Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Ts hírek, cikkek

Ts hírek, cikkek 8 éve 9 hónapja #53186

  • Frosty
  • Frosty profilkép
Nem mindig tudjuk melyik topikba tenni ha szeretnénk megosztani egy cikket, ezért úgy gondoltam legyen ezeknek külön hely ;)


Egy kis irodalom történelem

www.szeretlekmagyarorszag.hu/5-magyar-ir...i-kettos-eletet-elt/
Vay Sándor író, költő, újságíró kitűnő úriember volt, mind viselkedésében, mind külsejében a korban elvárt dzsentri normákhoz igazodott. Huszonnégy évesen ismerte meg Eszéki Emma színésznőt, akit később feleségül is vett. Ebben idáig nincs is semmi különleges, csakhogy Sándor azonban igazából nő volt és Saroltának hívták. Férfias identitására valószínűleg már gyerekként szert tett, édesapja ugyanis kezdettől fiúnak nevelte, aztán később megpróbálta ismét lánnyá formálni gyermekét, ezért leányintézetbe íratta, ahonnan immáron Sándor megszöktette egyik leánytársát. Emmával 6 évig éltek házasságban, majd viszonyba kezdett egy másik nővel. Egy jogi eljárás során elvégeztek rajta egy orvosi vizsgálatot, amelynek során fény derült az igazi nemére. A diagnózis szerint betegként kezelték. Ma már világos, amit akkor még nemigen tudtak: Vay minden bizonnyal transznemű volt, vagyis férfilélekkel született női testbe. Rakovszky Zsuzsa regénye, a VS dolgozza fel a témát kitűnően.

Bár a felsorolásban lévő cím kicsit helytelen, bár akkoriban szerintem nem igen tudtak elnevezést adni Nekünk
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 8 éve 9 hónapja #53239

Olvastam néhány éve Vay Sándor naplóját Rakovszky Zsuzsa gondozásában. Hiába nem a mai kor szemléletét tükrözi az írás, de Vay gróf életében mégis ugyanazok a folyamatok, kérdések, kételyek és szenvedések játszódtak le, mint bármelyikünknél a 21. században.

Vay gróf helyzete viszont azért volt nehezebb, mert börtönbe került, és nemcsak a bezártságtól szenvedett, hanem attól is, hogy ott teljesen nőként kezelték, női rabruhát adtak rá, és meg kellett osztani celláját egy asszonysággal...

Érdekes és elgondolkodtató olvasmány.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Ts hírek, cikkek 8 éve 8 hónapja #53297

  • Frosty
  • Frosty profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 8 éve 8 hónapja #53298

  • Frosty
  • Frosty profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 8 éve 8 hónapja #53317

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56589

  • grindylow
  • grindylow profilkép
19 éves izlandi férfi szült, barátja is örül.

888.hu/article-egy-19-eves-ferfi-gyereket-szult
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56590

Ezt a nyugati ember végérvényes elhülyülésének újabb bizonyítékaként tártad elénk?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56591

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56592

Most örülök a Győr győzelmének. Az izlandi aberrált hazudozók meg le vannak szarva!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56593

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Palla beküldte:
Ezt a nyugati ember végérvényes elhülyülésének újabb bizonyítékaként tártad elénk?

Lehetne órákat vitatkozni, hogy akit megtermékenyítenek, szül, szoptat, hogy lehet férfi. Ha ezt szóvá teszed, meg fogod kapni, hogy lenézed a ts férfiakat. Ha azt mondod, hogy a gyerekszüléstől nő valaki, akkor azt kapod meg, hogy a ts nőket nézed le. Szóval hallgassál szépen!

Valami ilyen van, hogy ha valaki a születési neme szerint is akciózik (szexel, nemz, szül), az szekunder ts, aki meg nem, az primer.

Ez az ember biztos nem készült egyetemi felvételire, szóval ráért genderizálni illetőleg gyereket vállalni is, meg nem akart úgy élni, hogy dottir, ahogy ott mindenkit hívnak. Te nem akarsz szaporodni?

Én a foci eb-t várom. Remélem, nem teszik tönkre muhammadék a meccseket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56594

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56595

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56596

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Talán olyan jó kis férfias sörhasnak éli meg, csak az ultrahangon nem arany ászok látható. Vagy úgy van vele, él azzal, amije van, és kihozza belőle, amit tud vagy akar. Nem tudhatjuk. Én néha irigy vagyok az izlandiakra, mert nem rohadnak szét a negyvenkettő fokban az aszfalton.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56597

Én is várom a foci Eb-t mert tetszik nekem ez a játék. Nemzetünk újabb megalázása lesz. Kint voltam Braziliában két éve. Nagyon jó meccseket láttam női ruhában. Majdnem elvittem egy travi kurvenkát is csak megszólalt a vészcsengő. Franciaországban nem leszek. Nem bírnám ki, hogy ezek a zselézett hajú hülyegyerekek miatt a világ röhögjön rajtunk.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56598

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56599

  • ulfhedinn
  • ulfhedinn profilkép
Ó, hogyan, hogy nem, az véletlen pont kimaradt a magyar "hírportál" "cikkéből" hogy nem volt tervben, csak becsúszott. Biztos amúgy könnyű döntés volt, hogy megtartsa vagy ne. És gondolom a kedves sopánkodók most mocskos gyerekgyilkosoznának, ha inkább elvetette volna...

Az eredeti interjúban azt is mondja az alany, hogy sose érezte magát 100% férfinak csak jobban érzi magát a gender spektrum férfiasabb oldalán.
gayiceland.is/2016/icelandic-man-gives-birth-baby-girl/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56600

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56601

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Ugyanaz a tevékenység előzi meg, ha tervben van egy gyerek, mint ha "becsúszik". Az abortusz gyerekgyilkosság, ezen nincs vita, de a magánügye, hogy elvégezteti-e.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56602

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ts hírek, cikkek 7 éve 11 hónapja #56603

Vendégek elől rejtve, jelentkezz be a teljes megjelenítéshez.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.256 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook