Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pszichológusok, pszichiáterek

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 7 hónapja #53364

Kedves Snezi!

A transzszexualizmus diagnózisa, (F64.00) valamint a név- és nem megváltoztatás engedélyének javaslata feltétlenül kell, hogy szerepeljen a szakvéleményben.
De emellett fel szokták tüntetni a különféle teszteket is, amivel vizsgáltak (Rorschach próba, BDI, STAI+ exploráció stb.) esetleg azok eredményeit szintén belefoglalják a szakvéleménybe, plusz néhány mondatos pszichés státusz is szokott szerepelni pl. viselkedés együttműködő, viselkedésében a feminin jelleg dominál stb.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Snezi1996

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 7 hónapja #53371

Koszönöm szépen Arisztid! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53426

Sziasztok!

Wéber Katalintól szeretném a második szakvéleményem, az első e-mailemre reagált, és közölt velem minden infót. Most próbáltam időpontot kérni, de a telefont nem veszi fel, és az e-mailemre sem reagált.

Valakinek volt vele hasonló tapasztalata?
Hívogassam kitartóan? :)

Elore is koszi a valaszokat, szep napot nektek!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53429

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
a Rorschach-tesztet tudomásotok szerint hányszor lehet valakin elvégezni? tudom, hogy két egymást követő teszt között el kell telnie minimum egy évnek, de egy emberrel élete folyamán hányszor lehet megcsináltatni? azért kérdezem, mert nekem már 4x volt hozzá szerencsém (?), és akihez most mennék szakvéleményért, említette, hogy nem kizárt, hogy megint kérne egyet. ő nincs tisztában vele, hogy már ennyiszer megcsináltam. szóval, ha arra kerülne a sor, tájékoztatom róla. csak tudni szeretném: van erről infótok?
szerintem a világon semmi értelme megint megcsináltatni velem, hiszen már fejből tudom a képeket, hiába teltek el évek a legutóbbi óta. tudom, hogy nagyon sokrétű teszt és hogy rengeteg mindent figyelnek a válaszaim közben, de én nem hiszem, hogy korrekt eredmény hozna így, hogy amikor meglátok egy képet, bőven nem első benyomást fogok mondani, hanem akaratlanul is visszaemlékszem majd.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53430

szerintem az az egész teszt egy baromság. Egyszer is bőven sok. Értem én, hogy nekik ez a szakmájuk meg jajj mennyi mindent kiolvasnak belőle. DE, mivel én úgy állok hozzá, hogy faszság és röhejesnek tartom, hogy konkrétan 10 tinta pacás tábla dönt a szakvéleményemről, egy jó esetben 30 perces beszélgetés során az abszurd. Szóval nem gondolom, hogy konkrétan az én esetemben releváns eredmény készült volna, bár anno Gertrúdnak is megmondtam a véleményem erről is, meg a Szondi tesztről is :D

Amúgy fogalmam sincs, hogy hányszor lehet ezt megcsináltatni, egyáltalán le tudják-e nyomozni, hogy Neked X évvel ezelött ezt megcsinálták már, mi van az adatbázisban stb. Szerintem erre majd csak a dokitól kapsz aktuálisan érvényes választ.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53431

Wéber Katalinnal beszéltem ma, azt mondta hogy 19 evesen tul fiatal vagyok és keressem meg 23 évesen...

Hát most nagyon ki vagyok akadva :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53432

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
egyetértek, jazz. mármint igazából oké, hogy kell a teszt, csak szerintem baromira nem szabadna, hogy ennyit nyomjon a latba. a beszélgetésnek és kb. minden más tényezőnek jóval fontosabbnak kéne lennie

Snezi1996... basszus. sajnálom. röhej az egész.
próbálkozz másnál! ne add fel!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53433

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Az egész tesztesdi arra szolgál, hogy kizárják az egyéb elmebetegségeket. Erre egy beszélgetés nem alkalmas.
Az, hogy ugyanazt látod a képekben, mint régebben, nem kéne, hogy zavarja az orvost, hiszen a személyiség alapszerkezete nem változik meg évek alatt. Örülj neki, hogy komolyan veszi a szakmáját, és nem "nesze a szakvélemény, add a pénzt" alapon lát el.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53434

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
én ezért mondom, grindylow, hogy kell a teszt, igen. de akkor abból tényleg csak azt szűrjék le, ép-e az élmém. de ezt elég egyszer megállapítani.
és nem arról van szó, ugyanazt látom-e a képeben. ők nem is főleg ezt figyelik, hanem ezer minden mást is. viszont szerintem, ha amikor meglátok egy képet, elkezdek agyalni, mit is mondtam múltkor stb. akkor az fals eredményt hoz. a Rorschach lényege elvileg az, hogy milyen benyomásod van az eléd rakott képről. viszont, ha én már fejből tudom a képeket, akkor semmi értelme
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53435

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Akkor legegyszerűbbnek tűnik elvinni a korábbi eredményt a dokinak, aztán döntse el, hogy akar-e pacázni még egyszer, vagy megfelel neki a kolléga diagnózisa.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53436

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
ugyanahhoz a pszichiáterhez mentem most vissza, aki négy évvel ezelőtt csináltatott már velem egy Rorschach-tesztet. nem felelt meg neki. csakhogy előtte már 3x volt ilyenem. akkor ezt közöltem vele. mára szerintem elfelejtette. de mindegy is, ha megyek hozzá, mindezt lebeszélem vele. a kérdésem tényleg csak arra irányult, vajon egy emberrel hányszor lehet Rorschachot csináltatni.
közben persze neten is nézelődöm a témában. Költő András (pszichológus) álláspontja: "A teszt legtöbb alkalmazója úgy tartja, hogy a Rorschach-próba lényeges eleme az újdonság: az, hogy a vizsgált személy életében akkor látja először a táblákat, így korábbi tapasztalatai, fantáziái nem befolyásolják őt. Így működik jól az úgynevezett projekciós folyamat, vagyis az, hogy a személy a pszichológus kérésére belelát, „beleképzel” (szó szerint: belevetít) jelentéssel bíró figurákat, alakzatokat az amúgy absztrakt ábrákba...[]... A teszt megismétlése azért problematikus, mert az újbóli érvényes eredményhez ki kellene várni, hogy a képi ingereket a személy annyira elfelejtse, hogy a projekciós munkában ne zavarják őt meg a korábbi emlékei. Emellett az is fontos, hogy az eltelt idő alatt a személy élethelyzete mennyit változik: feltételezzük, hogy a megismételt teszt során a képeknek már másfajta – az aktuális állapotát jobban tükröző – jelentéseket fog adni. A kétéves periódus erre valóban elég lehet. A felejtés azonban sohasem teljes, a képek újbóli megnézése számos korábbi értelmezést visszahozhat a tudatba. Ezért a második vagy többedik Rorschach-vizsgálat eredményét már nem tekintjük annyira megbízhatónak, mint az elsőt: az „újdonság varázsa” elvész." [index]
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53437

Snezi1996 beküldte:
Wéber Katalinnal beszéltem ma, azt mondta hogy 19 evesen tul fiatal vagyok és keressem meg 23 évesen...

Hát most nagyon ki vagyok akadva :(

Ha egész biztos vagy magadban mindenképp hívd vissza és mond meg, hogy tuti biztos vagy magadba és ezt akarod és most akarod kezdeni. Vagy menj másik pszichológushoz. Mielőbb belekezdessz annál jobbak az esélyeid minden szempontból.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53438

Én kb 3 év kihagyással ismételtem meg a tesztet. Úgy gondoltam emlékezni fogok a képekre de valójába egyetlen egy volt amire emlékeztem. Ott viszont azt mondtam magamnak mit mond nekem most ez a kép most mit látok benne?
A legnagyobb meglepetésemre teljesen más dolgokat láttam benne most mint 3 éve.
Az eredményem is teljesen más lett. (az akkorit és a mostanit is igaznak tartom és a pillanatnyi helyzetemre illőnek)

Szóval ha ismételsz ne emlékezetből próbálj válaszolni. (szerintem :) )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53441

  • the Charming Freak
  • the Charming Freak profilkép
gg76, az a baj, hogy mint említettem, életemben már 4x megcsinálták velem ezt a tesztet, és minden képre emlékszem. ha kényszerítenek rá, persze, meg fogom csinálni, és próbálok friss szemmel nézni rá, aztán reménykedek a legjobbakban, de ahogy egyre jobban utánaolvasok, mindig az a vélemény köszön vissza, hogy 1. sokadszorra már nem sok értelme van 2. ez a teszt önmagában nem kéne, hogy ennyit nyomjon a latba.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 6 hónapja #53442

Mondjuk ez nekem azért fura mert, nem úgy van, hogy a transzszexualitásunk egy velünk született tényező?!

Az ember 4 évesen is transz, 15 évesen is transz, de 1 hónaposan is transz. Az a valami ami ezt okozza nálunk, az már akkor is megvolt, mikor beszélni sem tudtunk. Az nyilván már egyénibb dolog, hogy ki, mikor, hogyan, mennyire fogadja el, szembesül vele, mikor kap egy olyan infó áradatot ami segít megérteni a saját problémáját. Abba ne is menjünk bele, hogy milyen átmenetek vannak, szerintem az a lényeg, hogy aki transznemű, az nem 23 évesen lesz az egyszer csak, hasra ütés szerűen, hogy " na kedves világ, elég érett vagyok, hogy transz legyek! "

Szerintem ha valaki eljutott életében arra a pontra, hogy egyáltalán ezt a fogalmat mint olyant, képes azonosítani magával, vagy legalábbis próbálkozik, akkor így nagyon nem szabadna elutasítani, csak mert 19 éves. Akkor tegyük fel mi is, 21 ( ebben az esetben 23) évre a felnőtt korhatárt vagy mi?

Egyszerűen nekem ez annyira nem logikus, legalább beszélgessen el Veled, csinálja meg a teszteket, értékelje ki, ahogy kell.

30 éves ember is lehet rémesen primitív, buta és veszélyesen tudatlan, nem csak önmagával kapcsolatban, hanem úgy a világ dolgaival is. Miért annyira lehetetlen, hogy valaki 19 évesen tisztában van magával és a nemi identitásával? Főleg látatlanba, így el/megítélni.

Én 21 évesen vágtam bele, akkor jutottam el oda, hogy elfogadtam a sorsom, akkor éreztem azt, hogy felvállalhatom a családom elött, illetve fel kell hogy vállaljam, de 19 évesen is pontosan tudtam, hogy én transz vagyok, sőt 15 évesen is, de már 6 évesen is azzal riogattam anyámékat, hogy én fiú vagyok. Nálam így jött ki a dolog, ilyen formában. Az igaz, hogy 14 évesen találkoztam magával a fogalommal, hogy ennek neve is van. Nem mintha anélkül bumm, nem lennék transz... Eléggé kiakasztott ez most, ha tényleg így áll hozzá.

Akkor a cisz személyekkel miért nem várnak 23 éves korukig? Addig legyen olyanok mint a hupikéktörpikék, aztán majd akkor döntenek. :D Ez kb pont ennyire abszurd számomra.

Szívesen elmondanám minden ilyen pszichológusnak, hogy most, ha újra kezdhetném és tudnám, hogy mit hogyan kell, időben tudnék teljes körű infót (és bátorságot) gyűjteni a CO-omhoz, akkor azt kívánom bárcsak 18 évesen belevágtam volna, megkímélve magam 3-4 év tömény -felesleges- depressziótól, öngyilkossággal kapcsolatos gondolatoktól, szar szociális berögzülésektől, meg akkor nem úgy tekintenék az elvileg egyik legfelszabadultabb életszakaszomra, hogy kurva szar volt.

Grindylow "Az egész tesztesdi arra szolgál, hogy kizárják az egyéb elmebetegségeket. Erre egy beszélgetés nem alkalmas."

Ebben egyetértek Veled nyílván, legyen szűrés, de az legyen normális szűrés, viszont ne több, szerintem rosszak az arányok a beszélgetés vs. teszt fontossága között. Lásd, 19 évesen megtagadni valakitől a szakvéleményt, semmi másra, csak a korára hivatkozva, nekem rohadtul nem jó képet fest le az egész elbírálásáról.

Kicsit úgy érzem, hogy Wéber Katalin ezzel a kijelentésével nem igazán tudatosította magában, hogy milyen lelki ráhatást gyakorol valakire, és hogy 4 év várakozási idő mivel is ér fel ilyenkor.

+ ha 23 évesen oda megy, kiderül hogy hoppá, tényleg transznemű, akkor nekem nehogy azt mondja hogy 22 évesen és 364 naposan még nem volt az. Akiről 23 évesen megállapítja, hogy transz, nyugodjon bele, hogy 19 évesen is az volt -mikor segítséget kért.

Én így látom, remélem senki számára sem voltam sértő avagy diszkrimináló. Teljességgel a saját véleményemet osztottam meg, nyilván elfogadom ha valaki nem ért velem egyet :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MoonEyes, Coffeen

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 5 hónapja #53443

  • grindylow
  • grindylow profilkép
Nem tudom, mi mozgatta a pszichológusnőt, nem ismerem. Valószínűleg többen úgy ítélik meg, hogy 19 évesen az ember először alapozza meg az életét, értsd tanuljon, és fiatal felnőttként fogjon a dologba, amikor képzettként több lehetősége van jobb munkára, önállóságra (főleg, ha a családjára nem számíthat), illetve türelmet gyakorol, ami megerősíti az elhatározásában, így az átalakulásban tapasztalt nehézségek sem sújtják le úgy, mint aki egyből mindent megkapott.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 5 hónapja #53444

Kedves Snezi1996!

Van egy ötletem. :) Írtam privátban.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 5 hónapja #53446

Jazz tökéletesen megfogalmaztad a dolgokat. :)

Szerintem így nem nagyon gyűjthetek tapasztalatokat, hogy a házból sincs kedvem kimozdulni stb. Szerintem egy Transz tisztában van a helyzettel, hogy milyen nehézségekkel találjuk szembe magunkat, ami ''normális'' embereknek semmit nem jelent... Én így is női ruhákat hordok, és úgy is nézek ki mint egy nő, nem bírnám ki ha férfi cuccokban kellene parádéznom. Belebetegednék! Még próbálkozok nála egy párszor, hátha észhez kap, hogy milyen nagy segítség lenne ez számomra.

Köszönöm a kommenteket, jó mások véleményét olvasgatni.

( bocsi ha kicsit furcsa a megfogalmazásom, de nagyon álmos vagyok :laugh: )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 5 hónapja #53456

Lehet naív kérdés, de tulajdonképpen miért ragaszkodsz Wéber Katalinhoz? Ezrével vannak klinikai pszichológusok, akikhez lehet menni szakvéleményért, akár ingyenesen is. Miért fontos pont ezt az egyet meggyőzni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pszichológusok, pszichiáterek 8 éve 5 hónapja #53457

"Valószínűleg többen úgy ítélik meg, hogy 19 évesen az ember először alapozza meg az életét, értsd tanuljon"

Speciel pont emiatt érdemes előbb a nemváltást letudni, mivel diplomát az esetek többségében nem írnak át új névre, és nincs is rá mód, hogy erre bárki kényszerítse az intézményt, de még az OKJ-s képzéseknél is lutri, hogy kiállítanak-e új névre papírt.

Snezi1996! Ha feltétlenül Wéber Katalint szeretnéd meggyőzni, ez például egy erős érv lehet a szakvélemény kiállítása érdekében.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldal elkészítésének ideje: 0.333 másodperc
A pinkvanilla.hu fórumán található hozzászólások a  szerzőik nézeteit tükrözik, és nem a pinkvanilla.hu álláspontját - így az nem vállal felelősséget a hozzászólások tartalmáért.

Nézz ránk itt is!

FacebookGoogleTwitter

Hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Facebook