevesbe szaraz a borom. De azert bosszant :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.323 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook