Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Ts hírek, cikkek

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56732

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
nos igen, ami még tetézi a gondot, hogy a műsorban egyáltalán nem a transzneműsége miatt szerepelt, hanem az elrontott arcfeltöltése miatt, amit a adásban helyrehoztak. olyannyira nem volt érdekes a nemi identitása, hogy különben egy szó sem esett róla. már teljesen nő, a narrátor és a doki is egy az egyben így kezelte (her-ként emlegette). csak kissé erős testalkatú és mély hangú. de ha nem társítanak hozzá magyar szinkronban egy öblös férfihangot, nem biztos, hogy egyáltalán felmerült volna egy átlag nézőben, hogy transznemű. bennem is csak jóval később tette volna, ha nem ez a szinkron.
így viszont fájó volt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56733

Az eper nálad mit jelent? Ne kertelj! Vannak elképzeléseim.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56734

  • grindylow
  • grindylow profilkép
the Charming Freak beküldte:
így viszont fájó volt.

A magyar szinkron mostanra már úgy ahogy van, fájó, főleg ilyen beszélgetős műsorokban, sorozatokban. Valami fordítós oldalon olvastam, hogy egy durván félreszinkronizált, szarul felmondott szövegen élcelődtek. Beírt egy csaj, hogy az ő volt. Felvették diákmunkára pakolni, és odamentek, hogy tud-e angolul valamennyire, mert le kéne fordítani és szinkronizálni MOST. Elvállalta, bár tudta, hogy béna lesz, és szégyellte is magát így pár évre rá. De olcsó volt! El tudom képzelni, hogy az általad írt esetben előkaptak inkább egy férfi szinkronhangot, aki amúgy is arra járt vagy épp felsöpörni ugrott be, minthogy kerestek-megfizettek volna egy mély hangú színművésznőt.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56735

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56737

És az eredeti hangja hallatszott, alámondásos szinkron volt?
Lehet, hogy szimplán bunkó figyelmetlenek voltak, de lehet, hogy így akartak utalni a transzneműségre, kifejezni a kettősséget, és lehet öblös az eredeti hangja is. Úgy gondolom, Ha valaki vállalja magát, arcát, transzneműségét premierplánban, miért pont a hangját ferdítenék el koloratúrszopránra, ha nem olyan? Nem hiteles. Ha viszont a szóban forgó nő járt foniáterhez és női a hangja, megdolgozott érte, vagy genetikailag szerencsés, és magas hangon trillázik, akkor a szinkron is legyen ennek megfelelő.

Jó megoldás, amit Grindi mond, hogy mélyebb hangú színésznőt választanak ilyen esetekre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56877

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
grindylow, én nagyon elfogult vagyok a magyar szinkronnal, és a TLC hangjaival főleg tök elégedett szoktam lenni, szóval ezért is volt még kellemetlenebb az egész nekem

maximilien, csak ismételni tudom magam: nem volt kiemelve a transzneműsége és a hangja inkább volt nőiesen mély, mint bármi más. legalábbis, ha nem adnak hozzá magyarban férfihangot, én nem gondoltam volna egyébre. szóval igen, egy szép mély női hang lett volna a korrekt

de halál mindegy, miért csinálták. ne csináljanak ilyet és ennyi!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56880

Kaptál valamiféle reakciót a felvetésedre?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56881

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
A válasz pedig egyszerű. Más csatornán is volt már ilyen. A válasz annyi hogy ha valaki menetközbe kapcsolódik be a műsorba akkor tudja hogy transz egyénröl van szó. Felesleges volt a felháborodásod általában mindig így csinálják a szinkront ilyen műsoroknál. Ritka mikor nem. Pasik amúgy se néznek TLC-t csajos csatornát. :lol:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56882

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ha láttál volna már ilyen műsorokat amiben az egyén teljes átalakulását követik,miután átoperálták nem fogják a szinkronhangot is lecserélni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56888

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
maximilien, nem. de nem gond. már az elég, ha olvasta valaki

mercike8, mint azt már mondtam, a műsor szempontjából egyáltalán nem volt fontos, hogy az illető transznemű. semmilyen szinten. egy nő arcfeltöltéséről volt szó. ennyi.
és ez nem felháborodás, csak szeretnék hozzájárulni ahhoz, hogy a világ tovább haladjon a jó úton, ami az elfogadást illeti. ezt pedig ilyen apróságokkal lehet. szerintem. ez ugyanúgy fontos, mint ahogy egyre több filmben tűnnek fel meleg, transz karakterek úgy, hogy nem közröhej tárgyai, vagy hogy szó sem esik az irányultságukról, identitásukról. szerintem az ilyen dolgokkal lehet szép lassan természetessé tenni azt, hogy igenis vagyunk, és ugyanolyanok vagyunk, mint bárki
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56889

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ebbe igazad van. :) Nem az a csaj volt akinek rendes szilikont nyomot be az arcába egy sarlatán?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56890

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Vagyis nem orvosi szilikonnal töltötte fel. Jól eltorzult szegény.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56906

  • Frosty
  • Frosty profilkép
utcaemberek.blogspot.hu/2016/05/a-ferfia...ihalnak-300.html?m=1
Érdekes, lehet van benne valami igazság a sok nyikhaj fiatal fiút nézve.
Mi meg ezentúl nem azt mondjuk "így születtem" hanem "édesanyám mikor várandós volt velem túl sok ilyen vegyületet tartalmazó kaját evett meg terméket használt" :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56911

Ti teljesen hülyék vagytok. Nekem sincsenek pozitív élményeim pedig én nagyon "cisznormatív" vagyok.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bobszi

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56921

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
mercike8, ő volt, igen. nem orvosi, hanem ipari szilikont nyomattak bele. annyi ilyen kontár van, hogy az rémes. az egyik legrosszabb pedig az, hogy csak nagyon soká éri utol őket a törvény keze, amikor is már sokak életét megnyomorították :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 9 hónapja #57572

Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Estella

Ts hírek, cikkek 7 éve 9 hónapja #57582

lajk.startlap.hu/2016/01/29/macskanak-ke...t-ez-a-20-eves-lany/

Ez sokkal rosszabb, mint más neműnek születni. Más fajba születni nagyon szomi dolog lehet :unsure:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 9 hónapja #57583

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Én rájöttem, hogy voltaképpen egy szerver vagyok. A szerverteremben hűvös van, oda vágyom. Ma jött fizetés, elmegyek szakvéleményér ezügyben.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 9 hónapja #57584

Jó látni, hogy az elfogadás irányába halad a világ és Ő is megtalálta a boldogságot. Remélem mind ilyen boldogok lesztek egy nap, mint ez a kislány.

Van videó is, aki nem tud angolul annak is érdemes megnézni. Igazán szívmelengető ;)

www.blikk.hu/hoppa/wtf/hogy-mi-hateves-k...sznemu-ferfi/9v9t3ws
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 9 hónapja #57585

  • mercike8
  • mercike8 profilkép
Ezt érdekes éppen pont tőled olvasni! Az álszenteskedés még túl korai. B)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.261 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook